|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.11.2013 17:32:39   
sanjalica90
Pijem utrogestan otpr od 2. meseca trudnoće. Hvala na odgovorima, utešilo me je. Ne volim da paničim, ali svakako mi nije svejedno. Sada sam malo srećnija. :))))



(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.11.2013 17:46:52   
smeško
Sanjalice, biće sve u redu, samo budi pozitivna, sada ti stres čini štetu jetri. Ja sam u sedmom mesecu prošle trudnoće imala problem sa transaminazama i svrabom po celom telu. Vrednosti ALT-a i AST-a kod mene su premašivale 1500, a od zabijanja noktiju u kožu imala sam ožiljke još dugo posle porođaja. Nije bila holestaza u pitanju, ali dobila sam terapiju u KCS koja me je spasila mučenja. Sve je ispalo super, posle porođaja je sve nestalo. Ali sam bila na dijeti. Samo prati šta ti dr kaže i pitaj ginekologa za Utrogestan. Ne žele baš svi da priznaju, a mnogi i ne znaju, da baš on hoće da izazove probleme te vrste. Kod mene, bar, jeste. Puno sreće do kraja trudnoće i pozitivno, to se da rešiti!user posted image

(odgovor članu sanjalica90)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.11.2013 18:20:42   
Rosita
Sanjalice, izvini, nisam videla pp, ne mogu da odgovorim sa fona. Ja ne znam nista o tvom problemu, ali evo, dobila si savete. Bice sve dobro! Veliki pozdrav.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
20.12.2013 11:39:04   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Jole84

Evo mojih rezultata....

Urin: sedimenti,2-3 le,malo bakterija (a ono što me najviše zabrinulo je vtc 25mg/dL,to je krv u mokraći jel tako user posted image )

GLU 4,5 mmol/L (4,1-6,4) to je super s obzirom da više nisam na sioforu
Fe 9,8 umol/L (8,8-28,6)
TP 62 g/L (64-83) proteini?
ALT 27 U/L (0-55)
AST 18 U/L (5-34)

WBC 10,5 (4,8-8,50) Uvećani leukociti? user posted image
NEU 6,91 (2,00-7,80)
LYM 2,92 (0,6-4,10)
MONO 0,449 (0,00-0,900)
EOS 0,115 (0,00-0,700) Ovo je malo nisko?
BASO 0,062 (0,00-2,50) ovo takođe,ne znam šta znače,vidim da je ka donjoj granici...
RBC 4,00 (4,00-5,80) ovo su eritrociti,nisko jel da? user posted image
HGB 125 g/L (120-170) Pošto je i gvožđe na donjoj granici,gleda se i hemoglobin,sve u svemu ne valja? user posted image
HCT 35,6 (38-52) Ispod granice,opet vezano za eritrocite?
MCV 31,3 pg (25-32)
MCH 352 g/l (298-355) Ova dva blizu gornje granice,ne znam šta znače.
RDW 12,3 % (11,5-15)
PLT 290 (140-440)
MPV 6,50 (7,70-25) I ovo je nisko.

Žene pomažite,moram da odem s predznanjem kod dr,da me ne bi otkačio. Ovo mi ne deluje kao dobra ks.

IZVORNA PORUKA: Milica cica

Ništa strašno Jole, dobićeš verovatnoi gvožđe da piješ, to što ti je niže je sasvim normalno u trudnoći. I bela krvna zrnca su normalno povišena u trudnoći, a ti si bila i bolesna. Tako da no sikiriki, ništa to nije strašno.

IZVORNA PORUKA: Jole84

Hvala ti Mici user posted image
a ova krv u mokraći me baš brine,to je garant od nazeba user posted image
Ništa,uzeću Elevit definitivno.

IZVORNA PORUKA: Milica cica

A već sam te pitala čini mi se, jel ti ne kontrolišeš insulin?

IZVORNA PORUKA: Jole84

Nisu me dr upućivali da kontrolišem od kako sam trudna,moja IR je bila povišena nakon 2 sata od glukoze,kolko se sećam,ali ne previše,samo je kočila ovulacije,a siofor sam uzimala najmanju dozu 500 dnevno.

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Jole moji leukociti su bili 17 tako da ne brini,,,gvozdje mi je oko sestog meseca palo isto tako na osam negde pa sam pila Tothemu i vrlo vrlo brzo mi sa bas popravilo ,tipa 28

IZVORNA PORUKA: Jole84

Meni je gvožđe i pre trudnoće tako padalo,al ga povratim hranom. U zadnje vreme nisam ništa uzimala,tako da je ovo realno stanje.
Hvala vam,utešiste me user posted image

IZVORNA PORUKA: Milica cica

Jole nas dve imamo istu krvnu sliku i urin user posted image
Elem, meni su:
leukociti 10,8
eritrociti 3,41
hemoglobin 104
glukoza 3,0

Urin:
eritorciti 20-tak svežihuser posted image
proteini 1
bakterija malo
leukociti 2

Jole jesi nosila nalaze dr? Šta ti je rekao za eritrocite u urinu?


IZVORNA PORUKA: Jole84

Mico prepisivale smo user posted image
Meni je dr rekao da su to normalni rezultati za trudnoću,a i s obzirom da sam bila bolesna. Ipak,videću šta kaže moj dr sledeće nedelje,njemu više verujem nego državnom.
Baš me zanima šta će tebi da kaže.

IZVORNA PORUKA: Milica cica

Videćemo, ja sam mislila da sutra ponovim urin privatno, čisto da budem sigurna. Mada i ja verujem da je to normalno za trudnoću ipak su tu i bubrezi opterećeni.

IZVORNA PORUKA: Jole84

Samo puno tečnosti,limunade,brusnice...

IZVORNA PORUKA: Milica cica

Pričala sam sa kumom koji je lekar i kaže on da su to normalni nalazi za trudnoću, ja sam uzela brusnicu pa ću popiti po šolju dnevno čisto preventivno, inače stalno pijem prolom vodu.



_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
24.12.2013 15:47:35   
Jole84
Mico šta ti je dr reko za nalaze?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.1.2014 20:11:46   
Milica cica
Prošli put ponovila privatno i nalaz bio uredan. Elem jutros sam opet vadila krv i nosila urin i u urinu piše:
brojne bakterije
brojne epitelne ćelije
prisutni amorfni urati, a ja pijem po 3-4l Prolom vode dnevnouser posted image
Sutra opet idem da ponovim pa ću videti, ne ide mi se na antibiotike. Šta mislite? Uopšte ne znam odakle mi sad bakterije?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.1.2014 20:19:19   
Anoniman
Ja otkada sam trudna imam bakterija dosta u ueinu,nesto epitela.Pijem caj od pancica i bruanicu jedem i pijem.Dr.mi je protivnik antibiotika

(odgovor članu Milica cica)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.1.2014 20:21:23   
Milica cica
Ma i ja sam uopšte ne bih da ih pijem. Jel uzimaš brusnicu u rinfuzi za čaj? Koliko sme šolja dnevno?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.1.2014 20:23:23   
Anoniman
Litru brusnice,litru pancica,i veceram brusnice zamena za grickalice

(odgovor članu Milica cica)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
31.1.2014 11:55:59   
Jeltje
Ja, da kucnem u drvo, od pocetka trudnoce imam malo bakterija u urinu, za sta su mi svi dr-i rekli da je normalno i zaista nemam nikakve probleme...Ali zato pre trudnoce godinama vec zivim u agoniji urinarnih infekcija, ponekad imam i po 7-8 puta godisnje...to je moja nocna mora. I od a-biotika se nisam odvajala..i to najbolji je Nitrofurantoin, ali slabo ga ima kod nas, pa sam uvek pravila zalihe.

A moja preporuka za vas koje se mucite sa tim je caj od diljeg origana, bolji je od brusnice...

Ljuuuub user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
9.2.2014 12:35:34   
Klarita
Ponovicu KKS, jer mi je gvozdje povecano i 38,4 jeuser posted image Sta bi to moglo da bude sad???

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
9.2.2014 18:36:48   
Jole84
Klarita ponovi za svaki slučaj. Odavno nisam čula da je nekom povišeno gvožđe u trudnoći. Mora da je neka greška. Kakvi su ostali nalazi?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
9.2.2014 23:57:54   
Milica cica
Meni je bilo povišeno na početku trunoće, ali ga više nisam ponavljala, dr mi je rekao da nema potrebe da radim posebno Fe, dovoljna je krva slika, ona ti daje uvid u to da li si anemična ili ne.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
10.2.2014 8:49:09   
Klarita
Pa, recimo RBC mi je malo ispod granice, MCHC isto...sve ostalo odlicno. Jedino to gvozdje. Bas cu malo kasnije da odem do DZ do doktorice i da vidim sta ce da mi kaze.

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
10.2.2014 21:29:01   
New Mom
Sta pijes od vitamina? Izbaci Fe i folnu na neko vreme. Verovatno je privremeno. Nekad zna tako u trudnoci.
Ako nastavi da se odrzava, proveri enzime jetre. Mada ne verujem da ce biti potrebe za tim.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
11.2.2014 21:36:21   
Jeltje

IZVORNA PORUKA: Klarita

Pa, recimo RBC mi je malo ispod granice, MCHC isto...sve ostalo odlicno. Jedino to gvozdje. Bas cu malo kasnije da odem do DZ do doktorice i da vidim sta ce da mi kaze.



Sta ti je rekla doktorka?

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.3.2014 10:45:18   
Jole84
Ženskice da vas pitam,danas sakupljam urin 24h,prvi jutarnji se odbacuje,pa sutra nosim da mi provere proteine,interesuje me da li normalno jedem danas u toku dana,pretpostavljam da ne trpim gladna user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.3.2014 13:51:07   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Jeltje


IZVORNA PORUKA: Klarita

Pa, recimo RBC mi je malo ispod granice, MCHC isto...sve ostalo odlicno. Jedino to gvozdje. Bas cu malo kasnije da odem do DZ do doktorice i da vidim sta ce da mi kaze.



Sta ti je rekla doktorka?

Pih, sto sam azurna user posted image Nista mi nije rekla. Od vitamina i minerala, pijem kombinatoriku- Elevit. U medjuvremenu sam uradila jos jednu KKS i sve u redu.
Jole, smes da jedes normalno.user posted image

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
20.3.2014 12:23:16   
Jole84
Stigli su mi nalazi,proteini u krvi su 62,3 (ref 60-80)
a oni bitniji u urinu: 116,00 mg/24h, ref <140,00 Jel je to u redu? Laborant u priv. klinici je reko da su mi nalazi u redu,ali koliko sam ja razumela da ne bi smelo uopšte proteina da bude? Ili se ovo ne računa da ih ima pošto su ispod ref. vrednosti...


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
20.3.2014 14:13:13   
Jole84
Nadam se da će neko da mi odgovori do kraja dana,baš sam u nedoumici user posted image da li da jurim dr ili da čekam kontrolu za dve nedelje...

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
20.3.2014 14:15:31   
Jeltje
Jole, ne znam nista o tome, ali mi je logicno da je uredu ako ti je ispod referentne vrednosti, sto tebi jeste user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
20.3.2014 14:15:56   
vonavoj
Ako su u labaratoriji rekli da je sve ok,onda nema razloga za paniku..sta znamuser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
20.3.2014 14:19:07   
Jole84
Ma da,pretpostavljam da je ok jer je ispod granice,ali pošto otičem,ne znam da li je u redu da ih bude uopšte,makar i u manjem broju....hvala vam svakako user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
21.3.2014 7:39:32   
pari
ja uradila pre dva dana analize,sve je ok ali imam leukocite u urinu 10-12 i u urinokulturi mi piše: Izolovano je 5 000 cfu/ml saprofitnih bakterija. Urin kontaminiran saprofitnom florom.
da li je neko imao tako nešto? da li znate šta je?
hvala puno!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
21.3.2014 7:58:49   
World
Pari, ja sam jednom imala kontaminiran urin, ali nije pisalo zasto, morala sam ponoviti i bio je ok. Mozda nisi dobro uzela uzorak?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto morate skinuti lak sa noktiju pre po...
Jedno od najvažnijih pravila za trudnice koje dolaze na porođaj je da ne smeju da imaju lakirane nokte, gel ili trajne n...



Click Here