|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
19.10.2012 11:08:27   
Rosita
Devojke, danas sam iznenada dala krv i urin, mislim prošlo je 10-ak sati od mog poslednjeg jela i nisam doručkovala a dr opšte prakse kod koje sam otišla zbog prehlade mi je rekla da sad uradim analize (kad već nisam jela), a ja sam planirala da to radim za dan, dva- ionako je trebalo da ih radim. E sad, dala sam urin u domu zdravlja, to nije bio prvi urin, znate kakvi su njihovi toaleti, mislim, ja sam se trudila da to uradim što higijenskije, nisam dirala unutrašnjost čepa od bočice, ali ipak, šta mislite da li to može nešto da promeni rezultat (to što nije prvi jutarnji i što sam ga dala u domu zdravlja), pošto obično sve obavim kod kuće i odnesem urin... Izvinite ako sam off.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
19.10.2012 11:10:41   
adulence
pa i ako ti nedaj boze nadju nesto,ti bjasni situaciju pa ce da ti ponove...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
19.10.2012 11:19:31   
Rosita
user posted image pa da...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
6.11.2012 20:49:29   
Pai Mei
meni su danas stigli rezultati urina i sve je ok osim sto mi se prvi put pojavljuju eritrociti u urinu: retki bledi

uopste ne znam sta to znaci,a urin sam proveravala radi prijema u porodiliste... do sada sam redovno radila i sve je bilo ok
zna li neko ili je mozda imao slicno iskustvo?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
7.11.2012 10:14:46   
buba.marica
Pai Mei ja sam imala sličan problem sa eritrocitima u urinu pre dve nedelje , do duše moja trudnoća je još mala nije bilo testiranje za porodilište već ono redovno mesečno ... Zabrinula sam se jer sam davno čula da je to kao neko krvarenje u urinarnom traktu, a onda mi je moja doktorka objasnila da je samo u pitanju ili neki pesak koji grebe kanale ili moj braonkasti iscedak koji sam imala pre tri nedelje i da je sve pod kontrolom da ne brinem ... bitno je da ih nema previše . To je kod mene bio slučaj ...
Čula sam i to da je moguće da se ti navodni tragovi "krvarenja" pojavljuju i prilikom omaške u brisanju u wc-u ukoliko kod trudnice postoje hemoroidi. Sve je naravno individualno ali eto mog iskustva valjda će pomoći ....

Rosita mislim da ne može bitno da promeni nalaz urina , možda samo u nekim promilima ... ali što kaže adulence samo objasni situaciju ako bude nešto lošije ....

< Poruku je uredio buba.marica -- 7.11.2012 10:17:11 >

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
7.11.2012 10:17:55   
dupla jasna
a sta kad su povecani holeeterol i trigliceridi ?

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
8.12.2012 12:23:44   
Snelle
Poslednji rezultati urinokulture kažu da ešerihije više nema, ali zato imam enterobacter. Da li se i on ne leči dok ne pređe određen broj kao ešerihija ili se obavezno leči, zna li neko?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dupla jasna)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
28.3.2013 15:38:41   
madamme
imam eritrocite u mokraci, pise retki bledi....ostalo je ok. nemam tegoba. ima li neko iskustva.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
28.3.2013 18:09:41   
buba.marica
madamme ja sam pisala o tome dva tri posta iznad ... sve us vemu nista strasno bar kod mene nije bilo ...

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
28.3.2013 19:24:13   
madamme
buba user posted image

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
5.4.2013 23:20:11   
buba.marica
user posted image



zenske sad ja imam dilemu ... vadila sam sada sve ono sto mi treba za CR od nalaza i stigli mi nalazi urina i krvi ... imam proteine u urinu prvi put pise Opal ??? Znate li sta to znaci tacno i jel opasno ? Nec emi valjda zbog toga odlagati Cr ... user posted image

Onda mi je u krvi natrijum nizak , sedimentacija i firbinogen visoki ....

Mislite da treba da brinem ?

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
26.4.2013 0:16:02   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Majkici

Danas mi se u nalazima redovne krvne slike pojavio ALT povisen - 98, AST je na samoj granici 37. Proslog meseca je AST bio isti, a ALT 69.

Moja dr je to proslog meseca pripisala trudnoci i da je to normalno, narocito jer uzimam utrogestana.Nije tome pridala znacaj.

Jel imao neko ovakvo iskustvo?


(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
26.4.2013 8:33:38   
Rosita
Svasta je normalno, pa ja mislim i to. U obicnom trudnickom laboratorijskom kompletu ti enzimi se ni ne rade, bas zbog nevalidnosti. Meni su uvek radjeni zbog metildope. Mislim da treba da verujes svojoj dr!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.4.2013 22:33:10   
Majkici
hvala ti Rosita.
U mom domu zdravlja to se radi, a moja dr koja mi privatno vodi trudnocu se zacudila da je i to u rezultatima.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
12.7.2013 19:07:45   
doktorkakristal
nadam se da ce neko ovo da vidi,da li je neka od vas imala visok holesterol i trigliceride u trudnoci,pritom nisam gojazna i nikada nisam imala visoke vrednosti

(odgovor članu Majkici)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
12.7.2013 19:11:55   
lesica
Doco, evo teme koja te baš zanima KLIK

Prebaciću ti post tamo.

< Poruku je uredio lesica RR -- 12.7.2013 19:12:21 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
12.7.2013 19:50:21   
doktorkakristal
super hvala,ja trazila ali mi nije nista izbacivalo

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
7.8.2013 11:30:44   
dada951
Devojke, da li neka od vas zna da li je rano da krajnje analize krvi, urina, bris, Hsg I antitela uradim cak 6 nedelja pre termina? Dr mi tako ispisala uput, tj rekla kako to nece biti rano, ali ja se secam da sam sa prvim detetom radila na tri nedelje ranije, a neki su u Betaniji trazila cak i na dve nedelje. I sta ako recimo u porodilistu kazu da su rezultati stari?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
7.8.2013 12:12:15   
doktorkakristal
Ne bi trfebalo da su stari,opsim ako neki parametri ne zahtevaju ponavljanje jer nisu u granicama predvidjenim za trudnice

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
7.8.2013 15:25:40   
dada951
OK, hvala ti puno na odgovoru. Uostalom, ako u betaniji budu zakerali, vala nek mi tamo vade krv I ostalo.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
4.10.2013 23:41:41   
dunja RR

Naša korisnica je zamolila za odgovor na našoj FB stranici:

Nalaz urina mi je pokazao da imam proteina u urinu da li je to nesto opasno imace trudna sam 19 nedelja. hvala i lep pozdrav

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
5.10.2013 9:10:57   
doktorkakristal
Treba proveriti pritisak,kao i urinokulturu,proteini ukazuju da nesto opterecuje bubrege pa oni pocinju da propustaju proteine koje inace vracaju u krv.U svakom slucaju nek se javi svom ginekologu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.11.2013 14:53:14   
sanjalica90
ALT mi je 82, a normalna vrednost na nalazu treba da bude 40. Upravo sam ušla u 7.mesec trudnoće. Mene je uplašilo to što mi je doktorka rekla da uradim nalaze na hepatitis i hiv i da ponovim analizu krvi i snimim jetru. Sa druge strane, javlja mi se svrab na rukama i nogama što je pokazatelj, kako sam ja bar na internetu videla, holestaze. Da li treba da se zabrinem?

Ukoliko neko zna nešto o ovome, ili je imao sličnu situaciju, bila bih zahvalna da odg, jer me je zaista to sve uplašilo.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.11.2013 17:08:07   
smeško
Sanjalice, ne treba odmah da brineš. Uradi sve što ti je dr rekao, s tim što bih ja, na tvom mestu dodala i bilirubin i gama gt. Svrab ti ne ide u prilog. Možda je samo blaži zastoj u žučnim putevima. U svakom slučaju, postoji terapija i za to, ne brini. Probaj odmah da počneš sa hepatičnom dijetom, ukucaj na netu, kako bi malo rasteretila jetru. Probaj da nađeš i kozju surutku. Testovi na hepatitis su standardno obavezni kad je neka od vrednosti transaminaza povišena, na hiv takođe, tako da je to morala da ti napiše, takođe i uz abdomena. Koje boje ti je urin, stolica? Da ne piješ. možda, Utrogestan? Ako je i holestaza u pitanju, ne paniči, nije nerešivo, mada jeste ozbiljno. Biće sve u redu! Javi rezultate.user posted image

(odgovor članu sanjalica90)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.11.2013 17:13:15   
jovana jojo
sanjalice biće sve uredu,ja sam vadila krv i rezultati su dobri,bar za sada,dr mi rekao da ne moram tako često vaditi krv

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Mikroplastika pronađena u svakom uzorku po...
Naučnici izražavaju zabrinutost zbog uticaja mikroplastike na zdravlje, a istraživanje pokazuje da nas ona prati i pre n...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here