|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.10.2014 19:47:10   
Sanjalica1980
Daco, ja koliko sam citala cvekla se i najmanje pominje kao namirnica koja ima puno gvozdja.

Najvise ga ima u crvenom mesu i bolje se apsorbuje od gvozdja iz povrca. Ima ga u ribi.
Takodje je spanac idealan,brokoli,zeleno povrce i salate.

Nasla sam i neki clanak pa cu pokusati da ubacim ovde.

Gvožđem bogate namirnice mogu se podeliti u dve kategoorije: namirnice koje sadrže hem gvožđe ( životinjskog porekla ) i namirnice koje sadrže non hem gvožđe ( biljnog porekla ). Gvožđe životinjskog porekla apsorbuje se mnogo bolje ( 15 – 20% ), u odnosu na non hem gvožđe iz biljaka ( ispod 2 % ), mada apsorpcija umnogome zavisi od ostale ishrane. Hem gvožđe se nalazi u namirncama kao što su meso, živina i riba. Obogaćene žitarice, mahunarke i spanać su dobri izvori non hem gvožđa.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.10.2014 19:49:52   
Sanjalica1980
Evo i ostatak. user posted image

Meso i morski plodovi - Generalno, tamnije meso sadrži veću količinu gvožđa. džigerica je osnovno skladište i bogati hranljivi izvor gvožđa za ljude. U principu, goveđe meso ima najviše gvožđa, a odmah iza njega je jagnjetina, zatim svinsko i na kraju belo živinsko meso. Morski plodovi predstavljaju najbogatije izvore gvožđa ( sveže ostrige i školjke ) koji obezbeđuju do 12 mg gvožđa. Među ribama, losos, tunjevina, sardine i sabljarka imaju 1 do 2 mg gvožđa.

Žitarice - Nacionalni institut za zdravlje objašnjava da žitarice kao što su smeđi pirinač, zob, proso i pšenica imaju značajan nivo non hem gvožđa. Na primer, doručak koji sadrži žitarice od celog zrna može obezbediti 100% preporučene dnevne vrednosti . Ukoliko se uz takav doručak doda i čaša soka od narandže, može se očekivati apsorpcija velikog procenta gvožđa.

Mahunarke ( leguminoze ) i povrće – Mahunarke su, pored žitarica, jedan od bogatijih izvora non hem gvožđa. Pasulj, grašak i sočivo obezbeđuju između 4 i 7 mg gvožđa svaki. Kuvana soja ima 9 mg gvožđa u jednoj šolji. Proizvodi od soje, kao što su mleko od soje, vegetarijanski burger i tofu takođe su važni izvori non hem gvožđa u ishrani vegetarijanaca.

Spanać je poznati izvor gvožđa, a tu su i kelj, brokoli, špargle... S obziroma na to da kuvanje koncentriše hranljive materije u zelenom povrću, 1 šolja kuvanog spanaća sadrži 60 mg, odnosno, skoro 8 puta više gvožđa od sirovog spanaća, prema sajtu anemia.org. Nacionalni zdravstveni institut označio je spanać kao namirnicu koja takođe pomaže u apsorpciji gvožđa iz drugih biljnih izvora. Posle spanaća sledi blitva, zelje i kelj. Posebno je dobra kopriva jer sadrži gvožđe, bakar i vitamin C, ali i mangan koji stimuliše oslobađanje gvožđa iz depoa. Proteini pomažu izdvajanje gvožđa iz pasulja i ostalih mahunarki, te ih valja kombinovati sa piletinom, ribom, govedinom ili tofuom.

Voće - Iako većina voća ne sadrži dovoljnu količinu gvožđa, voće pomaže njegovu apsorpciju i to ga čini vrednim dodatkom u ishrani. Suvo voće kao što je grožđe, kajsije i šljiva sadrže najviše gvožđa. Voće bogato vitaminom C ( narandže, jagode, dinja, grejpfrut ) povećava apsorpciju gvožđa. Orasi takođe služe kao dobar izvor gvožđa, naročito bademi i brazilski orah. Dobri izvori su takođe borovnice i kupinovo vino.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.10.2014 19:51:40   
daca77
Ivanka, a koliko si to uzimala gr kajsija dnevno?
Sanjalice, jedem meso i to teskom mukom, jer ga nikada nisam volela...konzumirala i ranije, ali ne 3x dnevno.
Ribu sam iskljucila, jer se trudnicama ne preporucuje zbog zive i sumnjivog porekla...dzigerica takodje, jer je prepuna hormona i toksina, vec se obicno preporucuje najvise 1 u 10 dana i ostaje mi zelenisuser posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 16.10.2014 19:54:12 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.10.2014 19:56:10   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: daca77

Ivanka, a koliko si to uzimala gr kajsija dnevno?
Sanjalice, jedem meso i to teskom mukom, jer ga nikada nisam volela...konzumirala i ranije, ali ne 3x dnevno.
Ribu sam iskljucila, jer se trudnicama ne preporucuje zbog zive i sumnjivog porekla...dzigerica takodje, jer je prepuna hormona i toksina, vec se obicno preporucuje najvise 1 u 10 dana i ostaje mi zelenisuser posted image


Ja sam kajsije grickala po ceo dan, ali sam forsirala meso i sokove bogate vit C.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.10.2014 19:57:35   
daca77
Uh...ne smem zbog secera da preterujem, ionako pijem Glucophage.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.10.2014 19:57:59   
Sanjalica1980

IZVORNA PORUKA: daca77

Ivanka, a koliko si to uzimala gr kajsija dnevno?
Sanjalice, jedem meso i to teskom mukom, jer ga nikada nisam volela...konzumirala i ranije, ali ne 3x dnevno.



Joj ja ga tek sada ne mogu jesti.

Ovo sam ti stavila cisto ako moze da ti pomogne. user posted image
Nadam se da ti ne smeta.

Moja seja je pila casu kupinovog vina svaki dan. Po preporuci dr. Ona sada ima gvozdje uspod granice a kada je bila trudna to je bilo strasno.
Njoj je pomoglo.

Ja pijem Feroglobin ali nakon nedelju dana koristenja rezultati su bili isti. Sada cu videti da li ima poboljsanja.


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.10.2014 20:01:43   
daca77
Sanjalice, svaka informacija je dobro dosla...koristila sam i ja kupinovo vino pre trudnoce, ali mi nije pomoglo-kupila na Kopaoniku i pitanje je da li je pravo domace.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 13:26:39   
serpica
Podigla sam rezutate,krvna slika je ok sem kreatinina koji je ispod donje granice ali to je valjda ok obzirom na moje bubrege.
Ali me brine mokraca,pise:
1-2 svezih eritrocita
2-3 leukocita
malo bakterija i epitalinih celija,dosta sluzi
Jel to zabrinjavajuce?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 13:30:14   
wivern
Jeste Serpi, jako zabrinjavajuce. To znaci da si vrlo trudna user posted image
Normalna mokraca u trudnoci user posted image
Meni je cak jednom pisalo masa bakterija, a na urinokulturi masa razlicitih bakterija...ja bila u soku a ono sasvim normalno..pesak i svasta nesto sto se pojavljuje u trudnoci.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 13:42:21   
choopa choops
serpice, mislim da je to dobar nalaz ;-) Reci ce ti gin tacno, ali meni je recimo na predzadnjoj kontroli bilo leukociti-redak, bakterije-nešto, eritrociti-redak, eritrociti bl 1-3. Dr je rekla da je to OK. Pa onda na zadnjoj kontroli leukociti 1-2, bakterije-nešto, epit. ćelije - nešto. I opet je rekla da je sve OK. Nisam pila ništa ni prvi ni drugi put.
Mada ja (inače ne volim) pijem tu i tamo onaj Josif Pančić čaj za trudnice i djecu, i prolom vodu. Ali to je bukvalno jednom sedmično, jer ne volim user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 13:46:45   
serpica
Wiv,Chupa hvala vam.... user posted image sutra ujutru nosim dr,ali verujem vam da je sve ok user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 13:49:30   
Modessty

IZVORNA PORUKA: wivern

Jeste Serpi, jako zabrinjavajuce. To znaci da si vrlo trudna user posted image



user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 14:07:06   
srculence25

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: wivern

Jeste Serpi, jako zabrinjavajuce. To znaci da si vrlo trudna user posted image



user posted image user posted image


user posted image user posted image tako je user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 16:00:41   
lelaigor
A da ja vas nešto pitam. Možda sam u pogrešnoj temi, ali da se nadovežem. Meni su nalazi super, Urinokultura negativna, urin super, ničeg nema...a ja imam pojačan sekret, osetljiva sam dole, suva...itd.?

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 16:17:01   
choopa choops
Ne znam. I meni su svi nalazi OK, a sekret mi je baš pojačan. Pisala sam i u temi sekret u trudnoći.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 16:19:36   
choopa choops
KLIK


KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 16:54:25   
wivern
Ja sam ona sa acid sekretom user posted image
I sve je i dalje isto, osim sto imam manjak gaca user posted image
Mislim da je to normalno, Lelo imas u toj temi sve ispisano..videces ima nas dosta sa tim problemom

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 17:58:59   
choopa choops
wivern nemaš pojma koliko sam se smijala tad...Čitam cijelu temu, ozbiljna, tražim rješenje, kad na kraju user posted image Kontrakcije mi se pojačale od smijeha user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 18:32:30   
lelaigor
E, a mene celi svet ne može da ubedi da je to tako normalno. Dr mi kaže da je sve u redu, dobila vaginalete zbog malo gljivica jedino, mm mi kaže da ako mi svi kažu da je normalno onmda treba da iskuliram, a mene to tako nervira. Tačno bih sedela u kadi perkala se non-stop,user posted image ne mogu se naprati gaća svojih...večito sam mokra. user posted image Idem da čitam te teme, možda se smirim.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 19:39:59   
Sanjchezze
Sad mm isao po rezultate i umalo se ne slognuh kad mi rece. Hemoglobin 98 user posted image Pa da li je moguce vise... pada kao blesav a ja pijem totemu, jedem crveno meso, povrce, neke sirupe od kupina pijem i opet ode nizbrdo. E pa vise nemam pojma sta da radim i kako da ga podignem a januar se blizi...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 20:14:24   
choopa choops
Meni je, jednom kad su mi bili loši nalazi, pomogla samo kopriva. Svježa. Ne znam koliko je sad ima user posted image , ali ja sam tada jela bukvalno u svemu - pite, čorbe, kuvala čaj.
Probaj makar sa čajem (ne kupovnim)...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 20:17:56   
choopa choops
Ah da i kakao, ali čisti, ne onaj Nesquick i ostali bućkuriši. Ja sam mješala jednu kašiku meda i jenu kakaoa i progutala. Vjerovatno znaš, ali kad se pije nešto za gvožđe, ne smije se piti mlijeko, ni mliječni proizvodi. A poželjno je pojesti neku voćku (npr. mandarinu, narandžu).

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 20:43:13   
Sanjchezze
Hvala choopa choops :) Sad cu da pomesam kakao i med a sutra cu da vidim da nabavim koprivu. Mnogo me plasi da odem na porodjaj sa niskim hemoglobinom tako da sam spremna sve da isprobam. Koliko cesto da uzimam kakao i med? A mleko ne pijem godinama a sad zbog gvozdja izbegavam i mlecne proizvode, popijem samo casu jogurta jednom nedeljno.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 21:02:04   
bubulence
sve si vec cula, kopriva je odlicna, ako ne nadjes svezu-a neces je naci , vidi sta ima u zdravoj hrani. kakao je isto savrsen, ja sam ga kuvala kao kafu... nije bas ukusno ali radi posao... ima i ono gvozdje u tableticama sto se gricka, sa ukusom cokolade... i c vitamin je odlican samo ne sumeci... ja sam uzela onaj u tableticama, kazu da je najbolji...

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.10.2014 21:05:09   
choopa choops
Ja sam uzimala jednu dnevno. Pretpostavljam da ni ako uzmeš malo više ne smeta. Mada ko ne smije med (kao ja na primjer) može da ga pije kao kafu, skuvanog sa vodom. Nije baš prelijepog ukusa, ali meni nije ni gadno.

Jedeš li džigericu? Kažu da je teleća dobra. Ja to nisam mogla jest nikako user posted image ali ako neko voli kažu da pomaže...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here