|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergije na hranu
13.4.2010 14:53:40   
sanji
OTI ako Teodora bljucka moguće je da joj od toga izlaze bubuljičice! Mojim žabicama je jedno vreme (kad su krenuli zubi malo su više bljuckale) bilo tako kako ti opisuješ! Ja sam ih samo često umivala i prošlo je!
To je samo možda najbolje je da čuješ još neko mišljenje! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Alergije na hranu
13.4.2010 15:03:05   
Anoniman
jeste sanji bljucka vise u poslednje vreme...mozda je to...jer bas tuda gde se sliva...u pravu si mozda...

hvala

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Alergije na hranu
13.4.2010 15:06:19   
marince1
Oti to je imao i moj bebac,lici na bubuljice,one pubertetske user posted image

Dr je rekao,da je to verovato od prljavih ruku (pisala sam o tome),tipa neko ga pipao prljavim rukama ili sto ti kazes od garderobe nekog ko ga nosio.
Recimo ako taj koristi ja krasak ili omeksivac.

Ako je alergija,trebalo bi imati jos simptoma,ne samo te tackice

Moje misljenje...

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Alergije na hranu
13.4.2010 15:06:22   
sanji
user posted image
Onda probaj samo da je stalno briskaš i umivaš pre nego da joj mažeš nešto, pa ako se ne povuče proveri kod dermatologa ili pedijatra kad budete išli na kontrolu!
Ljubimo vas obe! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Alergije na hranu
14.4.2010 23:20:22   
Anoniman
Zahvaljujuci Neni81 sam vratila film i shvatila da sam taj dan kad je tei izasao osip po licu jela kikiriki...

ako je alergija da li treba da reagujem sada ili mogu da sacekam da pitam DR na redovnoj kontroli u petak..prekosutra???

i sta da radim da joj se to povuce ako je alergija u pitanju????

uh.
danas sam videla i po stomaku nekoliko tragova tih crvenih...

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Alergije na hranu
14.4.2010 23:27:32   
Nena81
Mislim draga da nista nije hitno, mozes sacekati do kontrole, ali obavezno reci pedijatru svoje misljenje.
To ti samo pokazuje (koza) da ce mozda imati alergije. Nama su to rekli za jojo i tako i jeste,od prvog dana je imao osetljivu kozu, pedijatar je rekao da ce mozda imati alergiju na neku namirnicu, pazljivo pri uvodjenju nove, i tako je i bilo. Ima alergiju, blagu, na jabuku. Da da na jabuku.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Alergije na hranu
15.4.2010 2:50:13   
Verus
OTI, kikiriki ko sto znas je visoko alergicna namirnica...bitno je, dok se doji, kloniti se istih: kikiriki (puter ili zrno), jagode, soja, ne preterivati sa jajima, i namirnicama od mleka...Meni je receno u bolnici da jedem, isto kao sto sam jela u trudnoci: a ja sam ovo sve izbegavala, jer je beba od moje drugarice razvila alergije na sve navedeno, jer se ona ubijala od kikirikija u trudnoci, pila samo sojino mleko itd. 

Takodje, beli luke je isto u grupi...ne secam se sta jos...
IZVORNA PORUKA: OTI

Zahvaljujuci Neni81 sam vratila film i shvatila da sam taj dan kad je tei izasao osip po licu jela kikiriki...

ako je alergija da li treba da reagujem sada ili mogu da sacekam da pitam DR na redovnoj kontroli u petak..prekosutra???

i sta da radim da joj se to povuce ako je alergija u pitanju????

uh.
danas sam videla i po stomaku nekoliko tragova tih crvenih...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Alergije na hranu
15.4.2010 2:53:14   
Verus
Sad tek vidim neke postove....mislim da genetski faktor igra veliku ulogu u svemu tome...upoznala sam nedavno zenu cije jedno dete (sin, mladji) ima alergije na sve i svasta, a starija cerkica ni na sta....oba detete je, kaze, isto dojila, isto se hranila.  Ona konta da je u pitanju genetska komponenta, slabost, kako ju je ona nazvala u telu deteta, i da sta god mi cinili, ne mozemo spreciti da se alergija razvije....
IZVORNA PORUKA: mihi

To je logično Verus jer kako bi dete od 3 meseca bilo alergično na kikiriki  kad ga nikada nije ni probalo? E sad šta pokreće imunološki sistem da se tako ponaša? Jer sisaju i druga deca pa nisu alergična baš sva.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Alergije na hranu
15.4.2010 8:09:44   
usamljena
OTI draga ima vise varijanti user posted image
Moguce da je zaista od kikirikija jer bas neki dan citam da ga deca smeju jesti tek od 3 godine, a Tea ga je verovatno malo kroz mleko papala  user posted image
Drugo- moze biti ciscenje , meni je tako rekla patronazna da ce se user posted image koza ponasati kao u pubertetlije i da ce non-stop po malo izbacivati necistocu
Trece (sto je kod nas uvek slucaj) znoj! Bebe se oznoji od nas, od nosanja i sl ili sama ako ti je bas toplo i eto osipa. A moja Una ti je imala osip od omeksivaca i nije ga odmah dobila vec nakon izvesnog vremena, pa sam onda po preporuci pedijatra njenu garderobu ispirala po 2x
Javi nam


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Alergije na hranu
15.4.2010 10:38:40   
Anoniman
javicu vam sta je dr rekao sutra...

nego ja ne znam da li da je mazem necim..

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Alergije na hranu
15.4.2010 10:45:28   
usamljena
Nemoj nicim, to moze pogorsati stvar. Ako je alergija u pitanju cak i voda jos vise rasiri taj osip. Ja nekad stavim Nivein puder  u prahu, pa ako osip nestane nakon toga znaci da nije bio alergijski, bar sam ja to tako sebi rekla user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Alergije na hranu
15.4.2010 10:49:38   
Anoniman
hvala...

videcu sta ce dr da kaze sutra...

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Alergije na hranu
22.5.2010 22:14:22   
buhla
oti.. sta je na kraju Tei bilo alergija ili bubuljice od ciscenja?

meni Pavle ima vec par dana gomilu sitnih bubuljica po obrazima, iza uveta cak i iznad u kosici, na vratu i na gornjem delu grudi. neke su bas samo crvene tackice a neke su kao one pubertetske. prvo sam mislila da je mozda od mleka kad bljucne u toku noci pa ostane i od vrucine, ali sad vise nisam pametna! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Alergije na hranu
22.5.2010 22:18:01   
Anoniman
buhla, dr kaže da je možda od jagoda koje sam jela ali ja znam da nije jer sam (nazovite me ludom) pre nekoliko dana uzela nekoliko jagoda i ništa..
Tea je imala baš takve kako si opisala...male crvene sitne a negde i one veće..ma kao pubertetlija.
ja sam mislila da je znojenje, mleko, bljuckanje, prasak za ves, ...ma sto čuda...

njoj se to očistilo samo...jesam ispirala kamilicom svaki dan (uzmem one tufere i toplu kamilicu i predjem malo onako ovlaš)
prošlo je, ja bih rekla, samo od sebe, posle 8,9 dana

imala je i na grudima malo...

buhla, ja bih sada rekla da se bebe jednostavno čiste...tea je imala hiljadu faza sa bubuljicama i sada je sasvim čisto lice...

ne brini!!!


(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Alergije na hranu
22.5.2010 22:22:28   
buhla
ondaK cu i ja da ga mackam sa kamilicom! ma neka je ciscenje, samo da nije neka alergija od hrane, mada nisam jela nista sto sto bi izazvalo alergiju user posted image
ja pre mislim da je od vrucine i od tog bljuckanja.

user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Alergije na hranu
22.5.2010 22:25:15   
Anoniman
ja sam bila ubedjena da je od jagoda ali nije bre..

proci ce...videces
a kamilica mu ne može škoditi!

joj, ljubim ga ja...

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Alergije na hranu
23.5.2010 9:27:07   
SUPER MAMA
Evo ovde da pisem Buhla.To sto Pavle ima sigurno su znojanice i meni je MOnika imala kad je bila tako mala beba cak i sada zna kad je pretoplim.
Ja sam stvaljala beby puder i prlazilo je a i mazala Nivea protiv ojeda koja je fenomenalna.
A prosle leto sam je mazala protiv znojanice kad je imala 8-9 meseci sa Minktura Alba ili ti krecno mleko koje pomaze mnoogo zanci za dan dva nestaju te sitne ko bubuljice tackice.
E sada ti mozes da pitas pedijatra dali sme tako mala beba da se maze sa ovo krecno mleko jer je mnogo mala beba u pitanje, mada kolko je nama objasnila pedijatrica da nema nus pojave kod beba.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Alergije na hranu
23.5.2010 9:33:32   
buhla
hvala SM... danas mi dolazi drugarica koja je patronazna sestra pa da vidim sta ce ona da kaze, planiram sutra da odem kod dr. vidim da su mu se ove iza uveta osusile, bas su bile one gnojanice user posted image javljam sta mi rekla i sestra i dr.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Alergije na hranu
23.5.2010 9:35:59   
SUPER MAMA
Joj znam da grozno izgledaju ali procice.Ljubi malog lepotana od nas dve.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Alergije na hranu
23.5.2010 10:46:21   
usamljena
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Ja sam stvaljala beby puder i prlazilo je a i mazala Nivea protiv ojeda koja je fenomenalna.


SUPER MAMA koja ti je to krema? Takav joj je naziv ili?  Je li to ona cvrsta bela, kao Penaten?

Zaboravila sam napisati, kamilica ne mora nuzno pomagati! Kod nas je bio kontra efekat, kad se user posted image ojela od pelena cistila sam kamilicom i bilo joj je jos gore

< Poruku je uredio usamljena -- 23.5.2010 10:48:50 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Alergije na hranu
23.5.2010 10:52:27   
Jeca*
Isto. Pisala sam već o tome. Ja izbegavam sve što ima kamilicu, kreme, maramice i sl, jer se Lukina guza svaki put zacrveni od toga.
Inače, pretpostavljam da je mislila na onu nivea kremu sa zincom. Nama je i to svojevremeno pogoršalo stanje. Ona je dosta gusta pa nekako zapečati kožu i ne može da diše, muku sam namučila sa tom kremom

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Alergije na hranu
23.5.2010 11:13:10   
usamljena
Ma da, to je ona gusta bela. Znaci da ne pokusavam user posted image Hvala Jeco

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Alergije na hranu
23.5.2010 12:08:32   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: usamljena

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Ja sam stvaljala beby puder i prlazilo je a i mazala Nivea protiv ojeda koja je fenomenalna.


SUPER MAMA koja ti je to krema? Takav joj je naziv ili?  Je li to ona cvrsta bela, kao Penaten?

Zaboravila sam napisati, kamilica ne mora nuzno pomagati! Kod nas je bio kontra efekat, kad se user posted image ojela od pelena cistila sam kamilicom i bilo joj je jos gore



E ovako izgleda krema
user posted image
A evo i link, nama je pomogla samo da mozes da je nadzes jer zna da bude deficitarna KLIK

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Alergije na hranu
29.5.2010 0:15:54   
Tufna
IZVORNA PORUKA: OTI

buhla, dr kaže da je možda od jagoda koje sam jela


Ja bas zbog ovoga (jer sam cula da ne treba jesti kad dojis) pozovem "halo beba" jer su mi se mnogo jele user posted image i oni kazu - mozes! Pa evo na Institutu na neonatologiju uvek ima smesteno bar 15ak majki (i ja sam bila medju njima) koje se redovno izmuzaju za svoje bebe ili ih doje (a koja ima viska stavi u banku za druge bebace), pa u kuhinji su nas sluzili za rucak sa kupusom i pasuljem. Pri tom je kupus skoro svaki drugi dan bio za salatu. Samo su nam zabranjivali citruse i grickalice. Svi smo se nalivali mlecnim proizvodima, pun frizider mleka i jogurta. Da, i kuvana jaja smo imali za dorucak ili veceru (jedno nedeljno).


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Alergije na hranu
6.6.2010 23:21:34   
Nanica1
IZVORNA PORUKA: buhla

oti.. sta je na kraju Tei bilo alergija ili bubuljice od ciscenja?

meni Pavle ima vec par dana gomilu sitnih bubuljica po obrazima, iza uveta cak i iznad u kosici, na vratu i na gornjem delu grudi. neke su bas samo crvene tackice a neke su kao one pubertetske. prvo sam mislila da je mozda od mleka kad bljucne u toku noci pa ostane i od vrucine, ali sad vise nisam pametna! user posted image



Imamo identicne bubuljice... Prvo su mu se javile neke koje su bile slicne ubodu- crveno a u sredini bela tackica i to mu se javlja od rodjenja ali tek po koja... Medjutim, pre neki dam pojavilo se na guzi mnogo njih i ja sam se prepala kada sam ga kupala jer je bilo bas pocrvenelo. Otisli smo na hitnu gde kazu da je rec o osetljivoj kozi i da koristimo Seba med... Jos uvek nisu nestale sve, ali ih je manje... Inacem dok smo dosli kod dr vise i nisu bile crvene... Izgledao je kao da dolazimo zbog jedne tackice... Ja sam isto jela jagode ali to je bilo vec treci ili cetvrti put posto sam ih jela jos u martu i aprilu ali iz zamrzivaca!

Pre neki dan su se pojavile ove sto ih Buhla opisuje... Ja sam pocela da mu dajem sargarepu ali kontam da sigurno nije od nje a tek sada sam se setila da sam jela svezi paradajz. Jel mislite da moze biti od toga?

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
7 činjenica koje niste znali o martovskim ...
Kažu da mart dolazi kao lav a odlazi kao jagnje. Dakle, da li će vaša martovska beba biti mirna mala ovčica... ili će ri...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image
Click Here