|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 15:48:00   
cicko
I ja danas lezim... Bila sam jutros kod doktora, celu noc sam imala bolove, uopste ne znam kako sam uspela da ostanem mirna.
Rekao mi je strogo mirovanje, Ginipral na 3h. Skratio se grlic i malko sam se otvorila. Coveka sam 15 minuta ubedjivala da nemam kontrakcije nego da me sece stomak u predelu pubicne kosti, i da me sve boli kad se nakasljem ili terba da ustanem. Na kraju me je ipak ubedio (popustila samuser posted image ) da su u pitanju kontrakcije. Kaze, sve ono sto sam ja danima osecala kao nadutost (od hrane) ustvari je kontrahovana materica. Treba sutra da ga pozovem na mobilni da mu kazem kako podnosim Ginipral, a u petak da dodjem ponovo kod njega.

A da, i obecao mi je da se necu ranije poroditi- DRZIM GA ZA REC!!!user posted image  user posted image  user posted image


IZVORNA PORUKA: buhla

au, al nas je juce strefilo i indy i cicka i mene! user posted image
meni je danas bolje... prelezala sam juce ceo dan...


(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 17:14:08   
Anoniman
Negde sam pročitala da je svaki porođaj nakon 34.-te nedelje bezbedan user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 17:27:09   
Verus
anci, nisam nikada dozivela to da osetis prstom da je drugacije..jesi li isla kod dr? Savetujem da mirujes sto vise, jer ne znas sta se tacno desava.  Pij bar 1.5 vode na dan, i uzimaj magnezijum ako ga vec ne pijes...eto to je jedino sto imam iz svog iskustva....jer meni su u bolnici odmah davali infuziju, i dr. mi je na pregledu rekla da je to smirilo kontrakcije (moguce da sam ipak bila dehidrirala...mada pijem puno vode).  Javi nam kako si?
IZVORNA PORUKA: anci 81

Ja sam od 6-te nedelje imala kontrakcije i prvo sam dobila Utrgestan. Onda sad na posledenjem UZ kaze dr. da i dalje imam kontrakcije i da mi Partusisten. A stomak me boli,pa boli...nemam pojma sta da radim. Nisu to konstantni bolovi,ali sam mislila da ce od Partusistena nestati skroz. I jos mi ovo nije jasno: stavljam Utrogestan vaginalno 2x dnevno.Do sad lepo,da izvinete,gurnem prst i stavim,ali sinoc kad sam stavljala ja covece nisam mogla ni pola prsta da gurnem. Sve kao da nesto oteklo,kao da u nesto udaram,lepo nesto osecam.Da li je neko mozda "doziveo"nesto slicno? Izvinite sto ja ovako "detaljno" objasnjavam,ali ako neko ima slicno iskustvo...Ja se bas prepala,kod dr. idem u cetvrtak.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 18:47:09   
lothroniell
Nisam ni ja osecala, grcenje (kontrakcije) i mene je bol presecao i mislila sam da mi je nadut stomak, ali mi je doktorica rekla da su kontrakcije i na uz je videla da se materica kontahuje...
IZVORNA PORUKA: cicko

I ja danas lezim... Bila sam jutros kod doktora, celu noc sam imala bolove, uopste ne znam kako sam uspela da ostanem mirna.
Rekao mi je strogo mirovanje, Ginipral na 3h. Skratio se grlic i malko sam se otvorila. Coveka sam 15 minuta ubedjivala da nemam kontrakcije nego da me sece stomak u predelu pubicne kosti, i da me sve boli kad se nakasljem ili terba da ustanem. Na kraju me je ipak ubedio (popustila samuser posted image ) da su u pitanju kontrakcije. Kaze, sve ono sto sam ja danima osecala kao nadutost (od hrane) ustvari je kontrahovana materica. Treba sutra da ga pozovem na mobilni da mu kazem kako podnosim Ginipral, a u petak da dodjem ponovo kod njega.

A da, i obecao mi je da se necu ranije poroditi- DRZIM GA ZA REC!!!user posted image  user posted image  user posted image


IZVORNA PORUKA: buhla

au, al nas je juce strefilo i indy i cicka i mene! user posted image
meni je danas bolje... prelezala sam juce ceo dan...




_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: bolovi u stomaku
25.1.2010 10:27:22   
Radana
Hej drage moje trudnjače,treba mi savjet tj.mišljenje ako se koja našla u takvoj situaciji ili je čula da je neko bio...kod mene vam je ovakav slučaj,danas ulazim u 9.mjesec i imam bolove u stomaku,kao da cu dobiti,kao da će svaki čas da procuri,obično ujutro i predveče,danas malo češće nego prehodnih dana,leđa bole samo kad legnem-pa osjetim bol,jutros imam iscjedak kao sluz,malo bjelkas,i iz cica mi ovih dana bas ide žuta tečnost...u srijedu sam imala bolove u stomaku na dodir ali bilo je sve ok-i bila sam zatvorena...mislite da bih ja trebala pakovati torbu i da za koji dan idem u porodilište user posted image Ne znam kome da se obratim,nego vama user posted image u ovom trenutku...

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: bolovi u stomaku
25.1.2010 14:03:24   
lothroniell
Ja se nikad do sad nisam poradjala user posted image ali kako cujem iz prica to su neki od simptoma, mozda da nazoves doktora i pitas, ako ne mozes tako ti idi pa ako bude lazna uzbuna nista, bolje nego da se nesto, ne daj boze, iskomplikuje... Ali cekaj da ti neko iskusniji nesto kaze, ja ti ne mogu bas puno pomoci!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Radana)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: bolovi u stomaku
25.1.2010 14:34:58   
cicko
Radana, nisam se nikad poradjala, ali ocigledno je da imas kontrakcije. Nije nista alarmantno, ali na tvom mestu ja bih otisla kod lekara...ne bih cekala jos koji dan. Bez obzira sto ulazis u 9.mesec, mozda bi beba mogla jos malo da saceka. Hm?

Nadam se da ce se jos neka cura javiti!


IZVORNA PORUKA: Radana

Hej drage moje trudnjače,treba mi savjet tj.mišljenje ako se koja našla u takvoj situaciji ili je čula da je neko bio...kod mene vam je ovakav slučaj,danas ulazim u 9.mjesec i imam bolove u stomaku,kao da cu dobiti,kao da će svaki čas da procuri,obično ujutro i predveče,danas malo češće nego prehodnih dana,leđa bole samo kad legnem-pa osjetim bol,jutros imam iscjedak kao sluz,malo bjelkas,i iz cica mi ovih dana bas ide žuta tečnost...u srijedu sam imala bolove u stomaku na dodir ali bilo je sve ok-i bila sam zatvorena...mislite da bih ja trebala pakovati torbu i da za koji dan idem u porodilište user posted image Ne znam kome da se obratim,nego vama user posted image u ovom trenutku...

(odgovor članu Radana)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: bolovi u stomaku
25.1.2010 16:16:28   
Verus
Slazem se sa cickom. To su kontrakcije, idi kod lekara, pa ako moze da ceka jos malo nek ceka. Javi nam se!!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: bolovi u stomaku
26.1.2010 14:29:50   
goda
IZVORNA PORUKA: anci 81

Ja sam 11-ta nedelja trudnoce.Od pocetka sam imala bolove u stomaku i naravno dobila sam Utrogestan.Mislim da mi je on dosta pomogao,ali da su bolovi nestali...nisu! Stalno imem neki bez veze osecaj napetosti,ako se nakasljem,kinem,savijem noge odmah me presece,neki put me jajnici zabole i imam osecaj da su kao jabuke...tako ih osecam. Dr sam rekla,ona kaze bitno je da ne boli po sredini?! Nemam pojma,valjda znaju sta rade,a ja se uzdam u Boga.


I ja sm imal tako nešto bolove. Proveri kakvo ti je stanje sa mokraćom uradi nalaze i pošto već trebaš svakako da piješ 2 l tečnosti što zbog bebe što zbog svojih kanala i naravno količine krvi,vidi da popiješ šolju-dve čaja od brusnice pomoći će možda,ali ipak pitaj doktora.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: bolovi u stomaku
26.1.2010 14:35:59   
goda
IZVORNA PORUKA: Radana

Hej drage moje trudnjače,treba mi savjet tj.mišljenje ako se koja našla u takvoj situaciji ili je čula da je neko bio...kod mene vam je ovakav slučaj,danas ulazim u 9.mjesec i imam bolove u stomaku,kao da cu dobiti,kao da će svaki čas da procuri,obično ujutro i predveče,danas malo češće nego prehodnih dana,leđa bole samo kad legnem-pa osjetim bol,jutros imam iscjedak kao sluz,malo bjelkas,i iz cica mi ovih dana bas ide žuta tečnost...u srijedu sam imala bolove u stomaku na dodir ali bilo je sve ok-i bila sam zatvorena...mislite da bih ja trebala pakovati torbu i da za koji dan idem u porodilište user posted image Ne znam kome da se obratim,nego vama user posted image u ovom trenutku...


draga moja ti svakako pripremi svoje torbe već sada one mogu čekati termion spremne to je namanji problem. Nego se ti obrati svom lekatu za te bolove mozda bude sve u redu a mozda se trebas poroditi a oni mogu odgoditi porođaj da bebče još poraste. Kažeš da si tek ušla u 9. mesec to je 36. nedelja bar još 2 nedelje da se strpiš. Veruj mi tvoja beba će ti na tome biti veoma zahvalna njoj sada znači svaki dan. Lezi ne hodaj svski dan je bitan veruj mi.


< Poruku je uredio goda -- 26.1.2010 14:36:30 >

(odgovor članu Radana)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: bolovi u stomaku
26.1.2010 14:37:51   
goda
e samo ja mogu ovako smotano pslati porukau

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: bolovi u stomaku
26.1.2010 18:37:40   
Radana
Hvala vam svima user posted image
Danas sam išla svome ljekaru,i kaze da sam se počela otvarati tek za vrs prsta i sada slijede kontrole svakih 7 dana...tako da čekam do sledeće sedmice,a radila sam i ctg-pokazuje lagane bolove tj.kontrakcije...u svakom slučaju,ležim,malo se vrtim po kući,pegla, pelene...i čekam bebaća...user posted image
Evo i ovo dok vam pišem,stomak mi se zgrčiouser posted image ali bebać valjda zna kad mu je najbolje da dođe :D a meni i dragom ostaje da ćekamo ...pozdrav za sveuser posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: bolovi u stomaku
26.1.2010 18:50:16   
Verus
Srecno Radanauser posted image Javi nam se pre ako stignes, ili kada se vratite kuci!!

(odgovor članu Radana)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 13:25:03   
lenaa
Ja sam 9 nedelja trudnoce i imam bolove vec dve skoro tri nedelje.Koristim utrogestan jer sam dva puta imala i krvarenje,
takodje pijem Mg i elevit vitamine.Imam povremeno uzasne bolove a bili su jos gori, pisala sam vec, boli me kad mi se nocu
prepuni besika pa kad je ispraznim.Bolovi su u predelu stomaka nisko sa obe strane i ledja nisko svugde negde od bolova
se sva preznojim, i to traje oko 10 minuta nekad malo vise nekad malo manje.Juce me pupak boleo celi dan.E da samo napomenem
imam i bolove kod guze, pa kad duze sedim bukvalno mi i r.. utrni.Ah i da ne zaboravim kad stavljam utrogestan osetim da mi je
nekako grlic i previse osetljiv i pomalo bolan.Stomak mi je uzasno nadut i tako svasta nesto.Doktor mi je i pored svega toga rekao
da je to normalno da je najbitnije da je krvarenje stalo, nista drugo ne moze povodom toga.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 13:52:41   
lothroniell
Nisam imala bas tako zestoke bolove, ali znam da je bitno da sada stalno mirujes, da nemas odnose i cekas da se to smiri!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 14:13:26   
Snelle
Lenaa, jesi li proverila kakvo ti je stanje sa urinom, ja nisam lekar, ali meni zvuči kao da imaš neku jaču mokraćnu infekciju...što se u trudnoći jako često dešava.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 17:01:07   
lenaa
Meni je u ponedeljak dr rekao da smem cak i da radim ali ja necu da radim taj posao koji sam radila
do pre dve nedelje jer mislim da mi je delom i posao zasmetao bebi.Ja se trenutno vise oslanjam na
neki svoj unutrasnji osecaj, primetila sam da cim sam vise aktivna u toku dana onda imam jace bolove.
Inace odnose je zabranio jos od prvog pregleda 4.januara,i tada kao i svaki naredni pregled a bilo ih je 4
do sada, davala sam mokracu na pregled kao i krv, pritisak, sekret je proveravao takodje, i on kaze da
sam potpuno zdrava i da su svi rezultati odlicni a ja ipak imam bolove.Mislim da je mozda problem sa
crevima, imam i gasove da izvinete samo sto ne umem da ih izbacim iz sebe, nisam navikla......

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 17:03:30   
lothroniell
I ja sam u pocetku isla na posao i radila, i sve te analize sam takodje radila ali dok nisam prestala da idem na posao i dok nisam samo lezala i uzimala terapiju bolovi mi nisu prestajali... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 17:06:57   
Snelle
Lenaa, razumem o čemu pričaš. Ja sam radila do pre dve nedelje, i iako je moj posao čisto kancelarijski, i po ceo
dan sam sedela, neprestano sam imala bolove. Kada mi je počelo bolovanje, izbegavam sedenje, više šetam, odmaram....i mnogo mi je bolje. Možda je i kod tebe to problem, mada ne znam kakav ti je posao, ali kažem ti, eto kod mene, sedenje po ceo dan, pa opet problemi i konstantni bolovi....

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 17:15:56   
lenaa
Ma ja sam morala da guram neke palete koje su ko zna kolko teske i radila u produkciji gde me
masina svaki put dosta protrese kad napravim jedan deo a u proseku sam pravila oko 1500.I pre
nego sto sam dobila bolove i prokrvarila znala sam da ce mi se to desiti al dr je reko da smem
da radim jer on u stvari ne moze da zamisli koliko je taj moj tezak posao u stvari tezak.E sad ne slusam
nikog ovde samo leskarim, prosetam koliko osetim da mogu i cim pocne da bolucka ja se vratim u krevet.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 17:22:27   
lothroniell
Tako i treba... A postoji li mogucnost da odes kod nekog drugog lekara da te pogleda, mislim meni nije normalno da trudnica i sa najnormalnijom trudnocom radi bilo kakav fizicki posao a kamoli da vuklja neke teske stvari?

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 17:40:59   
lenaa
Ne mogu kod drugog jer ne znam ko je dobar a sve nase zene idu kod ovog doktora
a ne smem sad da putujem.Naredni pregled mi je 22 februar, izdrazacemo mi.
Hvala ti punooouser posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 17:43:42   
lothroniell
Uh! Ajde drzimo vam palceve!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 17:44:51   
Verus
lenaa draga ne smes tesko raditi, nikada pogotovo posle 24 nedelje, cak i stajanje vise od 4 sata je lose za trudnocu....ja sam uglavnom imala dane duge, po 12 sati na nogama, i osecala sam se super pa nisam nista lose mislila o tome...i onda sam jedan dan na poslu slagala neke kutije, i to su bile lagane, ali svo to savijanje ne valja isto....tako da sam krenula rano da se poradjam, pa 2 dana u bolnici, hvala bogu sve su zaustavili ali sada mirujem, i cak vidim ako se vise krecem po kuci, da malo skuvam i sl. pocne da me tiho bolucka stomak....ne znam koliko ti je problem za posao i mozes li na bolovanje ali gledaj da to odradis...mirovanje i sve.  Bice u redu cuvaj se!!!

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: bolovi u stomaku
27.1.2010 17:48:01   
Snelle
Ja ne mogu da verujem da ti dr nije dao bolovanje posle krvarenja i tolikih bolova! Čuvaj se draga što više možeš. Nadam se da ti je poslodavac iole korektan, vidi barem razgovaraj sa njim, pa da ako već moraš na posao, da radiš neke lakše stvari...Beba je sada najvažnija i o njoj moraš da misliš najviše. 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image
Click Here