|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bolovi u stomaku
10.1.2010 20:28:36   
anci 81
Ja sam od 6-te nedelje imala kontrakcije i prvo sam dobila Utrgestan. Onda sad na posledenjem UZ kaze dr. da i dalje imam kontrakcije i da mi Partusisten. A stomak me boli,pa boli...nemam pojma sta da radim. Nisu to konstantni bolovi,ali sam mislila da ce od Partusistena nestati skroz. I jos mi ovo nije jasno: stavljam Utrogestan vaginalno 2x dnevno.Do sad lepo,da izvinete,gurnem prst i stavim,ali sinoc kad sam stavljala ja covece nisam mogla ni pola prsta da gurnem. Sve kao da nesto oteklo,kao da u nesto udaram,lepo nesto osecam.Da li je neko mozda "doziveo"nesto slicno? Izvinite sto ja ovako "detaljno" objasnjavam,ali ako neko ima slicno iskustvo...Ja se bas prepala,kod dr. idem u cetvrtak.

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: bolovi u stomaku
10.1.2010 20:43:19   
miskic
Znam, nije to meni problem... Sutra ce mi sestra javiti broj ljekara u domu zdravlja koji je njoj vodio trudnocu i ona je zadovoljna njim. Samo ne znam da li ce me htjeti primiti odmah ili ce me naruciti za nekoliko dana.... 

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: bolovi u stomaku
10.1.2010 20:47:52   
miskic
Naprosto, prvo mi je iskustvo.... Svega se plasim.... Ne znam sta je normalno a sta nije... Ne boli me stomak, samo jajnici.... Zapravo, tek sam jutros uradila ponovo test na kome se dobro vidjela i druga crtica a u petak se jedva nesto nazirala.... Isla raditi betu, ne moze do utorka! Katastrofa!

(odgovor članu miskic)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: bolovi u stomaku
10.1.2010 23:03:50   
Anoniman
msikić samo hrabro... .... ! otiđi što pre kod doce, on će ti sve reći... opusti se, ne napreži se, kljukaj se vitaminima, uzimaj folnu kiselinu(ako je već ne uzimaš) , sekiraciju IZBACI ... grli se sa dragim i osmeh na lice ! user posted image user posted image

(odgovor članu miskic)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: bolovi u stomaku
10.1.2010 23:13:46   
buhla
miskic... i mene su probadali jajnici kao da cu da dobijem... nemoj da se sekiras, ali gledaj da odes kod dr sto pre, da ti i on potvrdi trudnocu i da ti da da pijes utrogestan ili sta vec on misli da treba!
e pa bas lepo... setacemo zajedno kolica po BN user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu miskic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: bolovi u stomaku
21.1.2010 21:53:34   
bojana87
jaoj ja sam ceo dan na iglama user posted image
stomak me probada i sa desne i sa leve strane
da li je to normalno u 17.nedelji?
Jel moguce da su to možda bebini pokreti i da se materica sad naglo rasteze?
prosle nedelje sam bila na pregledu i dobila zadnju inekciju progesterona i nastavila da pijem 3x2 utrogestana. Kontracije su prestale
inace sam u fazi strogog mirovanja vec 3 nedelje
jer imala nea od vas slicnu sitlaciju?

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: bolovi u stomaku
22.1.2010 1:09:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojana87

jaoj ja sam ceo dan na iglama user posted image
stomak me probada i sa desne i sa leve strane
da li je to normalno u 17.nedelji?
Jel moguce da su to možda bebini pokreti i da se materica sad naglo rasteze?
prosle nedelje sam bila na pregledu i dobila zadnju inekciju progesterona i nastavila da pijem 3x2 utrogestana. Kontracije su prestale
inace sam u fazi strogog mirovanja vec 3 nedelje
jer imala nea od vas slicnu sitlaciju?



Bojana, tek sam sad videla ovo...
ne znam sta da ti kazem i necu ti biti od neke pomoci...
Ja jesam imala bolove u stomaku u to vreme kad se materica rastezala..
Mozda ne bi bilo lose da pozoves makar lekara da ga pitas da li je to OK obzirom na terapiju koju pijes i te kontrakcije koje si imala....


(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: bolovi u stomaku
22.1.2010 9:41:12   
Snelle
@Bojana, i ja sam u tom nekom periodu imala bolove svaki dan, mada ne tako kao ti, mene je bolelo kao pred menstruaciju, iako sam pila ginipral, ali sam zato išla na posao svaki dan, pa je to verovatno pospešivalo bolove. Otišla sam kod lekara i povećali su mi dozu lekova. Što se tebe tiče, verujem da je to širenje materice i ništa drugo, s obzirom da miruješ i dobijaš inekcije, ali bi možda mogla telefonom da pozoveš nekog dr čisto da ti budeš mirnija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: bolovi u stomaku
22.1.2010 11:37:49   
bojana87
zvala sam lekau. kaze da je to zato sto je beba strasno nemirna (to mi je rekla i prosle nedelje) i da ja bebine pokete registrujem kao bol user posted image . ici cu u ponedeljak na pregled pa cemo da vidimo...
hvala vam devojke user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: bolovi u stomaku
22.1.2010 11:44:24   
Zoka81
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: bojana87

jaoj ja sam ceo dan na iglama user posted image
stomak me probada i sa desne i sa leve strane
da li je to normalno u 17.nedelji?
Jel moguce da su to možda bebini pokreti i da se materica sad naglo rasteze?
prosle nedelje sam bila na pregledu i dobila zadnju inekciju progesterona i nastavila da pijem 3x2 utrogestana. Kontracije su prestale
inace sam u fazi strogog mirovanja vec 3 nedelje
jer imala nea od vas slicnu sitlaciju?



Bojana, tek sam sad videla ovo...
ne znam sta da ti kazem i necu ti biti od neke pomoci...
Ja jesam imala bolove u stomaku u to vreme kad se materica rastezala..
Mozda ne bi bilo lose da pozoves makar lekara da ga pitas da li je to OK obzirom na terapiju koju pijes i te kontrakcije koje si imala....



kako mi se cini sve dobijate taj progrsteron i utrogestan i u trudnoci. Meni ti niko nije ni spomenuo i i nase trudnice koje poznajem to ne dobijaju. Cemu sluzi to?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: bolovi u stomaku
22.1.2010 11:50:52   
Anoniman
Ako nemaš krvarenja, spontane iza sebe, uopšteno, nemaš rizičnu trudnoću, nikakav progesteron ti ne treba. Raduj se tome. user posted image

(odgovor članu Zoka81)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: bolovi u stomaku
22.1.2010 11:53:28   
bojana87
Zoko ja sam npr utrogestan jos u 6.nedelji dobila da pijem 2x2 zbog jakih kontrakcija,a u 13.nedelji mi je ta doza povecana na 3x2 i uvedene su mi 4 injekcije progesteona na 4.dan zbog obilnog krvarenja. Ako imas urednu i ne problematicnu trudnocu nema potrebe za tim

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: bolovi u stomaku
22.1.2010 11:55:40   
bojana87
IZVORNA PORUKA: Snelle

@Bojana, i ja sam u tom nekom periodu imala bolove svaki dan, mada ne tako kao ti, mene je bolelo kao pred menstruaciju, iako sam pila ginipral, ali sam zato išla na posao svaki dan, pa je to verovatno pospešivalo bolove. Otišla sam kod lekara i povećali su mi dozu lekova. Što se tebe tiče, verujem da je to širenje materice i ništa drugo, s obzirom da miruješ i dobijaš inekcije, ali bi možda mogla telefonom da pozoveš nekog dr čisto da ti budeš mirnija.


i ja imam takve bolove,samo sto su malko jaci s vremena na vreme

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: bolovi u stomaku
22.1.2010 17:51:27   
buhla
Preneto iz trudnice trece tromesecje:
IZVORNA PORUKA: Verus RR

uh buhla podseti me na moje iskustvo: ali ne mora biti da je od kreme, vise je verovatno da je od kandide-tako su meni rekli kada sam bila u bolnici...ja sam dva puta pila tabletu, od 150mg zove se diflucan, ne znam ima li nestos l. tome tamo?  Izbaci svo slatko, dole se peri samo vodom (naravno "gornji" deo nasapunjaj ali dole ne daj nista da dira).  Cak i ono masiranje medjice iritira, ma koliko je do neko bademovo ili prirodno ulje....batali sve to sada.  I naravno PIJ PUNO TECNOSTI!  Ne mogu to dovoljno da stresiram....magnezijum pijes? Samo miruj i proci ce ali kandidu nekako sredi, vidi sta jos dr. kaze....
IZVORNA PORUKA: buhla

ja se vratih sad od dr...
nocas me boleo donji stomak, krsta i butine... i to po 20ak sekundi, 5 puta u roku od dva sata... bas sam se bila uplasila... prvo sam jutros nazvala dr, rekla mi da dodjem pravo kod nje... pregledala me... grlic je malo omeksao ali nista strasno, a na uz je videla da je bilo kontrakcija... dosla je do zakljucka da je to posledica 'cansen' kreme, koju sam stavljala zbog kandide! rekla mi je da sad odmorim, i da ako mi se ponove kontrakcije da je zovem, pa da mi uvede partusisten, mada ona misli da nece biti potrebe, da mi se nece javiti vise... uf, videcemo...
ali ono nocas je bilo jezivo iskustvo, pogotovo kad si sam u kuci. sad bar znam sta su kontrakcije i kako to izgleda!





_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: bolovi u stomaku
22.1.2010 17:54:38   
buhla
Preneto iz trudnice kad idete na pregled:
IZVORNA PORUKA: indy_25

drage moje ja sam u bolnici. 0d prekjuce imam bolove ispod stomaka i juce sam oducila da kupim pojas za trudnice stavila sam ga odmah na sebe i tako dugo sam setala po gradu. kad sam dosla kuci dobila sam prave porodjajne kontracije na svakih 5 min.odma smo otisli u bolnicu rekli su mi da ostanem jer mozd cu se i poroditi.uradili su mi sve pretrage i grlic mi nije otvoren i bas je dug tako da smo svi optimisti da se necu poroditi ovako rano. e sada cekam da dodju da vidim sta ce mi reci. valjda cemo ja i moja heroina izdrzati sve ovo samo da mi se ne rodi ranije ne bi mozda ni prezivjela.

IZVORNA PORUKA: indy_25

eto kako moze sve da se odjdnom iskomplikuje a do prekjuce sam se osjecala kao da nisam trudna. zato se cuvajte drage moje nista tesko ne radite i nemojte nonstop nogama. ja sam se bas umarala do sada ,mislim na kucanske poslove a od sada necu vise nista da radim pa i nek mi bude prljavo po kuci briga me najvaznije mi je moje djete samo da nas puste kuci i da kazu da je sve u redu.

IZVORNA PORUKA: indy_25

Evo pustili su me kuci hvala bogu. Grlic mi je zatvoren i dug je nije skracen a kontrakcije nisu utjecale na njega hvala bogu. Rekli su mi da moram strogo da mirujem i da pijem sto vise tecnosti .Nadam se da cu izdrzati do kraja.



_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: bolovi u stomaku
22.1.2010 17:55:00   
Anoniman
....... iskreno, čitala sam sve ovo u temi Kandida-čini mi se... kako se mažeš i to........ ništa dole! Veruj mi draga, sprostudirala sam od one tragedije sve i svašta! Pij jogurt i nađi neke prirodne načina.. taj Canesten ti sada više odmaže jer stvara rizik.... nego što pomaže...
Ako je omekšan-miruj kao bubica... meni je  u tom periodu bio mekan i uloživ . Dakle, mirovanje , draga.........
leđa ne smeju da te bole. Rano je za to. user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: bolovi u stomaku
22.1.2010 18:03:16   
buhla
hvala user posted image evo ceo dan lezim sad malo ustala, pa se opet  vracam u horizontalu. sad me samo bole krsta.. ne znam dal je to od ovog lezanja.. nisam navikla toliko da lezim user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 0:22:45   
cicko
Malopre sam pozvala telefonom Betaniju, jer od popodne imam bolove u donjem delu stomaka. ne kao menstrualni, vise secenje malo iznad stidne kosti i osecaj kao da ce mi sve ispasti napolje. Bolovi se pojacavaju kad se nakasljem ili ustanem da odem do toaleta. Pri tom me razbijaju kosti karlice, cak i na sam dodir. Mislim da nemam kontrakcije vec eto te neke cudne bolove koji me teraju da budem savijena ka napred i da se vucem kao prebijena.
Doktor kaze da sam se najverovatnije preforsirala ( sto je vrlo moguce jer sam pomeral ugaonu garnituru- i jako se sada kajem zbog togauser posted image , ali samo sam je onako kolenima gurkala, i unela jedan stocic sa terase), i da popijem Bensedin od 5mg i mirujem a ako bolovi ne prestanu, da se ujutro javim na kliniku.
Mm je odmah spakovao sve potrebne stvari u torbu za svaki slucaj... Mogu vam reci da sam se uplasila. Makar mi nisu jos popustili bolovi, ovaj Bensedin deluje pa se sad ne nerviram zbog njih.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 0:30:23   
Anoniman
Joj cicko, ebem te u garnituru (mada sam ja ista takva)...
mozda si se zaista preforsirala...miruj sada danima...izlezavaj se da se telo odmori...
ne znam...
je l te i sad boli?

a sta je rekao DR? kad ce da te prodje?
ako mozes zovi ga sutra ako te ne prodje bol...
uh

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 0:37:47   
cicko
Ma znam, i ja se sad kajem sto sam to radila, ali tvrdoglava sam kao mazga; mm tri dana govorim da je pomeri, jer ne mogu da izadjem na terasu od nje i on samo vice "sad cu" a nista ne preduzima.
Pa, sad sedim i nije mi toliko neizdrzivo. Htela sam ja odmah da se bacim na lezanje, ali rekoh ajd da se prvo vama pozalim, bude mi tako lakse.
Naravno, ako mi sutra ujutro ponovo bude isto otici cu kod doktora- ne smem da se zezam, beba jos NE SME napolje. A ni ja se nisam psihcki pripremila za porodjaj.
Hvala sto si tu ti i ostale devojke... Puno mi je lakse da sve prolazim sa vama! Puno vas volim!user posted image  user posted image

Idem sad da legnem, javicu se sutra... Cak sam i mobilni uzela da napunim i MP4... nikad se ne zna. Kiss!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 0:40:19   
cipiripi
eh cicko cicko pamet u glavu user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 0:42:04   
Anoniman
Cicko, nece beba jos...pa rekla sam ti da ces ti samo par dana pre mene...user posted image user posted image user posted image nemoj da me izdas user posted image user posted image user posted image
Salim se,..
ali nece beba jos...samo se ti odmori...
Saljem jedan udarac u glavu tvom muzu kao i mom kome ja takodje treba sto puta da kazem nesto da bi uradio i  na kraju uradim ja...

kiss

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 7:49:54   
buhla
au, al nas je juce strefilo i indy i cicka i mene! user posted image
meni je danas bolje... prelezala sam juce ceo dan...


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 10:36:08   
pahulja76
zadnja 3 dana osecam neke tupe bolove sa leve ili desne strane stomaka kao kad treba da dobijem a koristim utrogestan 3x1 i to sada vaginalno, ranije sam ga pila i nisam imala te "probleme" al mi je dr iz dz-a rekla da kad se utrogestan pije kao i da ga ne koristim, a u bolnici su rekli dok ima krvarenja onda se pije a ako ga nema onda se koristi vaginalno user posted image huh....

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: bolovi u stomaku
23.1.2010 11:12:53   
anci 81
Ja sam od pocetka pila Utrogestan,sad pijem Partusisten a Utrog. stavljam vaginalno. Nisam imala krvarenja ali od pocetka imam bolove,i dan danas. Izgleda da je to "normalno".Moja dr meni kaze bitno da ne boli po sredini user posted image .Tako da nemoj da brines,bice sve dobro.Odmaraj i misli pozitivno!user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here