|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bolovi u stomaku
11.11.2009 18:38:35   
Shishica
Hvala vam drugarke moje..

Ne znam sto mi je poludeo tker user posted image Ja sam u 16-toj nedelji od danas....Pa i kad idem u kalendar trudnoce lepo mi odmah pokaze 16-tu nedelju kako treba...

A, mrzi me sad da ga cackam..idem da se kupam...

Eeeeeh........

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: bolovi u stomaku
12.11.2009 2:14:42   
She Ra
Pozdrav svima!

Prilikom konstatacije trudnoce Dr mi je rekao da su moguci povremeni bolovi i da je to sasvim normalno, da sam sada u "drugom stanju" i da se organizam i svi organi privikavaju na to (siri se materica, pocinju razni procesi kojih do sada nije bilo)...

Jedino su kontrakcije opasne, kao i bilo kakva krvarenja (cak se i braon sekret smatra pod krvarenjem)...

Tako da, ako bolovi nisu dugotrajni i prejaki, nemate sta da se brinete.. user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: bolovi u stomaku
12.11.2009 2:36:14   
Verus
She Ra dobro dosla!!! Javi se na spisak trudnica-i vidi kako se ubaci tiker-tako ces moci da pratis u kojoj si nedelji  a i mi svi sa tobom!!user posted image


ako uperis mis u moje ime, videces moj tiker i koliko sam nedelja...super je

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: bolovi u stomaku
12.11.2009 5:08:16   
She Ra
Hvala, Verus user posted image

Prijavila se i namestila ticker user posted image


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: bolovi u stomaku
12.11.2009 9:17:08   
demetra
Mene od starta povremeno bolucka stomak, nekako tupo boli i na taj bol sam se navikla, ne pridajem mu neki znacaj.
E sad, od pre par dana javlja mi se povremeno neki bol, kao neki osecaj stezanja, ma neznam, nesto me cudno boli i sekiram se iskreno da vam kazem.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: bolovi u stomaku
15.11.2009 19:15:10   
sanji
Ja sam i ovde kontra slučaj! Mene boli gornji deo stomaka! Stomak mi je visoko a bebci mnogo nemirni, pa pretpostavljam da je zbog toga. Nekad me baš uplaši pošto zna i na dodir da me boli! Da li neko ima slično iskustvo? I taj gornji deo stomaka mi je jako tvrd ali ne ravan ( tu su se nagurali bebci )!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu demetra)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: bolovi u stomaku
15.11.2009 19:20:35   
Shishica
Meni jos nije bas veliki stomak i tek sam u 4-tom mesecu, ali pisala sam vec da me boli na dodir ili kad se stisne nekako taj desni deo stomaka, negde oko jajnika.... Traje to vec duze, ali kod gin. idem 23-eg pa cemo vidimo user posted image

Raduje me sto cu proveriti krv i urin...

A ti bolovi.. bas cu da vam javim pa ako se neko nadje tu da se ne sekira kao ja sad...
A beba raste pa raste....

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: bolovi u stomaku
16.11.2009 11:01:24   
Anck Su Nmaun
I mene poslednjih par dana  blaaago bolucka ... nije to bas ni bol al nisu ni grcevi ... cudan osecaj ...  kao da osteim gde beba lezi znaci samo da osetim taj deo ....
znam da je malo boluckanje normalno pa se nadam da je to-to ... al ako se malo pojaca odoh kod Drrrr...



< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 16.11.2009 11:14:16 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: bolovi u stomaku
18.11.2009 8:59:02   
Black80
Pozdrav svim trudnicama!
Ja sam u 29-oj nedelji i od sinoć me nešto boli stomak. Beba mi je nisko i osetim je da se mrda skroz dole kao da će da ispadne (znam da neće!) i bol je od sinoć onako oštar, samo me preseče i popusti zatim se ona promigolji malo i to je to, i tako na neki neodređeni period me zaboli. Treba sl.nedelje kod doktorice ali sam je zvala i rekla mi je da dođem ipak danas da pogleda šta je to. verovatno se samo ova moja nemirna devojčica vrpolji tu i tamo ali nisam još osetila ovakvu vrstu bola pa sam se pomalo zabrinula! inače se ja super osećam, još uvek radim i ne mirujem baš nešto, ali videćemo šta će nam danas reći!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: bolovi u stomaku
18.11.2009 9:00:56   
sephora
možda se beba tako namestila da ti pritiska neki nerv ili neki organ...meni je tako bilo pa se ispostavilo da bebac pritiska neke organe...nadam se da je to i da će sve biti OK...puno pozdrava i tebi i bebi...

(odgovor članu Black80)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: bolovi u stomaku
18.11.2009 9:04:44   
Black80
hvala lepo! nadam se da je to u pitanju!!! videću danas pa Vam javim.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: bolovi u stomaku
18.11.2009 9:14:11   
Anoniman
i meni je beba nisko i ponekad imam taj osecaj kao da ce da ispadne beba...Toliko nisko se mrda..
Ali nisam osetila takav bol...pitaj dr pa nam javi sta je bilo

(odgovor članu Black80)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: bolovi u stomaku
24.11.2009 0:19:13   
bojana87
pozdrav svim devojkama
ja sam u 8.nedelji trudnoce i imam bolove u donjem delu stomaka sa leve strane od 5 nedelje. Od lekara sam dobila utrogestan da pijem 3x po 1 i dijagnozu da mi je materica kontraktna,malo me umine bol od utrogestana ali ne prestaje,mada doduse nisu ostra probadanja sto je dobro.
Naravno nisam se smirila jer bolovi nisu prestajali i ja odem kod drugog lekara koji mi rece da mi je materica veoma zavaljena a levi jajnik skoro pa slepljen s matericom,i da je verovatno da nosim nisko,a da je sve u redu i da bebi srce kuca. Izvadila sam kks,urin i secere i svi nalazi NIKAD BOLJI. E sad mene interesuje da li ima jos neka od vas ovakav slucaj i da li je normalno da te bolove imam zbog zavaljene materice? Sad me vec polako panika hvata... user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: bolovi u stomaku
24.11.2009 0:27:10   
bratzz
IZVORNA PORUKA: bojana87

pozdrav svim devojkama
ja sam u 8.nedelji trudnoce i imam bolove u donjem delu stomaka sa leve strane od 5 nedelje. Od lekara sam dobila utrogestan da pijem 3x po 1 i dijagnozu da mi je materica kontraktna,malo me umine bol od utrogestana ali ne prestaje,mada doduse nisu ostra probadanja sto je dobro.
Naravno nisam se smirila jer bolovi nisu prestajali i ja odem kod drugog lekara koji mi rece da mi je materica veoma zavaljena a levi jajnik skoro pa slepljen s matericom,i da je verovatno da nosim nisko,a da je sve u redu i da bebi srce kuca. Izvadila sam kks,urin i secere i svi nalazi NIKAD BOLJI. E sad mene interesuje da li ima jos neka od vas ovakav slucaj i da li je normalno da te bolove imam zbog zavaljene materice? Sad me vec polako panika hvata... user posted image user posted image



I ja sam imala te bolove u 5,6,7 nedelji sad sam 9 (i ako na tikeru pise drugacije) ponekad me malo zaboli stomak i to traje samo na trenutak tako da nije opasno uzgred i meni je zavaljena materica pa mi je lekar savetovao da lezim na stomak. Nemoj da brines ako bol nije jak i dug, boluckanje je skroz normalno.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: bolovi u stomaku
25.11.2009 15:20:22   
bojana87
e BRATZZ mogu ti reci da sam te poslusala sto se tice spavanja na stomaku i da mi je mnooogoo akse
Hvala puno user posted image user posted image

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: bolovi u stomaku
25.11.2009 15:33:30   
Anck Su Nmaun
Malo boluckanje s vremena na vreme , ( ali ne cesto) je rastezanje materica ali ako su ucestali bolovi odmah kod Doktora jer mogu biti rane kontrakcije!
Necu da te plasim, ali npr. prosle nedelje mene je tri - cetiri dana  uzastopno pa skoro po ceo dan  cimao stomak grc za grcem i odem kod Dr pregled ok ali rece blage kontrakcije i dao mi da pijem  lekice i evo sad ponekad samo osetim!

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: bolovi u stomaku
26.11.2009 0:35:17   
bojana87
jeste jeste,rekao mi je lekar da su rane kontrakcije i pomogli su mi lekici,mirovanje i lezanje na stomaku. sad mi je mnooogo lakse. probode me mozda jednom u toku dana dok sam dugo na nogama ali nije vise tako strasno.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: bolovi u stomaku
26.11.2009 0:52:34   
Verus
pitam se sto lezanje na stomakuuser posted image ja vise mislim da ne bi mogla na mom...a nesto mi zao da gnjecim bebuuser posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: bolovi u stomaku
27.11.2009 15:20:36   
Nensi*
Mene od juce popodne boli sa desne strane,ne stalno,ali s vremena na vreme,i to samo jedno mesto,kao da me bolucka jedna tacka...Ne znam ni ja kako da opisem taj bol,kao kad se istegne misic,tako nekako...Nadam se da je to zbog rastezanja materice i zato sto polako izlazi iz karlice...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: bolovi u stomaku
10.1.2010 19:10:03   
Daca88
Trazila sam ovu temu od juce,i izgleda sam je preskocila,nisam je zapazila do sada.MM i ja smo nocas hopa-cupa.A inace nismo imali odnose od kad sam prvi put prokrvarila i otkad mi je ispisan utrogestan.Posle toga sam prokrvarila jos dva puta,zadnji-treci put pre 8 dana.Na pregledu mi lekar nije napomenuo nista u vezi odnosa(ili je zaboravio),pa sam ja to shvatila kao dozvolu,i konacno sam posle 2 meseca spavala sa svojim muzem.E sada se bas plasim.Materica mi je jako tvrda na dodir,neznam da li su to kontrakcije?Ponekad je materica tvrda i po nekoliko sati,onda omeksa,bude neko vreme mekana,pa mi se opet stvrdne.I stomak me je nesto poceo boleti na dve lokacije.U predelu pupka i skroz dole premauser posted image .Pojavio mi se i neki zlatno zuti sekretuser posted image .Da li je to neka normalna reakcija na orgazam u trudnoci,ili bi trebala da odem lekaru.U sredu imam zakazan prvi ekspertni ultrazvuk.Neznam da li je potrebno da odem pre srede,ili mogu da cekamuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: bolovi u stomaku
10.1.2010 19:15:53   
JULIE
daco rekla bih da su to kontrakcije cim ti je stomak tvrd.Izbegavaj odnose sto vise mozes,znaaam da je tesko ali moras...I ja sam imala kontrakcije i u prvoj trudnoci i sada i kada me pitaju na koliko min idu kontrakcije ja ne znam sta da odgovorim jer je situacija kao kod tebe.Bude tvrd odredjeni period,pa prestane pa opet tako.Ipak idi lekaru da ti da odgovarajucu terapiju

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: bolovi u stomaku
10.1.2010 19:47:10   
miskic
jao ja sam u 4 nedelji i to po mojoj procjeni.... Saznala sam u petak i preko vikenda nisu htjeli cak ni betu da mi rade.... I meni tako naidje trenutak u toku dana kada me probadaju jajnici i kao da cu dobiti.... Nije strasno, traje par sekundi.... Ali sam se jaaako zabrinula.... Nemam ni svog doktora.... Nista..... Da li je to opasno za bebu?

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: bolovi u stomaku
10.1.2010 19:57:53   
JULIE
miskic,pa draga moras imati otvoren karton,kako to da do sada nemas svog lekara,gde si se dosad kontrolisala?bol nije normalno stanje ali bol u predelu jajnika ja kod dosta devojaka nagovestaj trudnoce,mozda si u ovo vreme ocekivala O iliuser posted image pa zbog toga.Moras da odes na Uz da se utvrdi da li je trudnoca matericna,i da je sve ok.user posted image

(odgovor članu miskic)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: bolovi u stomaku
10.1.2010 20:22:38   
miskic
pa ja sam u petak saznala da sam trudna, po testu iz apoteke..... Do tada nisam isla ljekaru i eto tako... A trebala sam dobiti 6og januara i 8og u petak sam uradila test jer mi je kasnilo dva dana... Prakticno, da sam dobila jos bi mi trajao ciklus...

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: bolovi u stomaku
10.1.2010 20:27:17   
JULIE
Otvaranje kartona i odabir lekara je krajnje jednostavan,naravno ako imas knjizicu?Samo odes u DZ,kod ginekologa i kazes da zelis da otvoris karton,ako mozes da biras kazes kog lekara zelis i to je to.

(odgovor članu miskic)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto morate skinuti lak sa noktiju pre po...
Jedno od najvažnijih pravila za trudnice koje dolaze na porođaj je da ne smeju da imaju lakirane nokte, gel ili trajne n...



Click Here