|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bolovi u stomaku
1.3.2010 12:08:43   
ivaj
E hvala vam svima na dobrodoslici i lepim recimauser posted image Moram da priznam da sam se malo(ali samo malo opustila).Sinoc smo isli u setnju i izgleda da smo malo preterali pa sam zadnjih sto metara do kuce jedva presla koliko me je probadalo nesto sa desne strane.Legla sam,odmorila i posle je bilo sve o.k.
Trebalo bi da sledece nedelje idem na uz,videcu kad ce mi doktorka zakazati.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: bolovi u stomaku
1.3.2010 12:26:03   
maslinica
ivaj dobro nam dosla....user posted image user posted image ....jos bebica nam dolazi na svetuser posted image ...samo se ti opusti i uzivaj u trudnoci, sve je to normalno, tu smo da delimo sve trudnjacke muke...sve imamo iste...boli, ne boli..kako koji dan..iz nedelje u nedelju do redjenja nasih user posted image ....pisala sam i na ovoj temi o svojim mukama i bolovima...i na kraju skontala to tako MORA...i opustila se....pa se opet unervozim i tako guramo....
narocito na pocetku boči..mene ubijalo od bolova, koje nisam mogla ni da definisem, bockalo iznutra..ma svega..pa sad u 32. nedelji i dalje kontam da mi je odgurati u 37. ...ako ti je lekar rekao da je sve ok, samo se opusti i uzivaj:)

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: bolovi u stomaku
10.3.2010 12:41:05   
ssanja
xm imam jedno pitanje na koje se nadam da ce mi neko odgovoriti poslednjih par dana stomak mi je bas krut i na sam dodir mogu bebu da osetim i ja nosim wisoko i sutira me mala ko luda nemam bolove samo powremeno me zabole jajnici ali nije nista strasno samo me brine zasto mi je stomak krut i tvrd...user posted image user posted image

_____________________________

ko ceka taj gubi wreme dame zato samo napred..

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: bolovi u stomaku
10.3.2010 13:09:20   
Snelle
Ssanja, da li ti je stomak tvrd duži period ili se to javlja u kraćim intervalima, tipa bude tvrd, pa se opusti, pa opet tako?

(odgovor članu ssanja)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: bolovi u stomaku
10.3.2010 20:20:20   
jafforidza
IZVORNA PORUKA: Snelle

Ssanja, da li ti je stomak tvrd duži period ili se to javlja u kraćim intervalima, tipa bude tvrd, pa se opusti, pa opet tako?



Ja sam u 37 nedelji i danas ceo dan mi se stomak "grci" tako kako si opisala. Sta to znaci?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: bolovi u stomaku
10.3.2010 23:02:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jafforidza

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ssanja, da li ti je stomak tvrd duži period ili se to javlja u kraćim intervalima, tipa bude tvrd, pa se opusti, pa opet tako?



Ja sam u 37 nedelji i danas ceo dan mi se stomak "grci" tako kako si opisala. Sta to znaci?



to je normalno, to su kontrakcije...
nemoj da se brines...
priprema za porodjaj..

(odgovor članu jafforidza)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: bolovi u stomaku
10.3.2010 23:30:19   
ssanja
d.weche,,,,user posted image ma ne jawlja se meni powremeno niti imam grcewe nego swe wreme mi je twrd i napet zadnja 3 ,4 dana...

_____________________________

ko ceka taj gubi wreme dame zato samo napred..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: bolovi u stomaku
11.3.2010 9:31:10   
Snelle
Onda nemas brige. Verovatno si puno setala, stajala ili radila po kuci, preforsirala se, pa cak i ako si puno sedela hoce stomak od toga da otvrdne. Meni je barem tako. Sve sto radim moram umereno, cak i da lezim user posted image Samo miruj dok se ne vrati sve u normalu!

(odgovor članu ssanja)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: bolovi u stomaku
29.4.2010 20:10:58   
cipiripi
ja muku mucim danas  user posted image user posted image user posted image
isla u dz, komisiju..jela usput forneti (2,3 komada) cim sam dosla kuci popila malenu solju kafe..i krenuli su bolovi u zeludcu oko 14h...
popila sam caj od nane, poceli su da se spustaju...
kapiram da je od kafe...inace mi ne prija ali je pijem da bi kakila..
i naravno jesam kakila..
dr je rekla da ne jedem nista tesko...
pojela sam supu iz kesice..
i bukvalno osecam kako se iz zeludca spustilo u creva...
opet sam kakila..sve je normalno...
dodnji stomak me ne boli, samo da regija oko pupka, kad mirujem ok sam, kad se mrda i pipam to mesto, boli....
bem li ga sta je... user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: bolovi u stomaku
29.4.2010 20:13:44   
Snelle
Cipi, biće da ti raste materica user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: bolovi u stomaku
29.4.2010 20:17:27   
cipiripi
ma nije to srce moje...
ovo me je preseklo odjednom...kao kad nesto pojedes pa ti tesko padne..bol je prvo krenuo u zeludcu, pa se sad lagano spusta crevima...
valjda ce da prestane kad to nesto izbacim iz sebe...

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: bolovi u stomaku
29.4.2010 20:21:42   
Snelle
To kako si opisala da boli na dodir, bolelo je i mene. Imala sam osećaj kao da mi se unutra sve rasteže, kao da ću svakog trenutka da dobijem upalu mišića. Ali, pošto kažeš da ide iz želuca, možda si samo preforsirala želudac pa te boli, a on je sad osetljiviji pod uticajem hormona. Ne bi bilo loše da izbaciš kafu za početak. Meni je u prva tri-četiri meseca sve živo smetalo. O kafi nisam smela ni da mislim. I noću nisam mogla da spavam od tih nekih nelagoda u želucu. U svakom slučaju, nemoj da se brineš, sve su to prolazne faze, pa ti si sada trudna user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: bolovi u stomaku
29.4.2010 20:24:51   
cipiripi
znam al je grozno user posted image user posted image user posted image
definitno cu je izbaciti...a za "kakanje" moram da nadjem drugo resenje...
kao da mi je kamenje u stomaku sad... user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: bolovi u stomaku
29.4.2010 20:28:35   
Jeca*
veruj mi, koji god mislis da je plus za kafu u trudnoci, evo reci cu ti da ja koja pijem min 5 duplih kafa dnevno, nisam popila nijednu od kad sam zatrudnela pa sve do kraja dojenja. Odvikla sam se od nje kao i od cigareta. Sve se moze. U pocetku mi je bilo muka od mirisa kafe, ali posle mi se i te kako pila, ali rekla sam NE. A zasto? Zato sto kofein u nasem telu ubrzava srcani rad ploda. Pa zasto to raditi bebi....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: bolovi u stomaku
29.4.2010 20:30:57   
cipiripi
sve znam...ne pijem svaki dan...samo kad nemam stolicu...svaki 2,3 dan..i to onu malu tursku soljicu...odmah me protera...
nesto mi ocito nije leglo...

< Poruku je uredio cipiripi -- 29.4.2010 20:35:25 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: bolovi u stomaku
29.4.2010 20:37:14   
Jeca*
jedi kruske, popij hladno mleko ujutru na prazan stomak, jedi pasulj i ostale namirnice koje ubrzavaju metabolizam i brzo ces se odvici kafe user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: bolovi u stomaku
29.4.2010 20:39:10   
cipiripi
ali ne kapiras .. ja mogu bez kafe, nisam navucena user posted image tako da mi nije problem da se "odviknem" odnosno batalim to...
samo da sad znam od cega mi je "ovo" bila bi srecna kao ker..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: bolovi u stomaku
29.4.2010 21:05:05   
Pipi duga carapa
Cipi a sta si jela u fornetiju,ako je pica ili kulen ma uostalom svo njihovo pecivo je super ali kad je vruce napravi haos u organizmu,ja sam pre mesec dana htela da umrem najela se kao user posted image ,jer sam postila a oni imaju masu posnih stvari.Testo ti je napravilo haos,a za stolicu tj kaku ubuduce samo sirup portlak po potrebi  i svi problemi nestaju.Znam zato sto svim zenicama u vto  postupku  preporucili portlak, zbog visoko rizicne trudnoce.user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: bolovi u stomaku
29.4.2010 21:13:44   
Pipi duga carapa
sad vidim da sam dva puta progutala a sirip je portalak,ovaj moj drzi daljinski i samo salta kanale skroz me dekoncentrise ,user posted image

(odgovor članu Pipi duga carapa)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: bolovi u stomaku
9.7.2010 23:08:16   
dunja RR
Cipiripi je napisala:

"Zene jel normalno da boli stomak sa strane...
Samo me danas boli...
Beba kao da je promenila polozaj..shuta me desno , a ne levo kao do sad...
ne boli nisko...boli sa strane stomaka i sa jedne i sa druge....

Znam da nije normalno da nista boli..ali eto..neki neprijatan osecaj napetosti..neznam kako da objasnim...
A inace sam danas imala grceve jer nisam kakila 2 dana"

Molim ako možete pomozite Cipiki, da se ne brinemo ....



< Poruku je uredio dunja RR -- 9.7.2010 23:16:13 >

(odgovor članu mamy2)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: bolovi u stomaku
9.7.2010 23:15:46   
Mishica 77
Cipi, nisam imala takvih tegoba ali kaži jel baš boli boli ili bolucka ili peče? Ako boli jel boli konstantno ili boli pa prestane? Od kada? Jel te već nekada slično bolelo?
Da nisi puno pešačila danas?
Može da bude i zbog toga što nisi kakila...


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: bolovi u stomaku
9.7.2010 23:16:25   
dunja RR
user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: bolovi u stomaku
9.7.2010 23:17:12   
cipiripi
Kali mi je sve objasnila, fala user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: bolovi u stomaku
9.7.2010 23:18:03   
Lu
IZVORNA PORUKA: cipiripi

..kao da se sad popela kod pupka...otkud znam..tu me udara..
a do juce je udara ispod pupka... user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: cipiripi

znas kako...oko 18h nisam mogla skroz da se ispravim..bas onako fuj osecaj..zapet stomak kao struna..
do sad sam spavala i ok je..malo zateze ali je ok..ona se mrda kao blesava ali vislje nego ovoh dana...i razbija me, ljubi je majka.
juce i danas sam se setkala vise nego predhodnih dana pa se mozda zato obrnula ... pa boli auser posted image

onaj deo gde su bocni trbusni misici, i tamo gde sam operisala slepaca...
i kad kijam.. malo ispod pupka...


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: cipiripi

..kao da se sad popela kod pupka...otkud znam..tu me udara..
a do juce je udara ispod pupka... user posted image user posted image user posted image



Nema veze jedan dan gore drugi dole treci levo i sve tako...  moja je udarala samo tako  da sam mislila da ce mi na ledja izaci ?



IZVORNA PORUKA: cipiripi

Anck..ne boli kad udara...to mi je ok.. provalim da je udar i to je to..
Cudan bre neki osecaj ..


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: cipiripi

Anck..ne boli kad udara...to mi je ok.. provalim da je udar i to je to..
Cudan bre neki osecaj ..



Da udarala je jako ali je udara sa svih strana, znalo je skroz da mi se izboci u boku kad lezim, jedan dan udari u prepone a drugi u rebra!


IZVORNA PORUKA: cipiripi

aman, ne govorim o tome user posted image
ovo moje malo cudo nije jos toliko veliko da bih pricala o takvim jakim udarima..
boli stomak zeno...
kapiram nije grlic, imam serklaz, nisu kontrakcije jer mi je progesteron preko 100...
bez veze...

kad sam dr pitala sta joj je sa moje leve strane stomaka i pokazala sam mu da me tu boli rekao je "'nema sta da te boli tu su joj ledja".. e sad me boli mnogo vise cela desna strana , a ne leva..

user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Snelle

Cipi, ja nisam kompetentna da ti odgovorim, jer je mene stomak boleo sa svih strana i na razne načine, kao i, verujem, većinu trudnica. Moje mišljenje, kao bivše trudnjače je da svaki bol, koji nije zabrinjavajuce snage i jačine, je  normalan trudnjački bol. E sad, da li sam ti pomogla ili ne.....user posted image





_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: bolovi u stomaku
9.7.2010 23:21:04   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Cipika,nemoj da se uzrujavas,mene je bolela desna strana stomaka,tu je bebac bio ledjima navaljen kako je doktor rekao,a i sa te strane imam vise strija i taj deo je bio istegljeniji odmah nakon porodjaja,ono dok stomak jos visi user posted image !Mojne se nerviras,znas da nas je puno ovde koje bi ti pomogle gde god sta da pitas i tak' to user posted image !Ti si user posted image jedno a u stomacicu imas jos user posted image user posted image  


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here