|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bolovi u stomaku
24.2.2011 15:53:54   
cickava
Cao cao!
Ja sam u 16 nedelji trudnoce i imam bolove u predjelu pupka koji su tako-tako jaki al me interesuje da li i neka od vas ima taj simptom! Ljekaru sam narucena tek iduce srede a ne mogu cekati toliko!!!
Hvala svima koji odgovore!!!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: bolovi u stomaku
24.2.2011 16:58:40   
Anoniman
ja sam takodje 16. nedelja i imam povremeno takve bolove, pupak i sa jedne i druge strane simetricno. ja sam pitala moju doktorku za to i ona kaze da to nije nista, i kaze polako, spremite se, tek cete vi imati raznovrsne bolove. ..  beba ti je nize, teko da tu zapravo nema sta da te boli sem misica koji se istezu jer ti se sad ostali organi potiskuju na gore. ja mislim da ne treba da brines, ali ako tebe to bude jako bolelo, ti svakako otidi kod dr.
i prikljuci nam se u drugom tromesecju!  user posted image

(odgovor članu cickava)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: bolovi u stomaku
25.2.2011 14:02:21   
cickava
E super sad mi je lakse hvala ti puno na brzom odgovoru a naravno da planiram sa vama biti do samog kraja jer je forum odlican. A definitivo cu reci dr za bolove i simptome! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: bolovi u stomaku
25.2.2011 14:59:15   
mjaumjau
I ja sam imala slicne bolove u predelu pupka,kao neko rastezanje u 17 nedelji,dobila sam da pijem ginipral i da mirujem,medjutim sada nakon 2 nedelje mi je srecom ukinuta terapija jer sve je ok,koristicu preentivno utrogestan...Ti bolovi su normalni,ali ih svakako pomeni svom lekaru i moj savet je da ipak mirujes do pregleda! Srecno!

(odgovor članu cickava)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: bolovi u stomaku
27.2.2011 17:33:49   
dacca
I ja sam fresko najfreskoja trudnica user posted image . Desilo mi se da kad se dva puta naglo ustanem (mislim ispod jajnika) da me kao zigne??? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: bolovi u stomaku
18.4.2011 7:20:37   
Anoniman
zemske....mene fisne gornji deo stomaka,tacno od dijafragme do predela u visini pupka (fisak je propracen bas sa obe stranestomaka) obzirom da sam 36 ned. jel to tkzv. lazna kontrakcija ili user posted image

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: bolovi u stomaku
18.4.2011 9:44:26   
nencydrew
Da, to je verovatno Brakston -Hiks-lažni trud, ali ipak proveri kod dr.Ja sam ih imala u 38 nedelji

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: bolovi u stomaku
19.4.2011 12:02:44   
zmajeva
U subotu sam cistila kucu- necu vise nista da pipam, majke mi!
Od tad sam sva kilava i jedva se krecem za svoje pojmove, vrlo brzo me zaboli donji deo stomaka, kao da ce da otpadne! A pre toga kad bih preterala sa set_njom, javljao bi mi se neki vertikalni presecajuci bol na par sekundi?
U petak ulazim u 34 nedelju, da li je normalno da me stomak ovoliko opteretio, svaki dan je sve veci i veci?

< Poruku je uredio zmajeva -- 19.4.2011 12:03:26 >


_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: bolovi u stomaku
19.4.2011 21:46:09   
nencydrew
Jeste, i mene boli sve više od devetog meseca, jer beba tad može da dobije 30 grama dnevno.

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: bolovi u stomaku
20.4.2011 9:18:39   
nencydrew
Evo celu noć imala bolove, ali lažne trudove, pošto ne jačaju

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: bolovi u stomaku
20.4.2011 12:57:18   
zmajeva
Meni se cini da ja nemam te lazne kontrakcije. Umorim se za pola sata kucnih poslova, neverovatno nesto!user posted image

_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: bolovi u stomaku
16.5.2011 10:32:40   
trudnjacica1
da li je neka od vas imala bolove u 4. nedelji trudnoce tj. negde otprilike kada bi inace trebalo da dobije? mene i juce i danas boli stomak kao da treba da dobijem i to me jako plasi.user posted image radila sam 3 testa u poslednjih par dana i pozitivni su..

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: bolovi u stomaku
16.5.2011 10:35:48   
jabudic
Trudnjacice, to ti je normalna pojava u prvim mjesecima trudnoce, da imas bolove slicne menstrualnim u periodu kad bi inace trebalo da dobijes da nisi trudna. Tako, mislim da nemas razloga za brigu...

(odgovor članu trudnjacica1)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: bolovi u stomaku
16.5.2011 10:35:59   
Jeca*
ja! cak su mi radili i testove da nije slepo crevo...iako smo vec ustanovili da sam trudna. Bolovi u trudnoci su i normalni i nisu. Primiri se, lezi, ne opterecuj stomak...verovatno si bila hiperaktivna pa je to misicni bol

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu trudnjacica1)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: bolovi u stomaku
16.5.2011 10:41:10   
vaga81
Slazem se sa damama! Ukoliko nema krvarenja nema razloga za brigu, samo se primiri i odmaraj! Ne zaboravi da se tvoje telo ipak menja i postepeno privikava , sve je individualno user posted image

I sama sam sveza trudnica, kad zaboli primirim se, utoplim i prodje! Samo se ne opterecuj, nemoj previse fizicke aktivnosti, samo nesto lagano, nikako dizanje teskih stvari i sl... i sve ce biti ok user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: bolovi u stomaku
16.5.2011 11:35:49   
trudnjacica1
hvala svima!! user posted image odmah mi je lakse...

(odgovor članu vaga81)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: bolovi u stomaku
18.5.2011 15:13:14   
Lilla
Stigla sam kuci prije pola sata sa pregleda. Nazovem jutros cisto da se informisem, i ispricam da sam sedmica 13+5 i da sam imala bolove juce u predjelu pupka, kao neki blazi grcevi, a da sve bude gore sinoc pred spavanje mi se pojavi i smedjkasti iscjedak koji me izbezumio. Babica me lijepo saslusala i onda kao iz topa izvalila da to nije tek tako i da bih trebala doci akutno na pregled. user posted image Narvno, odmah sam se spremila i tamo su me bocali, povadili sve moguce nalaze, i sve u redu. Radila sam i ultrazvucni pregled i dobila mahanje user posted image Moje maleno se lijepo smjestilo i mase mami. user posted image Nemaju pojma odakle iscjedak, sve izgleda normalno, a bolovi su po njima samo sirenje. Bila sam se bas uspanicila, uzas! Tako da drage mame, to sto osjecate obicno je sasvim normalno user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu trudnjacica1)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: bolovi u stomaku
13.8.2011 16:34:15   
Mama 78
Evo postujem pravila i jurcam trazeci gde da postavim pitanjeuser posted image .Da li je normalno to sto vec tri dana imam bolove u donjem delu stomaka ono kao pred user posted image Bolovi su konstanti cas slabiji cas jaci?

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: bolovi u stomaku
13.8.2011 16:35:37   
Sanjica26 RR
Mama 78 jel si isla kod dr? Meni to lici na kontrakcije. user posted image

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: bolovi u stomaku
13.8.2011 16:36:19   
Olga75
moze biti normalno rastezanje materice kako trudnoca raste ali mogu biti i kontrakcije
najbolje je da dr pogleda


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: bolovi u stomaku
13.8.2011 16:40:18   
Mama 78
Nisam imam zakazano tek u cetvrtak,a ako su kontrakcije koliko je to opasno.Usput ja vec pijem partusisten 3x po pola da pocnem celu da pijem?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: bolovi u stomaku
21.8.2011 16:30:05   
goda
mama 78
Tako je mene zabolelo i nije me prestajalo s tim sto ja nisam cekala 3 dana nego drugi otišla uradila sve nalaze. Sobzirom da je sve bilo u redu dali su mi preventivno utrogestan jer sam se ja zalila da me bas jako bolelo. Da li je to samo prestalo ili od utrogestana nemam pojma uglavnom me prestalo. Koristim 3*2 kapsule vaginalno još uvek i tako do daljneg. Nekoliko puta sam preskočila nisam stigla da stavim i bol mi se vracao. Da li je strah i podsvest u pitanju ili ko zna sta kada stavim tablete za pola sata me prestane.
Nemam pojma sta je kontrola mi je u petak pa cu pitati sta je to u stvari.
Jako se brinem iako su mi svi nalazi odlični,jer ne mogu da mirujem imam malu kcerkicu koja je tek prohodala i po čitav dan jurcam za njom tako da se odmaram samo kada ona spava i to pod obavezno sve poslove ostavim da se odmorim.
Sada sam u 17 nedelji


(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: bolovi u stomaku
26.8.2011 15:05:09   
crazymama
ja sam u 6.nedelji i ziga me u donjem delu stomaka, ako puno stojim ili ako se umorim, jos uvek idem na posao, pa kad dodjem kuci legnem i smiri se, ali nije mi svejedno kad osetim kao ziganje u predelu jajnika...

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: bolovi u stomaku
18.9.2011 23:03:26   
goda
Nikako da napišem,utrogestan da nastavim pod obavezno. Tako da nisam ni prekidala i dalje ga koristim sl kontrola je tek za 2 nedelje ne verujem da ce se i tada nešto promeniti jer cim se malo umorim ili uže stojim osecam takvu težinu u stomaku i neki blag bol.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: bolovi u stomaku
13.10.2011 14:40:55   
New Mom
Ja šizim koliko me boli donji stomak od sinoć, pola noći je baš stegnut bio, nikakvo spavanje nije dolazilo u obzir. Kontam da sam se preforsirala kako je KL bolesna, ali šta da radim, viša sila.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here