|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
25.3.2009 16:05:56   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Bodići:
user posted image

Gegice i kompletići:
user posted image

Benkice:
user posted image

Izvor: rr.ba


Ja ovo nisam videla, čovečeeee!!! Super jeeeee!!!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
27.3.2009 8:05:51   
Anoniman
Eu, i ja sam neuka, mada pomalo se ucim pored kume, al sam isto kao ti, zabrinuta sta sve da kupim, tj. nalozim muzu ili svekrvi ili kome vec da mi kupe dok sam ja tih par dana u porodilistu. Tebi je blize, pa si pretpostavljam pod vecim stresom, a meni je tek u septembru, pa opet razmisljam kao da cu se sutra poroditi!
Elem, kad bolje razmislim, ti u medjuvremenu vec nadjes potreban spisak kao sto si nasla (samo kad bi vec iskusne mame malo prokomentarisale jel to ok il treba nekih izmena), popises sve na papir i predas ga osobama koje ce to za tebe uraditi dok si u bolnici... znam da nije preporucljivo bilo sta, pa i cuclu kupiti pre samog rodjenja deteta! Ja sam tu kupovinu zabranila svima oko mene, mada to svi i ovako i onako postuju... dok se beba ne rodi...
Meni su i tata i svekrva i dragi vec odlucili da u tom periodu uzmu godisnje odmore zbog mog porodjaja, pa cu im sve prepustiti (naravno uz moje instrukcije user posted image , da ne bi nesto "zasuser posted image i ili nabavili npr. neku komodicu za presvlacenje u ko zna kakvoj nijansi ili dezenu...) user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
27.3.2009 8:39:37   
Anoniman
Eu, sad sam nasla sa jednog sajta, sta preporucuju do najsitnijih detalja sta je potrebno... zamolila bih sve iskusne mame, ako mogu da prokomentarisu... ovo jeste spisak prodavnice koja mora da izreklamira, al mi se cini dosta detaljnim.
Uh, samo nemam pojma kako da prebacim s mog kompa ovde u post. user posted image user posted image user posted image
Help!


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
27.3.2009 9:16:31   
mihi
Daj link Tryni?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
27.3.2009 10:02:54   
Anoniman
http://www.aksa.co.yu/images/uploads/stvarizabebu.pdf

valjda je to to

< Poruku je uredio Trinny -- 27.3.2009 10:03:23 >

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
27.3.2009 10:04:25   
Anoniman
ne valja user posted image
elem, na aksinom sajtu ima pod proizvodi "sve za novorodjence", pa pod tim ima spisak

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
27.3.2009 10:10:34   
Anoniman
Draga, kompletan spisak, manje više identičan imaš u temi Kamperski vodič za porodilište, nekoliko postova ranije sam stavila link, pa pogledaj, već je prokomentarisano.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
27.3.2009 18:04:57   
Anoniman
thanks, tasha, cu vidim! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
29.3.2009 12:27:12   
Anoniman


Priblizava mi se termin, pa smo mm i ja krenuli u kupovinu potrebnih stvari da dolazak bebejaca.
Imam jedno pitanje za mame. S obzirom da imam dobru mikrotalasnu, da li je potrebno da kupim sterilizator za flasice i grejac za dohranu? Nasla sam jedan aparat koji je 2u1, odnosno obavlja obe navedene funkcije, ali mi svi govore da za to nema potrebe, jer sve to radi i mikrotalasna. Takodje, ima da se kupi neka kutija koja imitira sterilizator, koja se stavlja u mikrotalasnu (mislim da je Aventova), ali mi i za to kazu da je bacanje para, jer moze da posluzi bilo koja obicna plasticna kutija.
Da li imate nekih iskustava?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
29.3.2009 12:31:34   
Anoniman
MMM... ja nisam kupila grejač...

Moje mleko sam grejala tako što ga sipam u flašicu, i celu flašicu stavim u džezvu sa vrućom vodom... Majčino mleko se ne prokuvava.
Adaptirano mleko ... prokuvam vodu i stavim u termos - ostane topla.

Flašice sam otkuvavala u šerpi sa vodom... mada... ti nosiš blizance ako se ne varam, ako se dobro sećam... guppy je pričala da se ne stigne tako jer ima mnogo flašica.

Vidi: STERILIZATOR DA ILI NE? KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
29.3.2009 13:22:56   
mihi
Lela, pošto ćeš imati dve bebe obavezno kupi Aventov sterilizator koji ide u mikrotalasnu on nije skup a dobiješ uz njega i malu flašicu za čaj u njemu možeš da sterilišeš 5 falašica i cucli od jednom a i varalice tj laže takođe, E sad za grejač ne znam da li da kupuješ bar za sada on košta 4200 din. U uputstvu za Avent flašice piše da je bezbedno grejati vodu za mleko u mikrotalasnoj, moja beba je počela da jede i ja nisam htela to da grejem kašice u mikrotalasnoj nego podgrevam u grejaču, ali vodu za mleko se neuporedivo brže podgreje u mikrotalasnoj a pogotovu kad su bebe gladne i plaču na 300W za 1 minut i 30 sekundi se ugreje 180 ml vode na 50 stepeni. Obavezno kupi veseli termofor za grčeve kao i francusku pumpicu za čišćenje nosića.user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
29.3.2009 14:33:48   
Anoniman
u skolici za trudnice su nam rekli da najcesce devojcice nemaju grceve, pa se sve nesto nadam da cemo i mi proci bez njih. Ali, bicemo u pripravnosti. Hvala na veoma korisnim savetima.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
29.3.2009 14:49:02   
mihi
Bojim se da nema pravila, moj stariji nije imao a mali jeste , sestrine obe devojčice jesu itd......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
29.3.2009 15:26:17   
Lu
Termos boca,ja sam u nju naveče sipala vodu koja je bila temperature upravo za pravljenje adaptiranog mlijeka i čaja tako da ne trebate grijati vodu,ukoliko dojite još bolje netreba ništauser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
29.3.2009 16:33:48   
Buba76
Lela,ja sam ga imala i mislim da je taj sterilizator super

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
7.6.2009 11:33:11   
nina83
Potrebna mala pomocuser posted image S obzirom da uskoro krecimo, da li neko zna gde se mogu kupiti samolepljive nalepnice za zidove za bebinu sobu? I BG i NS dolaze u obziruser posted image

Hvalauser posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
7.6.2009 13:00:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nina83

Potrebna mala pomocuser posted image S obzirom da uskoro krecimo, da li neko zna gde se mogu kupiti samolepljive nalepnice za zidove za bebinu sobu? I BG i NS dolaze u obziruser posted image

Hvalauser posted image



Odgovor u novoj temi: KLIK

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 16:30:58   
Ana RR
Spisak stvari koje smo do sada kupili:

švedske pelene 7 kom
benkice 2 kom (čisto ako zatreba)
bodići 10 kom (4 dug rukav, 6 kratak rukav) veličine 56 i 62
pantalonice 1 kom (kupiću još 2 kom)
kapice 2 kom
čarapice 2 kom (kupiću još 4,5 pari)
džak za spavanje 1 kom (kupiću još 1)
prekrivač 1 kom
portiklice 2 kom (kupiću još 4)
makazice za nokte
staklena flašica nuk 1 kom
duda 1 kom (nadam se da neće ni trebati, ne volim ih)
četka i češljić
kadica
krevetac
dušek
podmetači za dušek
vlažne maramice
štapići za uši
pavlovićeva
tuferi
mrežasti ulošci

Kad pogledam spisak imam utisak da je to jako malo kupljenih stvari...

Treba kupiti:

tetra pelene
štramplice
rukavice
posteljina
prekrivači
kupka ili sapun
fiziološki rastvor
oktanisept sprej
gaze 5x5 i flaster
vigantol i espumisan kapi
bokal za polivanje
kutija za sapun
ad mleko
hipp čaj
vata
pampers
pantenol krem ili sebamed
termometar za vodu
termofor za grčeve
pozicioner za spavanje
korpa za bebin veš
kanta za smeće
pumpica za grudi
kolica i autosedište

Valjda je to dovoljno za prve dane, šta mislite? Lako ću poslati mm u kupovinu ako nešto zafali.

< Poruku je uredio Ana RR -- 4.7.2011 16:32:04 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 16:37:28   
Ana RR
E da, i okrečili smo stan user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 16:43:01   
*Alexx*
Anci, dovoljan ti je jedan dzak za spavanje.

Sta ti je stavka pantenol krem ili sebamed? Krema protiv ojeda?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 16:47:34   
Ana RR
Da, to preporučuju u vodiču za roditelje. Mada meni više znače vaša iskustva.

Misliš da je jedan džak dovoljan? Mislila sam dok se jedan pere i suši da imam drugi, ha?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 16:48:15   
bokicans
Ana ja bi ti samo preporucila da uzmeš koju gazu više.Ja sam i sa Nađom i sa njima  kupovala dodatne.Koristila sam ih i okice da ocistimo ,i kada mi zatreba za pupak ,ako kojim slucajem sama previjam.

Za dzakove,nemam pojma pošto ih nisam koristila nikako.

< Poruku je uredio bokicans -- 4.7.2011 16:50:37 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 16:50:05   
Ana RR
Bokice, misliš na ove 5x5, za pupak? Ja nemam pojma ni koliko toga ima u pakovanju ni kako izgledaju user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 16:51:52   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Misliš da je jedan džak dovoljan? Mislila sam dok se jedan pere i suši da imam drugi, ha?



Pa vidi, dok je bebac tako mali, dovoljno ti je cebe, posto se beba ne vrpolji. A bice ti mnogo lakse pokriti ga cebetom dok ne ucvrsti glavicu, nego ga uvlaciti u dzak.
Ja Pantenol nisam koristila, vec Jekoderm. To je vec jaaakooo individualno, moraces da probas sve dok ne vidis sta bebi odgovara user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 16:52:57   
bokicans
Da ,da te gazice.One su onako kao hanzaplast  tj u takvoj kesici upakovane,jedna je u kesici .A 5x5 je dimenzija gazica.E da jod i hidrogen od 3%.to inace nose patronazne ali nekada zatreba kuci,meni je trebalo (kada sam im cistila pupak ,kada je otpao) Rivanol ,u slucaju da epiziotomija bude  jako natečena ,stavlja se malo na uložak pa na ranu da  splasne.

< Poruku je uredio bokicans -- 4.7.2011 17:03:32 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here