|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 16:54:25   
Ana RR
Pa da, u pravu si. Mada ga ne bih ćebencetom pokrivala jer će biti toplo (mislim, trebalo bi) već nekim tanjim prekrivačem, frotirom ili samo pelenom ako je baš toplo.

Kupiću ja i jekoderm, bolje da imam. Ja sam imala osetljivu kožu, bila sam alergična na većinu praškova za veš, nadam se da on neće imati problema.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 16:55:45   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: bokicans

Da ,da te gazice.One su onako kao hanzaplast  tj u takvoj kesici upakovane,jedna je u kesici .


E super, kupiću ih više.
A šta mi treba za čišćenje krmeljčića, fiziološki ili onaj acidi borici ili kako se već zove?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 16:58:50   
Verus
Anci ja hajlajtovala sta bih da prokomentarisem. 

Kupka: eucerin za bebe, neutralna je ubedljivo najbolja, ako je mozes naci, ako ne, nesto pH neutralno, nemoj sapun, ja mislim da je previse iritirajuci za njihovu neznu kozu.

Bokal za polivanje:  veca plasticna casa ce ti super posluziti, osobito dok su tako mali, bokal ce biti nezgodan

AD mleko: ne kupuj!  Doci ces u iskusenje da das, kad ne treba, seti se sta smo kuckali u vezi dojenja.  Ako nemas mleka ili beba ne dobija na tezini, onda uzmi.  NE DAJ NIJEDNOJ patronaznoj da ti kaze da nemas mleka.  Klimni glavom, nasmesi se, i otresi njenu negativnu energiju.

Termometar za vodu: zaista ne treba, ali ako se plasite da je pretoplo, onda ok.  Ali ako stavis svoj zglob ili lakat u vodu, i voda je blago mlaka to je to.

Pozicioner za spavanje: ovo sam stavila u crveno, zato sto od skoro (bar u SAD) striktno govore da se to NE koristi jer povecava rizik od SIDS-a.  Posto ce jos biti toplo, takodje zaboravi na one "oblagace" krevetica.  Beba treba da ima sto vise vazduha u kreveticu.  Mali ventilator u sobi gde bude spavao obavezno, da se vazduh sto vise cirkulise.  Beba se nece jos puuuno meseci okretati, tako da ti pozicioner  zaista ne treba.

Eto moja skromna misljenja.  I ZNAM kako je uvek mislis da nije dosta, a njima zaista tako malo treba.  Ja za bebu 2 imam samo kolevku malu (cak ne krevetac) i to je sve. Apsolutno nista drugo ne uzimam, niti cu da uredjujem sobu.  Beba je u tvojoj sobi bar prvih 5,6 meseci...
IZVORNA PORUKA: Ana RR


Treba kupiti:

tetra pelene
štramplice
rukavice
posteljina
prekrivači
kupka ili sapun
fiziološki rastvor
oktanisept sprej
gaze 5x5 i flaster
vigantol i espumisan kapi
bokal za polivanje
kutija za sapun
ad mleko
hipp čaj
vata
pampers
pantenol krem ili sebamed
termometar za vodu
termofor za grčeve
pozicioner za spavanje
korpa za bebin veš
kanta za smeće
pumpica za grudi
kolica i autosedište

Valjda je to dovoljno za prve dane, šta mislite? Lako ću poslati mm u kupovinu ako nešto zafali.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 17:00:15   
Verus
Krmeljcice vatom i mlakom vodom....A da dodam za pupak se nista vise ne savetuje od tih krema ili rastvora.  Obavezno kad mu stavis pampers, savij ga, tako da mu pupak ne bude u peleni.  Drzi ga sto vise na vazduhu i ne mazi nisa cim.  Heleni je otpao 6 dan...Bar se tako ovde radi...Ti ces naravno onako kako ti mislis da je najbolje da se ti ne sekiras puno.user posted image
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: bokicans

Da ,da te gazice.One su onako kao hanzaplast  tj u takvoj kesici upakovane,jedna je u kesici .


E super, kupiću ih više.
A šta mi treba za čišćenje krmeljčića, fiziološki ili onaj acidi borici ili kako se već zove?


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 17:05:29   
Crvenkapa85
sto se tice pupka i nama je otpao 6 dan....patronozna je menjala gazicu ujutru dok  je dolazila a ja sa uvece posle kupanja.....mislim da smo koristili hidrogen 3%  povidon jod,gazic i kraj...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 17:37:26   
Ana RR
Hvala vam cure, vi ste moja riznica znanja user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 20:01:15   
Anoniman


Anči, ja ću ti prokomentarisati samo neke stavke:


džak za spavanje 1 kom (kupiću još 1) - kakav ste džak uzeli, onaj tanki, pamučni? Ako je taj, ja sam imala 3-4 i u prvo vreme sam to koristila umesto pantalonica dok je spavao-bilo je jako toplo u avgustu i bilo mi je najzgodnije da je u tome, a često mi se dešavalo da mu propusti pelena, pa su mi zalihe bile dobrodošle.



Kad pogledam spisak imam utisak da je to jako malo kupljenih stvari...

Treba kupiti:



posteljina - nemoj da se zalećeš pa da uzimaš puno novih kompleta - mislm da je jedan dovoljan, a dva idealna, samo zbog one ogradice. Čaršava je meni trebalo 4-5, a one jorgane i jastuke nikada nismo koristili, jorgani su debeli a kratki, jastuci nemaju funkciju. Ja sam kupila jedan, a jedan mi je uzela drugarica - to mi je bilo super rešenje pošto me je pitala šta mi treba za bebu, a to nije skup poklon.

kupka ili sapun - za početak skoro svi savetuju merimin bebi sapun, ja sam ga isto koristila, nemam primedbe, ali Neša nikad nije imao problematičnu kožu.


gaze 5x5 i flaster - pazi koji flaster uzimaš. Bebina koža je jaaako nežna, i svaki flaster je grub. Mi smo pupak povijali tako što smo oko patrljka vezivali gazu, pokaže ti to patronažna.

bokal za polivanje - čaša, plastična vanglica, ma bilo šta u šta staje 2-3 dl vode

ad mleko - u potpunosti prepisujem Verus

pampers - ne kupujte previše jedinice, neke bebe mogu odmah u dvojku, ili posle nedelju danauser posted image
pantenol krem ili sebamed - meni najdraži jekoderm protiv ojeda kad su tako malešni
termometar za vodu - imala sam ga, i koristila samo za prvo kupanjeuser posted image

pozicioner za spavanje - prvih mesecdana spavaju kako ih namestiš, kad krenu da se okreću, ne pomaže pozicioner, samo ih nervirauser posted image
korpa za bebin veš
kanta za smeće
pumpica za grudi - male su šanse, ali možda ti neće trebati. U bolnici ti 90 posto neće biti potrebna, pa za to imaš fore i kad dođete kući



(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 20:06:35   
Anck Su Nmaun
Ja Pampers 1 nisam ni kupovala, odmah 2 , jer su nam rekli da nema potrebe,  ako je porodjaj  u terminu i jos oko 3 KG nema potrebe.


A sad za drugu bebu jedino sto nam treba su nove flasice i koje odelce za izlazak i to...sve vec imamo... sto je to dobrooooo  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.7.2011 20:07:46 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 21:19:07   
Ana RR
Nedjo, uzeli smo baš fin pamučni džak i isto sam tako mislila da mi spava u tome i u pampersu jer će biti toplo.

Posteljinu ću za početak kupiti jednu sa ogradicom a sve drugo mi može svekrva sašiti ili kupiti negde u veleprodaji jer se time bavi. Peškiriće neću kupovati jer ih ona ima.

Babica iz školice nam je isto savetovala merimin sapun a u vodiču za roditelje ga ne preporučuju jer isušuje kožu. Tako da nisam pametna šta da kupim.

Za flaster sam baš htela da pitam, u vodiču preporučuju neki svileni/papirni.

Što je dobro što imam iskusne mamike oko sebe user posted image user posted image




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 21:35:01   
*Alexx*
Eto koliko razlicitih iskustava! Za kupanje se kunem u Sebamed, sve ostalo je Andreju jako isusivalo kozu. I to gledaj da kupis veliko pakovanje, ima pumpicu pa je lakse za koriscenje :) Traje sto godina.
Bokal - i dan danas koristim plasticni bokal za polivanje. Stane oko litar u njega, isperem dete cas posla.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 21:38:38   
jabudic
Ja imam mali spisak stvari koje jos treba da kupim kad dodjem iz porodilista:

Pumpica za grudi- ako bude trebala
Tuferi za grudi- ako budu trebali
Steznik za stomacinu- trebace
Gazice
Jod
Jos 1 posteljinu
Lanac za cuclu
Jos 1 flasica (mada se nadam da mi nece trebati)


Mislim da je to to...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 21:40:55   
Ana RR
Jabudic, pa ti još nisi u porodilištu? user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.7.2011 21:52:42   
isidora88
moj savet sto se tice sapuna je seba med,mi smo koristili seba med prvih 15-ak dana dok ga nismo potrosili i od tad koristimo mustelu,ja sam prezadovoljna,inace kod nas u porodilistu bebe kupaju mustelinom kupkom user posted image (nama boca traje vec 6 meseci,tako da iako je skuplja isplati se skroz)
flasteri nama nisu trebali,pupak smo samo gazom uvijali i vezivali.
gazica uzmi bar 20 komada,brzo se potrose jer sa njima cistis i jezik bebi da ne bi nastao sor i da bi se naslage od mleka ocistile.
pozicioner isto mislim da ti ne treba,mi ga nismo koristili.
prekrivac 2 komada su ti dovoljna(npr. pamucni i frotirski)
tetra pelene,super stvar jer ih koristim za sve i svasta(za pod glavu u krevecu,kolicima,kad ga negde spustim da lezi,za brisanje ako bljucne,u kadicu da stavis kad se kupa,mi smo mateju i brisali tetra pelenom dok je bio mali)),ja i danas iskoristim bar 5 komada dnevnouser posted image


< Poruku je uredio isidora88 -- 4.7.2011 21:53:29 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
5.7.2011 3:02:12   
Verus
joj jabudic moja, tako si me slatko nasmejalauser posted image   boze, covek misli posle poroda da se nikad nece povuci, a 'oce, 'oceuser posted image
IZVORNA PORUKA: jabudic

Steznik za stomacinu- trebace


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
5.7.2011 7:16:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR


Babica iz školice nam je isto savetovala merimin sapun a u vodiču za roditelje ga ne preporučuju jer isušuje kožu. Tako da nisam pametna šta da kupim.



Anchi, ja svima oko sebe govorim sta je dobro za kozu, a sta nije. Moja koza je toliko osetljiva da je odlican tester za preporucljive, odnosno nepreporucljive stvari. Naime, meni od odredjenih preparata iskacu osipi koji lice na ujede komaraca i obicno ti preparati imaju visok procenat nekih hemikalija. Zato cu ti sad reci- nemoj nikako da uzimas merimin sapun. Ali nikako. Nisam probala sve decije preparate, ali vecinu jesam i nista mi nije smetalo, osim kosili sampona i merima sapuna. Ocigledno je da su se jako iskvarili.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2011 18:21:53   
Anoniman
U cemu ste iznele ili planirate da iznesete bebu iz porodilista. Ja se jos uvek mucim sa kolicima i da li cu 3i1 ili sam ono malo as.... da ne davim, ako se ne odlucim za dodatke u cemu izneti bebu? I u cemu je nosati kod dr, ne znam ni kad prvi put treba da ide. U onoj platnenoj nosiljci? Jel to dovoljno, ja cu imati zimsku bebu.

AAAAAA, mislila sam da je VTO sa svim pripremama komplikovana i teska. Vraga, sad bih odradila jednu za nekog ko bi sve ovo odlucio umesto mene user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2011 18:35:24   
isidora88
ja sam bebu iznela u skafanderu i AS,u decembru sam se porodilauser posted image
isto tako sam ga i vodila u savetovaliste,prvi put smo isli sa mesec dana.
inace i u onoj platnenoj korpi sam vidjala da nose bebu i sigurno ni u tome nece bebi biti hladnouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2011 18:42:28   
Nina...
I ja sam se bila osula od Meriminog sapuna.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2011 18:48:13   
Sanjica26 RR
Mi smo izneli bebu u toj platnenoj korpi o kojoj Isidora prica. Porodila sam se u zimu. I u tome smo je vodili na kontrolu posle dve nedelje. A, onda kasnije u AS.

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2011 19:04:53   
nela79
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nedjo, uzeli smo baš fin pamučni džak i isto sam tako mislila da mi spava u tome i u pampersu jer će biti toplo.

Posteljinu ću za početak kupiti jednu sa ogradicom a sve drugo mi može svekrva sašiti ili kupiti negde u veleprodaji jer se time bavi. Peškiriće neću kupovati jer ih ona ima.

Babica iz školice nam je isto savetovala merimin sapun a u vodiču za roditelje ga ne preporučuju jer isušuje kožu. Tako da nisam pametna šta da kupim.

Za flaster sam baš htela da pitam, u vodiču preporučuju neki svileni/papirni.

Što je dobro što imam iskusne mamike oko sebe user posted image user posted image





Sto se tice tog svilenog flastera, ja ga kupila. No kad dodje patronazna onda se ispostavi da on jeste blag, medjutim kad se pokvasi zna ljepilo da ostane na kozi a da se skine samo povrsinski sloj. Kad dodje patronazna ona ostavi nekoliko trakica neko sensifix flastera. Mada se meni cini da se i on mnogo lijepi. Meni je za pupak zakon mrezica kao ona sto se stavlja na glavu kad je neko razbije. To praktikuju u porodilistima u Bosni. Mrezica je iz jednog komada, nigdje se ne veze vec samo stavite nju (kao hulahop) i ona drzi gazicu na pupku na mjestu. Nema lijepljena flastera i onog gadnog odljepljivanja sa koze.

Ja sam za obojicu koristila Bekutan sapun na pocetku, a onda samo dodavala sta mi treba iz Bekutan kolekcije. I meni se cini da je Merimin sapun mnogo jak. To nam je rekla i babice u bolnici na predavanju

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2011 19:27:37   
isidora88
merimin sapun niko ne savetuje da se koristi jer jako isusuje kozu,moj savet je seba med ili mustela,oni su najblaziuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2011 21:11:21   
Ana RR
Nela, baš sam razmišljala o tim gazicama, videla sam slučajno negde pa možda to kupim. Neću koristiti merimin sapun, ja mu ni miris ne volim. Za početak ću sebamed.

Mišu, mi ćemo u AS izneti bebicu, ne kupuje mi se ta platnena nosiljka samo zbog toga. Posle kad idemo kod lekara isto ćemo ga nositi u AS.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2011 21:16:59   
Anoniman
Pa to sad i mene muci, a htela sam da izbegnem to AS vec da odmah kupim ono od 0-18 kg. Sad sam opet u dilemi user posted image Videcu sta ce sestra da iskoristi pa mogu uzeti od nje. Njena devojcica ce biti starija jedno dva i po meseca od nase

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2011 21:24:41   
Ana RR
Mi smo baš zbog toga odlučili da ipak kupimo jaje, kad god negde idemo lakše je da ga ponesemo u jajetu nego da ga premeštam u nosiljku pa posle ponovo vraćam u jaje. Koliko ga koristi nek koristi, posle ćemo kupiti ono veće od 9 do 36 kg i ćao zdravo. A nekako ne mogu da zamislim da ga onako malenog stavim u to veće AS user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2011 21:31:23   
Irence
Ana,ja sam imala tu mrezicu za pupak.Jeci uopste nije dobro drzala gazicu na pupku(a nismo bas bili mrsavi).Kupili smo papirni flaster i on je super,blag je za kozu a dobro drzi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here