|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
1.12.2011 22:11:59   
nela79
Sasvim dovoljno. I ja sam imal jednu vecu i jednu manju. Bile su mi sasvim dovoljne jer sam dojila. Ti mozes da pogledas kakve se jos nude tu gdje zivis pa ako ti ne daj Boze budu trebale za hranjnje da znas objasniti sta da ti kupe ukucaniuser posted image

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
1.12.2011 22:17:15   
jance
ovako: za flastere ne znam, tetra pelene su ti isto sto i pamucne a sterilizator ti je prakticna stvar jer nasa voda ima puno kamenca pa kad iskuvavas bude ti sve belicasto. ja ga nemam al mislim da u njemu mogu da se sterilisu i npr delovi iz pumpice za grudi koji dolaze u dodir sa mlekom.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
1.12.2011 22:24:57   
Anoniman
Jance, sipaj malo sirćeta u vodu u kojoj otkuvavaš flašice. Kada prokuva, svaku flašicu samo bućni pod vodom sa slavine (ja sam se tripovala da će se osetiti sirće, zato sam to radila. Flašice će ti biti kao staklene. 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
2.12.2011 16:43:54   
lanica82
Tash, da li na isti način da i delove pumpice sterilišem?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2012 23:16:00   
Maja31
Dosta stvari imamo od starije cerkice, tako da ceuser posted image nositi njeno.
Evo sta smo spremili:
krevetac (imamo od cerkice)
dusek smo kupili nov
ogradicu 1 (1 imamo)
kolica (imamo)
torbu za bebine stvari
auto sediste od 0+ do 13kg
nepromocive museme za krevetac 2
odelo 1 vel. 56
bodi kratkih rukava 1 vel. 56 i 1 vel. 62
bodi dugih rukava 1 ve.l 62
kapice 2
rukacice 2 para
carapice 2 para
benkice 2
prekrivac pamucni 2
zeke sa stopicama 1 vel. 62
zeke bez stopica 1 ve.l 62
peskir sa kapom 1 (imamo jos 2)
tetra pelene 5 (imam 20)
svedske 2 (imam 20)
portikle 2 (imam 5)
pampers 1 newborn 43 kom.
pampers 2 24 kom (za porodiliste)
pavloviceva mast 2 (1 za porodiliste)
vlazne maramice bekolino (3+1) (1 za porodiliste)
kupka bekolino
mleko bekolino
puder bekolino
sapun bekolino
cesalj sa cetkom
makazice
stapici za usi sa granicnikom
papirni flaster
zavoj
ad kapi
caj protiv grceva ( za pocetak 5 kesica)
silikonske kasicice
termometar za vodu i sobu
cetka za flasice
flasica nuk staklena 125 ml
flasica nuk plastiicna 125 ml
laze 2
lancic za lazu
kutijica za lazu
bebi kupko
kadica za kupanje
kantica za vodu i bokal za polivanje
kutija za sapun
grudnjak za dojenje
tuferi za grudi
Jos treba da uzmemo:
alarm
povidon jod ili oktanisept
gaze 5z5
ampule fizioloskog rastvora
mast za bradavice
Nadam se da je to sve, mada uvek se nesto zaboravi......

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2012 23:23:41   
MicinaMama
Jao koliki spisak,a kada to sve stavis na gomilu i ne izgleda tako mnogo,evo ja oprala sve stvari za bolnicu i stvarno se ne cini previse stvari a kada citas onu listu kao da se selis negde.

Mi u sustini imamo skoro sve...sem novog duseka i posteljine za krevetac,to ce mm da kupi na kraju meseca.Imam dosta stvari od cerkice a i kupili smo dosta stvari jos...do duse ja nisam bas sacuvala sve stvari od cerkice prve,pa cemo samo dokupljivati sto fali tokom odrastanja.

(odgovor članu Maja31)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
15.7.2012 12:56:13   
Maja31
Ma da i ja sam najvise stvarcica pokupovala u apoteci. Ostalo sam u dogovoru sa mamom i svekrvom kupila. Sestra ce kupiti odelo za izlazak i to je sve za pocetak. Stramplice sam uzela cisto da imam za leto, da kombinujem sa bodicima, posto se moja Milica rodila u septembru pa je sve dobijala dugih rukava i topliju garderobu... I moja torba je spremna ,a za izlazak, kao i za bebu, sve razvrstano po kesama, i to ce mi doneti kada mi sta zatreba...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
30.7.2012 12:18:39   
mima33
Maja31 svaka ti cast! Toliko je dobar ovaj tvoj spisak , bas sam tako nesto trazila na netu! Inace, treba da se porodim tek 01.10. a osecam se kao debil jer apsolutno nista ne znam. Najgore od svega je sto mi suprug,moji i njegovi "brane" da bilo sta kupim pre nego sto se porodim!! Pa majku mu a kako cu posle porodjaja da idem u shoping zivo me zanima! U faoznu su napravi spisak i dobices sve...

(odgovor članu Maja31)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
30.7.2012 12:22:55   
Anoniman
Kamperski vodič za porodilište KLIKNI

I tu ima spiskova na početku teme.

(odgovor članu mima33)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
30.7.2012 12:26:13   
red3lilu
Zjuuuu majouser posted image spisak ti je ekstra moćan, ja bi čak neke stvari i izbacilauser posted image tek tek da ne bude gužvauser posted image

(odgovor članu mima33)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
30.7.2012 12:26:43   
mima33
Tash, hvala puno! Jos se ne snalazim po forumu! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
3.8.2012 10:37:02   
dumisko
Može li neka mama da mi objasni zašto su pakovale dvojku pelene a ne new born, piše da je do 5 kg pa mislim da je to i za porodilište i inače neko vreme valjda okuser posted image ali čituckah i uočih da su neke mame iz nekog razloga odmah počele 2jku pampers pa se pitam šta da radimuser posted image

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
3.8.2012 10:47:28   
minna
Mi smo prvo koristili 1, ali jako kratko, rodio se sa 3050g, ali su mu vrlo brzo omalile, jer je dosta dobijao na tezini a i butkice su mu bile uvek tako nekog oblika da su nam trebale vece... I kasnije sam uvek gledala prvi broj kg na pakovanju pelena, npr. velicina 3 od 4-9kg, nisam nikad cekala da ima 9kg da predjemo na velicinu 4, 7-18kg, nego uvek ranije...a posle i vidis sta bebi odgovara. Sve zavisi kolika je beba kad se rodi, ako je nesto krupnija ja mislim da moze opusteno odmah 2

(odgovor članu dumisko)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
3.8.2012 12:24:45   
dumisko
e dobro hvala minnauser posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
3.8.2012 13:03:03   
Anoniman
kao sto minna kaze, za pocetak uzmi jedinicu. M je bila mala beba pa nam je i ta jedinica bila velika dosta dugo (u bolnici su imali neke mini pelene jer su imali i prevremeno rodjene bebe, ali mi to nismo nasli u supermarketu pa smo kupovali ove i malo ih savijali gore)

(odgovor članu dumisko)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
17.11.2012 21:56:27   
lesica
IZVORNA PORUKA: 2002m

mozda cu malo prekrsiti pravila....ali moram da vam pokazem kako smo se spremili za izlazak iz bolnice
user posted image user posted image



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
18.11.2012 8:42:05   
Shishica
Trebace jedinica na pocetku i zbog pupka, jer dvojka bude velika pa ne mozes da je savijes dovoljno da pupak bude slobodan.

Mi smo na pocetku potrosili 2. mala pakovanja jedinice i onda mislim 3. velika pakovanja dvojke pa dalje .. malo trojke i onda dugo ide cetvorka.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
22.11.2012 8:48:15   
Misha i Ljisha
Joj... kad pogledam sve spiskove i ovaj sto su nam dali u skoli za trudnice dodje mi da se slogiram. Ja kupila krevetac i dusek i mislim super sam opremljena :D imam gde da stavim bebu hahahah... Jao boze odakle meni novaca za sve ovo. To se stalno pitam i svakog meseca govorim sebi sledeceg cu kupiti sledeceg od sledecih para jer sam nezaposlena i jedino sto radim su privatni casovi koje drzim a kojih imam sve manje i manje, ljudima udarila kriza po dzepu pa ne mogu da me placaju, a muz je taksista pa sve sto danas zaradi danas i potrosi na hranu i tako to. Otplatili smo sad neki kredit pa cemo nadam se od narednog meseca poceti da kupujemo. Do januara moram sve da imam :) Boze kako li cemo??? Ja kapiram da kupim samo od higijene sve jer mi je to nekako najbitnije i da beba ima da obuce nesto :D a ovo dalje sta da radim, nece imati kupka, nece imati i vrecu i zeku vec samo jedno. Ma nesto cu se pokrpiti :S

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
22.11.2012 8:58:51   
isidora88
ni ne treba ti kupko,ni vreca, ni gomila stvari sa spiska user posted image
ono sto ti treba jeste kozmetika za tebe(za ranu oktanisept,krema za grudi-nju kupi u dm-u oko 200 din.), za bebu ti treba samo sapun, pavloviceva(ja sam koristila pavlogal i odlicna je krema a jeftinija), jedna flasica za svaki slucaj, duda ako planiras da je dajes bebi.
od odece ti je dovoljno 20 kom. platnenih pelena, 5-6 svedskih, 5 bodica ,odelce za izlazak i 3,4 zekice i 2 pantalonicajedna posteljina i jedno cebence ili pamucni prekrivac, e da i par komada carapica,kapicauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
22.11.2012 8:59:17   
adulence
misha i ljisha nemoj da te brinu spiskovi,tako sam se ja tripovala ali na kraju vidis da na spiskovima ima stvarno nekih gluposti koji bas ne trebaju...ali definitivno ti je moj savet da kupujes stalno po malo,ja sam mogla da kupim sve odjednom pogotovu sto je mama jako puno pomogla finansijski jer je tako zelela nije morala,ali opet sam kupovala jedno po jedno i kako naletim na nesto povoljno a da mi se svidja,nisam stipsa pogotovu ne za svoje dete,ali mislim da je glupo bacati neke apsurrdne cifre na nesto sto ce nositi par nedelja ili meseci....tako sam npr juce u novom merkatoru kupila dve zekice za 1400 dinara pritom prelepe i tople sto je najbitnije jer su nam zimske bebe...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
22.11.2012 9:05:35   
Anoniman
Ja iskusna user posted image da dodam-obavezno bar dve plahte za krevet... Bebama lako procure pelene, pa da možete uvek u suv krevet da ih stavljate.
I cucla nije na odmet, jer može da pomogne pri smirivanju bebe recimo nakon kupanja i sl. Ostalo pomalo i po potrebi

(odgovor članu adulence)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
23.11.2012 7:28:49   
Misha i Ljisha
Ma znam ja da nije sve obavezno zato i kazem da cu da se skoncentrisem na higijenu i tako na par stvari. Mama me je obradovala nekim stvarima pre neki dan. Verujem ja da ce sve proci kako treba nego kao i uvek u ovoj drzavi se covek stresa svakodnevno. Imam jos dva meseca i verujem da cu do tad sve da nabavim. Meni smeta sto sam ja na neki nacin control freak pa ako mi nesto ne ide po planu odlepim. Taman covek malo ustedi a onda ima neke nepredvidjene troskove. A ja iz godine u godinu sve manje zaradjujem kao i moj Misha. Ali verujem da su svi u slicnoj situaciji. Sto kaze jedan moj drugar za hleba i vode ce uvek biti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
26.11.2012 20:38:31   
Figaro88
Kada je Andrea stigla kuci imali smo krevetac,dusek,dve posteljine,cebence,5 zekica,dva bodica,5 benkica,3 carapice,2 kapice,15 tetra i 5 svedskih,kadicu,sapunic,pavlovicevu,jod,gaze,stapice za usi,pumpicu za nosic,kremu za bradavice i jaje i kolica su bila zajedno.I to je sve ja mislim.Posle smo polako kupovali kad nam je nesto trebalo.Bebama jako malo treba kada se rode,a sve ostalo je uglavnom tu da mi olaksamo sebi,a bebama nista nece faliti ako ne budu imale komodu za presvlacenje,kupka,itd.............

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
5.12.2012 10:23:15   
Shishica
Ja razmisljam vec sad sta ce mi faliti od odece za bebu.. ima od moje cerkice, ali ako bude musko samo ponesto ce moci od nje.
E sad i da je devojcica (devojcicaaaaa user posted image ) mislim da mi je stalno nesto falilo, ne mogu da se setim..

Razmisljam sta sad u Madjarskoj da trazim da dokupim..da ne zamaram sa brojevima sta imam vec..

Zaboravila sam sve.. a i kraj aprila ce biti kad se rodi, brzo dodje od hladnog toplo vreme..

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
19.1.2013 15:52:13   
mashnicaa
Drage mame,meni jos dosta ostalo da porodjaja i nemam nameru bilo sta da kupujem do juna...ali me zanima neka okvirna cifra za sve sto mi je potrebno(ne racunajuci bebinu sobu i kolica,to mi deluje kao najskuplje ) posto bih na vreme da pocnem da odvajam pare pa cisto da znam da li se radi o cifri od 500,1000 ili vise eura...
Sve kupujemo,nista ne nasledjujemo.
Hvala unapred.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here