|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
14.7.2011 23:34:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: Ana RR


Babica iz školice nam je isto savetovala merimin sapun a u vodiču za roditelje ga ne preporučuju jer isušuje kožu. Tako da nisam pametna šta da kupim.



Anchi, ja svima oko sebe govorim sta je dobro za kozu, a sta nije. Moja koza je toliko osetljiva da je odlican tester za preporucljive, odnosno nepreporucljive stvari. Naime, meni od odredjenih preparata iskacu osipi koji lice na ujede komaraca i obicno ti preparati imaju visok procenat nekih hemikalija. Zato cu ti sad reci- nemoj nikako da uzimas merimin sapun. Ali nikako. Nisam probala sve decije preparate, ali vecinu jesam i nista mi nije smetalo, osim kosili sampona i merima sapuna. Ocigledno je da su se jako iskvarili.


Ja nikako nisam htela da koristim Merimin sapun jer je Luki užasno sušio kožu. Međutim, kada smo završili u bolnici zbog Markovog ekcema i alergije, rekli su "Samo i isključivo beli merimin sapun". Koristim ga samo za guzu i pišu, po nekada mu operem kosu. Inače ga kupam u uljanoj kupki.

Ja moram i ovde da ponovim - nošenje bebe u jajetu apsolutno nije lagana stvar. Ja sam to izbegavala maximalno, i nosila bebu u rukama. Iznela sam oboje u rukama, i onom vunenom jastuku (stavila je Anči negde sliku).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
15.7.2011 0:37:57   
klara01
Nikad nisam videla kako izgleda novorodjence u jajetu,ali sve imam utisak da ne lezi nego je ipak malo u polusedecem polozaju,ili je nekako nizbrdo postavljeno(nadam se da gresim! slobodno me ispravite). Posto imamo dvoriste,moja jetrva je malog napolje iznosila prvih par meseci (dok se nije odlucila koja kolica da uzme) u onoj platnenoj nosiljci,postavi ga sa sve njom u nasu veliku ljuljasku i super mu je,u njoj ga je vozila i u autu. Posto ce nasa beba biti jesenja(ubrzo ce i zima),a tada vec sklanjamo letnju garnituru iz dvorista,to otpada pa mi je nekako prakticnije da uzmem jaje,bar cu ga koristiti u autu do 6 meseci,ona platnena korpa mi je skroz neupotrebljiva,u kuci se ne koristi,nemas dobar pogled na bebu kad ste u autu,dok je otvoris i izvuces bebu "prodje voz",glomazna je za nosenje;jedino sto je u njoj bebi toplije nego u as ali to se resava nekim cebencetom. Devojke ako imate drugacije misljenje volela bih da ga podelite sa mnom,jos se dvoumim...ju garnituru iz dvorista,to otpada pa mi je nekako prakticnije da uzmem jaje,bar cu ga koristiti u autu do 6 meseci,ona platnena korpa mi je skroz neupotrebljiva,u kuci se ne koristi,nemas dobar pogled na bebu kad ste u autu,dok je otvoris i izvuces bebu "prodje voz",glomazna je za nosenje;jedino sto je u njoj bebi toplije nego u as ali to se resava nekim cebencetom. Devojke ako imate drugacije misljenje volela bih da ga podelite sa mnom,jos se dvoumim...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
15.7.2011 0:44:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: klara01

Nikad nisam videla kako izgleda novorodjence u jajetu,ali sve imam utisak da ne lezi nego je ipak malo u polusedecem polozaju,ili je nekako nizbrdo postavljeno(nadam se da gresim! slobodno me ispravite).


Marko slikan 12.09, rođen 07.09., znači sa 6 dana: KLIKNI



(odgovor članu klara01)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
15.7.2011 1:21:51   
klara01
Hvala Tash,sve vise mislim da cu jaje izabrati. I tvoj Marko je jesenja beba,pretpostavljam da si ga u jajetu nosila i zimi,moze li da se pokrije cebencetom ili samo skafander dolazi u obzir? Cula sam negde da ovo sediste moze da posluzi i kao ljuljaska,jel ima neke dodatne stalke ili se negde kaci,znas li o tome nesto?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
15.7.2011 8:46:56   
Anoniman
Ja ako se odlucim za jaje (umesto sedista od 0-18kg) ne planiram da ga vadim iz kola osim mozda kad idem kod dr i kad budem bebu iznosila iz bolnice. Kupicu mu za kucu ocu stolicu-lezaljku. A mislim da je ipak prakticnija ova nosiljka ili kako se vec zove u cemu Tash iznela dete. MM ionako cesto nije tu pa ne mogu da razmisljam da jos to secam i stalno vadim iz kola i namestam, pa jos sa sve bebom u njemu.

(odgovor članu klara01)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
28.7.2011 12:44:05   
mirjanica
Posto smo dobili kolica koja su za bebe od 6 meseci, kada vec sme da sedi, a treba da kupimo neki dodatak za njih u kom bismo ga mogli voziti do 6 meseci! E sada, kao dodatak mozemo kupiti ili to jaje (koje je meni mnogo lepse i korisnije i za druge namene) ili ravnu korpu! Marka je maxi cosi tako da su prilicno skupi (jaje -15.000, korpa - 18.000). Sta mislite da je korisnije kupiti? Ja bih licno radije AS ali kazu da ne sme beba duze od 2 sata da se vozi u tome? Nisam pametna, a oboje da kupim mi je bas preskupo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
28.7.2011 13:20:30   
Anoniman
Mislim da ti je to jaje AS sasvim ok. Moci ce da ga koristi duze mozda cak i do godinu dana, korpu neka deca prerastu vec sa 3 meseca.

A gde ces ga pa ti mnogo i duze od dva sata drzati u tome? Mislim da ti je za pocetak i dosta dva sata u parku. Ta dva sata su valjada dva sata odjednom, a ne tokom celog dana. Ako odes negde uvek ces ga izvaditi na neko cebence, a u krajnjem slucaju, mozed i da ga izvadis pa malko da ga pronosas u rukama, 10-15 min da pauzira od sedista.

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
28.7.2011 13:49:24   
nela79
IZVORNA PORUKA: mirjanica

Posto smo dobili kolica koja su za bebe od 6 meseci, kada vec sme da sedi, a treba da kupimo neki dodatak za njih u kom bismo ga mogli voziti do 6 meseci! E sada, kao dodatak mozemo kupiti ili to jaje (koje je meni mnogo lepse i korisnije i za druge namene) ili ravnu korpu! Marka je maxi cosi tako da su prilicno skupi (jaje -15.000, korpa - 18.000). Sta mislite da je korisnije kupiti? Ja bih licno radije AS ali kazu da ne sme beba duze od 2 sata da se vozi u tome? Nisam pametna, a oboje da kupim mi je bas preskupo...

Mis ti je sve rekla. Definitivno ti je korisnije da kupis AS

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
28.7.2011 19:04:20   
Mariya
Ja uzimam kolica 3 u 1, sa sve korpom i AS, www.babyoye.com/chicco-trio-enjoy-fun-asia.html bas iz razloga što će moja beba biti jesenja - oktobarska i meni je surovo da je svuda nosam i držim u AS. Ima da je stavim u onu lepu, veliku, meko postavljenu i dobro ušuškanu korpu. Pa ako zime budu kao što su zadnjih godina i u januaru bude bilo 10-15 stepeni u plusu, a ona ima 3 meseca, ma ima da se šetamo k'o prave, bez brige da će joj biti hladno ili da je ušuškavam (kao kod kolica sa sedištem gde se naslon spušta na ravno, pa tu je samo malo tekstila oko nje, ja mislim da bi je vetar izduvao iz nje! A ona plastična korpa jaka, fina, stabilna..) Ne sviđa mi se ideja da za sve koristiš AS.. to je za auto, kao što mu i samo ime kaže...Bar je to moje mišljenje.

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
28.7.2011 19:18:02   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: mirjanica

Posto smo dobili kolica koja su za bebe od 6 meseci, kada vec sme da sedi, a treba da kupimo neki dodatak za njih u kom bismo ga mogli voziti do 6 meseci! E sada, kao dodatak mozemo kupiti ili to jaje (koje je meni mnogo lepse i korisnije i za druge namene) ili ravnu korpu! Marka je maxi cosi tako da su prilicno skupi (jaje -15.000, korpa - 18.000). Sta mislite da je korisnije kupiti? Ja bih licno radije AS ali kazu da ne sme beba duze od 2 sata da se vozi u tome? Nisam pametna, a oboje da kupim mi je bas preskupo...




Najpametnije ti je da kupis neka jeftinija druga kolica koja imaju ravan polozaj, pa ta koristite kad pocne da sedi. Ili korpu te marke a AS neko jeftino. Nece ti biti dovoljno samo autosediste za setnju a i beba ne bi trebala da bude u njemu duze od sat-dva... Videces, kolica su ti neophodna u prvim mesecima, nemoj da se zeznes u startu.

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
28.7.2011 22:23:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: klara01

Hvala Tash,sve vise mislim da cu jaje izabrati. I tvoj Marko je jesenja beba,pretpostavljam da si ga u jajetu nosila i zimi,moze li da se pokrije cebencetom ili samo skafander dolazi u obzir? Cula sam negde da ovo sediste moze da posluzi i kao ljuljaska,jel ima neke dodatne stalke ili se negde kaci,znas li o tome nesto?


Ja sam imala onaj džak-skafander, i on ima među nogicama rupu, da se kao provuče kajš od AS, međutim, ja sam probala par puta, i nije mi išlo, tako da, ako sam ga vozila u kolima u jajetu, uvek je bio u pantalonama i jakni, nikada u skafanderu.
Meni jaje nije služilo za nosanje, skroz mi je to nepraktično, koristili smo ga isključivo kao AS, nismo ga vadili iz auta.
To da služi kao ljuljaška, pretpostavljam da se odnosi na to da kada spustiš na zemlju se ljulja, a ne kao prava ljuljaška, ili bar moje nema nikakve dodatke.


IZVORNA PORUKA: Mariya

ili da je ušuškavam (kao kod kolica sa sedištem gde se naslon spušta na ravno, pa tu je samo malo tekstila oko nje, ja mislim da bi je vetar izduvao iz nje!



Ja imam takva kolica, PegPerego, i nisam ništa specijalno ušuškavala ni jedno dete. Podmetnem ćebe, stavim u skafander, pokrijem ćebetom. To ćeš i ti uraditi.


IZVORNA PORUKA: MarijaBg


Videces, kolica su ti neophodna u prvim mesecima, nemoj da se zeznes u startu.


Potpisujem, moje oboje dece kada su se rodila, prvih par meseci su najviše bili u kolicima.

(odgovor članu klara01)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
21.8.2011 11:36:49   
jance
ne znam dal sam pogodila temu sa pitanjem, ako nisam onda me uputite gde se o tome pisalo...
koji prasak da uzmem za pranje ovih stvari za bebu? samo da napomenem da moram da koristim tecnu varijantu zbog cevi...
za sada koristim onaj Lenor u kesicama, al sam cula da zene peru u nekim posebnim, pa nisam sigurna dal smem u Lenoru...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
21.8.2011 21:39:28   
Mariya
Misliš na deterdžent za pranje veša? Ja sam uzela onaj duel bejbi senzitiv jer u našim radnjama nema nikakvog izbora, ima samo taj. Komšinica kaže da je od prvog dana prala bebine stvari arielom. A od tečnih imaš Persil senzitiv, kontam da ako je senzitiv može da se koristi za bebine stvari, a drugarica mi je preporučila DREFT za bebe, ona je donosila iz Mađarske, pa vidi da li imaš na pijaci kod onih prodavaca što nose robu iz mađarske.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
22.8.2011 7:55:29   
jance
hvala Mary, potrazicu na pijaci onaj iz Madjarske, imam jednu zenu koja mi prakticno donosi po volji sta mi treba. i ja sam kontala da uzmem nesto tecno al da je senzitiv, ima i taj Merkatorov tecni sada , beli je bas Senzitiv, pa sam kontala mozda i taj...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
22.8.2011 8:10:58   
PoisonEve
Jance evo je TEMA o tome

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
28.9.2011 14:22:10   
PoisonEve
Evo sta smo mi kupili za nasu mini bubu:

- krevetac -vendy-
- dusek - luka lux-
- kolica graco mozaik pegasus
- podloga za presvlacanje
- 2 posteljine (jedna sa ogradicom)
- nekoliko benkica, gegica, zeka
- 2 kapice
- 20 tetra pelena
- 10 svedskih pelena
- vlazne maramice
- fito mama gel za bradavice
- povidon jod
- stapici za usi
- baby flasteri
- 2 NUK laze bele + 1 zuta laza (dobili)
- cetka za kosu
- makazice za nokte
- becutan baby puder
- chicco first bath
- johnson baby ulje
- pavloviceva mast
- sterilizator za flasice
- dunjicu- vrecu za spavanje
- nosiljku za iznosenje (pozajmili)
- vrtesku muzicku za krevetac (pozajmili)
- kadica za kupanje
- bokal za polivanje


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
28.9.2011 14:29:11   
Anoniman
Moj spisak ima sto stavki user posted image Okacicu kad zavrsim!

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
28.9.2011 14:33:33   
PoisonEve
Ovo nam je za prvo vreme i sto ce nam sigurno trebati, lako cemo posle dokupitiuser posted image
Flasice smo dobili neke uz sterilizator mada nadam se da nam nece trebati jer bi da dojim.


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
1.12.2011 21:34:42   
lanica82
Marya kad je reč o prašku za bebine stvari, da li MORA da bude poseban neki ili može ovaj kojim se peru i naše stvari? Svakako ću odvajati bebine od drugih stvari, to sigurno, ali da znam šta da kupim..?

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
1.12.2011 21:38:22   
madre
lanice, ja sam prala obicnim (nasim, ariel) praskom bebine stvariuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
1.12.2011 21:41:11   
lanica82
PoisonEve, tek se upoznajem sa materinstvom, vidim da si navela potrebne stvari za bebu pa da pitam: za šta služe bebi flasteri, koje su tetra pelene (jesu li to one obične četvrtaste) i koji sterilizator koristiš (da li je obavezan-pretpostavljam da flašice mogu da se iskuvavanjem sterilišu)?


(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
1.12.2011 21:44:22   
lanica82
Madre hvala, pa to, da znam da ništa ne škodi, ali verovatno bez previše omekšivača, verovatno bi bebu gušili prejaki mirisi..

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
1.12.2011 21:55:47   
Anoniman
Flaster je verovatno onaj papirni za previjanje pupka, taj se najlakse skida
Tetra pelene su one cetvrtaste
Sterilizator je praktican kad budes imala vise flasica. Ako uspes da dojis, nece ti trebati odmah, mozes naknadno da kupis.

(odgovor članu lanica82)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
1.12.2011 22:06:41   
nela79

IZVORNA PORUKA: lanica82

PoisonEve, tek se upoznajem sa materinstvom, vidim da si navela potrebne stvari za bebu pa da pitam: za šta služe bebi flasteri, koje su tetra pelene (jesu li to one obične četvrtaste) i koji sterilizator koristiš (da li je obavezan-pretpostavljam da flašice mogu da se iskuvavanjem sterilišu)?




Ja mislim da je PE mislila na sensifix flastere. Oni su kao najblazi, ne lijepe se jako za kozu bebe. Koriste se da se ucvrste gazice koje se stavljaju preko pupka. Tetra pelene jesu te cetvtaste pamucne pelene . A stelirizator nije obavezan. Olaksava stvari ali dosta su skupi i najvise koriste onima koji hrane bebu adaptiranim mlijeko pa imaju mnogo flasica za pranje i sterilisanje.

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
1.12.2011 22:07:54   
lanica82
Aha, ok, ja se nadam da ću dojiti, samo 2 flašice imam za početak, ne znam da li je dovoljno?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here