|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
19.1.2013 16:04:30   
adulence
draga ako ne racunas sobu i kolica,onda ti ne treba puno,znaci ostaje ti da pokupujes stvarcice,pelene i kozmetiku?jel na to mislis?

(odgovor članu mashnicaa)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
19.1.2013 16:08:17   
mashnicaa
Da da,upravo na to mislim....apoteka,kozmetika za mene i bebu...stvarice za bebu...flasice,cucle,kadice i sta ti ja znam sta sve treba ..tek sam pocela da istrazujemo user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
19.1.2013 16:11:44   
Modessty
mashnice pa imaš još dosta vremena draga. Nemoj sada da razmišljaš o tome! sad uživaj. A o tim stvarima razmišljaj kad udješ u poslednji trimestar user posted image
Imaš temu koja se zove Kamperski vodič za porodilište i tu imaš spisak šta ti sve treba ili ti može zatrebati.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mashnicaa)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
19.1.2013 16:14:36   
mashnicaa
Hehehe...ma mene samo zanima sad finansijski...cisto da se organizujemo sa parama user posted image ....ni ne znam sta treba da se kupi ....a posto sam dokona jer ne smem da radim onda pravim kalkulacije user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
19.1.2013 16:16:13   
adulence
pazi ovako ja sam se porodila pre mesec dana sve mi je to sveze ,za to ti generalno ne treba puno,onako grubo 200...u principu treba ti 20-30 tetra,10-15 svedskih ,pampers,vlazne m, pavloviceva i bebi sapun,ja sam uzela 2,3 zekice,5 benkica,2-3 bodica i one pantalonice pamucne za bebicu 2 kom,za bebu mi je jos trebao oktanisept,to i tebi preporucujem za epiziotomiju ako je budes imala,tebi trebaju higijenski ulosci mnogo pakovanja,mrezaste gace ,bebi sapun i to je to...mislim kada pogledas to stvarno nije mnogo...to je osnovno sto ti treba i mislim da to nije puno para i nemoj kupovati puno stvarcica za bebu jer ce brzo da preraste a i da ne pomislis da ce beba da ti bude manja pa dodje kuci i sve joj malo...

(odgovor članu mashnicaa)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
19.1.2013 16:17:08   
Modessty
ja to nikad nisam izračunala tačno koliko. NEke stvari nabaviš unapred a neke kupuješ kad ti šta zatreba
I ne treba da kupuješ mnogo garderobe za bebu jer ćeš dobiti dosta. Kupiš na primer 5 benkica par štramplica... MA znam da ima tema o tome! Samo da je nadjem

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mashnicaa)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
19.1.2013 16:19:23   
Modessty
evo je!
Koliko koštaju stvari za novorodjenče

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
19.1.2013 16:21:54   
mashnicaa
Hvala Adulence...ja sam mislila da je to mnogo vise para,ta prva kupovina user posted image
Hvala Modessty user posted image ,druzimo se u prvom user posted image
Sad cu da se opustim i uzivam do leta user posted image

< Poruku je uredio mashnicaa -- 19.1.2013 16:25:26 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
20.1.2013 9:27:47   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Modessty

ja to nikad nisam izračunala tačno koliko. NEke stvari nabaviš unapred a neke kupuješ kad ti šta zatreba
I ne treba da kupuješ mnogo garderobe za bebu jer ćeš dobiti dosta. Kupiš na primer 5 benkica par štramplica... MA znam da ima tema o tome! Samo da je nadjem


Zavisi ko ima koliko i kakvih ljudi oko sebe user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
20.1.2013 11:19:28   
Sanchy
Meni je trebalo mnogooo vise..ali ja racunam i pumpicu za grudi 50 e pa sterilizator 80 e pa flasice i cucle aventove sam uzimala oko 20 ,30 e pa kolica 400e sa sedistem pa nosiljka posebno oko 30e,pa posteljina 50e ,krevetac 90e,komodica ysa onim za presvlacenje 140e i ne znam ima tu jos stavki ali sam vec zaboravila ,,,jedino ako je mislila samo na pelene i te stvarcice za obuci to stvaro nije mnogo ali ostalo udri do zore,sve je preskupo..a da i peskiri bar dva ,pa pumpica za bebin nosic,makazice,phisionomer za nosic,gazice i jod za pupak,..ima jos ali ima i tema samo je treba naci tamo tacno pise sta sve treba i cifra uopste nije mala

< Poruku je uredio Sanchy -- 20.1.2013 11:28:37 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
20.1.2013 11:37:22   
Lilla
Po meni je komodica za preslvacenje cisto bacanje para. Ne znam jesam li je 2 puta upotrijebila. Sreca ima ladice pa je sada koristim kao komodu za H stvari. Pumpicu za grudi sam iznajlmila, ovdje to moze u porodilistu, samo se kupe neki djelovi. Ako postoji mogucnost pozajmice, ja bih to preporucila jer meni recimo od pumpice nije bilo koristi, samo bih bezze bacila novac za nju. (znam da ima zena koje je koriste jako dugo, ali navodim svoj primjer).
Sterilizator nisam kupovala jer nisam smatrala da mi je neophodan. Otkuhavala sam sve u serpi. Svejedno mi je, ili potrpala sve u sterilizator ili u serpu. Imala sam uslova da sve ovo nabavim, ali izabrala sam druge opcije i nista nam nije falilo. Ko ima mogucnost da kupi ili naruci iz Ikea-e, njihove djecije posteljine (vrece za spavanje, dekice...) su divne, a kostaju oko 10-15 eura. Sto se krevetica tice, toplo bih preporucila prenosivi (onaj sa mrezicom) jer nas drveni smo rasklopili i ostavili u ostavu, eno ga nov. Cim je poceo da se dize na noge i bacaka kupili smo ovaj prenosivi, i prezadovoljni smo i mi a i on, jer nema rizika od modrica a ni iscasenih zglobova user posted image Mislim da je cak i jeftiniji od drvenog, nisam provjeravala, a gdje god podjete mozete ga ponijeti.

Mozda bude od koristi mamama koje nemaju bas velika primanja, pa bi novac koje bi ulozile u gore navedeno ulozile u nesto drugo sto ce im biti korisnije. user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
20.1.2013 11:53:59   
Sanchy
Slazem se za prenosivi krevetac mi smo ga sad kupili i odlican je ali i njega smo platili 90e,s tim sto se ne preporucuje za tako male bebe jer je meksi pa nije dobar za kicmu ,tako su bar meni rekli...sto se tice pumpice kod nas ne postoji mogucnost iznajmljivanja a vec ti u porodilistu treba ako ti nadodje mleko a bebe ne donose bas redovno tih prvih dana ,nama su donosili uvece oko deset pa onda ujutru oko sest prva dva dana cini mi se,tu je pumpica neophodna da ne bi doslo do mastitisa,,,sto se tice sterilizatora ima i jeftinijih varijanti ali ovaj Aventov je odlican i mozes sve zivo da natrpas,plus nasa voda je grozna probala sam ja da odkuvam i upropastila flasicu a bas da koristim kupovnu vodu jos i za to mnogo dugorocno gledano..u sterilizator ide 90ml vode a stvarno ga natrpas i zacas gotovo..komodica za presvlacenje je u stvari decija komoda ima dve fioke i ormaric,ne vidim kako to nije neophodno?Meni su tu spakovane bebine stvarcice a ono gore za presvlacenje nisam ni ja koristila ali tu su mi stajale vlazne maramice,kremice,tuferi i tako te potrepstine tako da mi je stvarno bila i jos uvek jeste korisna..ne znam mozda i moze bez nekih stvari ali meni je sve bilo potrebno i sve mi je super posluzilo i sluziuser posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
20.1.2013 12:06:21   
Lilla
Mi smo u prenosivi ubacili madrac koji smo imali u onom obicnom kreveticu, i super nam je. A komodica me kostala vise nego sto me kostao garderober, koji sam skoro naknadno kupila, jer nam je potreban a u komodicu nam stanu samo bodici i majice user posted image U sustini, da je nisam platila koliko jesam (impuls) odavno bi letjela u ostavu, jer mi samo zauzima mjesto, a na njoj sam ga presvukla u vrh glave 2-3 puta. Osim toga, nisu sve "spravice" za presvlacenje na fazon komodica, imaju one sa policama, a imaju i one sa nogama koje poslije ne mogu da se koriste za bilo sta drugo. Tek one nisu neophodne.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
20.1.2013 12:41:59   
Shishica
Po meni je komodica za preslvacenje cisto bacanje para.


Eto nama je bio pun pogodak i ovaj put samo cu kupiti novu mekanu podlogu za presvlacenje koja ide na komodu jer smo staru bacili, sva se iscepala. Ne bi menjala tu komodu ni za sta drugo.

Prenosivi krevetac isto nikada ne bi kupila umesto pravog, mislim drvenog.


(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
20.1.2013 14:37:55   
Anoniman
mi smo prvo kupili prenosivi, ali definitivno on nije bio za nase dete. rasturila ga je, svu je mrezicu izgurala nogama i napravila rupu izmedju duseka i mrezice, pa smo morali kupiti i drveni.
a komodica za presvlacenje je super. mi smo dobili samo podlogu pa smo je stavljali na komodu koju vec imamo u spavacoj sobi i koja je odgovarajuce visine i jos uvek se na njoj presvlacimo. a tu podlogu za presvlacenje koristimo i za kupanje - postavimo na kuhinjski sto podlogu i kadicu.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
20.1.2013 14:49:48   
adulence

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Meni je trebalo mnogooo vise..

Meni je trebalo mnogooo vise..


sanchy slazem se da treba vise,ako hoces bas sve da imas(mada mislim da je potpuno nepotrebno),ovo je najosnovnije,ja sam imala srece pa mi je drugarica pozajmila pumpicu...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
20.1.2013 14:56:02   
Figaro88
Ja sam kao Lila,imali smo mogucnosti da sve i svasta pokupujemo ali ja nisam htela.Ali opet kako kome odgovara.Sve je to u sustini za nas,a bebi malo treba....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
3.3.2013 22:48:07   
Leax

IZVORNA PORUKA: Shishica

Po meni je komodica za preslvacenje cisto bacanje para.


Eto nama je bio pun pogodak i ovaj put samo cu kupiti novu mekanu podlogu za presvlacenje koja ide na komodu jer smo staru bacili, sva se iscepala. Ne bi menjala tu komodu ni za sta drugo.

Prenosivi krevetac isto nikada ne bi kupila umesto pravog, mislim drvenog.




I ja sam definitivno za komodu ili tvrdu podlogu user posted image user posted image user posted image koju po potrebi montiras na krevetic. Meni je to bas spasilo ledja . I jos nesto sjajno mi je stalak metalni za kadicu, sklopi se i ne zauzima puno mesta , veoma praktican. Ma super je svaka stvarcica-spravica koja moze da ti olaksa i pomogne
Mi smo dobili drugo dete posle 13 godina tako da sam sve novo morala da kupim pa i drveni krevetac jer smo nas poklonili . Kupovala sam od svake velicine po nekoliko bodica,zeka,.. tako da smo od porodjaja do treceg-cetvrtog meseca bili snabdeveni garderobicom sto mislim da nije losa ideja ali svako radi po svom nahodjenju.user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.3.2013 8:52:19   
Shishica
Jao meni je ta kupovina opreme i garderobe potpuni trans i uzivancija. Kada bih imala para dovoljno za ispunjavanje svakog hira i zelje ne znam sta ne bi kupila..valjda ne bi onaj dubak eto user posted image

Ne znam zasto je to tako kod mene, nekad pomislim kako sam bezobrazna i alava, ali mozda je to malo pokusavanje ostvarivanja nekih lepih bajki, punjenje nekih rupa u zivotu i tako..

Ali toliko ima stvari za decu u danasnje vreme da su nam i zelje i zahtevi veci, a bez svega toga se moze.

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.3.2013 12:53:08   
anci kv
shishice,ja mislim da sam najgora.tek sto sam usla u 4.mesec,a vec sam sve snimila gde cu sta da kupujem,koja kolica,namestaj...i u tome uzivam i jedva cekam da sve to polako dovlacim u sobicu

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.3.2013 14:01:31   
Shishica
Znaci nisam neki izrod user posted image
Nekad mi dodje zao sto imam sve od moje Eme pa sad ne moram da kupujem novo.. ali neka, hvala Bogu..

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.3.2013 17:55:56   
anci kv
ma ko ne bi za svoje dete uzeo sve najbolje,samo da je nekih dokonih para. al opet smatram da ne treba preterivati. ja cu iskoristiti moj krevetac i nosiljku,a decija sobica je svega 7-8 kvadrata,tako da necu morati da mnogo da razmisljam o namestaju,samo ono najneophodnije.mali ormar, komoda i krevetac i nema vise mesta

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.3.2013 18:08:18   
Leax
Mislim ja da smo manje-vise mi mame slicne po tom pitanju . I kada smo samo bas u setnji pa vidim nesto slatko za mog bebana prosto nemogu da odolim a da nekupim user posted image Anci nisi jedina koja kupuje u cetvrtom mesecu trudnoce i mi smo krenuli u kupovinu cim sam saznala da sam trudna. Samo su me iritirale pojedine osobe koje bi dobacile "kako nevalja ranije da se kupuje"user posted image Pogotovo nisam mogla da odolim onim slatkim nehodajucim cipelicama user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.3.2013 19:24:37   
anci kv
ma neslusam ja te bapske price,doduse meni to zasad jos nije rekao i neverujem da ce,jer bih verovatno dreknula.ja na bih izdrzala da sve rezervisem pa kad se porodim mm da uzme.toliko uziuvam u ovim pripremama,razgledam,odmeravam,tako da sam skoro sve izanalizirala sta ce mi trebati.velike su razlike u cenama,tako da treba biti informisan.cak smo i kolica rezervisali,za mesecak dana ih uzimam. ovo je definitivno drugo stanje

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pripreme za dolazak bebe iz porodilista
4.3.2013 19:37:21   
Sanja90
To da ne valja kupovati kazu zbog onog sto bi se ,ne daj Boze,moglo desiti,pa sta onda raditi sa svim kupljenim stvarima,pa onda kao u fazonu kad se rodi beba onda se kupuju stvari i sve sto treba,mada i ja sam imala pripremljene stvari ranije,kao sto ih imam i sad.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Koje ime izabrati?
marinapetkovic



Petra (34%)

Danica (22%)

Masa (43%)


Ukupan broj glasova: 210

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here