|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 9:47:16   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Jeca*

i predlazem da je platimo user posted image


To si odavno trebala da predlozis user posted image  a ne sad kad nam je skoro sve ispricala user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 9:50:27   
minavb
Sjajni predloziuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 10:27:37   
Anoniman
Свака част за тему, баш се радујем и чуди ме што није раније настала тема, обзиром да смо урнисале Мину са којекаквим смисленим и бесмисленим питањима.

Ја не знам ни шта да питам, срамота ме и да питам јер ждерем као нилски коњ, а све приписујем хормонима, мада, није све у томе ... мама спрема, ја једем ... user posted image и не могу да одолим! Мама спрема ок храну али ја поједем дупло више и понекад се обе питамо где ми стане толика храна.

Ето. user posted image

Извините за ћирилицу, код маме сам на тастатури пребацила па се мучим да вратим на латиницу.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 10:39:42   
minavb
SManjuj, prepolovi porcije za pocetak. Nije tesko, samo treba da se resis na to.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 10:40:12   
AndreaK
a sta fali izrazu mahunarke ? koji je daleko vise poznat siroj javnosti...

IZVORNA PORUKA: minavb

Leguminoze su grasak, boranija, pasulj, soja, socivo, bob i bamija.
Kad kazem vezbe snage, mislim na teretanu i vezbe sa tegovima i na spravama. user posted image


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 10:48:59   
minavb
Nista.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 10:51:01   
Klarita
Jupiiiiiiiiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image
Bravo za temu!
Ja vec pitala u temi Dijetalni meni, ali ovde cu da ponovim pitanje:
Sta za rucak? Imam neke tikvice mlade u frizideru, spremila bih nesto, ne znam sta, a da je dijetalnouser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 10:52:09   
minavb
Odgovorila sam ti u dijetalnom meniju.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 10:56:30   
Klarita
Hvala Minauser posted image
Necu odgovoriti na pitanjeuser posted image kod nas u pekarama nema druge kifleuser posted image

Gde da nastavim da pitam, ovde ili u dijetalnom meniju?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 10:57:30   
minavb
Ovde, tamo pisi kako ti je izgledao jelovnik.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:01:37   
Klarita
Otisla sam na temu Kuvajmo zajedno, da pregledam za neki rp sa tikvicama i kuku majko mila sta sve procitah, torta ova, torta ona, kolaci, piteuser posted image

Opet, hvala!!!

Da napunim tikvice sa sirom i jajima i zapecem? mogu da jedem i ja?



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:02:01   
AndreaK
Nego, minavb tebi svaka cast, vidi se da posedujes znanje i lepo je sto delis savete...verujem da imas zdrave navike u ishrani i time zasluzujes da budes uzor svima nama.

Ali je ova tema previse.Ne razumem one koji za zivota nisu naucili osnovne stvari o ishrani pa sad postavljaju glupa pitanja... nije tesko biti pametan na ovu temu, svega ima na netu... svaka persona bi trebala vremenom da nauci sta mu prija vise ili manje.
Da bi se pomoglo konkretnom individualnom slucaju mislim da se moraju uzeti u obzir problemi koje ista ima, mozda uraditi KKS, i na osnovu toga savetovati kako poboljsati zdravlje ishranom.

Primera radi, pitam... imam nizak pritisak, i donekle sam anemicna, kako mogu da poboljsam svoje stanje ishranom a ujedno zelim i da smrsam 2-3 kg ?







(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:05:29   
Jeca*
ne slazem se sa tobom jer kad god zelim da saznam nesto vise na netu o zdravoj hrani dobijem primer rucka...pirinac i pilece belo meso i sl...ja sam citala i citala na netu, ali jedino me je direktan razgovor sa strucnim licem, u ovom slucaju Minom, naučio prave stvari. E sad, pošto sam svojevremno otvorila temu pitajte arhitektu, upuceno na mene, sad sam otvorila i temu za nutricionistu. Milsim da je bolje da pricamo o korisnim stvarima nego tek onako...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:05:39   
Klarita
Andrea, pa zasto onda ne procunjas po netu, nego pitas Minu?


(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:07:34   
Anoniman
Slažem se sa Andreom.... Veliku ulogu igra i krvna grupa i krvna slika, pa genetske predispozicije, metabolizam i sl. Ovo su neke osnovne smernice.

I pitanjce-zašto se pirinač sprema isključivo sa povrćem??? Ja ga često spremam i sa mesom user posted image

IZVORNA PORUKA: minavb
Pirinac se kombinuje sa povrcem, bilo da se dodaje pirincu pa se jedu kao varivo, ili kao salata uz pirinac. 


I ja kažem MAHUNARKE user posted image Ajde ako će se već zaista pomagati, koristite termine koje većina razume, da svima bude od koristi user posted image Konstruktivna kritika user posted image

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:08:21   
jabudic
Meni je tema skroz ok, i mislim da je fino od Mine sto svoje znanje dijeli sa nama, ali ipak mislim da treba imati granice, znaci, postavljati pitanja konkretno o ishrani, sta se sa cim kombinuje, u kojoj kolicini, itd, a ne sad bas: "Sta cu za rucak?"
Mina, ono ti sve znas, pa reci mi kad cu se poroditi? user posted image

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:10:15   
minavb
Na tvoje pitanje ne mogu uopsteno da odgovorim. I kao sto ti rece, potrebne su procene stanja ishranjenosti organizma i antropometrijska istrazivanja. To bi vec bila individualna dijetoterapija i to se ne radi ovako. A i placa se, to mi je posao posto sam nutricionista.
By the way, ni jedno pitanje nije glupo. Narocito ako neko zeli da promeni svoj nacin ishrane, tj zeli da se hrani bolje i zdravije. user posted image  

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:10:34   
Jeca*
leguminoze su pravilan izraz, a botanički se kaže mahunarke.
i to sam zaključila guglajući...ne pitam ja baš sve, a ne očekuje se ni da vi pitate baš sve. valjda svako od nas ima svoj istraživački karakter....a ovde pitajte ako vas nešto konkretno zanima. Ili ne pitajte user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:13:16   
AndreaK
Klarita... citaj izmedju redova...

ja jesam pitala minu i volela bih da cujem njeno misljenje to ne znaci da nisam informisana, i da ne znam sta mi treba...

Mada, priznajem uprkos svim mojim saznanjima, i pokusajima da popravim svoje "stanje" ne uspevam sasvim...

Jedan problem ukljucuje odredjenu namirnicu , drugi je iskjlucuje... user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:15:51   
Klarita
Jos fali da odmah krene svadja i ovde, na tako divnoj temi gde strucna osoba zeli da pomogne nesebicno, bez dinara sto je danas retkost...ako je vec otvorena tema i vidim ima interesenata za Minino znanje, zasto lepo onaj kome se tema ne svidja, ne zaobidje istu. Mislim da je tako najbolje, a ne sad meni se svidja meni ne, pa uradite anketu i za temuuser posted image

Kome trebaju saveti, dobro, ko smatra da je glupost, zasto uopste pise, pa i ja sam nailazila na teme koje se meni ne dopadaju pa sta sad...da krenem u napad odmahuser posted image



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:17:42   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: minavb

Na tvoje pitanje ne mogu uopsteno da odgovorim. I kao sto ti rece, potrebne su procene stanja ishranjenosti organizma i antropometrijska istrazivanja. To bi vec bila individualna dijetoterapija i to se ne radi ovako. A i placa se, to mi je posao posto sam nutricionista.
By the way, ni jedno pitanje nije glupo. Narocito ako neko zeli da promeni svoj nacin ishrane, tj zeli da se hrani bolje i zdravije. user posted image  


To sam i ocekivala, nema uopstenog odgovora, a da mi ti pomogla treba da te platim... ova tema mi je samo zapravo odgovorila na pitanje gde mogu da nadjem pouzdanog nutricionistu...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:18:29   
minavb
IZVORNA PORUKA: n i n a

Veliku ulogu igra i krvna grupa.

Ah, krvne grupe i ishranauser posted image

Dakle ovako, da ne bi bilo pometnje:
moj POSAO  je izmedjuostalog i individualna ishrana. Za to sam placena. Time se ovde necu baviti. Ovde odgovaram na pitanja onima koji zele savet o svojoj ishrani koju sami planiraju. Rado odgovaram i pomazem, kao i do sada. DIjeteotrapija je STROGO INDIVIDUALNA  i to sam milion puta napisala. Ovde nece biti rasprava, ako mislite da nesto o ishrani znate bolje od mene, napisite na drugoj temi. Ova tema ce sluziti onima koji zele da im pomognem.
user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:22:01   
minavb
IZVORNA PORUKA: n i n a

I pitanjce-zašto se pirinač sprema isključivo sa povrćem??? Ja ga često spremam i sa mesom user posted image



Pisali smo o tome na temi Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja. Pirinac je zitarica, vrlo hranljiv , ali pretezno izvor ugljenih hidrata, najvise skorba. Kao takav, sa mesom se ne kombinuje dobro jer se takva kombinacija dugo zadrzava u crevima, usporava crevnu peristaltiku, metabolizam, povecava apsorbciju stetnih namirnica, i odmaze u mrsavljenju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:22:37   
Anoniman
Dosta svađe user posted image A moje pitanje o pirinču????? user posted image

aha user posted image user posted image user posted image user posted image stigla si pre mene user posted image


< Poruku je uredio n i n a -- 22.6.2011 11:23:20 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 11:25:26   
minavb
IZVORNA PORUKA: jabudic
Mina, ono ti sve znas, pa reci mi kad cu se poroditi? user posted image

7. julauser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here