|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 12:52:20   
Jeca*
Pazi, ako ti je dala progesteron a ti misliš da ne treba, proveri. Ja sam pre za to da proveriš pa da isključiš isti nego da konzumiraš nešto što ti ne treba

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 12:54:57   
Sanjica26 RR
Jeco, zalila sam se na jake bolove u predelu karlice i ona me je pregledala. Rekla je da mi je materica tvrda i zbog toga da pijem progesteron. Kad se budem vratila kuci, obavezno cu da proverim.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 12:58:05   
Jeca*
Ja sam imala jako puno bolova u trudnoći. Pisala sam o tome na forumu. Suma sumarum bili su proizvod mojih slabih mišića, dugo nisam bila sportski aktivna, bebe koja je nisko, premora jer nisam mogla da se primirim...onda sam malo usporila i bez progesterona i sl lekova izgurala zdravu trudnoću i rodila zdravu i ne mnogo maljavu bebu user posted image  šalu na stranu, neke stvari i nisu za šalu, ko mora da koristi ok, ali slažem se da proveriš i eventualno ne koristiš ako ti je suvišno user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:16:12   
cipiripi
Jedna stvar je sigurna, a to je da utrogestan/progesteron , ne moze da skodi...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:19:00   
Jeca*
ja se ne slažem sa tobom i ne mislim da se bez preke potrebe treba igrati sa hormonima

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:20:41   
Anoniman
Delim Jecino mišljenje. Da je bezazleno, prepisivalo bi se ženama kada dođu u reproduktivnu fazu i pile bi ga do klimaksa. 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 481
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:24:45   
cipiripi
jedno je klomifen, a drugo progesteronski preparat user posted image
evo ja sam bila 3 nedelje bez utrogestana i opet je pocela materica da mi se kontrakuje bez obzira sto mi je progesteron preko 100.
tako da cu da pijem utrogestan 3x1 do kraja trudnoce...
jedina stvar koja moze da bude malo losija u KKS od njega je ALT i AST ali samo zbog same razgradnje progesterona u jetri, ali ogranizam se jako brzo cisti od toga.

svako ima pravo na svoje misljenje naravno ali jedno je sigurno da nikome nije odmogao...
ja bi se vrlo rado odlucila za partusistem opet ali ne smem zbog fraxiparina koji uzimam jer partu ne podnosi kombinaciju sa lekovima na bazi kalcijuma (fraxi) user posted image

tako da sam osudjena na utrogestan user posted image

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:26:26   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Tashke

Da je bezazleno, prepisivalo bi se ženama kada dođu u reproduktivnu fazu i pile bi ga do klimaksa. 


Masa zena ga pije i zbog povecanja sanski za zacece...

A ovo bezazleno (?)..pa to se isto moze reci i za Olynth kapi koje i ti i ja uzimamo... user posted image



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:31:17   
Jeca*
Cipi, imaš pravo na svoje mišljenje i na odluku kako ćeš ti da vodiš svoju trudnoću, ali ja mislim da si ti previše opterećena medicinom, lekovima, preventivama...mislim da bi trebalo da se opustiš i uživaš u trudnoći. Materica mora malo da se kontrahuje, pa ona je mišić. Ja imam stav da ce i najzdravijem čoveku naći neku bolest ako krenu da ga ispituju i skeniraju...pa ljudi smo i nismo savrseni. Ali ne mora se sve odmah leciti...Ali dobro...postujem tvoju odluku, a ti izvini sto mislim da gresis. Ovo je samo moj stav.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:31:51   
cipiripi
user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:32:06   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: Tashke

Da je bezazleno, prepisivalo bi se ženama kada dođu u reproduktivnu fazu i pile bi ga do klimaksa. 


Masa zena ga pije i zbog povecanja sanski za zacece...

A ovo bezazleno (?)..pa to se isto moze reci i za Olynth kapi koje i ti i ja uzimamo... user posted image




ja ne uzimam olynth kapi...šta će mi?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:34:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: Tashke

Da je bezazleno, prepisivalo bi se ženama kada dođu u reproduktivnu fazu i pile bi ga do klimaksa. 


Masa zena ga pije i zbog povecanja sanski za zacece...

A ovo bezazleno (?)..pa to se isto moze reci i za Olynth kapi koje i ti i ja uzimamo... user posted image




Apsoluto se slažem... nije bezazleno ni što pušim. I ne mislim da je smak sveta da neko pije Utrogestan, ali ne mislim da treba preventivno da se pije, već ako postoji potreba. Samo to sam mislila.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 487
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:36:05   
Natalie018
Takodje.. i ja se slazem da nije bezazleno. I u uputstvu pise  o njegovim negativnim uticajima, i u kojim situacijama se ne sme koristiti. Pogotovo kada se unosi oralno. U inostranstvu, tj. u EU, ovaj lek nigde ne moze da se kupi bez recepta.. Mada verujem da na kratke staze ne moze da izazove neke komplikacije u organizmu. Ja sam ga koristila na preporuku ginekologa, vaginalnim putem, i to odmah nakon ovulacije, ne znajuci u tom trenutku ni da li sam user posted image .. Kaze dr. nakon folikulometrije, da je ovulacija prosla i da potpomognemo implantaciju utrogestanom, ako je doslo do zaceca.. I tako sam ga ja unosila sve do kraja 14. nedelje, ne znajuci da li mi je stvarno bio potreban.. Mozda sam mogla da prodjem i bez njega.. ko zna.. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:37:11   
cipiripi
To jeste..meni je moja dr prekinula jer je posteljica preuzela ulogu...3 nedelje sam bila bez njega.. i eto sad opet..
Nisu pez bombone znam..ali mora se..meni pomaze i nije "iz glave" jer pre par dana nisam mogla da se ispravim koliko mi se grcio stomak.user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:46:17   
Natalie018
Cipi ja ti, za razliku od nekih ovde, verujem, i mislim da se nisi nista bespotrebno istripovala.. isl.. i smatram da uopste ne preterujes.. Uostalom ne radis nista na svoju ruku, nego po preporuci lekara..  Da su i drugi imali sve te situacije kroz koje si ti prosla, verujem da bi i oni morali da se opterete malo vise medicinom, i lekovima..
Pozdrav draga, i uzivaj! user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:51:18   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Natalie018

..  Da su i drugi imali sve te situacije kroz koje si ti prosla, verujem da bi i oni morali da se opterete malo vise medicinom, i lekovima..



svaka ti je zlata vredna, ali sam se ja grizla za jezik i da ne forsiram sve to jer malo ko moze to da razume...
to znam samo ja i devojke koje su prolazile slican pakao..
nije lako opustiti se posle svega, nimalo...
srecna sam sto imam serklaz, sto pijem lekove..to mene opusta..bar malo..znam da nista nije sigurno ni pored toga..ali ipak..uradila sam sve sto je u mojoj moci..
hvala puno na ovim recima, znaci.. user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 13:55:30   
Jeca*
Bez namere da se svadjam....zaista nemam ni volju ni energiju ni potrebu...moram da kažem i ovo. Svaki lekar će ti reći drugačije i svaki će ti preporučiti drugi lek. To zna svako ko je makar jednom za jednu bolest otišao kod dva različita lekara u kratkom vremenskom periodu. Moja mama je lekar i to vrhunski, to će potvrditi svako ko je ikada imao priliku da je upozna i vodim se svojim iskustvom, a prevashodno njenim kad kažem da nisu svi lekari dobri a ponajmanje da sve treba da se leči i da se za svaki simptom treba primeniti neki lek. Lekovi su češće neprijatelji nego prijatelji, ako se ne primenjuju u adekvatnim okolnostima i to bi trebao da bude stav svakog dobrog lekara!!!!!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 14:02:12   
cipiripi
user posted image

u pravu si za sve sto kazes...ne kaze se za dzabe "svaki lek je i otrov"
svako ima svoj izbor da li ce da uzima nesto ili ne , odnosno da li ce da poslusa lekara ili ne...

a i ovo "nisu svi dobri lekari" to se itekako slazem user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 14:05:53   
Sanjica26 RR
Jeco, u kom gradu je tvoja mama lekar?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 14:11:33   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: Natalie018

..  Da su i drugi imali sve te situacije kroz koje si ti prosla, verujem da bi i oni morali da se opterete malo vise medicinom, i lekovima..



svaka ti je zlata vredna, ali sam se ja grizla za jezik i da ne forsiram sve to jer malo ko moze to da razume...
to znam samo ja i devojke koje su prolazile slican pakao..
nije lako opustiti se posle svega, nimalo...
srecna sam sto imam serklaz, sto pijem lekove..to mene opusta..bar malo..znam da nista nije sigurno ni pored toga..ali ipak..uradila sam sve sto je u mojoj moci..
hvala puno na ovim recima, znaci.. user posted image



Nema na cemu draga! Ja te odlicno razumem.. jer sam i ja imala dosta problema pre trudnoce, koje sam morala da resim, i takodje prosla kroz svoj pakao.
Zene koje su lako uspele da ostanu trudne i iznesu trudnocu do kraja bez problema, cesto ne mogu da razumeju nasu zabrinutost i opterecenost.
Mada sve smo mi razlicite.. neko je po prirodi opusten.. neko uvek panici.. U situaciji kada si opkoljen raznim problemima potpuno je normalno da si zabrinut.. i da ti svasta prolazi kroz glavu..   

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 14:13:12   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Jeco, u kom gradu je tvoja mama lekar?


u tvom i mom user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 16:40:36   
smeško
IZVORNA PORUKA: cipiripi

user posted image

u pravu si za sve sto kazes...ne kaze se za dzabe "svaki lek je i otrov"
svako ima svoj izbor da li ce da uzima nesto ili ne , odnosno da li ce da poslusa lekara ili ne...

a i ovo "nisu svi dobri lekari" to se itekako slazem user posted image



Cipi, ti si veliki borac i svaka ti cast na tome!
i ja se slazem sa misljenjem o upotrebi lekova. Ali, mnogo vise se slazem sa tobom. Pitanje je samo, kao i sa vecinom stvari u zivotu, sta je veci rizik? Da li da rizikujem i zbog nedostatka progesterona ostanem bez bebe (kao sto mi se desilo, vadila krv i bilo super, posle dva dana izgubila bebu prog. pao, jer posteljica jos nije preuzela svoju ulogu, sto u 10-oj nedelji i ne treba) ili da podnesem malo hormona dok mi se ucvrsti trudnoca, pa i posle ako treba. I kontraceptivne pilule su hormoni, koje se olaku daju, bez obzira na tzv. analize. Prave analize za kontracepciju su mnogo ozbiljnije. Ali, nije bilo puno negativnih iskustava, pa skracuju.
Ja sam pila Utrogestan iako imam probleme sa prosirenim venama. Presla sam na vaginalnu upotrebu kada sam prokrvarila, jer tako brze deluje. Znam da te tablete nisu korisne mojim krvnim sudovima, ali za majcinstvo dubicu i naglavacke 9 meseci.
user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 19:19:46   
ivaj
Ma koliko ludo zvucalo i ja kad pijem lekove osecam se mnogo sigurnije.Ne bih mogla da podnesem sad da imam ovakve bolove kao sto imam i dr mi kaze da pijem lekove a ja da ih ne uzimam.To nema sanse.
Uvek sam za ono da je bolje spreciti na vreme sve sto je lose.A o kontraindikacijama i ne razmisljam.Kad se osetim dobro psihicki onda ne moze mnogo da bude lose ni fizicki.
Nisu dobri lekovi,nije dobar vazduh koji udisem,voda koju pijem,...Pa sta ja mogu tu?

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 19:25:37   
Anoniman
Žene, da ne budem krivo shvaćena: da meni lekar kaže da uzimam Utrogestan, 90% sam sigurna da bih ga uzimala! 

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 499
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2010 9:20:59   
smeško
IZVORNA PORUKA: Tashke

Žene, da ne budem krivo shvaćena: da meni lekar kaže da uzimam Utrogestan, 90% sam sigurna da bih ga uzimala! 


user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here