|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2010 13:38:11   
Trudnicica83
Pa jeste, nekako mi je bolje proveriti, ali ipak racunam oni su zavrsili 10 godina medicine i specijalizacije, pa ne bih da im se mesam u pos'o!
Btw, juce sam bila kod doce, iznenada - jer sam zvala da proverim za ove kontrakcije koje imam na 15 min i rekao mi je da prekinem sa Utrogestanom oddmah, jer kako kaze treba u nekom momentu i da se porodim, a ne da se zacementiram skroz. Ginipral mi smanjuje postepeno, a Utrogestan mi je samo ukinuo odjednom juce. Uglavnom, rekao mi je da moram jos dve nedelje da izdrzim kako znam i umem, a posle je ok i ako krene porodjaj.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2010 13:46:50   
Jeca*
da. ja koliko znam i partustisten, ginipral i sl mora da se ukinu u devetom mesecu

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2010 13:53:28   
Trudnicica83
Pa da, s tim sto ce on meni Ginipral ukinuti za dve nedelje, tj. sa punom 37.nedeljom, iako u deveti ulazim za 6 dana. Verovatno zato sto imam te kontrakcije pa on mozda misli da cim  mi skine lekove moze da pocne porodjaj. Uh, jedva cekam da prestanem da ga pijem, iako nisam imala puno problema sa drhtanjem i srcem od njega, osim ujutru. A tad mi je najgore, jer tad pijem kafu (jednu jedinu koja mi je dozvoljena u toku dana) i onda bude jos gore od nje... al ne mogu da je se odreknem, jer me u suprotnom boli glava... Jedva cekam da ga ukine!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2010 14:07:21   
Jeca*
ne znam sta da ti kazem o kafi i glavobolji. Ja sam pila 5 duplih kafa dnevno, bez secera, dok nisam zatrudnela. Kad sam saznala da sam trudna prestala sam potpuno da pijem kafu (i da pusim). Umirala sam od glavobolje prva tri meseca, ali sam se adaptirala. No ..ima tema o tome user posted image  sad opet pijem kafu kao manijak, od kad sam prestala da dojim user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2010 14:14:07   
Trudnicica83
To je ekstra sto si izvela, jer je bebac najbitniji! Ja sam pila po 3 dnevno bez secera ali mi je doktor rekao da smanjim na 1 dnevno i ja tako uradila! Nikad nisam pusila, alkohol ne pijem, pa reko mogu bar tu jednu kafu da zadrzim...user posted image  Salim se, da mi je dok rekao da je ukinem, ja bih prestala da je pijem, ali on kaze jedna dnevno je ok i eto! Ali sto ti kazes, ima posebna tema o ovome... user posted image user posted image  

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2010 14:15:57   
bojana87
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja se ne slažem sa tobom i ne mislim da se bez preke potrebe treba igrati sa hormonima


jeco ja sam utrogestan pila do 35.nedelje 3x2 pa me je lekarka na prijemu u porodiliste napala sto tako dugo user posted image
Porodjaj mi je krenuo kada sam bila 38+4 pa su lekari konstatovali da sam se toliko namucila i sporo otvarala jer je utrogestan i dalje delovao (a on sluzi da spreci kontrakcije i otvaranje),tako da se u potpunosti slazem sa tobom.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2010 14:24:51   
Trudnicica83
Joj,  kuku meni, pa ja sam juce prestala da ga pijem, a 35.nedelja sam. Znaci, moze i mene to da zadesi - da se teze otvaram, pa da se namucim!user posted image user posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2010 14:26:10   
Jeca*
sad nemoj da mislis o tome. Svako telo je prica za sebe. Opusti se i uzivaj u "kraju trudnoce". Polako...bice sve ok.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2010 14:29:31   
bojana87
IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

Joj,  kuku meni, pa ja sam juce prestala da ga pijem, a 35.nedelja sam. Znaci, moze i mene to da zadesi - da se teze otvaram, pa da se namucim!user posted image user posted image


nemoj da brines unapred
svaki porodjaj se razlikuje od zene do zene,cak ni kod jedne zene dva porodjaja ne mogu biti ista
i telo svake zene drugacije reaguje
nemoj da brines

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2010 14:37:21   
Trudnicica83
Joj, zene, hvala vam na utesi, user posted image  ste, pokusacu da ne razmisljam o tome, mada sam dosta cula slicnih iskustava. Valjda ce biti kako mora da bude.user posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.8.2010 14:07:49   
Pravoslavna
Potpuno sam zbunjena. meni doktor nije dao kada mi je krenulo braonkasto rvarenje ništa osim injekcije progseterona i rekao to je sad Božja volja. Nije mi ni rekao za utrogestan. nisam znala ni da to postoji.
Boca nije pomogla, posle 5 dana su mi krenule kontrakcije i spontani.....
Kako sad da imam poverenja u njega???

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.8.2010 14:26:11   
ivaj
Najbolje da odes kod drugog dr i cujes i drugo misljenjeuser posted image  I meni je ova trudnoca zapocela strasnim bolovima na sta moja dugogodisnja dr nije obracala paznju nego sve govorila da joj se javim tek kad prokrvarimuser posted image  Otisla sam kod druge dr,otvorila karton i ona mi je odmah prepisala injekcije progesterona rekavsi da ne sme nista da me boli.
I tako ostadoh kod nje i prezadovoljna sam.

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.8.2010 14:32:45   
mama2x
Utrogestan ti je u stvari isto sto i progesteron, samo se pije 4x dnevno , neke zene cak punih 6 mjeseci. Ipak , savjetuj se jos jednomuser posted image . Mozda je i bolje sto ih nisi pila. Od njih se meni jako vrtjelo i imala jake mucnine,a opet sam imala spontani na kraju 4. mj. Neki dr preporucuju vaginalnu upotrebu, nema ovih posljedicu! A i skupe su!

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.8.2010 14:37:36   
mama2x
Cipi , salji imeni malo tog praha , jer vam idem na more sljedece nedelje , mozda me okrene sreca!
user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
6.8.2010 9:40:37   
strumpfeta
Upravo sam se registrovala pa da nesto i napisem:
Ja sam u 13. nedelji i utrogestan pijem od juce jer sam imala blago krvarenje jedanput pre neki dan. grlic cvrst nema kontrakcija ali sam uz utrogestan dobila i antibiotik da mi se ne stvori infekcija usled ponovnog iscedka. pritisak mi je isti kao i pre trudnoce 100/65 a takav mi je bio i tokom cele prve trudnoce koju sam iznela bez ijednog leka, krvarenja, bilo kakve nepravilnosti. Gvozdje mi je problem i sada kao i u prvoj trudnoci ali nisam dobila za sada nista jer dr kaze pokusaj sa hranom. Utrogestan pijem ujutro i u podne a uvece vaginalno i moje pakovanje je od 100mg a na forumu vidim pisu i o 200mg pa da li neko zna o cemu se radi jer su mi u apoteci rekli da su pakovanja univerzalna. 

(odgovor članu gulivercic)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
6.8.2010 10:35:50   
Pravoslavna
Vidi mama 2x, ja mislim da ipak treba čuti i drugo mišljenje. Naročito sada posle spontanog. Možda bi bi bilo isto, a možda i ne bi. Opet kažem za to možda je vredelo pokušati. U svakom slučaju od jutros pijem folnak, c vitamin, E vitamin i radim sve što je u mojoj moći da do trudnoće opet dodje i da bude sve u redu.
Daće Bog !

(odgovor članu strumpfeta)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
6.8.2010 10:57:59   
nala
IZVORNA PORUKA: Pravoslavna

Možda bi bi bilo isto, a možda i ne bi. Opet kažem za to možda je vredelo pokušati. U svakom slučaju od jutros pijem folnak, c vitamin, E vitamin i radim sve što je u mojoj moći da do trudnoće opet dodje i da bude sve u redu.
Daće Bog !


Bice sve u redu, samo mora da prodje malo vremena i bicete opet trudne. Samo, sledeci put se potrudite da lezite odmah i sve nervoze i nerviranja ako ih u zivotu imate, ostavite iza sebe. Pijte sve vitamincice i nicim se ne opterecujte. Ovo pricam iz licnog iskustva. Prosle godine u martu sam imala spontani u 10. nedelji. Znam kako se osecate, ali ja i dalje verujem svojoj DR. Bez obzira sto mi prosli put nije dala progesteron kad mi se pojavio braonkasti iscedak. Mislim da dobri DR znaju sta ce se dogoditi. Vide na UZ da li je nesto u redu ili ne ali ne zele da nam kazu. Tada je meni mona DR rekla da ni DR nisu svemocni i priznala mi je da se i njoj to dogodilo pre neku godinu. Pa zar ona sebi ne bi pomogla da je mogla? Ovo sam vam ispricala da bi ste se ohrabrile i posle dalje, bez obzira na ono sto se dogodilo. Zelim da sto pre zatrudnite sve koje to zelite. user posted image

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
6.8.2010 16:39:04   
smeško
IZVORNA PORUKA: strumpfeta

Upravo sam se registrovala pa da nesto i napisem:
Ja sam u 13. nedelji i utrogestan pijem od juce jer sam imala blago krvarenje jedanput pre neki dan. grlic cvrst nema kontrakcija ali sam uz utrogestan dobila i antibiotik da mi se ne stvori infekcija usled ponovnog iscedka. pritisak mi je isti kao i pre trudnoce 100/65 a takav mi je bio i tokom cele prve trudnoce koju sam iznela bez ijednog leka, krvarenja, bilo kakve nepravilnosti. Gvozdje mi je problem i sada kao i u prvoj trudnoci ali nisam dobila za sada nista jer dr kaze pokusaj sa hranom. Utrogestan pijem ujutro i u podne a uvece vaginalno i moje pakovanje je od 100mg a na forumu vidim pisu i o 200mg pa da li neko zna o cemu se radi jer su mi u apoteci rekli da su pakovanja univerzalna. 


Dobro dosla Strumpfeta!

Ja vaginalno koristim Utrogestan od 6. nedelje zbog krvarenja. Nisam obratila paznju, na mojim tabletama isto pise da su od 100 mg. Nisam uvek kupovala u istoj apoteci i svuda su mi davali isti user posted image Mislim da je sve to isto, ali ako si cula da ima i jacih, pitaj doktora da bi proverila dozu.
Pridruzi nam se i u temi Trudnice - prvo tromesecje, a imas posebnu temu i za drugo od 14. nedelje! user posted image

(odgovor članu strumpfeta)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
6.8.2010 16:45:28   
nala
Kod nas se uglavnom u apotekama nalazi Utrogestan od 100 mg. Nisam jos uvek naisla na onaj od 200 mg. Verovatno ga nisu ni uvozili.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.8.2010 14:31:49   
Pravoslavna
Nala divna si!!!!
Hvala!!!
Sad bi trebalo da budu plodni dani... držite pesnice!
Kisss za sve!!!!

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.8.2010 11:13:32   
nolinica
Da li utrogestan može da produži ciklus?
Hvalaaaaaa!

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.8.2010 10:00:23   
majka mara
ako nekome treba utorgesta imam 3 kutije (3 kutije,2000 din) saljem postom ako niste iz bg-a, rok trajanja do 28.11.2010.
osaljite pp koga interesuje.

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.8.2010 10:03:23   
majka mara

IZVORNA PORUKA: mama2x

Utrogestan ti je u stvari isto sto i progesteron, samo se pije 4x dnevno , neke zene cak punih 6 mjeseci. Ipak , savjetuj se jos jednomuser posted image . Mozda je i bolje sto ih nisi pila. Od njih se meni jako vrtjelo i imala jake mucnine,a opet sam imala spontani na kraju 4. mj. Neki dr preporucuju vaginalnu upotrebu, nema ovih posljedicu! A i skupe su!


ja sam koristila utrogestan 8 meseci!!!! nalazila sam ga po 1050 din,i to jedva,a koristila sam ga vaginalno svako vece po dve tablete (kuglice). i na kraju sve je bilo super,eno ga malisa spava,tu je...

(odgovor članu mama2x)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.8.2010 12:23:37   
ivaj
IZVORNA PORUKA: majka mara

ako nekome treba utorgesta imam 3 kutije (3 kutije,2000 din) saljem postom ako niste iz bg-a, rok trajanja do 28.11.2010.
osaljite pp koga interesuje.


To ti je malo skupouser posted image
Sad svuda moze da se nadje za 550 din. po kutiji.Konacno je registrovan i ima ga u prodaji po toj ceni.

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.8.2010 12:59:29   
majka mara
ahaaa,nisam u toku a ja sam ga placala po 1050 din :(
hvala:)

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here