|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.6.2010 18:22:33   
Natalie018
Nisam proveravala progesteron u krvi. Do sada nisam imala krvarenja, niti bolove. Meni je dr. kod koga sam radila folikulometriju, odmah nakon ovulacije predlozio da uzimam utrogestan ujutru i uvece vaginalno, da bi se, ako je doslo do zaceca, potpomogla implantacija. Posto je doslo do zaceca dr. mi je rekao da koristim sve do kraja 12. nedelje. Jedan drugi dr. kod koga sam pre nedelju dana radila ekspertni uz za double, mi je rekao da nema potrebe za utrogestanom, i da nakon punih 12. nedelja prestanem sa koriscenjem. On je sad na godisnjem, a ja ga tad nisam pitala da li postepeno da smanjujem. Logicnije mi je da to uradim postepeno, pa cu tako i da uradim.. samo se pitam da li da jos nedelju dana uzimam punu dozu, pa da onda krenem sa smanjivanjem.. Zato me je interesovalo koja si ti nedelja, obzirom da si prestala.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.6.2010 18:29:27   
cipiripi
ja sam 18+4...
super sto ti je odmah dao utrogestan, to je odlicno...
a sta znam..mozda bi mogla da prvo proveris nivo u lab pa tek onda da smanjujes...
ili da jednu nedelju ides sa smanjenom dozom pa da tad proveris nivo progesterona..ako je i dalje ok..tj oko 80-100 onda da ga onu tamo nedelju opet spustis...
ja tako radim...user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.6.2010 18:42:36   
Natalie018
Cipi, hvala ti puno na savetima. Mislim da je tako najsigurnije. Provericu progesteron, pa cu onda da vidim kako dalje.
Pozdrav, i uzivaj u trudnoci! user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.6.2010 18:44:18   
cipiripi
Takodje draga user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
10.7.2010 17:35:16   
nolinica
IZVORNA PORUKA: Unica

malo je mutno ali se valjda vidi...

user posted image


Zbunjena sam. Cipi je napisala da slobodno guraš ove tabletice. Pa, zar to nisu tablete za oralnu upotrebu??? Ja ih tako koristim?

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
10.7.2010 18:40:03   
smeško
Koriste se i vaginalno i oralno, po preporuci lekara. Ja ih koristim vaginalno. Cak se tako brze apsorbuju, ali ih treba prvo pokvasiti mlakom vodom.

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
10.7.2010 22:22:57   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: nolinica

IZVORNA PORUKA: Unica

malo je mutno ali se valjda vidi...

user posted image


Zbunjena sam. Cipi je napisala da slobodno guraš ove tabletice. Pa, zar to nisu tablete za oralnu upotrebu??? Ja ih tako koristim?



Ovo na slici je nemacki ili austrijski utrogestan, ( ne mogu da se setim tacno) i jedino na njemu pise da je samo za oralnu upotrebu (za razliku od francuskog, grckog, na kojim pise da su i za vaginalnu i oralnu upotrebu). Ja sam licno i ovaj nemacki koristila vaginalno kao i ove ostale... bez ikakvih problema.. Takodje moja rodjaka koja zivi u inostranstvu i koja je u postupku za vto je koristila isto ovaj nemacki vaginalno po preporuci lekara. Tako da slobodno mozete da koristite i ovaj na oba nacina.

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 22:50:53   
cipiripi
ja sam juce 15 min pokusavala da IH stavim vaginalno user posted image jedva sam uspela user posted image
frka mi je bilo od serklaza, a nemam ni odnose, tako da je prefinjena netaknuta, osim lekera sto je dzarkaju user posted image
elem, opet sam na utrogestanu-zbog blagih kontrakcija 3x1 oralno, samo sam ih sinoc stavila (2kom) vaginalno FUJuser posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 23:00:23   
nala
Cipi, nemoj se libiti da ih stavis vaginalno. Znam da ti je frka zbog serklaza, ali veruj mi, lakse se podnose vaginalno.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 23:09:07   
cipiripi
joj draga ja sam pre 3 nedelje prestala da ih koristim pa sad opet, nagutala sam se pa recimo 25-30 kutija, meni nije muka od njih.. ali vaginalno prstom ne mogu ni vaginaletu da stavljam a kamoli ovaj maleni utrogestan...koristim aplikator UVEK!
zbog higijene a i zbog noktiju user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 23:30:45   
sanji
Cipi meni je moja Dr. rekla da je mnogo efikasnije kad se koriste vaginalno! Ja sam ga koristila do osmog 2x1!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 23:32:37   
cipiripi
ja sam vaginalno stavljala crinone i to mi je super...zgrozavam se guranja prstiju unutra user posted image

ja nemam problema sa grlicem, ok je, dala mi je inekciju a ovo sad pijem preventivno, nedelju dve dok mi se ne smire kontrakcije koje sam sama izazvala setnjom .. kreten!


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 23:36:09   
sanji
Pa odmaraj! I ja sam koristila preventivno! Hvala Bogu! Ali mi je Dr. rekla tako i ja šta ću - nije prijatno ali za bebce sve!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 23:38:03   
Anoniman
Cipi izvini a dokle gurneš taj aplikator? user posted image
Ozbiljno, meni je on ... mnogo mi je gore da guram njega nego samu vaginaletu , ako me kapiraš... A ruke možeš da opereš...user posted image

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 464
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 23:38:08   
cipiripi
Ma naravno...a pazi progesteron mi je pre 4 dana bio 130 , odlican... al sad mirujem... sve za bebe sto kazes...
Imala sam i gasove a dr kaze da se gasovima uz rast materice pojave kontrakcije s vremena na vreme jer beba pritiska creva, a creva puna gasova bebu itd user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 23:39:25   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Cipi izvini a dokle gurneš taj aplikator? user posted image
Ozbiljno, meni je on ... mnogo mi je gore da guram njega nego samu vaginaletu , ako me kapiraš... A ruke možeš da opereš...user posted image



dzaba draga..perem, trljam..al psiha je cudo.. user posted image
malo gurnem aplikator...pokazacu ti user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 23:53:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: kaliopi

Cipi izvini a dokle gurneš taj aplikator? user posted image
Ozbiljno, meni je on ... mnogo mi je gore da guram njega nego samu vaginaletu , ako me kapiraš... A ruke možeš da opereš...user posted image



dzaba draga..perem, trljam..al psiha je cudo.. user posted image
malo gurnem aplikator...pokazacu ti user posted image



user posted image
U mene sumnjaš?
Ne, meni je zaista teško i neprijatno palo to stavljanje aplikatora pa sam ga iskreno izbegavala...
Ali nismo sve iste.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 467
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 23:55:26   
cipiripi
Duso, pa to je samo aplikator...navika je cudo user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.7.2010 23:59:49   
2002m
Cipi, pusti je breuser posted image .Njoj je to tanko,zato se i buniuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.7.2010 13:06:25   
smeško
Ja vec dva meseca vaginalno koristim Utrogestan, jer se tako bolje i brze resorbuju. Cipi, slazem se s tobom po pitanju osecaja. Jedino sto sam sa aplikatorom nesigurna, da li sam dobro stavila i sl. Sta cu, izgleda da sam ,,glupi manuelac"user posted image . Ali, skroz sam skratila nokte i ribam ruke svaki put pre ubacivanja.user posted image Cak, kad izlazim iz kupatila posle pranja ruku, obavezno vodim racuna da ne dodirujem nista rukom kojom hvatam tablete. Sta cu, malo mi je cudan osecaj. Ja ubacujem po dve i to mi je najlakse odjednom. Nastaje nezamisliv haos kad ubacim jednu, a druga pobegne!user posted image Onda krece jurnjava!user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.7.2010 13:07:13   
cipiripi
Tacno znam o cemu pricas user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.7.2010 13:19:48   
nala
Devojke, vidim da se opterecujete kao i ja koliko su mi ruke ciste. Zato, verovale ili ne, prvo operem ruke, osusim ih pa onda naprskam dezinfekciono sredstvo, sacekam da se osusi pa stavljam vaginalete. Strah je cudo. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 11:30:06   
Trudnicica83
Vidim da ste uglavnom sve proveravale nivo progesterona pre nego sto vam je dr dao da ga pijete, a ja nisam ni jednom, ali onog momenta kad mi je utvrdio trudnocu (doduse video mi je mali hematom) dao mi je da ga pijem 3xdnevno i evo jos uvek ga pijem u istoj kolicini. Hematom nestao davno, a Utrogestan nisam ni smanjivala ni prekidala. Ma valjda on zna sta radi...

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 11:41:46   
Jeca*
I ja se nadam. Neki lekari toliko vole da daju šakom i kapom progesteron i sl...da se prosto ježim od toga. Aman, neke trudnoće mogu i bez toga. Meni je dr savetala da mogu malo da koristim, kao, nije zgore, ali ja je nisam poslušala. Pila sam partusisten, po potrebi bensedin da relaksira zidove materice i max mirovala. Ma nije odmah svaki problem sa tako jake lekove. Ne daj Boze kad mora mora.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.7.2010 11:49:32   
Sanjica26 RR
Eto npr. kad sam pitala pre neki dan dr da li mogu da proverim progesteron, ona mi je rekla da nema potrebe. Ja bas mislim da bi trebalo da proverim. Zasto bespotrebno da pijem lekove, ako ne moram. Ipak cu ja na svoju ruku da uradim.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here