|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
22.12.2010 10:56:52   
Anoniman
prosao mi je osip na obrazu. kad pokazem ruke nekome, niko to ne vidi sem mene. mozda se i tripujem, nemam pojma. .
logicno je jer ti hormoni prolaze svi kroz jetru. ja nikada ranije nisam pila hormone.
pokusacu da izdrzim do utorka. do tada cu pratiti, ako se desi da se ovo poveca, svakako cu da pozovem ili odem.
ne bih sada da se setkam i cekam u redu kad bi trebalo da lezim. nadam se da je sve ok. . . . 

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 551
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
22.12.2010 11:51:27   
smeško
Ne bih da te plasim, ali idi odmah kod doktora. Nedelju dana, ako je u pitanju preosetljivost na lek, je mnogo. Ja sam bila u bolnici 20 dana zbog problema sa jetrom i sumnjaju na lekove, Utrogestan i Ginipral. Mali broj zena zna koliko je Utrogestan opasan i sta sve moze da izazove kad se pije. Vaginalno koriscen, nije strasan. Zato, predji na vaginalno koriscenje do kontrole ili odmah idi kod lekara. Kad su problemi sa jetrom u pitanju, ugrozeni su i majka i beba.
Ali, samo bez panike, nisam htela da te plasim, samo da ti kazem da ne cekas. Bolje je da budes mirna i da saznas da to nije nista i da nije zbog lekova.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 16:00:14   
mirjanica
Da vas pitam i ovde, posto sam vec pitala na jednom mestu! Ja pijem utrogestan vec mesec dana, od 5. nedelje jer imam hematom! Prvo sam pila 3x1, a sada 2 uvece vaginalno! Nisam nesto posebno ni pospana niti imam vrtoglavice, ali sada kada citam sta Macaki pise, skontala sam da mene s vremena na vreme svrbucka stomak! Najpre sam mislila da je to zbog toga sto se siri, koza se rasteze pa mogu da nastanu strije itd, ali sada pimislih da nije to od utrogestana? Da napomenem da me ne svrbi konstantno, neki dan i preskoci, nije nesnosan svrab, i nema crvenila niti osipa na kozi! Ima li neko sa slicnim iskustvom?

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 16:08:55   
Brana
Draga ja sam pila Utrogestan i nisam imala takve simptome,bilo mi je muka od njega i bolela me glava!
Ja mislim da ti se koza siri od trudnoce i zbog toga svrbi mene je svrbela koza kada sam pocela da dobijam strije!


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 16:30:44   
mirjanica
Ali Brano, meni jos uvek nije poceo da raste stomak, tek sam 9. nedelja a povremeni svrab se pojavio jos od pre nekog vremena! Kad je tebi poceo da raste stomak, tj. da se pojavljuju strije? Bojim se da ipak nije od utrogestana, ne bih to ni povezala da nisam procitala ovo gore sto je Macaki pisala!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 17:30:56   
Brana
IZVORNA PORUKA: mirjanica

Ali Brano, meni jos uvek nije poceo da raste stomak, tek sam 9. nedelja a povremeni svrab se pojavio jos od pre nekog vremena! Kad je tebi poceo da raste stomak, tj. da se pojavljuju strije? Bojim se da ipak nije od utrogestana, ne bih to ni povezala da nisam procitala ovo gore sto je Macaki pisala!


moguce je da ti je od njega,ja sam samo rekla koje sam ja simptome imala a i u upustvu pise sta sve moze da se javi pa pogledaj da li se pominju i takvi simptomi a mozda da pitas i doktorauser posted image
Meni su strije pocele u 8.mesecu i  svrbeo stomak jer se koza razvlacila!user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 18:08:46   
smeško
Ponovicu, vaginalno koriscenje Utrogestana ne moze da izazove tu vrstu reakcije. Ali, svakako pitaj doktora.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 18:34:18   
Anoniman
smesko, ti me zeno, zivu isprepada!
nisam otisla kod dr cele nedelje jer sam se nadala da cu izdrzati, a sada je opet vikend i ne mogu da idem. nadam se da cu izdrzati do tog famoznog utorka, pa da pitam sve doktorku!
ja sam sinoc preskocila, nisam ga popila, kao ni jutros. dve veceri za redom me glava rastura i ubedjena sam da je od njega. popila sam ga danas oko 12 sati i videcu veceras da ili popijem jos jedan ili da ga stavim vaginalno.
nesto zazirem od te vaginalne primene jer mi dr nije tako rekla, a sa mojoj dr se nisam odavno ni videla. bojim se da me ne grdi, da nesto ne naskodim bebi. .. mozda veceras ipak stavim vaginalno jednu tabletu mada se i toga plasim, da ne bude neke reakcije preosetljivosti. .  user posted image

mirjanice, meni je prvog dana izasao osip na desnoj ruci, kao sitni plikcici. povuklo se posle 2 dana, ali mi je posle toga izaslo na obrazu. i to je proslo. verovatno neka reakcija preosetljivosti. ako nemas nikakav osip po stomaku, ne verujem da je alergija u pitanju. s' druge strane, jako je rano da ti se koza vec sada razvlaci, a tek si 9. nedelja. probaj da ne peres stomak sapunom (ja imam svrab i od decijeg sapuna)  nego samo vodom,a posle toga ga namazi nekim bebi mlekom. jesi li mozda pocela da koristis nesto novo od kozmetike sto ranije nisi koristila?

(odgovor članu smeško)
  Direktna veza do poruke: 558
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 18:57:08   
mirjanica
Pa nisam nista novo pocela, koristim Dove mleko i sad sam pocela neki uljani gel Jonsonov baby, imam ga od letos zbog suve koze pa reko ajd da probam sa njim! Mislila sam da kupim Saljicev Strijet, pitala sam u apoteci imaju ga! Bilo mi je cudno od samog pocetka zasto me svrbi stomak, bukvalno od 5. nedelje ali citala ovde da je to zenama zbog rastezanja koze pa pomislih, eto to je pocelo polako... Sad sam se tek zapitala kad si ti pisala o svojoj reakciji! Nemam nikakvo crvenilo, osip niti bilo sta slicno, cak i ne svrbi stalno! Pitacu kad budem isla iduce nedelje... A ti slobodno probaj vaginalno, i mene je bilo strah da "ne povredim bebu" pa mi se sestra u dz smejala i objasnila koliko ima do bebeuser posted image mislim, ok znamo mi to sve ali opet se plasimo! Pa kad sam ja pregrmela i uvezbala se, i ti ces! Mislim da ti ne moze skoditi za ova tri dana koliko imas do dr, i bolje tako nego da ga uopste ne pijes kao danas!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 19:02:32   
Anoniman
da, u pravu si. .  ali ja se stalno prepadam da mi se ne desi neka jos gora reakcija preosetljivosti,a sutra nedelja. sta da ti kazem, rano sam pocela da paranoisem i hipohondrijasim! user posted image

sto se stomaka tice, pitaj obavezno kad budes isla. mislim da ti jos ne treba saljicev melem, rano je za to. moja mama je u trudnoci mazala stomak niveom (onom obicnom u teget limenkici) i ni jednu jedinu striju nije dobila! ja isto planiram da probam sa tim (kad bude vreme), a ako kod mene ne upali, probacu nesto drugo. . .

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 560
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 19:05:05   
Olga75
Mene je stomak poceo da svrbi negde oko 7 - 8 nedelje i to skroz dole u stvari vise prema pubicnom delu ali jos uvek stomak i tako svrbi pa jedno vreme nista i onda ponovo user posted image . Nisam koristila utrogestan

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 19:06:03   
mirjanica
Pa mozda vam je koza elasticna, mozda i nemate potrebe za nekim mackanjem! Ja vec imam strije na guzi, kad sam se odjednom pre neku godinu ugojila one se pojavile, koza se razvukla, i ostale mi! A moja mama ima ceo stomak izbrazdan od dve trudnoce, tako da, ja sam sklona na mamu, ti verovano nisi! A za ovo ne boj se, probaj slobodno, i meni je bila frka prvo vece, posle vec opusteno! Mislim da nema sanse da ti skodi, bar ne vise od toga sto je dok si ga pila! A na vise mesta sam cula da je bolje vaginalno ga koristiti, direktno deluje!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 19:07:32   
Anoniman
Ja sam utrogestan pila od 5-te nedelje...i nije me svrbeo stomak...niti sam imala neke reakcije do 16-te nedelje kad sam ga pila...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 563
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 19:09:16   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Macaki

ja sam sinoc preskocila, nisam ga popila, kao ni jutros. dve veceri za redom me glava rastura i ubedjena sam da je od njega. popila sam ga danas oko 12 sati i videcu veceras da ili popijem jos jedan ili da ga stavim vaginalno.
nesto zazirem od te vaginalne primene jer mi dr nije tako rekla, a sa mojoj dr se nisam odavno ni videla. bojim se da me ne grdi, da nesto ne naskodim bebi. .. mozda veceras ipak stavim vaginalno jednu tabletu mada se i toga plasim, da ne bude neke reakcije preosetljivosti. .  user posted image



Može samo da ti bude bolje. Nemoj preskakati terapiju, pretpostavljam da sa razlogom koristiš utrogestan.

Moja drugarica je koristila do petog meseca 3 kom ujutru i 3 kom uveče, vaginalno. Zamisli da ih je pila user posted image




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 19:10:25   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: mirjanica

A na vise mesta sam cula da je bolje vaginalno ga koristiti, direktno deluje!



Upravo tako.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 19:11:51   
Anoniman
mirjanice, imam i ja strije, ali po grudima. naglo su porasle u pubertetu i od tada imam strije. user posted image videcemo kako ce biti sa stomakom.

ubedile ste me, veceras cu staviti vaginalno pa sta bude!


< Poruku je uredio Macaki -- 25.12.2010 19:13:32 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 566
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.12.2010 19:16:57   
Brana
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: Macaki

ja sam sinoc preskocila, nisam ga popila, kao ni jutros. dve veceri za redom me glava rastura i ubedjena sam da je od njega. popila sam ga danas oko 12 sati i videcu veceras da ili popijem jos jedan ili da ga stavim vaginalno.
nesto zazirem od te vaginalne primene jer mi dr nije tako rekla, a sa mojoj dr se nisam odavno ni videla. bojim se da me ne grdi, da nesto ne naskodim bebi. .. mozda veceras ipak stavim vaginalno jednu tabletu mada se i toga plasim, da ne bude neke reakcije preosetljivosti. .  user posted image



Može samo da ti bude bolje. Nemoj preskakati terapiju, pretpostavljam da sa razlogom koristiš utrogestan.

Moja drugarica je koristila do petog meseca 3 kom ujutru i 3 kom uveče, vaginalno. Zamisli da ih je pila user posted image




Ja sam pila i stvarno sam umirala od mucnina i glavobolja ali sam morala do 5 meseca zbog jake materice i njenog sirenja ali mislis da je vaginalno sigurno bolje!
A za strije ja sam mazala i Saljicevu mast i neku stranu ma nista nije pomoglo to je sve do kvaliteta koze meni je jako cvrsta koza zato je popucala ali se zato i stomak zategao brzo posle porodjaja ,sve ima svoje prednosti i mane!user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.12.2010 0:20:30   
Anoniman
ja resih da vas poslusam pa veceras stavih jednu tableticu. pomalo osecam da me ziga stomak, ali to verovatno nije od toga nego onako. inace me bas bole krsta citavog dana.
ako se budem ok osecala, sutra nastavljam da ga koristim vaginalno 3x dnevno do utorka, pa cemo posle videti. .. . 

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 568
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.12.2010 11:04:19   
mirjanica
Ma naravno da te ne ziga od toga Macakiuser posted image opusti se! Znam da ti je frka jer si na svoju ruku pocela vaginalno da ga koristis, al veruj mi da ne moze da ti skodi! U svakom slucaju je bolje tako vec da ga ne pijes! Slobodno ga stavljaj, a dr pitaj kada i kako je najbolje! Kazem ti, meni je dr savetovala da je najbolje uvece pred spavanje, istusiram se i turim dve! Pitaj!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.12.2010 11:08:05   
dejana007
ja ga oralno pila dok mi nije prestalo krvarenje, onda vaginalno, 2 ujutru i 2 uvece. Jedino je pravilo da kad stavis ove vaginalete najmanje 2 sata ne ustajes. I da, bolji je efekat kod vaginalnog koriscenja, deluje lokalno a nema svrtoglavice i ostale nus pojave. Samo je bitno da nemas braonkasti sekret niti bilo kakvo krvarenje. Ili ako krene, opet vratis na oralnu upotrebu dok ne prestane.

< Poruku je uredio dejana007 -- 26.12.2010 11:09:28 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.12.2010 12:17:50   
Anoniman
sinoc sam stavila jednu tableticu i jutros jednu i sve je ok! resila sam da ovako koristim jos ova dva dana, do utorka, a za dalje cu videti sa doktorkom. 

(odgovor članu dejana007)
  Direktna veza do poruke: 571
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.12.2010 19:09:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dejana007

ja ga oralno pila dok mi nije prestalo krvarenje, onda vaginalno, 2 ujutru i 2 uvece. Jedino je pravilo da kad stavis ove vaginalete najmanje 2 sata ne ustajes. I da, bolji je efekat kod vaginalnog koriscenja, deluje lokalno a nema svrtoglavice i ostale nus pojave. Samo je bitno da nemas braonkasti sekret niti bilo kakvo krvarenje. Ili ako krene, opet vratis na oralnu upotrebu dok ne prestane.


Ovo obavezno... ja to nisam znala pa sam stavila...ustala i ishla s muzem u goste...posle nadjem poluotopljen utrogestan na gacicama user posted image mada...ja sam bash zbog toga pochela da ga pijem jer nisam imala zivaca da lezim tako dugo user posted image

(odgovor članu dejana007)
  Direktna veza do poruke: 572
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.12.2010 13:51:27   
smeško
Macaki, kao sto napisah, nisam imala nameru da te isprepadam. Samo sam htela da to prijavis doktoru, pa da on odluci sta ce dalje. Nase je da pricamo, a oni da donose zaljucke. Npr. ja sam otisla na pregled i rekla usput da me bole zglobovi na rukama. Odgovorio je da je to normalno. o.k. onda cu da trpim. Prijavljivala sam sve promene, a on ih je, kao kompetentno lice, klasifikovao kao bitne ili nebitne. Zao mi je sto sam te uplasila! Samo sam htela da ti kazem, pitaj doktora, ne oslanjaj se mnogo na nasa iskustva, jer ih ima razlicitih, a mi nismo doktori. I ja sam procitala da je svrab koji sam ja imala potpuno normalan u trudnoci, otisla na redovan pregled, rekla to doktoru, on mi dao dodatne analize krvi ispalo je da je dobro sto sam to uradila, jer smo moja beba i ja sada dobro.
Utrogestan je i meni spasio trudnocu u 6. nedelji. Nikako ga ne izbacuj! Zato sam ti napisala da ga koristis vaginalno. Tako kazu svi doktori. Da je delotvorniji, a ne izaziva nikakvu pojacanu osetljivost ni probleme.
Jos jednom, ne panici i ne izbacuj ga. Samo sve to reci doktoru kad odes na pregled i bice sve u redu.
Izvini, jos jednom, ako sam te prepala. Nije mi to bila namera. I nikako ne  izbacuj Utrogestan.
Ajde, bice sve u redu.user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.12.2010 14:26:07   
Anoniman
smesko user posted image ne brini sve je u redu, nisam ja bas toliko plasljiva user posted image

za sada ga koristim vaginalno i super mi je. sutra idem najzad kod moje dr pa cu joj sve reci i posavetovacu se sa njom kako da ga dalje koristim.

imam samo jos jedno pitanje. posto sutra u pola 6 idem na pregled, a ne znam jos uvek sta ce mi tacno raditi ( da li obican uz ili vaginalni i da li ce me mozda pregledati?) da li da prestanem sa vaginalnom upotrebom veceras ili da stavim jos 1 tableticu veceras, a sutra ujutru da ga popijem? on je kad curka malo mastan, pa zbog toga . ..  user posted image

(odgovor članu smeško)
  Direktna veza do poruke: 574
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.12.2010 14:33:04   
smeško
Da ga stavis, naravno! Nemoj da preskaces terapiju. A sto se tice masnoce, navikli su oni, bez brige. Meni su radili i uz i preglede i briseve bez problema. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here