|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.12.2010 14:50:14   
Anoniman
nisma ni mislila da preskacem. mislila sam sutra ujutru da ga popijem, ali ne znam da li i veceras da popijem ili da ga stavim vaginalno? sta znam, mozda joj dune da me pregleda ginekoloski ili da mi radi briseve isl. user posted image

(odgovor članu smeško)
  Direktna veza do poruke: 576
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.12.2010 15:06:53   
smeško
Nista nece smetati ni brisevima, ni pregledu, ne brini!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.12.2010 15:37:25   
Anoniman
ok, hvalaaa user posted image

(odgovor članu smeško)
  Direktna veza do poruke: 578
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
10.1.2011 16:53:29   
madre
ja sam pila utrogestan u trudnoci 3x2user posted image kapsulice, nisam mogla vaginalno zbog krvarenja! i to sve do 9og meseca. mislim da pomaze!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
10.1.2011 17:29:03   
dejana007
IZVORNA PORUKA: smeško

Nista nece smetati ni brisevima, ni pregledu, ne brini!


ovo nisam znala. mislite da mogu da radim cervikalni bris iako koristim vaginalno utrogestan 2x2 i da to ne utice na rezultate?

da, pomaze. moja drugarica pocela da ga pije tokom osmog meseca pa sve do porodjaja. i porodila se normalno tj grlic joj je bio dovoljno otvoren.

< Poruku je uredio dejana007 -- 10.1.2011 17:30:29 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.1.2011 1:38:59   
carobnicabc
Uh slucajno naidjoh na ovu temu i zabrinu se. 5. nedjelja sam i koristim utrogestan vaginalno 2*2. Jel se uvijek daje samo ako je prisutan neki problem, ili se daje i preventivno, da bi mozda sprijecio neki problem? Dr. mi nije nista rekao osim da ga koristim 7 dana da se ucvrsti trudnoca. Sada sam se bas zbunila, zna da sam panicar i sada me strah da mozda nesto nije ok pa da nije htio da mi kaze..... Jel ga neko koristio radi "ucvrscivanja"?user posted image

_____________________________

11.09.2011. Staša

Moja najveca radost i sreca. :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.1.2011 8:32:55   
dejana007
ja ga koristim od kad ostala trudna i jos ga koristim a 6 sam mesec. s njim sam sigurnija. bila na terapiji i 4x2, pa 3x2, a sad vec duze vreme 2x2, koristi se kad imas manjak progesterona. daje se kad postoji problem koji ne mora biti fatalan. da nema nikakvih problema ne bi se davao preventivno. al to sto ga koristis nije toliko strasno ko sto ti mislis. nema razloga da se plasis. pozdrav.

< Poruku je uredio dejana007 -- 11.1.2011 8:34:00 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu carobnicabc)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.1.2011 23:57:02   
carobnicabc
Hvala Dejana..... Bas cu dr detaljno to ispitati...... Kada sam bila prvi put, kada je ustanovio trudnocu, iskreno bila sam previse uzbudjena da bih mogla bilo sta pitati. Ali sledeci put-jadan on.... user posted image

_____________________________

11.09.2011. Staša

Moja najveca radost i sreca. :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.1.2011 0:45:54   
Anoniman
carobnice, opusteno. ja sam se isto pitala svasta nesto kad sam dobila da pijem utrogestan i to zbog samo jednom maleckog braon traga na gacicama, ali veruj mi da ti on moze samo pomoci da se beba lepo "ucvrsti" i da smanji rizik da se nesto ne daj Boze ne desi. slobodno ga koristi, ali i pitaj dr sve sto te zanima.
meni moja dr na pocetku trudnoce nije htela da daje nista jer je bila u fazonu, ako se odrzi, odrzi se, ako ne onda je i trebalo da ode. da nisam imala to oskudno krvarenje u sedmoj nedelji ne bi mi ni dala da ga pijem. sad sam sigurnija sa njim.

(odgovor članu carobnicabc)
  Direktna veza do poruke: 584
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.1.2011 1:08:50   
carobnicabc
Iskreno malo imam osjetljivu kozu dole pa me malo iritiraju te vaginalete, ali rijesila sam to. Stavim vaginalete, pa namezem sve lijepo kantarionom, ulozak najobicniji onaj valjda za porodilje, posto me svi drugi iritiraju, a ne mogu zamisliti da mi to iscuri na gacice. Malo me to zamara, ali ajde nema veze. Ako ce bebi to da pomogne sve cu da uradim, jedino sto sam se bas malo prepala zbog cega mi je dao da to koristim. Nadam se da nije nista ozbiljno ni strasno.... Pa ne bi imalo smisla da presuti..... Valjda..... Vedjet cemo u cetvrtak..... Hvala na tjesenju..... user posted image user posted image

_____________________________

11.09.2011. Staša

Moja najveca radost i sreca. :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 17:20:32   
Anoniman
uh, ja sam juce ponovo dobila krvarenjei povecana mi je doza utrogestana. sad koristim 2+1+2 vaginalno.
u utorak moram definitivno da dasm urin na analizu, pa sam resila da veceras i sutra citav dan koristim oralno jer je bas stvarno mastan, jos posebno kad stavim 2 odjednom.
sad samo razmisljam da nije to prevelika doza jer ga ja ionako lose podnosim? 500 mg utrogestana . . sad sam citala uputstvo, uglavnom se ne pije toliko. sad vidim da ste i vi sve uglavno pile tu ili jos i vecu dozu. 
a, sta mislite? 

(odgovor članu carobnicabc)
  Direktna veza do poruke: 586
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 18:27:25   
mirjanica
Pa Macaki draga, valjda oni znaju, mislim doktori!
Ja koristim ukupno 200 mg, dve uvece, a znas kakav problem imam! Doduse, ja primam i injekcije progesterona a to je valjda isto! Poslusaj ih za sada, pa vidi kako ce ti biti narednih dana pa kad odes na dabl proveri opet!
Znas da se i ja bojim tolikih lekova, em ta terapija, em sad ako mi uvedu za pritisak lekove, sve me nesto strah kako bebe reaguju i rastu od tolikih lekova koje mi pijemo, meni je ipak sve to sumnjivo ma sta doktori pricali, al eto moramo da im verujemo nazalost kad imamo probleme...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 18:30:05   
Ana RR
Macaki, zašto toliko brineš oko utrogestana? Prepisan ti je zbog mogućeg rizika, nemoj sumnjati. Moja drugarica je koristila 3 ujutru i 3 uveče sve do 5. meseca, a čak i nije imala krvarenje. Opusti se i veruj svom lekaru.




< Poruku je uredio Ana RR -- 16.1.2011 18:44:23 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 19:27:39   
Anoniman
ana, da li je tvoja drugarice pila ili koristila vaginalno?
od kad sam prestala da ga koristim oralno, ja sam se preporodila jer sam ga ranije mnogo lose podnosila.
ali moram da nosim urin na kontrolu, a posle toga i briseve da dam, a on je mnogo mastan kada curka i zato moram opet da predjem na oralnu upotrebu bar na dan, dva.
samo sam se pitala da li je 5 tableta dnevno previse?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 589
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 19:30:51   
minna
Ja sam u jednom trenutku pila 4x2 dnevno, mislim da je to najveca doza

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 19:31:59   
Ana RR
Vaginalno je koristila, isključivo. Ne treba ga piti jer nije dobar za jetru.
A kad nosiš urin, svakako ćeš im naglasiti da si trudnica i da koristiš terapiju, mislim da njima to ne smeta.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 19:37:13   
lenaa
Macaki ne smeta sto trebas da nosis urin na kontrolu. Ja sam koristila utrogestan 3 meseca vaginalno 400 mg dnevno i uvek na kontrolu sam davala i urin. Ne brini.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 19:37:25   
Anoniman
joj minna! user posted image 8 komadaa

ana, ja ga i ne pijem, koristim ga vaginalno. samo cu veceras i sutra da ga pijem jer u utorak nosim urin. valjda cu preziveti 1 dan.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 593
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 19:38:49   
Ana RR
Evo i lena ti je napisala, ništa ne smeta utrogestan za kontroluuser posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 16.1.2011 19:39:08 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 19:39:09   
Anoniman
lenna, pa kako? bude bas bas mastan urin od njega, jos ima i belih komadica leka. user posted image nekako me sramota to da nosim tako. a jesi li i briseve davala dok si ga koristila vaginalno? 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 595
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 19:40:18   
minna
Da, ja mislim da sam 7 dana pila tako puno, a posle mi je smanjio...uzas, ali pomoglo jeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 19:42:04   
lenaa
Macaki slobodno mozes nema veze sto je mastan i ja sam tako uvek mislila da ce svasta da otkriju u mokraci zato sto koristim utrogestan pa je uvek bila u redu i bez bakterija.Ja sam na svakom pregledu davala i mokracu i uvek je sve bilo u redu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 20:03:12   
mirjanica
Ne smeta za urin, ja nosila vec dva puta!

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 20:10:59   
Anoniman
Ja sam juče počela da pijem Utrogestan 2x1 kapsulu. Imam kontrakcije već dve nedelje, nisu bolne ali su čestei svaki dan ih imam. Od juče mi je nešto muka i namam apetit, a i malo sam kilavija nego inače. Sve mislim da mi to nije od tih hormona? Da li je neko od vas imao ove simptome dok je pio lek?

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 599
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2011 21:05:49   
Anoniman
minna, lenna, mirjanice, hvala!

zille, moze da se javi i mucnina i pospanost, vrtoglavica. . . pitaj dr da ga koristis vaginalno. ja sam ga isto lose podnosila, a onda sam presla na vaginalnu upotrebu i sve je bilo super.

< Poruku je uredio Macaki -- 16.1.2011 21:06:28 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here