|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: Rocknroll
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 20:14:37   
bea83
evo i ja nadjoh jedva preko neke veze (i to mora preko vezeuser posted image ) i za sad imam, ako bude gusto Ana zovem te u pomoć, ja primam na tri dana

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 20:21:19   
Chipsy
Drage moje, ako vam nesto znaci, ja sam danas kupila u Kragujevcu, u Pivari, u jednoj maloj apoteci...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 21:59:20   
Anoniman
ooo moja kragujevcanka  user posted image pa jos pivarka! user posted image

ja ga jos uvek koristim, imam jos 15 tabletica, svako vece po jednu. nadam se da je to ok....

(odgovor članu mama kukunka)
  Direktna veza do poruke: 728
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.6.2011 22:24:01   
Chipsy
Ma nisam ja pivarka, al tu ima injekcijauser posted image . A Utrogestana hvala Bogu ima, jer ja koristim 3x2, samo bi mi nestasica falilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.6.2011 13:05:40   
Anoniman
nisam ni ja pivarka, ali sam emotivno vezana za taj kraj user posted image

sta rekoste zene, moze i cela 36 nedelja ili do ulaska u 36?
greota da se baci user posted image


(odgovor članu Chipsy)
  Direktna veza do poruke: 730
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.6.2011 13:28:00   
Ana RR
Macaki, može sigurno. Pa ja do punih 37 nedelja pijem gynipral.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.6.2011 14:20:05   
Anoniman
hvala user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 732
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.7.2011 11:34:16   
Mama 78
Nesto mi nista nije jasno oko ovog utrogestana.Sad sam 11.ned. stavljam ga vaginalno od pocetka 2 puta dnevno i po svemu sudeci moja dr. nema nameru da miga izbaci.Na internetu sam nasla da od 2.tromesecja nema svrhe da se koristi,jer ga sam organizam dovoljno stvara,a moguce je da izazove ostecenje jetre tako pise u uputstvu.Moje pitanje do kad ste ga vi koristile!!?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.7.2011 11:58:05   
bea83
mama 78, izaziva oštećenje jetre samo ako se pije, ima puno žena koje su ga koristile do kraja trudnoće mada mnogi doktori kažu da posle nema nekog efekta, ne znam...ti imaš još dve nedelje do drugog tromesečja možda će ti ukinuti kad napuniš punih 14 nedelja

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.7.2011 12:01:07   
Mama 78
Da Bea pa to nisam shvatila kod koga izaziva ostecenja prvo sam skontala kod bebe,ali posto je tako,a ja stavljam vaginalno onda nema bojazni.Idem dalje zna ona sta radi,valjda?user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
19.8.2011 23:31:55   
crazymama
molim za savet - upravo sam saznala da sam trudna, test jasno pokazuje dve crte (nije bledunjava druga, vec jasna, i to se pojavila posle nekoliko sekundi, pritom od popodnevnog urina, nije bio jutarnji)... sutra planiram da odem da mi urade bhcg, ali razmisljam da odmah na svoju ruku pocnem da stavljam utragestan vaginalno, jer sam prosle godine imala spontani u petoj nedelji, pa sam jako uplasena da mi se ne desi nesto dok ne odem kod dr na pregled (koji je trenutno na moru)..? da li smem da to uradim na svoju ruku i u kojoj dozi, ako smem..? trudnoca mi sada nije veca od 4 nedelje, znaci, bas je rano...

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.8.2011 2:31:25   
Sashica82
Crazymama, moj ti je savet da to ne radis na svoju ruku. Meni se isto desilo prosle godine, ostala trudna, dva dana kasnije blago krvarenje i prepise mi doca utrogestan. Ja sam ga pila, ali nije stalo krvarenje. Onda mi je doktorka rekla sledeće: prestani da pijes, mlada si, zdrava si, ajde da pustimo prirodu da uradi svoje, ako je sve ok, zadrzace se plod, da ne cuvamo nesto sto ne zeli da se sacuva. Ja sam bila jos pod uticajem utrogestana i ipak se u 6 nedelji desio spontani.

Sada sam ponovo trudna, 33 nedelja, bez ikakvih lekova, zaista dobro nosim bebu, bez ikakvih tegoba. Sigurna sam da ce i kod tebe biti isto, samo nemoj da se brines i uzivaj!

Druga je stvar ako imas medicinske indikacije da uzimas utrogestan....

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.8.2011 11:07:51   
crazymama
poslusacu te, hvala...
jutros sam dala krv za bhcg i progesteron, pa cu zvati dr telefonom... HVALA!!

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.8.2011 13:56:31   
crazymama
upravo mi je stigao rezultat za progesteron, pise 31,1, pa ako se neko razume, molim da mi kazete da li je ta vrednost ok...? dr mi je na moru, a zbunjuju me ove vrednosti na rezultatu...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.8.2011 14:00:25   
cockic
ja bas nisam razumela tvoj rezultat koja ti je vrednost bhcg?

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.8.2011 16:12:42   
crazymama
bhcg mi je 869
poslednji menstruaciju sam imala 20.07.
to mi se cini da je ok, ali ne znam da li je dovoljno da mi progesteron bude 31.1? u rezultatu stoji ovako:

folikularna od 0.15 do 1.10ng/ml
faza           od 0.48 do 1.72ng/ml
luteinska   od 1.5 do 22.6ng/ml
menopauza od 0.00 do 0.90ng/ml
muskarci     od 0.27 do 0.90ng/ml

to su referentne vrednosti za progesteron, a meni je rezultat 31.1

to ne umem da protumacim, mada vidim da mi je iznad svake vrednosti, sto mi i treba :)

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.8.2011 16:17:18   
^iva^
ja mislim da je dobar ali mozda neko drugi znaot bolje da protumaci user posted image

_____________________________

iva

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.8.2011 16:21:20   
degu
I meni se čini da je dobar user posted image
skroz su drugačije referentne vrednosti moje laboratorije, ali po tvojim mi se čini OK.
Svakako se posavetuj sa Dr-om zbog prethodnog iskustva, a ja ti želim laku i bezbrižnu trudnoću user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu ^iva^)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.8.2011 19:20:15   
crazymama
hvala drage, sad sam se malo opustila... dr dolazi za 10 dana i rekao mi je da planiram UZ tada.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.8.2011 16:47:30   
crazymama
evo mene, dobila sam inekciju progesterona i 3x1 utragestan oralno i 1 vaginalno uvece... to sve preventivno, jer idemo na more, inace je sve OK
HVALA!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.9.2011 19:02:13   
traveler81
Drage devojke,

da li ste obavestene o tome da je Utrogestan stavljen na pozitivnu listu lekova i da ga sada mozete dobiti na recept sa participacijom od oko 250 rsd? (inace kosto nepunih 600 rsd)

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.10.2011 22:46:17   
goda
To za moju drzavu ne važi,ja ga redovno kupujem a doca uzalud troši papir kada mi napiše recept. Čak sta više,piše na apoteci "Izdajemo lekove na recept",hajd da proverim možda je razumna nekla cena sobzirom da ga kupujem svakih 5 dana u jednoj apoteci za 13 KM,kad teta iza stakla kaže:" 17 KM gospođo"!

< Poruku je uredio goda -- 3.10.2011 22:47:26 >

(odgovor članu traveler81)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.10.2011 18:50:51   
goda
Danas sam bila na kontroli u DZ,do sada sam koristilka utrogestan 2*2 tablete vaginalnoi danas mi doktor kaže da to prestanem da počnem da pijem ginipral na 6h i verapamil na 8h. Izađem iz ordinacijenazovem svog ginekologa u porodiliuštu,odem i kod njega na pregled odmah i kažem sta mi je rekao u DZ on mi kaže a to pijem uzalud nego da to batalim i nastavim sa utrogestanom do 35 nedelje. Kaže da bih se o0sevcala bolje ja od giniprala i verapamoila ali je za održavanje bolji utrogestan.


(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.10.2011 22:10:28   
dacca
Ja sam izbacila utrogestan napokon!!!!! Koristila sam ga punih 36 nedelja, tacno 40 kutija. Cijena kod nas je od 7.40-8.20 e (koliko sam ga ja placala)

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.10.2011 12:37:49   
Guardian
Drage moje,

Ja sam opet prokrvarila u utorak, pa sada u petak. Nista mnogo, ima i braonkastog iscedka, ali sam van sebe i placem, strepim, ne smem ni do toaleta da odem. Sve mislim, evo sad ce ponovo...user posted image

26-a sam nedelja, Dr kaze da je grlic u redu, beba takodje Bogu hvala, ali da se jednostavno to desava, pukne neki krvni sud grlica i to je to. Moguce je da ce mi tako biti do kraja.

Uvela mi je opet Utrogestan, 3 puta po 200 vaginalno i malo sam psihicki bolje uz njega. Da li on zaista odrzava trudnocu i stiti od kravrenja i preteceg pobacaja?

Da li je jos neka od vas imala takvih ili slicnih problema?

Moram i da mirujem, ma sve cu izdrzati samo da bebac bude dobro.

Pozdravljam vas sve, javite se savetima, uvek su dobro dosli.user posted image

(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here