|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.10.2011 14:19:02   
goda
Koliko znam utrogestan nadolknađuje  progesteron ako ga materica ne proizvodi dovoljno. U svakom slučaju može da se koristi i preventivno pa ga poreporučuju. Lezi odmaraj i cuvaj se.

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.10.2011 15:05:59   
vonavoj
guardian,dr daju i utrogestan i ginipral za odrzavanje,ali svi kazu da su ti lekovi samo 40% za odrzavanje i sprecanje poboacaja,a 60% je mirovanje,ni lekovi nisu svemoguci,(npr u Americi ih uopste ne daju,smatraju da nemaju svrhu) tako da ti je moj savet sto vise da mirujes,ako treba samo do wc-a! sve smo prosle kroz to,evo i ja...i ovo je poslednja kutija giniprala koju pijem!user posted image

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.10.2011 17:06:49   
Nanet
Guardijan, samo miruj.
Ja sam u prvoj trudnoći prokrvarila u 12. nedelji. Doktori su davali samo 1% šanse, da će moja beba ostati.Terapija je bila dabroston i strogo mirovanje (dakle samo ležanje, sedenje nije dolazilo u obzir), a savet mog dr je bio da ne podižem ništa teže od kašike. Ustajala sam bukvalno samo do wc-a, i tako puna 4 meseca! Moj dečak će uskoro napuniti 5 godina! Pretpostavljam da su lekovi pomogli, ali ipak verujem, baš kao što je Vonavoj napisala, da je mirovanje odradilo veći deo posla.
Zato, i moj savet je da se naoružaš strpljenjem i pokušaš što više da miruješ.

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.10.2011 18:01:55   
Guardian
Hvala vam mnogo, divne ste.user posted image

Kao sto rekoh, nista mi nije tesko zbog bebca, samo sto mi internista naredio setnju preko 5km zbog gestacijskog dijabetesa, pa sam sad ni tamo, ni ovamo. Svakako cu malo po kuci, do wc-a, kad idem u dom zdravlja, na komisiju i to je to.

(odgovor članu Nanet)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.10.2011 10:27:05   
Gonzo
Prvi put sam ovde i jako sam srecna sto ovako nesto postoji. zaista ste sve divne i puno znace vase porkuke.

Ja sam u svojoj prvoj trudnoci 7 nedelja. javio mi se braonkast iscedak i dr mi je prepisao utrogestan 200 mg, 2x1 uvece i ujutru. Ja ga koristim oralno. Dosta sam uplasena a u toku ove nedelje bi trebalo da vadim krv dva puta. sutra i u cetvrtak. nadam se da je sve u redu. Od kada koristim utrogestan "krvarenje" se nije povecavalo, dosta se i smanjilo.
nemam nikakve bolove ali sam bez obzira jako zabrinuta.user posted image
potrebna mi je podrska nekog ko je sve to prosao.....hvala vam unapred!

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.10.2011 10:33:04   
vonavoj
gonzo,i ja sam prosla krzo braon iscedak,evo me u 37oj nedeljiuser posted image nisam imala boloveuser posted image
isto sam bila preplasena,ali to je neki disbalans hormona u tako ranoj trudnoci,mora da se miruje,i to da se ozbiljno shvati,makar dok postoji iscedak da je strogo mirovanje,posle ce vec dr dalje da te uputi..ja sam posle cak i radila,ali sam se cuvala....do nekog perioda dok bebac nije siguran,dok se nije dobro pricvrstiouser posted image

(odgovor članu Gonzo)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.10.2011 10:33:54   
Olga75
dobrodosla Gonzo user posted image
verujem da ce sve biti ok , ima dosta trudnica koje su uzimale utrogestan i iznele trudnocu do kraja , pridruzi nam se i na ostalim temama , npr OVDE


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Gonzo)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.10.2011 10:35:23   
dacca
A meni je bilo 25 dana, sa dobrim pravim krvarenjem prvi dan (kao menstrualnim). Lezi, slusaj svog dr i misli pozitivcno! user posted image user posted image user posted image
Dosta njih je proslo kroz to!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.10.2011 10:35:58   
bea83
Draga Gonzo,evo šaljem punoo podrške user posted image Meni je braonkasto krvarenje počelo dva dana nakon pozitivnog testa i bete, i trajalo punih mesec dana. Koristila sam utrogestan 3x1 od 100mg do 12 nedelje, a posle 2x1 do 16 nedelje. Takodje sve to vreme sam primala i progesteron injekcije.Evo me sad u 22 nedelji, bebac šutira odavno, mazim stomak i uživam. Tako ćeš i ti uskoro. Znam da si uplašena ali budi pozitivna i ono što je najvažnije - miruj, miruj i miruj. Ja nisam ustajala skoro uopšte do 12 nedelje (imam jedan spontani iza sebe), čak sam i jela u krevetu. Možda sam i preterivala ali nisam htela da rizikujem. Od 12 nedelje sam polako se aktivirala i evo sad sam super, svaki dan idem u kilometarske šetnje i super se osećamuser posted image
Da li si čula srculence na ultrazvuku?
Pridruži se i ćaskanju u prvom tromesečju, biće ti lakše, evo teme KLIKNI OVDE

(odgovor članu Gonzo)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.10.2011 10:44:15   
Gonzo
hvala vam puuunooooo user posted image  !! zaista se nadam da je sve u redu. ja jos uvek radim, ali ću uskoro prestati, mozda vec sutra. UZ mi je dr odlozila pa bih trebala i to ovih dana da odradim nadam se da cujem jake i zdrave otkucaje user posted image
javljam sve rezultate!!!!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.10.2011 11:29:19   
Gonzo

Na veliku zalost nisam vise u vasoj grupi user posted image user posted image user posted image user posted image
Pozdrav i podrska za sve buduce mame, da ostanu sa svojim bebama.

(odgovor članu Gonzo)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.10.2011 11:31:54   
Ana RR
Gonzo user posted image  

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Gonzo)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.10.2011 11:39:26   
vonavoj
user posted image user posted image user posted image gonzouser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.10.2011 13:07:35   
goda
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,ne tuguj,ubrzo ces ti u nsu grupu,ali nadam se ne na temu odrzavanja trudnoce nego na neku veseliju i bezbrizniju. Oporavi se draga pa u akciu,glavu gore.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.10.2011 13:37:25   
Gonzo
hvala vam drage moje, nadam se da ce tako i biti ! moram da verujem!

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
22.10.2011 0:32:54   
bea83
gonzouser posted image user posted image user posted image user posted image drži se

(odgovor članu Gonzo)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.10.2011 1:38:01   
Dok cekam...
Utrogestan ide na recept, s tim sto se placa participacija oko 300 din po kutiji...bar je u Nisu tako....

Meni ga dala dr i rekla "pij ili stavljaj vaginalno, svejedno" tako da sam pocela da ga pijem..... kakva su iskustva sa uzimanjem leka oralnim putem? Da li bolje deluje vaginalno. Hvala!

(odgovor članu nadica82)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.10.2011 1:47:19   
liliana
Ja sam ga pila od 13 nedelje do  kraja trudnoće, 3x1. Nikada ga nisam koristila vaginalno

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Dok cekam...)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.10.2011 7:41:22   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Utrogestan ide na recept, s tim sto se placa participacija oko 300 din po kutiji...bar je u Nisu tako....

Meni ga dala dr i rekla "pij ili stavljaj vaginalno, svejedno" tako da sam pocela da ga pijem..... kakva su iskustva sa uzimanjem leka oralnim putem? Da li bolje deluje vaginalno. Hvala!



ja sve mislim da je efekat isti..od pocetka sam pila 3x1, pa onda 2x1 zbog povracanja..a onda mi je dr preporucila da ujutru pijem 1 od 100mg, a uvece stavim vaginalno od 200mg..i bas sam je pitala da li mogu da idem na oralno uvece, jer mi je jednostavnije i prakticnije, ali mi ona rece da se ovako bolje apsorbuje..
mislim da su iskustva razlicita..sta je istina..

(odgovor članu Dok cekam...)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.10.2011 11:50:52   
Dok cekam...
Ipak cu nastaviti da ga pijem, konsultovala sam se .... msm logika je da ga ti unesesh u organziam svejedno, ili ovako ili onako.... a kad mi je ovako vec lakse, sto da ne pijem.... nesto ne volim bre da tamo guram...pih....da izvinete user posted image ...

Hahahhaaa! Srecno!

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.10.2011 21:35:40   
Jole84
Vidim da mnoge od vas imaju iskustva sa Utrogestanom user posted image Mene jedino brine što i dalje zbog prolaktina pijem bromokriptin,ali manje,četvrtinu samo,a pošto je i ovo hormon..zna li neka od vas da li može kombinovano da se piju.....Do srede ću da poludim od silnih pitanja koje imam u glavi..tad imam pregled,da vidimo ima li nas na UZ ili ne..u petak se nije ništa videlo.
Mislila sam da ću da skačem od radosti a puna sam briga user posted image

(odgovor članu Dok cekam...)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.11.2011 18:52:34   
bea83
Ja sam opet na Utrogestanuuser posted image Joj što mi je dosadan više, kad vidim onu belo roze kutiju smuči mi se....Beba je jako nisko, i radi preventive dr mi je vratila Utrogestan 2x1 i to samo vaginalno (to je naglasila) dok sam u prvom tromesečju mogla i ovako i onako...I obavezno ležanje dva sata posle stavljanja...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.11.2011 21:32:41   
Ana RR
Devojke, ostale su mi dve kutije utrogestana, ako nekoj treba neka mi javi na pp. Bolje da nekome dam nego da stoje bezveze.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.11.2011 15:13:53   
Guardian
Ja ima uzasan sekret od Utrogestana. Koristim ga vaginalno ujutru i uvece po 200 mg, uzas, ne mogu da sperem masnocu prilikom tusiranja, ali sta cu..sve za nase bebce user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.11.2011 15:56:19   
goda
Juce sam bila na kontroli i pricam sa doktorom za kontrakcije koje imam. Kaže da mogu da se jave i do 10 puta a da grlic miruje(nije isto kod svake trudnice). Meni je grlic za sada super iako mi se jave kontrakcije 1-2 u toku dana,obicno uvece. utrogestan nastavljami dalje 2*2  do 36 nedelje.
Veliko mi je olaksanje kada odem i vidim da je sve u redu ovako se samo bespotrebno brinem.

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here