|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.12.2011 0:11:37   
crazymama
a ja ga pijem, ali posto me od sinoc boli stomak, mislila sam bas veceras i da ga stavim vaginalno... hm...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.12.2011 10:01:26   
thechic
cao cure , molim vas da mi neko odgovori ako zna  da li je ikome utrogestan pomjerio ciklus ...odnosno da dva dana na dan ocekivane menst. ide smedje prvo ...koristila sam ga u pokusaju ins. ali od juce kad sam trebala dobiti ide mi samo smedje ...nema krvi jos.... pa me zanima da li je to mozda od lijeka ili da idem doktoru ako ne krene za dan dva...user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.12.2011 10:49:16   
crazymama
ja mislim da od progesterona ne bi trebalo da imas bilo kakvo krvarenje, jer on sluci da bi to sprecio.

< Poruku je uredio crazymama -- 30.12.2011 10:55:18 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.12.2011 11:08:15   
thechic
znaci moguce je da on  odlaze menst.???

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.12.2011 16:12:22   
crazymama
pre bih rekla da on sprecava krvarenje ukoliko se jajna celija oplodi i pomaze joj da se ugnezdi u matericu, a ukoliko nema oplodnje, mislim da nema ni delovanja u smislu da odlaze menstruaciju.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.12.2011 17:02:50   
bea83
IZVORNA PORUKA: thechic

cao cure , molim vas da mi neko odgovori ako zna  da li je ikome utrogestan pomjerio ciklus ...odnosno da dva dana na dan ocekivane menst. ide smedje prvo ...koristila sam ga u pokusaju ins. ali od juce kad sam trebala dobiti ide mi samo smedje ...nema krvi jos.... pa me zanima da li je to mozda od lijeka ili da idem doktoru ako ne krene za dan dva...user posted image


To jeste od utrogestana, zato se i vadi beta 14 dana nakon ovulacije(u tvom slučaju insemenacije), pa ako nema trudnoće prekida se terapija kako bi menstruacija došla u narednih 2,3 dana. Do mestruacije u prirodnom ciklusu dolazi kada padne nivo progesterona, pošto utrogestan veštački stvara veći nivo progesterona onda ne može da dodje do mentruacije na vreme i u uobičajnom obimu nego ide to braonkasto i uvek kasni

(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.12.2011 17:09:34   
crazymama
eto, neko ko zna, sad i ja znam :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.12.2011 21:43:37   
thechic
hvala ti na pojasnjenju...sad mi je lakse...test negativanuser posted image a nema user posted image ...pa sam se uspanicila ....

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.1.2012 1:29:45   
Sanchy
Veceras sam malo prokrvarila u 14 nedelji...uzas...dezurna dr.mi je prepisala Duphaston.3*1 medjutim u uputstvu za duphaston pise da se ne koristi u trudnoci?!Svasta...ima li neko iskustva sa ovim lekom??

(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.1.2012 12:55:29   
bea83
Sanchy nadjoh ovu temicu KLIK možda ti pomogne, stvarno nemam ličnog iskustva niti znam nekoga ko je bio na terapiji ovim lekom, mi smo svi uglavnom dobijali Utrogestan zbog krvarenja, ja sam na njemu od samog početka....

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.1.2012 15:54:47   
Sanchy
Videla sam tu temu tu se pominje neki dabroston nije isto,nema veze,resila sam,presla sam na utrogestan...pitala sam moju dr.kod koje idem privatno(ja ih imam vise u zavisnosti od situacijeuser posted image )kaze da se taj duphaston daje trudnicama bez obzira sto u uputstvu pise da se ne daje(!)ali ako cu biti mirnija slobodno da predjem na utrogestan i ja lepo predjoh...taj duphaston sam popila samo sinoc jednu..
Beapijes utrogestan od pocetka i verovatno do kraja ?Jesi morala i da mirujes sve vreme ili ne?I koliko dugo si imala curkanje,posto predpostavljam da su ti zato i prepisali utrogestan?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.1.2012 16:05:16   
bea83
Sanchy, prokrvarila sam odmah nakon uradjene bete 4+2 nedelje, prvo rozikasto a onda braonkasto, odmah su me stavili na najjaču dozu utrogestana 3x1 i injekcije progesterona i strogo mirovanje (imala sam i prethodni spontani pobačaj pa je moja doktorka bila dodatno obazriva). I pored sve te terapije curkala sam dobrih mesec dana. Injekcije i mirovanje su mi ukinuli u 12 nedelji, nakon dabl testa, a utrogesten sam nastavila do 16 nedelje 2x1. Onda su mi se nakon 4 nedelje javili bolovi za koje smo utvrdili da su od peska i ciste u bubregu koje je prouzrokovao bebin niski položaj pa su me vratili na mirovanje(mada ne tako strogo), ubacili mi pojas i vratili utrogestan 2x1. Medjutim u 25 nedelji sam opet prokrvarila i to crveno, konstatovali su da je pukao neki kapilar i povećali mi utrogestan na 2x1 ali onaj od 200mg. Hteli su da me drže na njemu samo do 32 nedelje ali pošto mi je grlić mekan i uloživ ostaviće me na terapiji do kraja, verovatno do 38 nedelje, ako izdržim dotleuser posted image  Izvini što te udavih....Sve u svemu Utrogestan i ja se družimo skoro od prvog dana sa pauzom od par nedelja...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.1.2012 16:30:13   
smeskicTB
Sanchy, draga, da ti kazem..mojoj kumi se braonkasta krv pa i crvena pojavila u 16oj nedelji. mirovala je, stavljala 3x200mg utrogestan i za neke 4nedelje je sve bilooo super! mislim, odmah je bilo..ali utrogestan je nekoliko nedalja koristila..i posle toga nikkavih problema nije bilo!
samo miruj sada malo i koristi lek!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.1.2012 16:36:08   
Sanchy
Beanisi me udavila,uvek me interesuje iskustvo drugih kakvo god da je...i ja imam i pesak i kamenje u bubrezima...ne gine mi mirovanjeuser posted image
Smeskici meni je odmah stalo i beba je ok,danas smo je probudili na uz,pa se proteze tako malo user posted image ...valjda necu piti dugo taj utrogestan...ne bih nikoga da plasim ali radili su neke studije koje su povezale uzimanje vestackih hormona sa pojavom raka dojke ili grlica u kasnijim godinama...posto ja volim da zabadam nos svuda i to me je istraumiralo...nadam se da grese iskreno...

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.1.2012 16:41:25   
bea83
Sanchy, ja Utrogestan stavljam vaginalno od početka, kažu da u prvom tromesečju može i oralno (ali ne dugo jer jako loše utiče na želudac) a kasnije obavezno vaginalno jer posteljica preuzima funkciju lučenja progesterona a on bolje deluje lokalno na grlić. Ponekad ga popijem ako baš ne mogu da odležim ta obavezna dva sata, ali to je baš retko. Naravno da bi bilo najbolje kad bih mogle da ga preskočimo skroz ali ipak nam on pomaže da zadržimo naše bebe tako da bez obzira na negativne posledice, pozitivne ipak imaju prednostuser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.1.2012 18:31:09   
Sanchy
Ja sam dobilaa da ga pijem a 14 nedelja sam...hmm?!Iskreno radije bih ga preskocila u stvari nije mi jasno zasto prvo ne traze da se uradi progesteron pa tek onda ako je stvarno nizak da ti daju terapiju meni je uvek bio odlican pre trudnoce,vise puta sam ga radila zbog gojenja u predelu stomaka mislila sam da je od njega ali uvek je bio ok i sad odjednom ne valja...plasim se da uzrok nije nesto drugo a dzabe me kljukaju hormonima od kojih se jezim ali sad moram da ih pijem jer nemam drugu opciju osim sutra da porazgovaram sa mojom dr...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.1.2012 10:02:48   
soni
Juce mi je lekar prepisao utrogestan od 200 , ujutro oralno, uvece vaginalno.. sinoc sam ga stavila pred spavanje i nisam ustajala do ujutro i primetila da mi je iscurilo ista kao kod klasicnih vaginaleta. jel i vama tako??

Koliko najmanje moram da lezim posle vaginalne upotrebe?


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.1.2012 10:05:11   
bea83
Meni rekoše najmanje 2 sata, normalno je da ti curka, ja stavim dnevni uložak

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.1.2012 10:09:52   
smeskicTB
soni, mene izlude vise to curkanje..nekada po celo pre podne nema nista..a onda popodne..
ja ga stavljam vaginalno uvece i ujutru oralno od 100mg od 12n..i evo sve vreme..

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.1.2012 10:11:18   
soni
hvala bea,smeskic nista mi nije curkalo zato i pitam user posted image , al nema veze , mozda je sa mokracom izaslo.. inace sam u srbiji pa sam isla ovde na pregled i prepisao mi je lek, nakupovala sam i za tamo user posted image , cude se da mi to u norveskoj niko nije dao, videli su mi i male kontrakcije

< Poruku je uredio soni -- 15.1.2012 10:13:31 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.1.2012 10:22:39   
bea83
biće to sve ok,soni,samo ti koristi lekić,znam da je tamo drugačije i da se pored toga radjaju živa i zdrava deca ali zašto ne koristiti nešto što može da pomogne...samo ti ponesi zaliheuser posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.1.2012 9:36:06   
malenac76
i mene izludjuje curkanje po cijeli dan ali stavim vaticu pa nekako izdrzavam user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.1.2012 15:04:03   
aleksandrova
meni jos od 13.01. vec na prvom UZ prepisala dr. utrogestan 200mg i to 2x1 vaginalno...i progesteron injekciju jednom nedeljno a nemam hvala Bogu ni krvarenje ni nista slicno,rekla mi i da mirujem jer se plod nije dobro "pricvrstio i da osecam da su mi grudi ogromne dala mi aspirin od 100mg ujutru na gladno pa posle dorucka folnu kiselinu i posle svakog obroka vitamin E za zvakanje...meni nista od ove terapije nije jasno aj za folnu i vitamin e ok al aspirin mi nije jasan i nije mi jasno sto i utrogestan a i + jednom nedeljno progesteron injekcije user posted image ne znam da l sam glupa al izgleda sam glupa moracu celu ovu temu da procitam od prvog do poslednjeg posta da vidim sta kako jer mi puno toga dr i nije objasnila...i strah me hvata i panika a i udavih vas znam

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.1.2012 16:13:11   
bea83
aleksandrova, kad se plod implementira blizu ušća materice (narodski rečeno kod izlazauser posted image ) to je malo rizičnije i onda hoće da daju terapiju progesteronom da bi pomogli da se razvija trudnoća kako treba. Isto tako aspirin služi da bi se krv razredila i da bi se beba bolje hranila i razvijala, jer nije dobro "pričvršćena". U svakom slučaju, terapija ti je dobra, samo lezi i miruj dok malo ne odmakne trudnoćauser posted image Šaljem ti sve najlepše misli i pozitivnu energijuuser posted image  

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.1.2012 16:14:48   
aleksandrova
hvala bea83 sve najbolje zelim

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here