|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Indukcija
19.6.2009 21:28:15   
Anoniman
Meni su dali indukciju sat prije poroda. Ali nisam osjetila razliku u jacini i ucestalosti  bolova. Mene su i prirodne kontrakcije jednako rasturale kao i indukovane. Prirodne su mi bile na svaki minut, nekada i bez pauze. Taman jedna zavrsi, odmah druga krene. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Indukcija
3.8.2009 22:06:49   
cici78
Meni je termin za 5 dana, sad sam od dr i rekla mi je da sam jos uvek potpuno zatvorena. Ako nista ne bude za vikend salje me u bolnicu da mi indukuju porodjaj, a vidim da je to nesto najgore za zene. Zar nema sanse da se to izbegne? Da li je neka od vas tako zatvorena krenula u porodiliste jer je premasila termin pa su je indukovali? I kakve su tada kontrakcije, s obzirom da su tek one pocetne? Ja cu primiti epidural ali tek kasnije kad se bar 3 prsta otvorim. Ko zna koliko ce to potrajati, tesko meni...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Indukcija
3.8.2009 22:34:59   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: cici78

I kakve su tada kontrakcije, s obzirom da su tek one pocetne? Ja cu primiti epidural ali tek kasnije kad se bar 3 prsta otvorim. Ko zna koliko ce to potrajati, tesko meni...user posted image


user posted image user posted image user posted image  slatko si me nasmejala,ja sam se porodila na dan termina,pukao mi je vodenjak nisam mogla da se otvorim,22 sata sam se mucila  i dali su mi indukciju i gel mi stavili i nista,porodila sam se carskim putem.

Bolovi nisu strasni,to ti je kao kad te stomak boli,samo su meni sa indukcijom bili cesci-odnosno imala sam ubrzane cesce kontrakcije,i sve jaceg inteziteta tako da kad te popusta bol ti taman pomislis uf proslo stize te drugi malo jaci,ili slabiji...Samo da krenes da se otvaras sa indukcijom to ti je najbitnije a bolovi nisu ne podnosljivi i da sa indukcijom porodjaj brze ide.

Ma nemas cega da se bojis veruj mi i ja sam se plasila ,medjutim kad je sve proslo sad mi je to smesno,bice ok sve.user posted image
Za mene je strasan carski rez to su tek bolovi posle anestezije.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Indukcija
3.8.2009 22:45:54   
cici78
Hvala, hvala puno na odgovoruuser posted image  Znaci prezivecu nekako...user posted image  pih kakva sam kukavica stvarno...ali nekako mi ta indukcija zvuci kao nesto bas grozno i bolno. A i ti si se Meryen bas namucila...22h? Svaka ti cast, ja ne znam kako bih izdrzala...

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Indukcija
8.8.2009 10:07:50   
Anoniman
Da se i ja nadovezem, mada mislim da is procitala gore moje post. Jednako bole i prirodni i indukovani trudovi, samo sto su indukovani cesci, pa se zenama cini da su bolniji, jer nema pauze ili vrlo kratko, pa nema s kada doci k sebi. Ali da pomaze- pomaze sigurno jer se brze otvaras. Ja sam bila 6 prstiju otvorena prije indukcije, ali moj problem je bila ljenoguza beba kojoj se nije bas izlazilo napolje. Zene se znaju poroditi za 15 min do sat vremena sa indukcijom. A nekima nije ni potrebna. Moj beban bi izletio odmah nakon sat vremena da nije bio toliko lijen. Zato ne razmisljaj, sve prodje, iako znam da ti to sada zvuci nemoguce. By the way tebi je danas termin???? Juuuu mozda si se vec porodila blago meni user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Bolovi nisu strasni,to ti je kao kad te stomak boli,samo su meni sa indukcijom bili cesci-odnosno imala sam ubrzane cesce kontrakcije,i sve jaceg inteziteta tako da kad te popusta bol ti taman pomislis uf proslo stize te drugi malo jaci,ili slabiji...Samo da krenes da se otvaras sa indukcijom to ti je najbitnije a bolovi nisu ne podnosljivi i da sa indukcijom porodjaj brze ide.



(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Indukcija
8.8.2009 11:24:52   
cici78
Ma nisam se jos porodila, ovaj moj je jos gora lencugauser posted image . Mozda ce se smilovati sad za vikend. Samo nek krene prirodno, a ukebacu ja te bolove posle epiduralom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Indukcija
8.8.2009 12:26:46   
Anoniman
Ima li ko da nam javi? user posted image Super za epidural, ja sledeci put sigurno cu sa epiduralom, pa makar na mjesec isla da ga dobijem.

IZVORNA PORUKA: cici78

Ma nisam se jos porodila, ovaj moj je jos gora lencugauser posted image . Mozda ce se smilovati sad za vikend. Samo nek krene prirodno, a ukebacu ja te bolove posle epiduralom.

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Indukcija
8.8.2009 20:01:52   
cici78
Naucicu muzica da vam javi...Ma ja bih ovaj moj kompic nosila u porodiliste, bas ste me opustile, super ste podrskauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Indukcija
8.8.2009 21:04:23   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: cici78

Ma nisam se jos porodila, ovaj moj je jos gora lencugauser posted image . Mozda ce se smilovati sad za vikend. Samo nek krene prirodno, a ukebacu ja te bolove posle epiduralom.


Cici, ne brini! Primices epi, nema tu mnogo mucenja! Kontrakcije bole, ali ne strashno, sve se to podnese i jos brze zaboravi!

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:01:42   
marince1
Jel zna neko posle koliko ''deluje'' indukcija?user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:06:35   
simke
Vrlo brzouser posted image A sad bezi sa teme da ne bi od muke pocela nocas da se poradjasuser posted image I nemoj toliko da se opterecujesuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:08:52   
gagana83
IZVORNA PORUKA: simke

Vrlo brzouser posted image A sad bezi sa teme da ne bi od muke pocela nocas da se poradjasuser posted image I nemoj toliko da se opterecujesuser posted image

E bas to sam i ja htela da joj kazemuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:09:52   
2002m
IZVORNA PORUKA: marince

Jel zna neko posle koliko ''deluje'' indukcija?user posted image
bila sam na indukciji ali neznam posle koliko pocinje da deluje(davno je to bilouser posted image )

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:10:09   
simke
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:33:38   
marince1
IZVORNA PORUKA: 2002m

IZVORNA PORUKA: marince

Jel zna neko posle koliko ''deluje'' indukcija?user posted image
bila sam na indukciji ali neznam posle koliko pocinje da deluje(davno je to bilouser posted image )



Ma ja nemam uopste strah od porodjaja (valjda zato sto neznam sta me ceka user posted image ), al cisto pitam koliko ce sve da traje...Bezveze...

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:39:08   
simke

IZVORNA PORUKA: marince

Ma ja nemam uopste strah od porodjaja (valjda zato sto neznam sta me ceka user posted image ), al cisto pitam koliko ce sve da traje...Bezveze...

Trajace onoliko koliko treba da trajeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:41:52   
marince1
IZVORNA PORUKA: simke


IZVORNA PORUKA: marince

Ma ja nemam uopste strah od porodjaja (valjda zato sto neznam sta me ceka user posted image ), al cisto pitam koliko ce sve da traje...Bezveze...

Trajace onoliko koliko treba da trajeuser posted image user posted image user posted image


fala ti,nisi morala ovoliko precizno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:43:09   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: simke


IZVORNA PORUKA: marince

Ma ja nemam uopste strah od porodjaja (valjda zato sto neznam sta me ceka user posted image ), al cisto pitam koliko ce sve da traje...Bezveze...

Trajace onoliko koliko treba da trajeuser posted image user posted image user posted image


fala ti,nisi morala ovoliko precizno user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:52:02   
2002m
marince, svaki put kada pogledam u tu tvoju pticu, ja se becimuser posted image user posted image .
Nemoj da se opterecujes pre vremena.Ja sam primila nubai ampulu i nisam ni osecala puno bolove.Kada prestanu kontrakcije meni se spavalouser posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:54:10   
marince1
IZVORNA PORUKA: 2002m

marince, svaki put kada pogledam u tu tvoju pticu, ja se becimuser posted image user posted image .
Nemoj da se opterecujes pre vremena.Ja sam primila nubai ampulu i nisam ni osecala puno bolove.Kada prestanu kontrakcije meni se spavalouser posted image user posted image



Ne beci mi se na avatar! user posted image

Nece mene da nista da boli,Marince ce da uzme epidural user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Indukcija
13.10.2009 23:55:39   
simke
To je sve individualno dragauser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Indukcija
14.10.2009 0:01:43   
2002m
IZVORNA PORUKA: marince


Ne beci mi se na avatar! user posted image

Nece mene da nista da boli,Marince ce da uzme epidural user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image marince je kukavicauser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Indukcija
14.10.2009 0:03:13   
2002m
Salim se dragauser posted image , malo te skrecemo sa teme.Nemoj puno da razmisljas o porodjaju.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Indukcija
14.10.2009 0:03:37   
leptir
Joj cure čitam ovo što pišete pa vam se divim one koje su se jednom već porodile pa sad za ubuduće znate bar pola šta vas čeka.Ja sam u 15 sedmici pa kažem ima još vremena a iskreno da vam kažem da se bojim.Nisam ni mlada pa pojma nemam ni kako ću odnosno na koji način ću se porodit.Kad sam pričala sa svojim gin on mi kaže ;uživaj u trudnoći ne misli sad na to;

ŽENE SU BAŠ HEROJI

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Indukcija
14.10.2009 0:03:56   
2002m
ja kucam po tastaturi a mom detetu visi glava sa krevetauser posted image user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here