|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
12.11.2014 19:31:27   
QueenJ
user posted image za kompot! Izašlo user posted image user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.11.2014 2:37:22   
mati
Queen jabuka resava stvar.
A za caj, ja kuvam iz kesice, ovaj sto nije u filter kesici mi je jaci.
Ostavi kesicu minut- dva dovoljno je, ona je mala.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.11.2014 13:49:32   
QueenJ
Hvaalaaaa, mati! user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.11.2014 15:29:46   
Jole84
Žene da li je ok da beba kaki čvrsto...kako da se izrazim a da ne kažem da kaki brabonjke user posted image I to jedva živo, baš se namuči. Nema više žute kake boje senfa...dr kaže da je to normalno, od hrane je.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.11.2014 19:45:50   
QueenJ
Ukoliko je stolica tvrda i podseća na klikerčiće, dete verovatno ima zatvor. Ako dete ima 1-2 pelene klikerastog sadržaja, to nije razlog za brigu. Ali, ako ima 3 ili više, treba se obratiti pedijatru. Zatvor je česta pojava kod dece u vreme uvođenja čvrste hrane. Detetu možete dati vode, sok od kruške ili šljiva, kako biste mu pomogli da se oslobodi stolice.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.11.2014 20:45:39   
Mala Elena
U pravu je Queen ali zavisi koliko je beba imala takvih stolica. Ako je jedna nije strasno. Zavisi i sta jede, a ako se zadrzi u crevima duze od dva dana, mora biti cvrsca. user posted image Eleni je jednom izasla u vidu trougla haha user posted image i odlepljuje se od pelene ...meni umalo oci ne ispadose user posted image

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.11.2014 18:15:24   
Jole84
Bogami ih je imala puno, po dve tri dnevno, već nekih nedelju dana ako ne i jače. Dr mi je rekla da je to sasvim ok zbog hrane. Tek juče je počela normalno da kaki i od sad jabuka svaki dan...iako mi je rečeno da ne dajem voće dok ne prihvati povrćni ručak, baš me briga, dete kaki samo s jabukom user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.11.2014 19:26:29   
QueenJ
I nama je vodica od kompota sa jabukama pomogla. user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.11.2014 23:09:16   
Jole84
Ja joj dam da gricka parče jabuke iz one "mljackalice" em češa desni em ručka (siska) jabuku i baš voli taj izum user posted image user posted image Nije baš za temu al ima veze sa kakanjem user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.11.2014 23:12:20   
mati

IZVORNA PORUKA: Jole84

Žene da li je ok da beba kaki čvrsto...kako da se izrazim a da ne kažem da kaki brabonjke user posted image I to jedva živo, baš se namuči. Nema više žute kake boje senfa...dr kaže da je to normalno, od hrane je.

Ovako je bilo Miti kad smo krenuli da uvodimo cvrstu hranu. I mislim da je to normalno. I spremi se na "smrdljivu" kaku. Cim pocnu da jedu kasikom kaka im ko odraslom coveku.user posted image Milina dok su na mleku.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.11.2014 23:19:34   
Jole84
E da znaš da je postala smIdljiva user posted image
Baš se muči sa tim brabonjcima, pratila sam šta jede ali je nevezano za neku konkretnu namirnicu, već uopšteno za čvrstu hranu.
Noću se baš prevrće i bude muka velika dok ne prducne user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.11.2014 4:06:08   
Misha i Ljisha
jole ako joj dajes pirincane kasice izbaci ih, i sve kupovne kasice koje u sebi imaju pirinac. Pirinac steze stolicu. Muce je plus i gasovi. Jeste do hrane ali moras da provalis do koje hrane. Npr moja D je od sargarepe imala tvrdu kaku. Mozes misliti koliko se napatila jela je pirincane pahuljice milupine i sargarepu, jadna je "kakila" 45 minuta, ja sam plakala zajedno sa njom. Ako joj jabuka radi posao daj jabuku ali budi svesna jabuka izaziva gasove.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.11.2014 9:46:11   
Rosita
Jole, D se tako patio od uvodjenja cvrste hrane do svojih oko devet meseci i da ti kazem, nista, ali apsolutno nista ga nije radilo, mozda jedino amarant. Situacija se promenila kad su creva sazrela i kad smo uveli gluten.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.11.2014 12:10:13   
mila83
Mojoj cerkici je isto smetala sargarepa i koliko se secam banana! ja sam praktikovala da dajem vodicu u kojoj sam kuvala jabuku.
Vodila sam dnevnik ishrane, kada koju namirnicu uvodim i dajem,i kada kaki, pa sam po tome videla sta joj smeta. Ona je inace od samog pocetka,kao beba imala problem sa praznjenjem creva,i dok je bila samo dojena beba.Onda se to malo promenilo kada smo poceli sa sokicima i cvrstom hranom, ali eto, bebe nekad reaguju na odredjenu vrstu hrane, jos im je tesko svariti tu namirnicu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.11.2014 22:11:03   
Jole84
MiLj tako se i ona mučila, po pola sata jadničko, na kraju je skinem i stavim na stomače, jedva živo kaki...baš žalosno bude. Setih se tvoje D za pirinčane pahuljice, ne dajem joj ih, trenutno samo meso i povrće i situacija je bolja.
Rosita znači ima veze i sa glutenom...mi ga uvodimo sledećeg meseca, kad savlada jedan obrok, tako mi je dr rekla.
Mila, divno ime user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.11.2014 22:18:08   
milicicak
Jole, uvedi joj kukuruzne pahuljice ili jos bolje palentu, to bas regulise probavu :) i izbegavaj pirnac :)

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.11.2014 22:27:18   
mama krava
Za praxnjenje creva je isto bitna masnoca. Slobodno u svaku kasicu stavi po kasicicu maslinovog ulja, hladno cedjenog ili avokado. Moji su oboje od jabuke imali proliv, a cerka je i povuser posted image racala. Sad jedu normalno

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.11.2014 22:32:48   
Jole84
Milicicak da li mogu da joj u kašicu sa kuvanim povrćem i mesom ubacim na pr kašiku kukuruzih pahuljica (ili palente)? Ne znam inače kako da joj dam jer ima samo taj obrok, ručak.
Mama krava probaću s maslinovim uljem. Jel ok jogurt? Zadnjih par dana joj stavim po malkice jogurta, tako mi reče dr.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.11.2014 22:43:35   
mama krava
Jole, po meni je rano za jourt, ali ti vidi kako ces.
Mozes u svaku kasu da detetu stavis po malo zitarica koje ste uveli i to po mogucstvu celog zrna (proso, amarant, ili kukuruzni griz, palentu)...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.11.2014 22:49:52   
milicicak
I ja mislim da je malo rano za jogurt...
Ali mozes da joj ubacis u kasicu malo palente ili kukuruznih pahuljica umesto krompira i pirinca. I krompir izbegavaj zbog zatvora :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.11.2014 22:51:10   
doktorkakristal
JOLE ako dajes jogurt on ce pomoci,vec rekose za maslinovo ulje isto pomaze,a kad budes uvela cveklu videces tek cudo moja dora od cvekle kaki po sto puta user posted image samo da se ne uplasis cvekla bas oboji stolicu bude bas crvena ,e da jos nesto one nestle zitarice sa sljivom su cudo Dora cim ih pojede u roku od 10 minuta kaki tako da mozes i njih da das povremeno

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
19.11.2014 9:40:19   
Jole84
Hvala žene user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
19.11.2014 13:27:03   
snezap
pirinac jako steze stolicu, a za sljivu provereno znam da je dobra za stolicu, pogotovo suve sljive, ali mozes davati i kasicu od svezih sljiva

_____________________________

Moja sreca je dva puta veca <3 Filip i Mihajlo <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.11.2014 18:26:04   
Mariya
Ja uvek imam sveze sljive u zamrzivacu, pa sam skuvala 2-3, izmiksala i davala joj uz ostalo voce za dorucak. I Lu je uvek kakila od Juvitana sokova.

(odgovor članu snezap)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.3.2015 7:57:19   
branki*
zenice,moja boka ranije kakila vise puta u toku dana,5-6 puta,pa je onda pocela samo pre podne 3 put se iskaki,ali sad juce nije kakila uopste.prekjuce pre podne 1 i juce nista i sad nista..znam da cete mi reci da se kod dojenih beba tolerise 7-10 dana,ali kako to ako se majcino mleko najlakse i najbrze vari,zar ne bi trebalo da ima redovno stolicuuser posted image
ovo mi je nepoznanica totalna,boza je uvek kakio kao grlica.


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here