|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
2.2.2011 11:03:35   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 11:05:29   
Olga75
stvarno nisam cula da neko vreba kad novorodjence pipi i kaka pa to im je posao da ruckaju , uneredjuju se i spavaju . user posted image
Naravno da je moja mama bolja mama od mene jer sam progovorila sa 11 meseci , ahaa kako da ne , mama , tata , daj , sta je to , mislim to jeste pricanje ali ne onako kako ja to zamisljamuser posted image , i kad je ona sa Marijom dete monogo lepse prica user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 11:07:58   
minavb
Kad procitam kako neke bebe jedu same i sta jedu sa 7 meseci, zapitam se da nisu klingonci ili nesto slicno, pa da tako napreduju.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 12:55:54   
Crvenkapa85
ja uopste ne obracam paznju na drugu decu...dal su jela sam ili nisu...do koliko broje,dal znaju da citaju sa 3 godine
ajde molim te....meni je to preterivanje...stalo mi jedno dete na salter letos od tri godine sa bakom i mali cita natpise sladoleda,ja stala pa ne verujem...i sve srice....lepo je to sve...al to dete treba i da ima neko detinjstvo koje ce pamtiti a ne kad ga pitaju da kaze....ucio sam da citam sa 3 godine....
moja maja ni sad nece da jede sama sem u vrticu...voli kad je ja hranim....a i meni je brate mnogo lakse da je nahranim a ne da mi brljavi po tanjiru sat vremena

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 13:30:10   
Anoniman
Ja samo mogu da zamislim sta li ce moja vec spominjana "prijateljica" govoriti kad deca dodju u taj period propricavanja,prohodavanja,samostalnog hranjenja...za sad njeno dete "fantasticno napreduje","nema nikakve reakcije na drzavnu vakcinu" (u prevodu - ti si idiot kad kupujes Infanrix), odlicno spava (zato sto ga seta po 6 sati dnevno s pauzama jer jedino tad spava)...ne volim kad se neko hvali a da ga nisam nista pitala - kad je nekome potrebna podrska tu sam ,zaista sam tu da cujem ,utesim i podrzim ,a ne da preispitujem tudje odluke osim kad se trazi komentar,posebno oko roditejstva. Zaboga,pa i meni je ovo prvo dete i ne znam ama bas nista,ko sam ja da nekoga savetujem,mogu samo da kazem kako ja to radim ili ne radim. A kad ONA pocne - vi ste pod staklenim zvonom, vi pijete humanu,a humana nije dobra, ne znam zasto kupujete vakcinu, zasto koristite te flasice,ove su bolje...user posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 14:41:57   
indy_25
Volim da se pohvalim svojom dijecom ako imam cime da se pohvalim. sari kad je izasao prvi zub nazvala sam drugaricu na tel i odma joj rekla kad je pocela da sjedi isto tako sam uradila i kad je naucila da nesto kaze i za bezbroj stvari. Ne vidim nista lose u tome ako se neko hvali sa svojom djecom. Ja to gledam ovako ako je to moja radost i sreca moja drugarica se isto treba radovati sa mnom. Takodje i kad neko hvali svoje dijete ne smeta mi uopste jer mi nije to normalno da mi smeta radujem se tudjoj sreci.

Volila bi da se mogu svaki dan hvaliti sa svojom dijecom i naglas svima vikati koliko sam ponosna majka ne vidim nista lose u tome.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 14:51:23   
Olga75
indy , naravno da treba da budemo ponosne na svoju decu ali zamisli da ti je odgovorila kako je njeno dete sedelo sa cetiri meseca i propricalo sa sedam. Iznervirala bi te sigurno


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 14:54:51   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: olga75

indy , naravno da treba da budemo ponosne na svoju decu ali zamisli da ti je odgovorila kako je njeno dete sedelo sa cetiri meseca i propricalo sa sedam. Iznervirala bi te sigurno


E o tome se radi. Kad je doticnoj dete napredovalo 300g jer je insistirala na dojenju a nije imala mleka ikad je siroto plakalo dan noc,a i ona s njim, samo sam joj falila ja da joj kazem kako moje dete spava jer je sito i kako je napredovalo citav kilogram user posted image . A naravno da mi je drago kad je nekome sve potaman,samo ne treba nikome stajati na muku.user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 16:01:35   
indy_25
IZVORNA PORUKA: olga75

indy , naravno da treba da budemo ponosne na svoju decu ali zamisli da ti je odgovorila kako je njeno dete sedelo sa cetiri meseca i propricalo sa sedam. Iznervirala bi te sigurno



Joj ne bi draga evo od moje drugarice mala je starija od sare 13  dana ona je pocela da sjedi sa 6  mjeseci i kad mi je to rekla posto obicno jedna drugu zovemo kad je nesto novo u vezi djece meni stavrno nije bilo krivo jer volim i nju i njeno dijete. Inace nisam zavidna i ljubomorna.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 16:04:10   
Olga75
to je predivno Indy user posted image user posted image user posted image
mene iznervira kad mi neko kudi dete na bilo koji nacin pogotovo kad uporedjivanjem dokazuje koliko je moje dete inferiorno , eto user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 16:10:38   
indy_25
Pa ok ako kudi moje dijete i ako kaze joj sto tvoje dijete to ne moze moje moze naravno da bi mi bilo krivo al bi mi bilo krivo sto je ta mama takva. Ali ja nemam takve ljude u svom okruzenju i nije mi krivo sto necije dijete moze a moje ne moze. Gledam od drugarice i od zaove djecu razlika je skroz mala njihova dijeca su bas napredna sto se tice motorike a moja je Sarah katastrofa sta da ti kazem kad je tek na kraju 9 mjeseca pocela da sjedi. Al mi je stvarno drago kad druga djeca nesto mogu sto moje ne moze  ne osjecam neku zavidnost.

E sad druga je stvar ako mi se neko namjerno podruguje sto moje dijete nesto ne moze.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 16:11:55   
Lu
Uvijek postoje i osobe s kojima možeš normalno razgovarati o uspjesima i napredovanju djece.
Npr., moje dijete je zainteresirano za jedno a tvome to nikako ne ide i obrnuto i zaključimo da našu djecu zanimaju različite stvari i shvatimo kako je super što to sve otkrivamo u njima upoređujući jednodijete  sa drugim, sreća pa imam takvih osoba user posted image
Ali imam i onih što kažu,  ja svoje dijete ne forsiram da mora znati boje sa 1,5 god...kao da sam ja primorala svoje dijete da to naučiuser posted image ¸¸

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 16:15:47   
Olga75
deca su razlicita , jedno pre progovori ( moja bolna tacka user posted image ) drugo pre prohoda
ali postoje roditelji cije deca su sve uradila odjednom i mnogo pre vrsnjaka , takvih imam nekoliko cak i u rodbini i jaaako mi idu na zivce i mislim da cu jos malo moci da se suzdrzavam dok im ne kazem sta im sledi . Pri tome su im deca sasvim prosecna i ne vidim uopste po cemu se razlikuju od vrsnjaka


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 16:17:43   
Lu
A valjda pojedini roditelji liječe neke svoje komplekse izvlačeći na vidjelo vidljive i nevidljive napretke njihove djeceuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 16:19:58   
Lu
Meni su svi govorili da kasnim sa tutom-nošom, jer dijete mi je sa 2,8 godina samostalno piškilo i kakilo i opet nije na tutu nego na šoljuuser posted image
A ja kažem, nisam htjela da ga učim, kad sam shvati-shvatiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
2.2.2011 16:24:55   
bebać
Evo čitam postove....ja nešto i nemam puno da kažem na ovu temu...ja nisam od tog tipa da uporedjujem djecu,jer je svako dijete zasebno malo biće koje raste isključivo u svojoj sredine i svojim uslovima i pri svojoj geneticiuser posted image

što znači da ni jedno dijete ne raste 'na isti način' i nema istu genetiku, time ni jedno dijete nije istouser posted image

e sad volim da se djeca druže time i dopunjavaju ali i razlikuju,što nije razlog da se prestanu družit(jer su drugačiji ili se svadjaju što vole različite stvari)...naprotiv

A majke,bake,strine i tetke koje to rade me nikad nisu zanimale i nisam obraćala pažnju(po meni je to malogradjanština i primitivizam)user posted image

A desilo mi se sto puta da čujem 'pa zar on(moj Sergej)ima 2godine,jako je malen,moja 'Tina' je takva bila sa godinu'...na početku sam negodovala i isčudjivala se,pa se i zapitkivala da li je Sergej mršavuser posted image user posted image

vremenom sam prestala,i s ponosom odgovaram 'da sitan jeste,jer mu je i mama sitna,da imam 70kg(lupam) bio sigurno veći'user posted image

Hoću reći zlotvornih komentara tipa 'u šali uvali' uvijek je bilo i uvijek će biti.Drage moje ne opterećuj te se time.user posted image



_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
16.2.2011 15:53:44   
Daca88
hvala olga što si me uputila na temu,evo kopirala sam pa da stoji i ovdeuser posted image
copy
Mame ja sam danas nešto nakostrešena
Da li imamo neku temu o upoređivanju naše dece u odnosu na druge Ja naravno ne upoređujem,nego sretnem se ja sa drugaricom čiji je mali SAMO 2 dana stariji od mog,a po njenoj priči taj mali samo što ne leti,a ostalo sve zna
I počne tako mast da mi vadi...njen mali je odmah znao da sisa kao da je sisao ceo život(a mi smo se očajno mučili),pa njen mali nikada ne plače,i nikada nije imao grčeve(a moj i plače,i imao je grčeve),njen ser smeje kad treba da primi vakcinu,i oduševljava ga stetoskop ,oni su pišu prevukli već prve nedelje(a mi tek sa 5,5 meseci),njen mali sedi samostalno od 4 meseca(a moj je tek sad sa 7 poceo samostalno da sedi,ali još i sada je dosta nestabilan pa se izvrne u stranu),pa njen jede svašta,njen puzi,njen stoji,njen uveliko hoda u hodalici(moj ništa od tog),njen zna da pokaže gde su rukice,glava,oči,nos i slično...njen već uveliko priča neke reči,hrani se skoro sam...
i tako u nedogled,samo 2 dana je stariji od mog,ali on je prosto savršen i tako napredan,i svi kažu da mu inteligencija i razvoj odgovara za jednogodišnjaka ...ja imam onda tako skenjam osećaj da mi kaskamo i zaostajemo

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
16.2.2011 15:59:44   
marija32
Jaoj bre Daco, vodi se ovom na jedno uvo uslo, na drugo izaslo. Uvek je bilo i bice tih super mama super dece.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
16.2.2011 16:18:30   
IVA 11
Daco draga, toga je bilo i uvijek ce biti. Ja sam bila kod zaove i sinovi su nam vrsnjaci, Ona meni- kako njen stoji, ustaje sam, prica mama, tata, baba, samo sto ne prohoda itd. itd. To je sve super, drago mi je, na jedno uvo udje, na drugo izadje. Meni je drago, ali ne bih sad padala u trans sto je moj sin sa 7 naucio da sjedi. Radice i moj sve to, ali kad bude spreman. Cijelog ce zivota sjedjeti, stajati, hodati i trcati. Svaka beba se individualno razvija, nema pravila da mora sa toliko i toliko mjeseci da radi odredjene stvari. Meni su takve majke smijesne. Njen ima 7 kg i okretniji je od mog Luke, moj sad ima preko 10 pa nije okretan i hitar kao on, sta sad. Nek mi je ziv i zdrav, to je najvaznije!!!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
16.2.2011 18:47:07   
jovicaa
ma ajde molim te- sjebi mu detinjstvo i teraj ga da nauci tablicu mnozenja sa godinu danauser posted image user posted image user posted image kakve su to ludorije, mrzim forsiranje dece, time se samo moze naciniti zlo i decja psiha trpi... mislim da svako dete ima svoje vreme kada nesto nauci da radi i da ga nikako ne treba forsirati!
i nijedno nije savrseno i svako ima neki problem nazalost ili ce ga imati jednog dana. ok je da se pohvalis kada ti dete nesto nauci, ali ne i da nabijas drugome na nos to ili da zakljucis kako je  tvoje dete fu_king ajnstajn zato sto je nesto uradilo ranije u odnosu na drugo dete, to su stvarno gluposti, sve je indvidualno. da svi jednako napredujemo ne bi ni bilo licnosti, bili bi kao programirani roboti.
eto na pr meni je simpaticno kada deca nece da pricaju do kasno, zato sto imaju neki svoj svet ..

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
16.2.2011 18:48:14   
jovicaa
Nek mi je ziv i zdrav, to je najvaznije!!!
IZVORNA PORUKA: IVA 11

daaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
16.2.2011 19:02:43   
Olga75
jovice , propustas poentu , ta deca su uglavnom rodjena genijalna i sa njima ne treba raditi user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
16.2.2011 19:51:29   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: olga75

jovice , propustas poentu , ta deca su uglavnom rodjena genijalna i sa njima ne treba raditi user posted image

daaaaa... gupava jovicaa gupavauser posted image
ma ubedjena sam da te mamice koje misle da su im deca wunderkindovi forsiraju decu,,

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
3.4.2011 18:44:11   
nencydrew
Pitanje je i da li je sve tačno što izvesne mame tvrde, ili one samo žele da tako bude

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 21:57:56   
Brana
Danas na poslu me je jedna koleginica ostavila bez texta kada je rekla da je njen sin sa godinu ipo dana igrao igrice na kompu,sve zenice su ostale bez komentara..ona kaze verujem da vam je cudno ali je stvarno bio izuzetan...user posted image user posted image
Ajde da pricamo o realnim mogucnostim deteta pa da kazem da se svako dete individualno razvija neko je naprednije od drugog,ali da pricamo o egocentricnim nebulozama stvarno cemu to?...user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 4.5.2011 21:58:33 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here