|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.1.2019 12:49:02   
Sanidej
Tanja je lepo napisala da se drugo rešenje odnosi na honorarne poslove.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.1.2019 16:54:05   
jance
Evo da potvrdim da mi je danas leglo. I to skoro pa u dinar koliko sam izracunala. Hvala zene

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.1.2019 19:46:02   
Таня
Maraj i ja sam zaposlena porodilja. Proveri platnu listu, ako ti je nešto stizalo na račun pod naznakom ostala primanja, onda svakako da imaš pravo.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.1.2019 19:58:41   
Maraj
Imala sam jedan mesec uplatu . Pored plate. I to u nekom iznosu oko 20 000 din. Da l vredi za to uopste da podnosim papire user posted image
Jesi ti imala vise meseci uplatu , pored plate? I kako se racuna ta osnovica ?

(odgovor članu Таня)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.1.2019 20:08:29   
Таня
Ja sam imala par uplata na 3 meseca od nekoliko hiljada. Savetujem ti da odeš i da pitaš. Meni su oni sami napisali to rešenje, ja nisam ni znala da to postoji. Svakako si rekla da još nisi dobila rešenje, taman možeš i to da pitaš. Na mesečnom nivou ti neće verovatno ništa posebno značiti, ali gledano na godišnjem nivou ti opet znači. Možeš da uzmeš sebi nešto što ti treba, što da ne.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.1.2019 21:32:44   
vonavoj
Maraj,o tome sto piset_e.sad i ide 2 resenje..prvo jeste porodiljsko,3 meseca,a ostatak je nega deteta..9 meseci. Po novom prva 3 meseca ne sme ispod minimalca,posle sme..zato sad razdvajaju..a pre se donosilo.jedno resenje..i jedno je isto ako je porodilja radila prethodnih 18 meseci.

Kod.tebe je sve ok.  


(odgovor članu Таня)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.1.2019 0:59:13   
Naticaaa
Drage potrebna mi je pomoc.Otvorila sam porodiljsko 24.01.2019..prikupila sve papire i treba da predam za Resenje.Medjutim moja firma ne placa poreze i doprinose uredno,i do sada svih 10 trudnica primaju po 700 dinara...kada zene predaju dokumenta firma im uplati novac tek posle dva meseca i tamo nastaje haos..Da li u sekretarijatu ppsmatraju pojedinacno svaki zahtev,da trazim unapred da mi uplate doprinose  pa da predam papire ili ako posmatraju celu firmu kako nije uredna sa svim doprinosima tek onda nema sta da trazim ...Zene su dobile resenja na 700 dinara

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.1.2019 8:23:13   
nata11


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Maraj,o tome sto piset__e.sad i ide 2 resenje..prvo jeste porodiljsko,3 meseca,a ostatak je nega deteta..9 meseci. Po novom prva 3 meseca ne sme ispod minimalca,posle sme..zato sad razdvajaju..a pre se donosilo.jedno resenje..i jedno je isto ako je porodilja radila prethodnih 18 meseci.

Kod.tebe je sve ok.  





Jel tacno da sada ne odobravaju zenama negu deteta ako suprug ne radi? 


_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.1.2019 16:17:08   
Maraj
Nato ja to prvi put cujem. Mislim da imas pravo na 12 meseci "bolovanja" samo sto se prva 3 meseca zovu drugacije od ostalih 9...
Ne znam...ne verujem..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.1.2019 16:33:19   
nata11
Zalile su se zene iz grupe mame blizanaca. Zato pitam. Ne secam se koji je grad bio u pitanju. 

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.1.2019 18:00:26   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Naticaaa

Drage potrebna mi je pomoc.Otvorila sam porodiljsko 24.01.2019..prikupila sve papire i treba da predam za Resenje.Medjutim moja firma ne placa poreze i doprinose uredno,i do sada svih 10 trudnica primaju po 700 dinara...kada zene predaju dokumenta firma im uplati novac tek posle dva meseca i tamo nastaje haos..Da li u sekretarijatu ppsmatraju pojedinacno svaki zahtev,da trazim unapred da mi uplate doprinose  pa da predam papire ili ako posmatraju celu firmu kako nije uredna sa svim doprinosima tek onda nema sta da trazim ...Zene su dobile resenja na 700 dinara



Sa ovim bih najpre kontaktirala novinare. Kakvih 700din? Sta da radis sa 700 din!? Ti si radila i treba ti tvoje porodiljsko a drzava neka gleda kako ce da naplati doprinose od firme... 

(odgovor članu Naticaaa)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
1.2.2019 7:30:54   
Beograd2018
Mame, da li neko zna kada grad Beograd daje onu jednokratnu pomoc od 10 000 din za porodilje i da li je i za to podnesen zahtev u porodilistu kao i za ostale stvari? Porodila sam se krajem novembra i u porodilistu u Bgu sam podnosila zahteve za bebu za zdravstvenu, izvod iz mkr, dodatak itd.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
1.2.2019 11:24:38   
Maraj
Da da. Sve se to zavrsi u porodilistu. Doci ce ti i resenje za tih 10 000. Ja sam dobila to resenje u novembru ili decembru a porodila se u julu

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
1.2.2019 15:38:17   
dunja RR
Za predaju papira za porodljsko, jel samo da iskopiram karticu iz banke da se vidi broj računa?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
1.2.2019 16:37:19   
Maraj
Da dunja,mozda i licna k.ne secam se.
Al imas u 27.marta, kad predajes papire da popunis formular. I tu se isto pise br racuna

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
1.2.2019 17:01:45   
dunja RR
Videcu st jjos treba, znam da ide i ona prva doznaka nego me bas zanimalo za karticu da li ide samo kopija bankovne kartice ili jos nesto iz banke, da izvadim. Da li taj formular sto se popunjava ima negde na netu da se skine? 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
1.2.2019 17:27:48   
Maraj
Dunja ima. Ali gledaj koji skidas. Ja sam skinula pa je bio pogresan tj pre 1.7
Menjali su i to. Pa gledaj da nadjes novi tj od 1.7.2018.
A.iz banke ne treba nksta. Samo kopija bankovne kartice

< Poruku je uredio Maraj -- 1.2.2019 17:28:37 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
1.2.2019 22:08:53   
Таня
Натице, пало ми је на памет да се можда консултујеш са неким ко је правне струке у вези твог проблема. Ако немаш никога у окружењу, пробај да контактираш Центар за маме (http://centarzamame.rs/). Немам никаквог искуства сем што сам чула за њих. Имају волонтере који пружају правну помоћ.

Дуња, формулар има на мрежи. Ако се не варам то је овај линк http://www.beograd.rs/images/file/f335ae4b039c36e46808cac49fce7fa2_5211135962.pdf

Савјетујем ти да ако немаш рачун у Поштанској да га отвориш, тако су мени препоручили (мада ја сам и имала код њих рачун).

Што се тиче исплате од Града Београда, ја сам 11.децембра добила смс поруку да је одобрена новчана накнада и да ће ми решење и уплата стићу у року од 30 дана. То се још није десило. :-)
9. јануара су ми телефонирали из Градске управе да донесем картон за вакцинацију, супруг је однео следећи дан, а већ 11.јануара је било готово решење за родитељски додатак. Није било исплате, а ни решења нису стигла на кућну адресу. Породила сам се у другој половини октобра, тако да ето знате који је временски оквир.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.2.2019 15:03:19   
dunja RR
Hvala Таня! Tek sada vidim tvoj post.

Imam račun u komercijalnoj banci. Što misliš da je bolje da otvorim u pošti? Imam onaj račun za akcije u pošti ... a dečiji dodatak za prvo dete ne znam gde su beše uplaćivali, na koji račun u pošti?

Kod ovog zahteva na linku, vi koji ste popunjavali, imam par pitanjaca:

1. stavka 5, ovo od dana .. jel pišem dan od kada sam zaposlena kod poslodavca?
2. član 6. da li pišem predviđen datum porođaja?
3. stavka 11 ništa ne zaokružujem jel tako, jer ne primamo ništa?


Hvala puno :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Таня)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.2.2019 15:56:45   
Maraj
Dunja ja mislim da pises datum od kad je osnovana firma. Posto su podaci o firmi. Mada mozes i da ostavis tako i pitas.
Clan 6 ili 9? Ako je 9 ja mislim da ne pises nista jer se odnosi na zene koje predaju dokumentaciju nakon porodjaja. Ti podnosis pre porodjaja.
A clan 11, ne primas nista za Savu tako da ni to ne popunjavas

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.2.2019 16:00:54   
Maraj
Ja sam resenje za roditeljski dodatak i od grada Beograda dobila. A resenje o porodiljskom nisam. Ne znam zasto . Ja sam se porodila sredinom jula meseca. Inace primam uredno porodiljsko. Al resenja nemam

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.2.2019 18:14:22   
nata11
Da li je neko primio trudnicko za decembar 2018

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.2.2019 23:03:41   
dunja RR
Tnx!

Da, da, mislila sam na 9, pogreših.

Doznake predajem u originalu, jel tako, a kopiraću za bede da imam.

Sada tek videh i ovu izjavu na kraju zahteva, i to se popunjava?

Šta ste staviliovde gde piše, Postupak pokrećem kod ...

I šta stevili ovde:

II Иако је орган обавезан да изврши увид, прибави и обави личне податке, изјављујем да ћу
сам/а за потребе поступка прибавити: 2
а) све личне податке о чињеницама о којима се води службена евидениција, а који су
неопходни за одлучивање.
б) следеће податке:3
1. ______________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________________
3. _______________________________________________________________________


IZVORNA PORUKA: Maraj

Dunja ja mislim da pises datum od kad je osnovana firma. Posto su podaci o firmi. Mada mozes i da ostavis tako i pitas.
Clan 6 ili 9? Ako je 9 ja mislim da ne pises nista jer se odnosi na zene koje predaju dokumentaciju nakon porodjaja. Ti podnosis pre porodjaja.
A clan 11, ne primas nista za Savu tako da ni to ne popunjavas



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.2.2019 23:04:56   
dunja RR
Nato, izgleda da nešto kasne sa refundacijama ka firmi, na to si mislila?
A trebali bi da uplate u roku od mesec dana od predaje dokumentacije, jel tako?

IZVORNA PORUKA: nata11

Da li je neko primio trudnicko za decembar 2018



< Poruku je uredio dunja RR -- 11.2.2019 23:07:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.2.2019 22:23:30   
Таня
Ja sam bila prva porodilja po novom zakonu u mojoj firmi i naša pravnica se raspitivala kako i šta da uradi, pa su joj rekli to za račun u Poštanskoj. Mada ja lično mislim da to nema veze. Za stavku 5 sam napisala od dana kada sam zaposlena, sećam se da mi je pravnica tražila ugovor. U ovoj izjavi sam zaokružila slovo a.

< Poruku je uredio Таня -- 12.2.2019 22:24:08 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here