Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2025
Danu media d.o.o. Beograd
U eri tehnologije, nije ništa neobično videti dete koje još nije ni progovorilo, ali već barata telefonima i tabletima kao veliko.Dok se divimo kako su pametni i o uređajima znaju više od nas, a uz to su i mirni dok "mama kuva ručak", trebalo bi da budemo svesni i opasnosti koju sa sobom nosi takozvana zavisnost od ekrana.
Snimci MRI (magnetne rezonance) pokazuju da deca koja mnogo vremena provode pred ekranima imaju manje bele mase u prednjem delu mozga što je povezano (između ostalog) sa nižom verbalnom inteligencijom. Naime, bela masa je ono o čemu govorimo kada kažemo da mozak funkcioniše brzo i učinkovito, da ima dobre veze u mozgu. Suprotno učenju sviranja instrumenta, bavljenje sportom, čitanja detetu – gledanje ekrana ne dovodi do razvijanja viših nivoa u mozgu.
Мажење беба.
пеперутка16
Да ли ваше бебе (6-12 месеци) воле да се мазе? Моја чак ни не слуша, само ме одгурује, пење се по мени, вуче,... чак ни не жели да се носи, само гледа да побегне. То ми је стварно чудно.. Какве су ваше?