Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2023
Danu media d.o.o. Beograd
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.
Osnovno lekarsko vaspitanje stekao sam za vreme studija na Beogradskom medicinskom fakultetu u periodu 1951-1957. godine.
Mi roditelji smo stalno u potrazi za magičnom formulom - kako uspavati bebu koja neutešno plače. Takav plač je prava patnja za svakog roditelja. Zato će vas ovo obradovati: nauka ima uspešno rešenje, kako da uspavate bebu za manje od četvrt sata.
Već u prvom minutu svog života beba dobije prvu ocenu, a u petom drugu. Te ocene čine Apgar skor.
Profesor Diter Volk sa Vorvik univerziteta, izračunao je koliko dugo bebe plaču u 24 sata u različitim kulturama u prvih 12 nedelja.
Prvi minut života bebe je magičan, užurban, preispunjen. Mnogo stvari se desi! A kojih? Pogledajte u videu!
Cilj je da se novopečenim majkama pruži krizna podrška u trenucima očaja, straha i iscrpljenosti koje često osećaju dok balansiraju sopstveni fizički oporavak s novorođenčetom koje plače.
Kako pomoći bebi sa grčevima? Pitali smo mame, šta je njima pomoglo kada su se javili grčevi, te vam ovom prilikom prenosimo njihova iskustva.
Verovatno ne postoje reči koje mogu da vas pripreme za osećanja koja će vas preplaviti kada postanete roditelj, a posebno kada dobijete prvo dete. To je prelepo iskustvo koje će vam promeniti život, ali je istovremeno teško, iscrpljujuće i frustrirajuće - baš zato što, naročito prvih nekoliko nedelja, nemate pojma šta vas očekuje. I ne postoji nikakva "magična knjiga" ili lista pravila koja može da vam pomogne, niti postoji način da svojoj bebi čitate misli, a ona ne može da vam kaže šta joj treba. Zbog toga mnoge roditelje hvata panika, ponekad čak postaju depresivni jer smatraju da ne uspevaju da ispune sve što se od njih kao roditelja očekuje. Zato je britanska Nacionalna zdravstvena služba napisala umirujuće pismo koje je posvetila svim roditeljima, a mnogo njih je time i rasplakala.
Dete traži da mu neprekidno posvećujete pažnju, prati vas u stopu, ne dozvoljava vam da telefonirate... Nije nikakvo čudo što vas to opterećuje i što vam se dešava da posle nekog vremena prasnete ili ga čak odgurnete.
Величина груди након дојења.
пеперутка16
Да ли су ваше груди остале исте након дојења, или су мање/веће него пре трудноће и дојења?