|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Novo porodiliste u Zrenjaninu
5.10.2008 8:28:39   
gulivercic
Da li neko zna kakav je program u novom porodilistu u Zrenjaninu? Baby friendly? Sta treba da ponesu porodilje? Kakvo je osoblje? Da li je neko vec bio ili cuo nesto na tu temu?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
5.10.2008 14:06:18   
Anoniman
Ne znam konkretno za to porodilište, ali ako je taj Baby friendly ono što ti nakon prirodnog porođaja odmah uvale bebu u ruke-pretpostavljam da je tako, jer je neki IDIOT odlučio da je to tako baš super nakon što se žena porađala pola dana... MENI JE TO IMBECILNO, no nije to tema ovde! Ako sam dobro upućena-sada je svuda tako. A porodilje u našoj lepoj Srbiji nose sa sobom sve (još malo pa ćemo i posteljiu da nosimo). Ne verujem da se to porodilište razlikuje od ostalih sem što je možda sveže okrečeno. A osoblje je verovatno šareno, kao i svugde... ja sam u temi Betanije napisala da nemam gadno iskustvo sa porodilištem, tako da nisam ovo napisala jer sam ogorčena. Pogledaj temu "kamperski vodič za porodilište", uglavnom je svuda isto.

Baš bih volela da se javi neko ko se tamo porodio-zanima me iskustvo. 

(odgovor članu gulivercic)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2008 11:39:35   
guppy RR

Ja nisam mogla da se pomerim u krevetu posle CR, nosili su mi bebu na ruke, da je podojim :( A treći dan dali su mi jednu bebu preko noći da spava uz mene, pa kad se bebica gladna probudila ja sam u krevetu plakala, jer nisam mogla da se podignem da joj pomognem. Zvala sam med sestru da me digne...

...ali to nije tema ove priče.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2008 12:43:23   
Anoniman
To je tema Baby friendly...
Otvaram.

Napomena moderatora:
o BABY FRIENDLY porodilištu pričamo OVDE
(KLIK)


< Poruku je uredio guppy -- 6.10.2008 21:24:49 >

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
15.3.2009 21:46:05   
gulivercic
..."Da li neko zna kakav je program u novom porodilistu u Zrenjaninu? Baby friendly? Sta treba da ponesu porodilje? Kakvo je osoblje? Da li je neko vec bio ili cuo nesto na tu temu? "...

Evo ja cu da kazem user posted image ... U novoj bolnici u Zrenjaninu je baby friendly program i osoblje je sasvim ok! Porodilje neka ponesu 2 brda ulozaka Niva, sredstva za higijenu, pelenice za bebu i puno soka i vode! Spavacice se dobiju, cak sta vise, insistiraju da se nose bolnicke! Ima jedan tus i jedan wc na dve sobe, a u sobama je po tri kreveta i pored svakog kreveta po jedan mali providan krevetic za vasu bebicu. user posted image  Bebica je sve vreme umotana u veliki peskir i samo joj glavica viri.  Sve je bilo cisto kad sam ja bila i to me je odusevilo! Ostaje se 3 dana ako je sve u redu. Sva tri dana sam bila nasmejana od uva do uva user posted image .

Srecno svakoj mami koja ide da se porodi!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
21.8.2009 12:08:01   
Shishica
Ovo me raduje.. Nadam se da ce ostati tako dobro i kad ja stignem na red jednog dana..
I ja sam cula da je sve super.. Ali sam cula da je jedno kupatilo na cetiri zene.. ili jedno kupatilo za sobu sa 4.kreveta ili na dve sobe od po dva kreveta..no dobro..
Ali svako jutro dezinfikuju..
Menjaju kad hoces posteljinu i tvoju spavacicu..
To sam cula od rodjake..

(odgovor članu gulivercic)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
5.10.2009 13:13:08   
Dora
A zna li neko nešto o CR i oporavku u zrenjaninskom porodilištu?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
5.10.2009 16:20:12   
Dora
bilo ko?user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
5.10.2009 18:55:26   
gina
Dora evo ja sam imala CR u martu u Zrenjaninskom porodilistu.
Pukao mi je vodenjak a imala sam blizanacku trudnocu.
Za manje od 15 minuta sam bila u sali sa ogromnom ekipom koja je docekivala bebe i mene posle CR-a.
Operisana sam u 17.00 i celu noc me je pazila sestra u intenzivnoj i dodavala mi sta mi treba.
Sve je proslo fenomenalno, samo reci hvale imam user posted image !
Ostaje se 5 dana ako je sve ok.
Jedan dan u intenzivnoj nezi gde ustajes iz kreveta 24 sata posle carskog reza. Osoblje je super, pomazu kad trazis i sve ti donose na noge.
Kao sto su rekli, cito je, tople vode koliko hoces, njihove spavacice mozes da menjas 5 puta dnevno jer stoje u sobi ili u hodniku na policama. Treba ti pribor za licnu higijenu, ulosci, ulosci, ulosci i pelene za bebu.
Ako te nesto specijalo zanima, pitaj.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
5.10.2009 23:28:28   
Dora
hvala ti draga puno! imam puno toga da te pitam jer se dvoumim gde da se porodim. Kao što sam već nekoliko puta pisala u različitim temama, porađala sam se dva puta na CR. Jednom u Betaniji i bilo je užasno (intenzivna nega je jedino za svaku pohvalu) a drugi put u Zrenjaninu, ali u starom porodilištu. U sali koja je bila skoro na ulici pa su mm i brat gledali moj porođaj kroz otvoren prozor user posted image . Ušok sobi sam bila četiri dana (nulti + 3 dana) a u porodilištu još tri (bio je to pravi pakao, a ne bebi frendli). Higijenski uslovi bili su katastrofalni. Sad, prošlo je 3,5 god. i zanima me kako su se promenili uslovi, mislim, logično je na bolje jer je sve novo, ali kakvi su protokoli, koliko vremena prođe dok ti ne donesu bebu na prvi podoj, da li dobijaš lekove zbog kojih ne dojiš 4 dana posle CR kao što je to bilo tada...Onda, kako tretiraju ranu od CR, da li se nosi kateter i koliko dugo? Kad možeš da se istuširaš? Da li ti donose bebu na podoj kad beba ogladni ili je hrane u boxu jer neće da se bakću sa majkama koje muku muče s dojenjem dok bebe histerično plaču...
Sve me interesuje, piši sve u detalje ako te ne smara. Mnogo ti hvala...p.s.DA LI DOJIŠ DECU?

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2009 0:13:51   
gina

IZVORNA PORUKA: Dora

hvala ti draga puno! imam puno toga da te pitam jer se dvoumim gde da se porodim. Kao što sam već nekoliko puta pisala u različitim temama, porađala sam se dva puta na CR. Jednom u Betaniji i bilo je užasno (intenzivna nega je jedino za svaku pohvalu) a drugi put u Zrenjaninu, ali u starom porodilištu. U sali koja je bila skoro na ulici pa su mm i brat gledali moj porođaj kroz otvoren prozor user posted image . Ušok sobi sam bila četiri dana (nulti + 3 dana) a u porodilištu još tri (bio je to pravi pakao, a ne bebi frendli). Higijenski uslovi bili su katastrofalni. Sad, prošlo je 3,5 god. i zanima me kako su se promenili uslovi, mislim, logično je na bolje jer je sve novo, ali kakvi su protokoli, koliko vremena prođe dok ti ne donesu bebu na prvi podoj, da li dobijaš lekove zbog kojih ne dojiš 4 dana posle CR kao što je to bilo tada...Onda, kako tretiraju ranu od CR, da li se nosi kateter i koliko dugo? Kad možeš da se istuširaš? Da li ti donose bebu na podoj kad beba ogladni ili je hrane u boxu jer neće da se bakću sa majkama koje muku muče s dojenjem dok bebe histerično plaču...
Sve me interesuje, piši sve u detalje ako te ne smara. Mnogo ti hvala...p.s.DA LI DOJIŠ DECU?


Da, ranije je bilo grozno ovde u Zrenjaninu koliko sam cula. I ja sam imala CR pre ovog ali je radjen u Novom Sadu u Betaniji 2000. godine. I odande imam pozitivna iskustva, ali izgleda da je to zbog dr. Vejinovica koji mi je vodio trudnocu i uradio CR (citaj castili smo ga debelo). Sada je stvarno jako lepo!
Bebe mame dobijaju na prvi podoj tek 2-3 dan kad izadju iz intenzivne i kad krene mleko. Inace, bebe nisu sa mamama ako su mame rodile carskim rezom da se ne bi naprezale. Oni ih dohranjuju, presvlace, kupaju a kod tebe donose na mazenje i kasnije na podoj ako imas mleka.
Kateter se stavlja ali se vadi cim dodje vreme da se stane na noge, znaci posle 24 sata max. Tusirala sam se odmah cim sam stala na noge, sledeci dan popodne.
Bebe nisu histericno plakale. Sestre pomazu maksimalno mamama da se snadju i sa grudima i sa dojenjem. Naravno da uvek neka place, ali nista strasno. Najveselije je bilo kad ih kupaju, onda sve placu :-)
Vise ne dojim male. One nikada nisu sisale, nisu mogle da uhvate moje prevelike bradavice jer su rodjene jako male pa sam pumpicom cedila mleko i davala im na flasicu. Prestala sam da cedim mleko kad su napunile 3.5 meseca zbog problema sa mlecnom zlezdom.
Ako se setis jos nesto da pitas, tu sam user posted image .

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2009 11:52:33   
Shishica
Koje pelene se nose u porodiliste? I koje posle koristimo za bebe... Odma' Pampers ili prvo samo pamucne?
Verovatno im nosis Pampers, zar ne?

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2009 11:54:44   
gina
Pampers New born ili Pampers 2.
Nema u porodilistu pamucnih.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2009 12:04:00   
Shishica
Hvala zemljakinjo user posted image
Ja u maju trebam tamo da idem pa...
Dobro ti si carskim rezom..ne znam kako cu ja, ali bas me interesuje kako siju, da li seckaju obavezno medjicu.. Znaci imala si snage da ustanes posle 24 sata?! To je odlicno..nemam predstavu kako cu podneti sve, ali se iz dubine duse nadam da cu moci da ustanem da se tusiram..
Znaci u hodniku stoje spavacice.. super..

E bas puno znaci kad imamo obavestenje ovakve vrste.. Jako me strah svega... user posted image skroz sam luda..

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2009 12:05:25   
Dora
hvala ti, sve si mi objasnila. Da, pampers se nosi i pavloviceva krema ja mislim. Ma, ako su se sestre u porodilištu imalo promenile i postale ljubaznije, to je super!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2009 12:05:59   
Nensi*
Ja cu malo off topic ali moram da ti se javim Shishice,nisam te videla stooooooooo godina user posted image user posted image user posted image

Kako si mi?

< Poruku je uredio nensi27 -- 6.10.2009 12:06:19 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2009 12:06:54   
Dora

IZVORNA PORUKA: Shishica

Hvala zemljakinjo user posted image
Ja u maju trebam tamo da idem pa...
Dobro ti si carskim rezom..ne znam kako cu ja, ali bas me interesuje kako siju, da li seckaju obavezno medjicu.. Znaci imala si snage da ustanes posle 24 sata?! To je odlicno..nemam predstavu kako cu podneti sve, ali se iz dubine duse nadam da cu moci da ustanem da se tusiram..
Znaci u hodniku stoje spavacice.. super..

E bas puno znaci kad imamo obavestenje ovakve vrste.. Jako me strah svega... user posted image skroz sam luda..


ti i ja cemo možda biti u isto vreme na "odsluženju"user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2009 12:21:13   
gina
Devojke, u 99% slucajeva seckaju medjicu ali sam videla zene da par sati posle prirodnog porodjaja staju na noge.
Pavloviceva vam ne treba, imaju oni tamo neku kremu, koriste je na kante user posted image user posted image .

Sestre su stvarno bile ok. Nista mi nije manjkalo. Da napomenem, da nikakvu vezu ja nisam imala tamo niti sam bilo kome nesto placala ili ga castila. Uletela sam kao padobranac s obzirom da sam trudnocu vodila kod doktrorice koja radi samo privatno.

Moj muz je catio sestre (kafa, sokovi, bombone, cokolade) sa neonatologije koje su pazile na ove dve male zabe kada smo izlazili iz porodilista.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2009 12:32:47   
Dora
prosto jedva čekam da vidim sve to user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2009 12:53:43   
Shishica
Nensika user posted image user posted image user posted image Trudnice!!

Joooj sto sam srecna! Sad mi tek dolazi u glavu.. Jako sam nervozna, nisam stigla da se radujem, ali kad citam sta pisete.. uh.. user posted image

Doro, pa mozda nam se desi user posted image dodjes kod nas?

Gina, hrabris me samo tako! user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
6.10.2009 13:14:45   
Dora
super, imaću drugaricu u porodilištu! Prošli put smo se nas 6 jaaako dobro provodile, prvo ceo dan na patologiji pa u šok sobi, pa u porodilištu istu muku mučileuser posted image . Sve smo jedna drugoj pomagale koliko smo mogle, tešile, dodavale, savetovale, mozgale šta je bebi što plače...xaxaxa, kad se setim, mnogo znači kad imaš nekog

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
30.10.2009 22:34:29   
Shishica
Kazite mi kako su vas usili u novoj bolnici i znate li mozda koriste li tanki konac, mogu li ga ja doneti?

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
18.11.2009 17:10:47   
Shishica
A sad vidim da nisi bila u novom porodilistu..
A jesi li mozda cula kako rade sad usivanje i sve ostalo pri prirodnom porodjaju i u sta obuku bebu kad je u bolnici?
Pavlovicevu oni imaju, mi ne nosimo valjda.
Jooooj sto ce me uhvatiti panika u 9-tom mesecu...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
18.11.2009 17:20:29   
Dora
Ne znam ništa o prirodnom porođaju, ja sam CR. I mene već hvata panika, UH!!!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Novo porodiliste u Zrenjaninu
18.11.2009 22:26:17   
gina

IZVORNA PORUKA: Shishica

A sad vidim da nisi bila u novom porodilistu..
A jesi li mozda cula kako rade sad usivanje i sve ostalo pri prirodnom porodjaju i u sta obuku bebu kad je u bolnici?
Pavlovicevu oni imaju, mi ne nosimo valjda.
Jooooj sto ce me uhvatiti panika u 9-tom mesecu...


Ništa vam u porodilištu ne treba sem vašeg pribora za higijenu, peškira i brda mrežastih uložaka. Koriste se njihove spavaćice. Za bebu vam treba samo Pampers i ništa više. Motaju ih onako kao kiflice u peškire i pelene. Ne nosite pavlovićevu, oni kupaju bebe i mackaju ih svojom kremom.
Na pitanje kako ušivaju nema generalnog odgovora. Zavisi ko ti zapadne od doktora, ima boljih i lošijih. U porodilište ne sme da se unosi ništa svoje, kakvi konci, lekovi... nema šanse. Poseta može da vam donese vodu, sok i keks tipa Plazma. Sve ostalo zaboravite!... a i ne treba vam, hrana je ok.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Mina ili Nina?
pisuljica

:)

Mina (40%)

Nina (60%)


Ukupan broj glasova: 112

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here