|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   UN DIJETA
6.2.2009 13:24:17   
Anoniman
UN dijeta Ova dijeta pored skidanja kilograma dovodi i do promene metabolizma pa se izgubljeni kilogrami ne vraćaju.

user posted image Dijeta traje 90 dana i oslabi se od 18 - 25 kg.
Ako je potrebno oslabiti manje, dijeta se prekida ranije, ali tada dolazi do promene metabolizma. Dijeta uvek počinje proteinskim danom, zatim slede skrobni, ugljenohidratni dan, voćni dan, pa ponovo proteinski.

REDOSLED DANA SE NE SME MENJATI!

DORUCAK: svih 90 dana VOĆE. Jedu se po dva ista voća ili šaka suvog voća. (Ovaj obrok se eventualno može zameniti sa nutricionistički izbalansiranim zamenskim obrokom)

PRVI - PROTEINSKI DAN

RUČAK: Meso, kuvano ili pečeno (3 parčeta - restoranska porcija - 250gr.) ili 3 kuvana ili pečena jaja, Hleb - parče, Salata - u neograničenim količinama, Supa - obavezno (bez rezanaca - 1 šolja)

Ovog dana mogu se jesti mleko i sir, ali se za njihovu količinu umanjuje količina mesa, odnosno jaja.

VEČERA: Isto što i za ručak, ali bez supe. Obavezno je da ako se meso jede za ručak jede se i za večeru, a ako su jaja za ručak, moraju biti i za večeru.

DRUGI - SKROBNI DAN

RUČAK: Pasulj, grašak, sočivo, pirinač, krompir - kuvano, jedino uz dodatak začina (so, vegeta, biber, kečap, kuvani paradajz) - pun tanjir, Hleb - parče, Salata

VEČERA: Isto kao i za ručak, ali pola mere.

TREĆI - UGLJENOHIDRATNI DAN

RUČAK: Kuvana testenina uz dodatak začina - kečapa ili slično, ili pica samo sa dodatkom kečapa, ili slano pecivo u količini pice u piceriji (npr. 3 kifle)

VEČERA: Dva tanja parčeta torte, ili 3 - 4 kolača, ili 3 - 4 kugle sladoleda, Obavezno - 1 rebro čokolade za kuvanje

ČETVRTI - VOCNI DAN

RUČAK I VEČERA: Samo mešano voće, koliko se hoće.

Posle kruga od 7 x 4 dana, tj. 29 dana (tri puta u toku dijete) drži se "vodeni dan".
Celog dana pije se samo voda (eventualno se može dodati čaj).

Obavezno posle voćnog, a ponekad posle vodenog, nastavlja se sa proteinskim danom.

Kafa i čaj se mogu piti, ali bez sećera.
Sokove svesti na najmanju moguću meru.
Sve što je navedeno mora se jesti jer ima svoju ulogu u organizmu.

Voće je obavezno za doručak, jer najbrže daje energiju, čokolada trećeg dana takođe, jer štiti organizam od moguće alergije.

Količine hrane su veće od uobičajenih, a namirnice podešene našim uslovima i podneblju. Mora se biti dosledan i uporan.

Moze se desiti da prvih deset dana ne dođe do gubitka kilograma, ali se onda naglo izgubi 3 - 4 kilograma.

Posle 90 dana dijete, jos 90 dana za dorucak se jede voće, dok se za ručak i večeru vraća na uobičajeni način ishrane. U tom periodu treba da se izgubi jos 3 kg, što je pokazatelj promene metabolizma. Ako se kilogrami ne izgube, dijetu treba ponoviti, ali tek posle 3 meseca.

Preporučeno je uzimati dodatak vitamina i minerala kako bi se sačuvao imunitet organizma.

AKO SE ŽELI DA SE JOŠ SMANJI TEŽINA, DIJETA SE NE SME PRODUŽAVATI VIŠE OD 90 DANA - JEDINO POSLE PAUZE OD 3 MESECA MOŽE SE SPROVESTI NOVIH 90 DANA DIJETE.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: UN DIJETA
6.2.2009 13:24:54   
Anoniman
evo drage moje i UN dijeta ili dijeta od 90 dana

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   [Obrisana poruka]
6.2.2009 13:27:04   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: UN DIJETA
6.2.2009 13:27:53   
Anoniman
ja gagi na ovu ne bi nikad 

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: UN DIJETA
6.2.2009 13:47:36   
Jeca*
Ja sam oduševljena ovom dijetom. Oko mene su mnogi smrsali uz pomoc nje ja isto dva tri puta bas....i nisu mi se posle tako brzo vracali kilogrami. Od mene samo reci hvale za nju. I lekari kazu da je dobra jer se unose sve grupe namirnica

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: UN DIJETA
6.2.2009 14:32:53   
Anoniman
Ali ja ne mogu da jedem ovoliko puno. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: UN DIJETA
6.2.2009 14:37:48   
Anoniman
ma ja je ne mogu provoditi 90 dana samoubila bi seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: UN DIJETA
6.2.2009 15:11:30   
Jeca*
Me moraš Tašo da jedeš puno. Prvog i drugog dana neka ti večera bude pola ručka, a ti odredi količinu za ručak. Još bolje ako jedeš manje. Fora je u grupisanju namirnica po danima. Ovako grupisane se lepo vare i razgradjuju. Takođe važno je da ako je voćni dan jedeš samo voće. Ja sam tad jela i ananas iz konzerve npr. na poslu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: UN DIJETA
6.2.2009 21:54:34   
orhideja
Ja sam na ovoj dijeti već par dana i baš je super.Uopšte ne jedem toliko koliko je napisano nego samo koliko mogu ali od svega po malo.Pa koliko izdržim,izdržim.I ja sam se na poslu savetovala sa lekarima i kažu da je skroz ok dijeta.Samo što ja imam čitavu knjigu sa receptima šta se sve sme kombinovati i sa čim i bukvalno recepti za doručak,ručak i večeru za 90 dana.Ako mi se nešto od toga ne sviđa ili je komlikovano za napraviti ja skuvam nešto jednostavnije.user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: UN DIJETA
6.2.2009 22:49:57   
Jeca*
To i ja kažem. Dijeta je vrlo laka za držanje jer je zaista raznovrsna! I po onome što ja znam VRLO delotvorna.

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: UN DIJETA
7.2.2009 21:45:38   
oliveradj
Muzeva tetka i teca su drzali ovu dijetu i posle su se ugojili duplo vise od onoga sto su skinuli. Moja sefica pre jedno osam godina je drzala isto tu dijetu i skinula sedam kila, a posle je dobila petnaest. U to sam se licno uverila i videla sam je svakodnevno na poslu i kako je brzo vratila duplu tezinu. I jos neki ljudi iz prica isto su nabacili duplu kilazu koju su skinuli, a drzali su tu dijetu. Ja ne mogu da drzim dijetu jedino da smanjim slatko i hranu i da vezbam i nista drugo. Hraniti se po nekom spisku je meni ubitacno. 

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: UN DIJETA
7.2.2009 21:52:33   
sneza24
Moja sestra od tetke drzi ovu dijetu vec mesec dana i za sad je dobro smrsala a sta ce biti posle neznam,videcemo user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: UN DIJETA
15.3.2009 10:41:56   
mihi
Suprug i ja smo na ovoj dijeti evo 7 dana ja sam smršala 1 kg aon 2, Orhidejo napiši kako napreduješ molim te. Meni je ova dijeta teška ali ću izdržati a teška mi je jer ne mogu da jedem između obroka. Inače hrane je dovoljno. Veliki pozdrav.user posted image

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: UN DIJETA
15.3.2009 11:45:19   
gracija
I ja sam na ovoj dijeti.Danas mi je sesti dan i rezultat je -2kg.Posto sam bas odlucila da skinem visak kilograma,nije mi toliko teska.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: UN DIJETA
15.3.2009 11:47:32   
Jeca*
Ja moram opet da budem dosadna pa napišem da je meni to OMILJENA dijeta i da ja, kad god sam smršala uz ovu dijetu nikada nisam brzo povratila kilograme user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: UN DIJETA
15.3.2009 11:49:19   
mihi
Jeco koliko si skinula kg za 90 dana?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: UN DIJETA
15.3.2009 11:54:35   
Jeca*
E, ja je nisam nikad držala duže od mesec dana tj 5-6 krugova (krug zovem ona 4 dana). I uvek bih za to vreme smršala nekih željenih  5-6 kg, s to je baš bilo vidno. Sad je još uvek ne držim jer dojim i dalje Luku, mada sve manje i manje, pa sam zasad samo redukovala ishranu i evo za nedelju dana skinula 2kg user posted image  a pošto mi treba još 10-15kg manje, sigurno ću jednog trena početi i UN dijetu. Pa cu pisati o tome tada.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: UN DIJETA
15.3.2009 12:00:57   
gracija
Ja sam bila dva puta na ovoj dijeti.Prvi put,taman kad sam se malo dovela u red,ja zatrudnila,a drugi put sam pila i zeleni zmaj,i taman kad su kilogrami poceli da se tope,ja saznam da sam opet trudna.Sta li ce biti ovaj putuser posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: UN DIJETA
15.3.2009 12:03:00   
mihi
Možda treća bebe Gracija

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: UN DIJETA
16.3.2009 15:28:49   
oliveradj
Gracija pazi da ponovo ne ostanes trudna user posted image , dijeta ne valja.


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: UN DIJETA
17.3.2009 5:44:55   
gracija
user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: UN DIJETA
24.3.2009 7:49:29   
ebru
Evo da se i ja javim na ovu temu!Vidim iskustva su razlicita!Neki su vidim i vratili jos kilograma!Bilo koju dijetu da drzimo i njom skinemo kilograme pa poslije navalimo na ustaljen nacin iskrane naravno da cemo sve vratit!
Ja sam sa ovom dijetom za nesto vise od 2 mjeseca skinula 17 kg!Pocetna kilaza je bila 86,sad trenutno 68!Po prestanku dijete sam imala 69!Nastavila sam sa umjerenom ishranom i kilogrami i dalje idu dole,ali sad laganijim tempom!
Naucila sam se nekim osnovnim pravilima u ishrani!Smanjila sam unos soli,ulja,UH pravim razmake izmedju obroka sto je veoma bitno za varenje hrane,dok sam prije jela sta sam stigla i kad sam stigla!Zalogaj ovoga,zalogaj onoga a to nikako nije dobro.
Eh samo jos da konstatujem Lenkin prvi post jer pise da se na proteinski dan moze jesti i sir sa mesom samo se umanjuje kolicina mesa-razlicite vrste proteina se ne mjesaju,sto znaci ako jedes meso jedi taj dan samo meso,ako jedes mlijecne proizvode samo mlijecne proizvode itd.I jede se pola mjere od rucka naravno bez hljeba i supe!Vremenski razmak od rucka do vecere na proteinski dan je najmanje 4 sata,na skrobni i UH dan je najmanje 3 sata!Na vocni dan jede se voce na svaka 2 sata,s tim sto se ajko se jedu banane,jedu se do rucka i to maksimalno 2 komadauser posted image
Dalje rjec kecap je nepoznanica u UN dijeti zbog obillja secera u njemu,to ce potvrdit oni koji imaju knjigu sa receptima!Za preliv na pizu moze se koristiti pelat,ili sam napravit kecap bez dodatka secera naravno!
A odrzavanje dijete je vec druga prica,i tu postoje pravila al o tome neki drugi put da sad puno ne tusimuser posted image

_____________________________

Monika 11.12.2007
Svaki covjek upozna jednom covjeka svom zivota,ali samo rjetki upoznaju ih u pravo vrijeme!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: UN DIJETA
24.3.2009 9:04:19   
Anoniman
Pa gde si ebru, nema te 1000 godina!? user posted image

(odgovor članu ebru)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: UN DIJETA
24.3.2009 9:17:40   
mihi
Ovo za kečap nije tačno ja ga jedem onog dana kad su špagete, skrobni dan i normalno mršavim, ma to je malo kečapa nije to ne znam koliko, a i z banane ne vodim baš striktno računa u kon razmakun jedem voće jer je taj dan dosta težak, šećer iz voća se brzo potroši i upadaš u hipoglikemijuuser posted image .

(odgovor članu ebru)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: UN DIJETA
24.3.2009 9:18:53   
mihi
Tasha evo konačno moje slike pomogla Guppyuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here