|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 8:41:03   
Trcosava
Drage naše trudnice, napravili smo male izmene user posted image

Odlučili smo da spojimo trudničke teme i da otvorimo jednu u kojoj će se okupljati sve naše trudnice user posted image Uživajte i družite se user posted image

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:

U kalendaru trudnoće KLIK OVDE
Putem mail-a (pročitajte više) KLIK OVDE

Pročitajte i zanimljive članke o trudnoći:

- Rast ploda po nedeljama 3. tromesečje KLIK OVDE
- Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći KLIK OVDE
- Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći KLIK OVDE

Za trudnice pred porođajem, jedna zanimljiva tema sa foruma, gde će naći aktivne linkove na textove:

- Spisak porodilišta u Srbiji KLIK OVDE

Nakon porođaja, vidimo se u temi: Spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.

U vezi toga preporučujemo da pročitate

OPŠTE USLOVE KORIŠĆENJA FORUMA

Ako ta pravila budu krsena,chat teme cemo zatvarati .user posted image

Pročitajte i Ringerajin vodič za korišćenje foruma KLIK

user posted image


SPISAK TRUDNICA KOJE SU U TREĆEM TROMESEČJU:




29.03.2014. kkris

13.04.2014. Ushtipak
14.04.2014. Little One
15.04.2014. Klarita
03.05.2014. Cece 1
03.05.2014. Suncepravde
04.05.2014. Jole84
09.06. 2014.lavica28
08.05.2014. Jeltje
09.05.2014. lavica28
22.05.2014. New Mom
28.05.2014. Mamica 91
17.06.2014. Lepterija
22.06.2014. moja ciklama
26.06.2014. dunja RR


Javite se moderatorima ili administratoru pp-om kad ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak.
user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 30.3.2014 20:59:12 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 8:45:54   
New Mom
Pih Trco, spavas, okruglice ustaju ko vampiri, vec smo pisale jutros.user posted image

Elem, ja jos 2 i po sata da prezivim u labu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 9:49:43   
Trcosava
NM jes' da mi dete ustaje k'o vampir, ali imam i ja duuušuuuuuu. Dok sam kafu popila, oči otvorila... profunkcionisala user posted image



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 11:07:44   
Fidelity
Pozdrav user posted image
Opet besana noc zbog gorusice, ustajala sam da grickam pirinac..
Sad je ok, ne znam do kad.
New Mom..javi rezultate..
Ja sam dva puta radila OGTT u ovoj trudnoci jer sam u prvoj trudnoci imala. Sad nisam..

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 11:51:24   
Klarita
Puj, da se zapljunem u martovskom chat-u user posted image

Ajde, zenske. user posted image Moje dete me pocastilo spavanjem do 10i30 user posted image red je da castim vas.

NM, zavrsi li?

Fidelity, ne znam sta bi moglo da ti pomogne, nisam tako nagrabusila ni u prvoj trudnoci ni sad, hvala Bogu...obicno cim krene, pomogne mi grickanje bademauser posted image

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 12:01:50   
mika79
Evo i mene u martovskom chatu. Kako ste user posted image mi smo bili vredni mm i ja pa smo malo sredili kuću, sada čekam gosteuser posted image .

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 12:45:04   
little_one
Jutro debelice...evo nas u martu...bice dosta bebica ovaj mjesec user posted image a i ja imam utisak da cu se ovaj mjesec poroditi, da necu stici u april user posted image

Jutro je obecavalo da ce biti prelijep dan, al sipak....vec se natmurilo i bas je pi napolju....mi smo jutros malo svrljale oko kuce a onda sam ja pozurila da poradim sve po kuci i da spremim rucak da kad dragi dodje s posla rucamo i kidnemo napolje....sad nemam pojma ni gdje cemo kad je ovako...ako nista do igraonice...

Mene sinoc uhvatila neka panika, mm izasao s bratom do grada pa ga nisam htjela cimati, al sam se ja stvarno nesto uspanicila....da me pitate zasto nemam pojma, samo neki strah, neka nervoza, pa sam samo sebi ponavljala samo da je s bebom sve u redu i tako se smirivala...jedva sam malo dosla sebi...uh, ne ponovilo se....jel imao ko takvo iskustvo?


(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 14:08:37   
moja ciklama
Jutrooo. Da se zapljunem..:-D. Spavala sam od 02h do 12h, to je za mene bas mnogo..
Citam da nisam jedina sa gorusicom, sad bar neko zna kako mi je :'(. Imam je od 7 nedelje, ne prestane..redovno mi dan zadnjih mesec dana prodje se 1Gerusilakom i 1Rupurutom. Jedva preguram dan.

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 14:27:15   
Mara1986
e opet kukanje o gorušici .... meni je gorušica jedna od prvih simptoma trudnoće pa sad vi vidite od kad je ja imam .... i to imam na sve .... od banane pa na dalje čak i od čaja,ali gelusilak pomaže ...a kad i od njega nema ništa onda soda bikarbona.... toliko me muči da imam nagon za povraćanjem kada počne da me muči.... jedva čekam da se ovaj mali spusti.... ja za 3 dana ulazim zvanično u deveti user posted image tako da u utorak proveravamo grlić (čisto da se zna da niste jedine koju pipkaju dole user posted image ) mene nešto nisu hteli ja se lepo i zaperem al me neće,pa neće user posted image E PA SAD ĆE MORATI..... zbog vežbica pošto počinju vežbice napinjanja od srede .... možda se i porodim na času od traume kad krene babica da mi se dere UZMI VAZDUH! UZZZZZMIIIII VAZZZZDUH! UZMI VAZDUH ! I AAAAAJJJJDEEEE! user posted image

< Poruku je uredio Mara1986 -- 1.3.2014 14:28:49 >


_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 15:26:59   
Fidelity
Klarita..pomogne mi nekad i badem ali uvek mi razlicite stvari pomazu. Najgore mi je sto Gelusil Lac ne pomaze kao pre. Ali, da kucnem u drvo, evo od jutros mi je ok.
Kad sam usla u deveti, beba je jos bila visoko i osecam da i sad jeste..a sutira za medalju vec danima.
Ginekoloski me je doca pregledao u 35.nedelji jer sam imala jake kontrakcije, grlic je bio uloziv za prst, dug 1,5 cm. U cetvrtak idem na kontrolu pa cu videti kakvo je stanje.

Cerka je kod babe i dede, mm u nabavci bio a ja se zakucala da spavam i sad sam kao zombi.

Nego, da li neka iskusna mama zna- prvi put sam od sedmog meseca imala kolostrum,malo malo pa curka..i od prvog dana sam imala dosta mleka. A sad nista bas, ni u tragovima, pa me zanima da li je to ok..hocu li imati mlekouser posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 17:18:14   
vonavoj
u trudnoci nisam imala kolostrum..a posle sam imala mleka za dve bebe...ne brini...sad grudi znaju kad treba da bude mlekcauser posted image
mene i dalje muci zeludac,mucnina...user posted image

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 17:38:42   
Mara1986
prvi put sam od sedmog meseca imala kolostrum,malo malo pa curka..i od prvog dana sam imala dosta mleka. A sad nista bas, ni u tragovima, pa me zanima da li je to ok..hocu li imati mleko


Meni je babica rekla da nema veze dali ga imaš u trudnoći čak je i bolje da kasnije krene jer je klostrun bolji od mleka tj. kvalitetniji je ... tako da što kasnije krene to bolje... samo da bude mleka user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 18:26:17   
Fidelity
Hvala na odgovorima!user posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 19:38:40   
blesavko
user posted image za nove i stare trudnice. Ja malo vise leskarim dok ne prodje ova sezona gripa a posle se bacam u setnju.

_____________________________

Sve bitke u zivotu sluze da nas necemu nauce, cak i one koje gubimo!

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 19:44:47   
dunja RR
Gde ste trudnice drage user posted image

Ja sada stigoh kući, od jutros full aktivna, mislim da je za danas doooosta. Od ranog jutra krenula sa spremanjem kuće, usisala sve, pa ribali podove, posle sam imala divne goste Lesicu, Lenku i Tata Bradu user posted image , onda se oko 14 našla sa bratom u gradu, kafenisali dva sata, i posle pešaka do mene, gde nas je čekao majstor (bratov drug). Pregovarali oko renoviranja stana, nešto se dogovorili, nešto ostalo za ponedeljak. Onda svi otišli, a ja otišla po kinesku hranu koja mi se jako jela, i usput kupila polu čizme snižene 60%, a merkam ih danima. Jako udobne, a biće mi super sada kada trba krene još da raste, a i kasnije na jesen za guranje kolica.

Sve u svemu, hiper aktivan dan, stomak mi otpada, do spavanja ne ustajem, i čekam bebu da se javi pa da uživam user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.3.2014 19:47:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 20:55:52   
degu
Uh i ja sam se danas umorila, našetala i naradila i baš mi prija ovo drugo tromesečje user posted image divan nalet energije, sunce, milina, pravo vreme za trudnice.
Shvatila sam da sam postala zavisna od držanja ruke na stomaku user posted image baš uživam u njenim pokretima, a ona lumpuje od ranog jutra, nije spavalica na mamu user posted image
Gde nam je Jolence?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 21:15:56   
daca77
Trudnice nase, veliki user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
1.3.2014 21:21:49   
dunja RR
Dacika naša user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
2.3.2014 9:35:43   
Mara1986
Dobro jutro trudnjače drage .... moj muž od ranog jutra kreči sobicu za bebu user posted image a meni neda ništa ni da pipnem + se ja nešto od jutros borim sa bolovima u stomaku nisu jaki ali nisu ni prijatni i baš sam smorena što mu ne mogu pomoći pogotovo što nisam navikla da sedim dok drugi rade user posted image ali mi je obećao da ću ove ivice koje su niske smeti da malo "mackam" user posted image pa evo za sve vredne tate jedna pesmica koja mi je naterala suze na oči od ranog jutra ....




user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
2.3.2014 10:01:27   
mika79
Maro user posted image divna pesmicauser posted image
Trudnice kako ste, ko pije user posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
2.3.2014 11:52:49   
Mille
Dobro jutro trudnice. Dok sam se snasla i nasla temu, potrajalo je. Ja se juce nasetala ali sam poslepodne mucila muku. Popila sam neki jak caj od koprive da popravim krvnu sliku, medjutim smucio mi se i bas mi je bilo lose. Danas sam bolje. Beba se javlja. Gde vas najcesce sutira? I zna li neko da mi kaze gde se nalazi materica sad u 20-oj nedelji? Gledam onaj neki kalendar, pise fundus materice u visini pupka tek u 24-oj nedelji, a mene beba suta vec sad iznad i oko pupka. Malo sam zbunjena.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
2.3.2014 12:00:04   
ANDJEELA
Trudnice drage,samo da vas pozdravim,mislim na vasuser posted image
Hvala Bogu dobro sam,sem sto ja panicim za svaku sitnicu,ali nadam se da ce sve biti u redu.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
2.3.2014 12:08:14   
Lepterija
Dobro jutro, ja sva suntava od vremena, opet bih u krevet. Danima me mucila gorusica pa nisam spavala. Nocas sam spavala odlicno, samo jedno ustajanje u wc i opet mi se spava.
Mille, nema to veze bas sa fundusom i nedeljama. Ja sam 25. a one odavno sutiraju mnogo iznad pupka, vec su do zeluca dosle, cini mi se. Tj. jedan je gore, a drugi lezi preko besike i jajnika, pa kad udari ili u prepone dodje, ne mogu da hodam. Jos se gospodin buni kad sedim, odmah me udara, u fazonu - tesno mu, ispravljaj se mama! user posted image

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
2.3.2014 14:29:31   
Jole84
Drugarice kako ste mi,jel sam vam nedostajala? user posted image
Mm je na odmoru,a ovih dana je bilo divno vreme pa sam se baš skitala,samo na spavanje dođem kući,stalno neka organizacija. Izgleda sam se preforsirala tako da mi je baš bila teška noć,opet lažne kontrakcije,toliko mi je jak pritisak na bešiku da se jedva odvučem do wc-a,a kako i ne bi kad piškim po 20 puta,nadam se da je normalan taj bol u bešici jer sam se zabrinula noćas. Danas leškarim,sve me boli,baš sam kilava.
Šta ima novo kod vas,prešle smo u mart jupiii user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
2.3.2014 14:33:55   
New Mom
Kod mene ko i uvek. Malo setnje do Betanije zbog kontrakcija i otvaranja. Malo Kacinog povracanja. Sad mi ogtt nije sjajan. I tako...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here