|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:45:20   
Snelle
Nama su Lino kuglice number one! Argeta? Misliš da je dobra?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:51:22   
minavb
Bolja je od ostalih, a vidim da je jedu u vrticu, pa sam htela da ga navikavam na takvu hranu. Probacu ponovo za koju nedelju. Inace, nudila sam mu onu od tune.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:52:59   
Snelle
Ja sam baš čitala sastav te od tune, izgledao mi je ok, mada sam ja generalno protiv pašteta, viršli, suhomesnatih proizvoda.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:55:00   
minavb
Ma ni mi to ne jedemo, ali ne moze bas da glumi isposnika u vrticu i da jede samo hleb i vodu. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:58:35   
madre
ja sam bogiju par puta davala onu rio mare pate pastetu. desvala se da super rucka, a i da nece da pogleda...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.6.2012 23:59:27   
Olga75
zver jede u vrticu i pastetu i parizer i virsle i svasta
i voli to da jede , jednom me je pitala : mamaaa , znas da kuvas visle ? rekoh : znam
a ona : kuvaj mi danas user posted image
i potukla je tri komada

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.6.2012 0:02:08   
gagana83

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Mislim da nije problem ako dete ne voli recimo jagnjetinu, ili svinjetinu, nego je problem ako ne vole meso uopšte, i da se mame zato brinu. Svako od nas ima nešto što ne voli, moje dete ne podnosi grašak, i ne mora ni da ga jede, pošto je to jedna namirnica. Ali da neće ništa od leguminoza, ne bi mi bilo svejedno.
Neću da vam stajem na muku, prođe sve to kad-tad, nego po meni nije isto kad dete neće 2-3 vrste povrća, ili kad neće povrće uopšte.
Neša jedno vreme nije hteo da vidi ništa od žitarica - ni hleb, ni pirinal, ni corn flakes, ništa osim testenine. Ludela sam, ali prošlo je, i sad jede sve osim hleba. To nekako i ne mogu da ga teram kad ni ja ne jedem hleb, licemerno mi je.

Bas tako.
Moje dete nikako nece meso. Ni ribu user posted image
Uspevam da joj uguram ponekad mleveno uz nesto sto voli i piletinu siiitnoo seckanu u supici i corbici.
Kad na to dodam da nece nista od svezeg povrca, onda vidite kakav problem imam. Povrce joj cedim u sokovniku, mesam sa sokom od voca i tako popije.
U vrticu, manje-vise hoce meso, salatu ne.

IZVORNA PORUKA: minavb

Vanja obozava te mix and play, nema ih sada pa jede lino kuglice. Soju i virsle ne koristim ni u nasoj ishrani, pa ni Vanja ne jede. Probala sam da mu dam argetu i zdenku, nema sanse da proguta.

I Una obozava mix and play, onaj sa jabukom. Jede jos i Nestle pahuljice.
Dorucak nam je uglavnom to, ili neke pahuljice, przenice, kacamak, pita, proja...
Od suhomesnatih proizvoda ne jede nista, niti voli niti joj nudim.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.6.2012 0:07:55   
Sanjica26 RR
Snelle ako sutra nadjem u marketu mix and play kupicu ti. user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.7.2012 12:54:19   
*Alexx*
Sa Andrejem se od druge godine natežem sa jelom. Navodno u vrtiću jede kako treba, to uzimam zdravo za gotovo. Kod kuće - jedva ponešto. Juče sam ga namamila da jede ručak tako što sam mu dala jednu kašiku ručka (musaka), pa jednu kašiku kiselog mleka, i obećala sladoled posle user posted image Jedan dan jede nešto, sledeći put to nešto neće ni da pomiriše. Nema pravila. Odlepiću. Do skoro je tamanio krastavce (jedino što jede od svežeg povrća), sad neće ni to.
Na plaži su mu se jedinom videla rebarca user posted image Mislim, nije on neuhranjen, po tabelama je on tu gde treba da bude, ali bih volela da jede raznovrsnije (tj. da mogu da mu uvalim više povrća).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.7.2012 12:58:36   
minavb
Vanja se krije od svežeg povrća.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.7.2012 13:01:47   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: minavb

Vanja se krije od svežeg povrća.user posted image


Andrej se krije od svega. Jedan dan hoće meso, drugi dan neće. Došla sam do toga da ga ucenjujem - ako pojedeš, dobićeš sladoled (ili već šta god). Ako ucena uspe, poždere sve sa tanjira i uredno pojede i sladoled posle. A šatro nije bio gladan user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.7.2012 13:03:51   
gagana83
Izgleda da mnogi od nas imaju problem sa svezim povrcem.
Vaspitacica iz vrtica kaze da skoro svi odbijaju svezu salatu.

Alexx, sta da ti kazem, kod nas je oduvak tako, ja sam se sad navikla i ne ocekujem da jede bolje. Salatu vise ni ne nudim, necu da se nerviram bezveze.
Juce je trazila sama da jede, nisam mogla da verujem. Trazila palentu.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.7.2012 13:04:38   
gagana83

IZVORNA PORUKA: *Alexx*


IZVORNA PORUKA: minavb

Vanja se krije od svežeg povrća.user posted image


Andrej se krije od svega. Jedan dan hoće meso, drugi dan neće. Došla sam do toga da ga ucenjujem - ako pojedeš, dobićeš sladoled (ili već šta god). Ako ucena uspe, poždere sve sa tanjira i uredno pojede i sladoled posle. A šatro nije bio gladan user posted image

Bar nesto pali, kod nas ni ucena ne uspeva...

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.7.2012 13:15:15   
*Alexx*
Da se Andrej pita, samo bi jeo leba i mesa. Krompir ne može da smisli, kao ni papriku u bilo kojem obliku. Crvenu papriku svežu - ponekad. Barena šagarepa - nema šanse. Sveža salata - nema šanse, osim krastavaca, ponekad. Za to znam da ne voli i sa tim sam manje-više OK. Ali kada izmišlja i traži smoki, a neće da ruča - tu se narogušim. Mora da doručkuje i ruča, jer ako to ne uradi, onda je kenjkav i udara mi po ganglijama (na stranu to što nije dobro da ne jede, jelte). Dakle, NEMA smoki ako ne ručaš. NEMA soka ako ne ručaš. NEMA sladoleda ako ne ručaš. Postala sam najgora NE-osoba na svetu.
Brate, zar mu nije lakše da pojede to sa tanjira za 5 minuta, nego da se pola sata naganjamo oko jela, koje svakako na kraju mora da pojede?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.7.2012 13:23:41   
gagana83
Moje dete moze ceo dana da ne jede i uopste se ne unervozi.
A tera inat samo tako. Kazem joj da ce dobiti sladoled ako ruca, ali ne pali.
Juce sam tako probala da je ucenim, nije uspelo. Cak je gledala mm-a kako jede sladoled, plakala ko kisa ali nije htela da ruca. Nadala sam se da ce bar dobro vecerati, sipak, pojela 2-3 kasike i kraj.




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.7.2012 13:31:53   
Figaro88
Andrea isto ne reaguje na ucene,place i kuka ali nema teorije da pojede nesto.Ona moze non stop da jede salate,ali da ne mora nista drugo,meso jedva nekad,voce slabo,voli argetu pilecu,i nestle zitarice.Mleko pije,sir nece,pavlaku ponekad.Nece nista ni od peciva.Ja sam navikla na to da nece da jede,sad se mnogo manje nerviram,a vide joj se i rebra i kicma,mrsava je strasno.Jedino me nervira kad me pitaju da li joj dajem da jede kad je tako mrsavauser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.7.2012 13:34:08   
minavb
Neću ni da pričam šta ovaj sve ne jede.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.7.2012 22:20:41   
pepeljuga
V bi se ceo dan samo nalivao necim, vodom, jogurtom, sokom... Kod kuce izvoljeva, nece nista osim onog sto on umisli user posted image a u vrticu i kad odemo negde jede sve zivo, pomislice neko da ne hranimo dete user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.7.2012 22:22:46   
pepeljuga

IZVORNA PORUKA: minavb

Bolja je od ostalih, a vidim da je jedu u vrticu, pa sam htela da ga navikavam na takvu hranu. Probacu ponovo za koju nedelju. Inace, nudila sam mu onu od tune.



Ja kupujem pilecu Junior Argetu, samo jednom sam mu davala od tune jer nju ja volim, nijednu drugu pastetu nije ni probao, mada nije preterano odusevljen, uzme par zalogaja da me skine s vrata i da moze da se nalije sa dve case jogurta user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
3.7.2012 8:01:23   
minavb
Sinoć nije hteo da pije mleko.user posted image
U našem slučaju, jogurt i kokice može kad god.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
3.7.2012 9:57:00   
Anoniman
Mi smo ustanovili da osim vrućine i "faze" Mihajlu izbijaju i petice, tako da mu je apetit generalno umanjen... Mada, kad se dobro izjuri ili odemo kod prijatelja na bazen, otvori mu se i apetit. Eto neki dan se tako najeo kao veliki Turli tave-to je svo živo povrće sa jagnjetinom i ovčetinom u zemljanom sudu. Mada, definitivno smo izbacili užine jer mu kvare apetit. Vode ili sveži sok između obroka i to je to.

Inače, sveže povrće nikako ne ide evo već 2,5 godine, ali čim mu malo obarim sve pojede user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
3.7.2012 13:02:16   
Snelle
Kod nas se malo smirila situacija što se (ne)jela tiče. Meso je i dalje problem, osim ako ga usitnim na mikrometre, ali hvala Bogu barem sveže voće voli, kao i paradajz i krastavac.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
7.7.2012 21:27:57   
LillyT
Moje dete ništa ne jede kod kuće, ali u jaslicama i kod svih drugih jede ok. Nekada se razvali, a nekada pojede onako taman, ali jede. Očigledno je problem moje kuvanje, odnosno, ne znam da kuvam da se njoj svidi. Jedino što ne jede je voće, ali joj iscedimo pa tako kompenzujemo. Sada je na selu, pa kontam da će kada vidi svoju stariju sestru (koja tamani voće), početi i ona da ga jede.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
8.7.2012 0:03:07   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Snelle

Kod nas se malo smirila situacija što se (ne)jela tiče. Meso je i dalje problem, osim ako ga usitnim na mikrometre, ali hvala Bogu barem sveže voće voli, kao i paradajz i krastavac.


Snelle , kod nas je takodje meso bilo veliki problem i onda je odjednom poceo sam da trazi i da jede . Sada nece npr.kuvani krompir a ranije ga je obozavao . user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
14.7.2012 14:46:48   
Olga75
zver i dalje jede kako kad ali jela je skoljke i skampe ovo leto
pametna mama joj je ladno , bez imalo razmisljanja dala user posted image posle me je stomak boleo dva dana ali reakcije nije bilo user posted image
sto se mene tice moze sve da jede samo ako joj ubacim user posted image
ni kod nas ne pale ucene , ne pali da stoji na stolu pa da joj dan za veceru , da ovo da ona
znaci ako hoce jede ako nece , jedino da se potucemo i da je na silu nakljukam user posted image
mada je ona ogromna sada 103 cm i 15 kila user posted image
odakle joj pojma nemam

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neka ovo leto bude najsrećnije do sada!
Deca zaslužuju da imaju zamršenu kosu, stopala od peska, kolena zelena od trave, prljave ručice od igre. Ove stvari pune...
6 ideja za najlepši završetak škole i vrtića
Proverite šest ideja na koji način da svom detetu organizujete poseban završetak vrtića/školske godine, kako biste mu ol...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here