|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis
4.8.2012 0:58:58   
Dve_srece_najvece_
Dakle, mi dobili dijagnozu astme, ne pishe kako shta, predpostavljam alergijska...

Razlog ove dijagnoze su chesti bronhitisi... evo i trenutno smo bolesni....jedno veche nismo popili zrytec, sutradan su vetj slinile, a 2 dana kasnije kashlju kao da imaju 80 godina i 75 godina pushachkog staza...grozno...duboko, produktivno... trenutno uzimamo ventolin preko babyhaler-a na 6h, i flixotide na 12h (njega cemo uzimati 3 meseca) , osim toga nastavljamo sa zrytecom, operil po potrebi, inhalacije fizioloshkim ukljuchujem na svoju ruku kad vidim da im je teshko da dishu, pa ih onda malo lupkam po ledjima...i lupkam svaki put kad kashlju... bilo je nekoliko povracanja, ali zajedno sa hranom...pa nemam pojma koliko je shlajma izashlo.... sve u svemu...trenutno mi predstoji vesela noc, jer se obe vrte i s vremena na vreme bude, kao da izranjaju iz vode user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Bronhitis
20.9.2012 20:44:25   
Anoniman
P već treći dan curi nosić, juče bili kod pedijatra, pogledala mu je grlo i sve je mirno. Danas popodne počeo da kašljuca, i pomalo da krklja. Dala sam mu inhalaciju Berodualom, i odmah je bio bolje. Posle tri sata počinje ponovo da krklja. Ponovila ihhalaciju sa razmakom od 4h, popio mleko i u momentu zaspao. Sad mirno spava, a pretpostavljam da ćemo za sat-dva ići u bolnicu da primimo Urbason. E baš me nervira taj bronhitis, nije mi obišao ni jedno dete user posted image

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Bronhitis
4.10.2012 8:46:08   
Anoniman
Marko malo svira. user posted image Inhalacije berodualom, i i dalje Flixotide koji je redovna terapija.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Bronhitis
8.10.2012 22:21:46   
Anoniman
Bili smo kod pulmologa na 6to mesečnoj kontroli. Pluća čista, ali pošto zrelo kašljuca, da inhalacije berodualom nastavimo još 2-3 dana na 12 sati. Flixotide ostaje 2x2 još 3 meseca kada je sledeća kontrola. Kaže, ako ne bude imao bronhitise, smanjiće mu dozu tada, kako bismo polako težili ukidanju istog. Kaže, bolje da je na terapiji kako bi mu se disajni organi lepo razvili, jer česti bronhitisi to otežavaju.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Bronhitis
24.10.2012 12:29:00   
Anoniman
P opet kuburi sa bronhitisima. Svake dve nedelje inhalacije, Urbason, a već 6 meseci pije Singulair. Pa to user posted image mu ništa ne pomaže, samo ga bezveze trujem. Sad kao i Flixotid pumpicu treba da uvedem user posted image Baš sam ljuta i nemoćna. Mislim da ću dete voditi kod one dr u Bečej, pa da probamo da mu očisti pluća, pun je šlajma. Pomogla je L, pa ću probati i bebi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Bronhitis
17.12.2012 15:38:24   
Dili
Dobar dan,ja sam mama devojcice od godinu dana. Beba jako kaslje,dobili smo sinacilinuser posted image ,ali sam ja i sa dvoje starijih bila protiv antibiotika,tacnije,nisu pomagali. Po preporuci rodjaka smo nabavili JAZAVICJU MAST,postoji neka fora,KAKO SE UPOTREBLJAVA,ali je ja ne znam. Da li ima ikoga kome je poznat nacin kiriscenja iste za lecenje bronhitisa. Ako neko zna nesto,molim da napise. Hvala veliko,unapred.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Bronhitis
17.12.2012 16:04:54   
Olga75
a sta je jazavicja mast ? Da li je to : ubije se jazavac i njegova "slanina" se istopi i to je to ili je to neka krema koja se tako zove user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Dili)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Bronhitis
17.12.2012 16:47:19   
Dili
Jeste,od mrtvog jazavcauser posted image ..Kazu da pomaze,ali ja ne nam kako se koristi.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Bronhitis
26.12.2012 6:07:08   
jovicaa
mi zaglavili bolnicu, maksim im bronhitis, tj bronhijulitis il tako nesto .
Prima silnu terapiju boji s zato sto je toliko mali kako li sve to utic na njega. Da li je nek imao slicn iskustvo

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Bronhitis
26.12.2012 7:18:49   
tijatija
meni je Marta zavrsila u bolnici imala je samo 10 dana. Bronhitis i upala pluca. Malo je slinila kad je izasla iz bolnice, sutra dan je pocela da krci i za par dana da kaslje nista strasno. Povela sam je radi preventive odma i zavrsila je u bolnici. Primala je longacept , kuce je pustena 7 dana posle ( jer nije bilo vise mesta na NEO) pa smo ti svaki dan po zimi i kisi isli jos 7 dana da zavsi terapijuuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Bronhitis
26.12.2012 7:35:27   
jovicaa
izvinit zbog gresaka kucam preko fona.
tija ovde je bas guzva beba i ja nismo zajedno u sobi tako da bih ja sto pre da izadjemo. nego tako je mali i ta silna terapija... najvise me plasi to sto se obixno ponnavlja retko se javlja samo jednom

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Bronhitis
26.12.2012 11:22:17   
vonavoj
joj,mene vec nervira,ne znam da li T ima bronhitis ili ne,vec nedelju dana ima na plucima nesto,kaslje,od cetvrtka pije cefaleksin,sisti,inhaliram je 2 puta dnevno i danas na kontroli dr kaze,danas pauza sa inhalacijama,sutra i prekosutra opet i u petak kontrola!? ima crveno uvo,malo je bolje,ali na plucima se i dalje cujeuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Bronhitis
26.12.2012 14:02:26   
tijatija
Marti se za sad nije vratilo. Ona krci ponekad po malo , ali uvek kad je povedem cista su joj pluca.Nisam ja bila sa Martom u bolnici jer nisam dojila , ona je inace lezala na NEO , a majke koje su dojile , lezale su posebno i dolazile na svaka 3 sata na podoj ili su se izmuzale i slale u bocicu.Bice sve to Ok , razumem te kroz sta sve prolazis, ali veruj mi da je bolje da je tamo gde su strucni, nego da strepis kuci user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Bronhitis
26.12.2012 14:05:30   
cockic
von moj savet idi kod jos nekog dr za svaki slycaj ipak vec pije lekice 7 dana user posted image bice bolje ali da bi ti bila mirna da je pod adekvatnom terapijom.a jer nema tyry vise ?i da li je dr vadila ks?

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Bronhitis
26.12.2012 14:15:13   
vonavoj
isla sam kod dve druser posted image ,,ona je bolje,da se ne lazemo,ali me brine sto se jos cujeuser posted image ...a antibiotik nastavlja zbog uvauser posted image
nema temperaturu,imala je samo dva dana..a ks mi je rekla da ne treba da radimo...a inace je ta njena dr poznata kao dobar strucnjak,pa ajde da joj verujem!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Bronhitis
26.12.2012 14:34:37   
cockic
to za yvo nemora da te brine i meni je peki pio antibiotik za yvo nekih 2 nedelje tako da se desava da ypala neprodje sa samo jednom bocicom nego dve tako je on jednom pio pocetkom ove godine. za sistanje on sisiti i kad nema nista na plycima pa sam navikla na te zvyke jesy yzasni.mada tebe brine sto je rekla da je i dalje cyje na bronhijama ali procice.

a kad smo kod vracanja bronhitisa lena je imala ja mislim 3 pyta ali sve y pocetnoj fazi jer je bila mala pa joj je dr odmah davala lek cak i kad nemora da se jednom dr iz dragise cydio i rekao mi da nije trebala da daje.a ja sam trcala y dz cim zaslinavi i krene da krklja mm mi rekao da me ova smatra malo fijy ali sto je sigyrno sigyrno sa lenom sam zaglavila y bolncici zbog drygih stvari kad se rodila one bakterije na prsticy pa zato odmah trcim plasim se da se nespysti dalje pa da mora nedao bog bolnica.tako sam ja sa njih doje cim se razbole ja kod dr mada petar mi je tek postao sklon kad je krenyo y vrtic a lena sad kypi od njega mozda ni ona nije sklona ali lize my slamcicy od bocice pa nije ni cydno a on ljybi svy decy y vrticy pa otyd i virysi i bakterije kod nas kyci znaci iz vrtica.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Bronhitis
27.12.2012 6:53:50   
jovicaa
imala sam srece prebacili su nas sad smo zajedno u sobi, ovo je skroz druga prica. neuporedivo je lakse. cim sam uspela da odmorim pune sise mleka. a malisi je nadam se bolje . jako slabo sisa i strasno se unervozi nece da uhvati sisu pa se bas mucimo sa podojima. ali valjda ce uskoro vise sisati. samo da pocne normlno da jede i ja sam mirna.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Bronhitis
27.12.2012 8:58:38   
vonavoj
joj,mukica mala..da sto pre ozdravi i da se sto manje muciteuser posted image user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Bronhitis
27.12.2012 9:00:36   
minna
jooooj jovicee, zelim vam da sto pre dodjete kuci zdravi! user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Bronhitis
12.1.2013 16:54:33   
Mishica 77
Von, kako ti je luče? Da li ste ozdravili?
p.s. kod koga se lečite?

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Bronhitis
12.1.2013 17:29:09   
Mishica 77
Mi smo ove godine prvi put u životu bili baš, baš bolesni. Febricirala 7 punih dana do 38.7C max. Pili Brufen na 6h, tuširanje, stavljali "mokre čarapice" što Isidora kaže.... da se ubiješ.
Prvo krenule guste, zelene sline, a četvrti dan uveče, počne da kašlje i do ujutru razvije bronhitis. Tolio da nam je malo falilo da uđemo u obstrukciju. user posted image
Dobili inhalacije Berodualom, 6 kapi u 2ml fiziološkog, na 8h.
AB je već pila kao profilaksu ubog urinarne. Standardno čišćenje slina. I tako....
Stres za nas troje, najviše Isidoru.
Ne mogu da zamislim kako je majkama čija deca imaju astmu.... user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Bronhitis
12.1.2013 18:26:10   
jovicaa
bitno je da je proslo misice..user posted image
maksim je dobijao uzasno jaku terapiju sa nepuna dva meseca u bolnici, tako da sto se tice terapije ne brini, to nije skoro nista..
pazi kad su njega inhalirali na 2 sata sa pet kapi beroduala i dobijao je venski niripan.
e a reci mi sta znaci opstrukcija, mislim sta znaci da nije dobila opstrukciju?
posto ja mislim da je maksim imao.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Bronhitis
16.4.2013 0:31:43   
MicinaMama
Volela bih da ovo procitate!

Evo da se i mi prikacimo ovde.U januaru se moja Dunja razbolela imama temperaturu 39.6 isli smo u hitnu ali glupi doktori su rekli samo kao ima gastro virus a dete niti ima proliv i samo je bljuckala...sto znaci nije povracanje.Znala sam da je klasicna grip jer su i sva deca ovde u to vreme imala grip.

Pocela je da kaslje,kasljala je oko mesec dana i onda se stanje pogorsalo pocela je ubrzano i tesko da dise i pocela je da "svira" pri izdisaju.odvela sam je kod doktorice generaliste i utvrdila joj je bronhitis i prepisala 5 seanski kod fizijatra.

e sada uzas!Fizijatra sam trazila mesec dana i nisam uspela da nadjem,zvala sam tri opstine da trazim randevu samo i svi su zauzeti i ne mogu da prime malu bebu!otisla sam opet kod doktorice i pozalila sam joj se,dala mi je adresu slobodnog fizijatra ali predaleko od nas i neznam ni doci do tamo i jos sa dvoje male dece a mm-a nece gazda da pusti sa posla.Rekao je kako to nije njegov problem,a jos gora stvar je u tome sto nam je gazda KUM!

Doktorica mi je dala i uputnicu za bolnicu kod pneumo pedijatra specijalistu u bolnici.Danas smo je zvali i rekli su nam da ne dolazimo jer dete mora da ide prvo fizijatru pa ako to ne pomogne mora u bolnicu na dalje ispitivanje.Za slucaj alergicnosti i predispozicije astme.trebaju pravilni lekovi.

3.5 mj se sve razvuklo sve i nisam pametna da li je u redu sto me toliko razvlace i na posletku ne zele da prime moje dete.Dunja i dalje kaslje,bar jednom na dan ima sviranje,pa pocne da dahce,pa onda tesko izdise.Jutro je katastrofa izgleda kao da se davi,a u plucima krci uzasno.ja sve sto dajem su fizioloski rastvor...ali ja je povremeno inhaliram cajem.Snalazim se.Jedan dan bude bolje,pa sledeci nikako.

Imate li vi kakav savet?Sta vi mislite o ovome?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Bronhitis
16.4.2013 8:02:23   
Trcosava
Micina mama, kako bre neće da prime u bolnicu?? Verujem da ni tu neće da daju plako lekove, a problem očigledno imaš i sa pedijatrom. Verovatno neke ne možete ni da kupite (u slučaju da možete, probaj da nađeš ventolin -berodual u Srbiji). Ako ste 100% sigurni da je bronihtis, onda imam možda jednu vežbicu koja bi vam pomogla. To bi će verovatno i fizijater da radi (trebao je Ani sad dok je bila u bolnici, ali se ispostavilo da ima upalu pluća i u tom slučaju te vežbe NISU DOZVOLJENE). To je drenaža. Dete postaviš u poloćaj da joj je glava dole, a guza gore ''^'' najbolje na jastuk da je postaviš i onda postaviš šaku u isti takav položaj ''^'' pa kreneš odozdo na gore da lupkaš. To potpomaže rastvaranju sekreta i lakšem izbacivanju. Da bi se lakše iskašljala, probaj da joj daš da duva sveću (može i u slamčicu da duva onako kad je uvodi, da pravi balončiće, ali mislim da je suviše mala), ili da napravite one brodiće od papira i njih isto da duva - sve to potpomaže taj kašalj kojim je lakše da izbbaci šlajm. Nadam se da sam ti pomogla.

Pošto ni naš pedijatar nije htela da šalje u bolnicu i govorila kako je to od vrtića, ja sam počela da je vodim kod dežurnog lekara, a kako oni nemaju ništa ovde - šalju dikretno u bolnicu na pedijatriju i tamo te uvek prime. Probaj i sa tom forom, ako može kod vas.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Bronhitis
16.4.2013 9:14:41   
Janncica
Micina...nista meni nije jasno. Kako bre niko nece da primi malu bebu?Ako imas inhalator inhaliraj je bar samo sa fizioloskim i izvlaci joj sline iz nosa(S su izvlacili sekret sa cevcicama jer nije mogao da sisa,a hteo).Inhalirali su ga na 6 sati. Na 12 sati fizioloski sam,na 12 berodual... I nije dobijao nikakve antibiotike jer nije imao temperaturu.I morala sam da ga dreniram tako kao sto je Trcosava napisala. Stavim preko kolena,malo savijem dlan i 5 minuta udaram. Pomozi svom detetu kad su vec oni svi tu ludaci. Mi smo primljeni jer je krcao i bili 5 dana u bolnici. Samo inhalacije su najbitnije. Zelim vam da sto pre ozdravite... Znam kako je strasno...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here