|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u bapske priče?
16.5.2014 0:56:53   
Mariya
Ne verujem u to da ne smeš ili da ne trebaš stvari kupovati pre porođaja. U prvoj trudnoći stvari sam počela da kupujem posle 26.nedelje i do porođaja sam pokupovala, spremila i opeglala sve ali baš sve, od posteljine, pelena, kreveca i odeće preko krema i sapuna do kolica. Pa poludela bih da dođem kući sa detetom i nešto mi zafali pa da moram to nešto da jurim, a još bih bila luđa da šaljem nekog da mi kupi nešto što mi nedostaje, pa da još kupi pogrešno ili ružno... Ja sam jednostavno takva. A pre mesec dana kupila sam 2 bodija, ma nisam mogla da odolim, a snimila sam i posteljinu i odećicu i sad samo čekam da saznam da li će biti seka ili bata, pa da krenem u kupovinu!!

< Poruku je uredio Mariya -- 16.5.2014 1:04:28 >

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Da li verujete u bapske priče?
16.5.2014 1:03:35   
Mariya
Nego, htedoh napisati da sam čula za neku bapsku priču da će dete imati beleg tamo gde se mama povredi. U 8. mesecu sam, nenaviknuta na tako velik stomak, opekla stomak o ivicu šerpe dok sam kuvala supu. Imala sam malu opekotinu oko 1,5 cm, desno od pupka, koja je do porođaja prošla i ja sam to potpuno zaboravila. I Lu se rodila sa istim isticijatim belegom na stomaku, desno od pupka, svetlosmeđe boje, samo malo više nego što je bila moja opekotina, dugim oko 7-8 mm. Kad sam to videla, kad nisam pala u nesvestuser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Da li verujete u bapske priče?
16.5.2014 7:50:23   
vikiveki
Neverujem mnogo u te bapske priče ali nekad se desi da budu istinite,i ja znam nekoliko slučajeva sa tim belegom samo što se kod nas kaže da se taj beleg javi na mestu gde se trudna majka pipne kada nešto uzme bez pitanja

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Da li verujete u bapske priče?
16.5.2014 8:45:21   
Klarita

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Neverujem mnogo u te bapske priče ali nekad se desi da budu istinite,i ja znam nekoliko slučajeva sa tim belegom samo što se kod nas kaže da se taj beleg javi na mestu gde se trudna majka pipne kada nešto uzme bez pitanja

I kod nas! Ali, ne bez pitanja, nego kad bas ukrade ili uzme krisom user posted image Ja i verujem i ne verujem. Ali dosta primera znam gde se te bapske price obistinile user posted image jezivouser posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Da li verujete u bapske priče?
16.5.2014 9:08:54   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Klarita


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Neverujem mnogo u te bapske priče ali nekad se desi da budu istinite,i ja znam nekoliko slučajeva sa tim belegom samo što se kod nas kaže da se taj beleg javi na mestu gde se trudna majka pipne kada nešto uzme bez pitanja

I kod nas! Ali, ne bez pitanja, nego kad bas ukrade ili uzme krisom user posted image Ja i verujem i ne verujem. Ali dosta primera znam gde se te bapske price obistinile user posted image jezivouser posted image


Eno ga sad! Šta sam ja ukrala leptira????

Za taj beleg do mene došla priča da se pojavljuje na mestu gde se mama uhvatila kad se nečeg uplaši. Što opet ne pije vodu - ja sam se uplašila leptira i uhvatila za zglob na ruci? user posted image

user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Da li verujete u bapske priče?
16.5.2014 9:26:43   
Klarita
Trco, nije to za svaki beleg user posted image Nego, za po neki user posted image

Ja imam ribizlu ispod oka. Kaze moja majka, kad bila trudna sa mnom prostirala ves u basti i ugledala komsijske ribizle...uzela jednu, pocesala se oko oka, pa se setila "price" i brze bolje se sagnula da pipne zemlju user posted image ali kasnoooooo user posted image
Tako da, trudnice, kradite, ali posle svake kradje, prvo pipnite zemlju, pa onda sebeuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Da li verujete u bapske priče?
16.5.2014 9:30:24   
Trcosava
E crkoh od smeha hahahahahaah

jel treba da pljunem tri puta? okrenem se oko sebe dva puta, skočim tri koraka unazad i poletim još 2cm u vis? user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Da li verujete u bapske priče?
19.5.2014 11:59:32   
Queen Lady
Cao nova sam na forumu. Ja sam se tih babskih prica naslusala od svekrve za sve pare. I za trudnocu i sta me ceka kada se porodim. I da beba ne sme da izlazi iz kuce prvih 40 dana i milion stvari. Moj stav je uvek >aha, dobro<

IZVORNA PORUKA: Klarita


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Neverujem mnogo u te bapske priče ali nekad se desi da budu istinite,i ja znam nekoliko slučajeva sa tim belegom samo što se kod nas kaže da se taj beleg javi na mestu gde se trudna majka pipne kada nešto uzme bez pitanja

I kod nas! Ali, ne bez pitanja, nego kad bas ukrade ili uzme krisom user posted image Ja i verujem i ne verujem. Ali dosta primera znam gde se te bapske price obistinile user posted image jezivouser posted image


Za te primere sto znate, da li su se u tom trenutku kada su uzele to uplasile? Ja znam za slucaj gde je trudnici pukla petarda pored noge i ona se uplasila, pa je beba imala beleg na peti. I mislim da ima veze sa tim da ako trudnica uzme nesto i uplasi se u tom trenutku. Inace ne verujem ni u sta od tih stvari...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Da li verujete u bapske priče?
21.7.2014 13:04:47   
SunFlower
Meni moja svekrva malocas rekla, kaze "kad zena ostane trudna treba odma cim sazna da kaze svima da bi joj dete pricljivo"user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Da li verujete u bapske priče?
21.7.2014 14:19:39   
srculence25
hahahaha a meni moja danas kaze da pre tri meseca netreba nikom govoriti u fazonu da nisam trebala ni njoj reci.I eto kao kazu da navodno ako nemas mucnine u ranoj trudnoci znaci da se plod nije primio user posted image (a ja nemam mucnina)user posted image

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Da li verujete u bapske priče?
21.7.2014 14:34:42   
bubulence
meni su se dve drugarice nedavno porodile, ni m od mucnina nisu imale, ustvari jedna jeste jednom povracala ali je pojela celu kobasicu pa misli da je vise od toga nego od trudnoce... i eno, dve zive i zdrave bebice, ne zna se koja je lepsa...
ja ne verujem u te price, u trudnoci sam sve kupila za bebu a kao ne valja. krstili smo je sa 2 meseca pa nismo imali crveni konac ( nosila je jedno vreme crveni konac koji je moja mama atavila na prevaru i trpela sam ga nekih nedelju dana i vise nisam mogla) i to je to, ko veruje u Boga ne veruje u ove stvari

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Da li verujete u bapske priče?
21.7.2014 15:13:55   
Anoniman
ja nisam imala ni m od mucnina, pa evo jedno prase me upravo maltretira da mu pustim crtani :)

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Da li verujete u bapske priče?
21.7.2014 16:07:10   
branki*
ni ja ne verujem u te price uopste,moja mama je sklona tome,pa mi drobi ponekad,ja je pustim,nek pricauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Da li verujete u bapske priče?
21.7.2014 16:30:37   
srculence25
user posted image kod mene su skoro svi skloni tome.mislim na familiju od mm.Lele sta me tek ceka kad se budem porodila naterace me da turam metlu ispod krevetica user posted image ali trudim se i da neslusam pogotovo moju negativnu svekrvu user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Da li verujete u bapske priče?
21.7.2014 17:58:00   
SunFlower
I moja sveki je puna takvih bisera, tako da, srculence, budi spremna na svastauser posted image ja bas moju posmatram malopre, sad me vidi prvi put trudnu, samo me zagleda i odmerava, garantujem da vec zna i kog je pola beba i da'l imam mucnine i da ce biti mirna beba (e da i to mi je rekla danas) a i da ce biti pricljiva user posted image ja se ludo zabavljam, prosto ne mogu da verujem sta je se narod smislio! Za mene su to bajke za malu decu.user posted image

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Da li verujete u bapske priče?
28.8.2014 10:29:28   
wivern
Ne, uzasavaju me ti nasi "obicaji" i bapske price. Ume cak i keva nekad da mi krene sa time pa je na vreme zaustavim.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Da li verujete u bapske priče?
9.9.2014 16:58:22   
emicaa
e mnogo mi je drago sto nadjoh ovu temu,price za koje ja znam su:beba se ne smije do 40 dana vidjeti u ogledalo,zena koja ima menstruaciju ne treba uzimati bebu u ruke,do 40 dana posle poroda bebu ni slucajno ne izvoditi iz kuce,u trudnoci sto vise jesti jer jedes za dvoje,ako u trudnoci nesto pojedes sto nije tvoje pocesati se po guzi pa ce tu biti fleka umjesto negdje na vidljivom mjestu.ako se jos necega sjetim obavjesticu vas da znate user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Da li verujete u bapske priče?
9.9.2014 17:00:23   
vonavoj
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Da li verujete u bapske priče?
9.9.2014 17:05:40   
serpica

IZVORNA PORUKA: Klarita

Trco, nije to za svaki beleg user posted image Nego, za po neki user posted image

Ja imam ribizlu ispod oka. Kaze moja majka, kad bila trudna sa mnom prostirala ves u basti i ugledala komsijske ribizle...uzela jednu, pocesala se oko oka, pa se setila "price" i brze bolje se sagnula da pipne zemlju user posted image ali kasnoooooo user posted image
Tako da, trudnice, kradite, ali posle svake kradje, prvo pipnite zemlju, pa onda sebeuser posted image




Ja se pipnem za zadnjicu zato mi najstarije dete ima beleg na desnom kuku,a najmladje na dupencetu,"ukrala" sam vocke user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Da li verujete u bapske priče?
9.9.2014 17:37:10   
Mala Elena
Moja baba, dok je bila ziva, pricala nam kao deci da je brala grozd u tudjem vinogradu i neko naisao , a njoj bilo glupo pa cucnula da se sakrije i uhvatila se za koleno ...mami stvarno grozd na kolenuuser posted image

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Da li verujete u bapske priče?
9.9.2014 17:38:00   
emicaa
Ja sam jela šljive,na Teodori ništa od tog nema a trebala bi izgledati plava kao šljivino stablo

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Da li verujete u bapske priče?
9.9.2014 17:53:21   
Mala Elena
Bila mi se beba zacenula , kaze sestra pa sto joj ne stavis crveni koncic ? Hahaha , joj rekoh pusti me tih prica! user posted image al stavicu samo zato da ne bude nesto pa da kazem to je zato sto to nisam ispostovala user posted image njena deca su uvek imala prevrnutu carapicu , ja skidala i namestala kako treba, htela da me ubijeuser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Da li verujete u bapske priče?
9.9.2014 18:02:51   
Mala Elena
Emice , mozda se misli na plavilo na porodjaju ? user posted image , moja beba bila skoro ljubicasta, uplasila sam se hahah

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Da li verujete u bapske priče?
9.9.2014 19:28:18   
emicaa
Ne ne nego ono što uzmeš tudje ili ukradeš i pojedeš gdje se počešeš bude na bebi taj oblik,a to za crveni končić,stavljam joj kad idemo za Bosnu da mi ne ispiraju mozak i kad se vratimo nazad skidam.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Da li verujete u bapske priče?
9.9.2014 19:36:55   
Sanchy
M.nosi crvenu brojanicu user posted image ..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here