|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
23.12.2019 11:08:25   
nata11
Leglo.

20 je bio petak a petkom nikada ne uplacuju.

_____________________________





(odgovor članu JelenaVukan)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
23.12.2019 11:12:26   
Rea1234
I meni je bila uplata sad :)


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
23.12.2019 11:54:04   
Filadendronka
Leglo na racun. 

(odgovor članu Rea1234)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
23.12.2019 12:56:28   
Slavkic
U meni leglo, samo nije uvecana plata nego isto, ne znam da li kasni isplata😁


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.12.2019 10:12:27   
bubulence
Slavkic kako uvecana? Zasto? 


(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.12.2019 14:35:06   
Slavkic
Pa mislim ovo 9%što su povećali u prosvjeti da li se odnosi i na porodilje? 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.12.2019 14:36:48   
Filadendronka
Slavkic, ti si na bolovanju i to se trenutno ne odnosi na tebe. 

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.12.2019 14:38:51   
Slavkic
Znači kad se završi porodiljsko onda da očekujem uvećanje


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.12.2019 14:41:12   
Filadendronka
Tako bi trebalo, ne znam kakav ugovor imas sa poslodavcem. 


(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.12.2019 15:01:02   
Slavkic
Ok hvala ti na  informaciji vjeruj mi da pojma nemam mora u da proverim


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.1.2020 14:44:49   
Beca.t
Jedno pitanjce: papire za porodiljsko sam predala pre neki dan a porodiljsko mi pocinje 12.1. Da li ce mi u februaru isplatiti ceo mesec ili samo 18 dana u januaru? Ja sam navikla da mi firma redovno placa, tako je bilo i na trudnickom, ali sad kazu ne smeju, sve ide preko rfzo...Meni je vise odgovarao stari zakon, iskreno.


(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.1.2020 7:56:46   
KPejcic
Na trudničkom sam od 25.11.2019. Radim u školi i juče mi je legla uplata,ali kao da nisam na trudničkom (trebalo bi da bude oko 6000 više). Hoće li mi se ostatak uplatiti kasnije,zna li neko? Na sajtu RFZO nema podataka da je poslodavac podneo zahtev za isplatu bolovanja. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.1.2020 8:23:03   
nata11
Beca isplatice te onoliko dana koliko si na odsustvu. Nece te cas_titi za ceo mesec 😀


Pejcic vec sam pisala o tom pracenju predaje dokumentacije za bolovanje da nije tacno. Meni bas nista nije znacilo. Ja uveliko primila isplate a na dajtu pise da je jos u obradi. 

_____________________________





(odgovor članu KPejcic)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.1.2020 8:28:39   
Beca.t
Nato, moje pitanje je da li je u februarau isplata za januar? Ako jeste,onda naravno ide za tih 18 dana 😀

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
8.1.2020 16:06:40   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Jedno pitanjce: papire za porodiljsko sam predala pre neki dan a porodiljsko mi pocinje 12.1. Da li ce mi u februaru isplatiti ceo mesec ili samo 18 dana u januaru? Ja sam navikla da mi firma redovno placa, tako je bilo i na trudnickom, ali sad kazu ne smeju, sve ide preko rfzo...Meni je vise odgovarao stari zakon, iskreno.





Pa ako si od 12.1. Na porodiljskom isplatice ti 19 dana januara porodiljskog i 12 dana trudnickog. Tako da ces dobiti za ceo mesec ali jedno od firme drugo od drzave. Za porodiljsko moras da dopunis dokumenaciju kada se porodis jer isplata nece krenuti dok ne dostavis bebin izvod iz knjige rodjenih, i cini mi se prijavu prebivalista. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
8.1.2020 16:09:55   
bubulence


IZVORNA PORUKA: KPejcic

Na trudničkom sam od 25.11.2019. Radim u školi i juče mi je legla uplata,ali kao da nisam na trudničkom (trebalo bi da bude oko 6000 više). Hoće li mi se ostatak uplatiti kasnije,zna li neko? Na sajtu RFZO nema podataka da je poslodavac podneo zahtev za isplatu bolovanja. 



Zavisi... Na trudnickom dobijas osnovicu iz ugovora. Bez prevoza, toplog obroka, bonusa itd... Moja plata je bila u proseku oko 45000 a trudnicko mi je bilo 31000 jer je to plata u ugovoru. Sve preko toga su bonusi na koje su se placali doprinosi ali ne ulazi u obracun za trudnicko. 

(odgovor članu KPejcic)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
8.1.2020 16:39:52   
Beca.t
Bubi, hvala na odgovoru. E da mi je stari Zakon, moja firma je vrh, unam po prvom detetu, oni su meni i trudnicko sada isplacivali dva puta mesecno kada i zaposlenima  a kad se naviknes, onda je za mene 25.2. daleka buducnost. 😀
Moja firma ce meni vec 15.1. da isplati sa akontacijom zaposlenih tako da za to ne brinem. Moja kuma radi u banci, porodila se pre 2.5 meseca i nije nista dosavljala...videcemo sta kazu..meni su u 27.marta rekli da resenje bude za 30 dana a isplata izmedju 20-25. u mesecu. Nisu pominjali dodatne papire...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
8.1.2020 16:53:04   
Ana RR
Koliko sam ja imala sreće sa mojom bivšom firmom onomad... em sam imala vrhunsku platu em su mi sve uplaćivali tokom bolovanja, bez zakidanja, plus bonuse, plus 13. plate.. milina.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
8.1.2020 17:23:19   
bubulence
Moras odneti i izvod. Ja a sam predala oko 5.8. A vec 20.8.sam dobila uplatu za jul


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
8.1.2020 18:30:08   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Koliko sam ja imala sreće sa mojom bivšom firmom onomad... em sam imala vrhunsku platu em su mi sve uplaćivali tokom bolovanja, bez zakidanja, plus bonuse, plus 13. plate.. milina.

E takva je moja firma! Puno radimo ali zaista su krajnje korektni! 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
8.1.2020 18:31:27   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: bubulence

Moras odneti i izvod. Ja a sam predala oko 5.8. A vec 20.8.sam dobila uplatu za jul





Ok, to nije problem. Ja cu se poroditi krajem meseca, Boze zdravlja, tako da ne ocekujem kasnjenje, vec upadam u taj ciklus za isplatu u februaru.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
8.1.2020 22:24:31   
lesli
Koliko ja znam, izvod se predaje jedino u slucaju da se dokumentacija za otvaranje bolovanja predaje nakon porodjaja. To je kod mene bio slucaj jer je beba malo pozurila, pa sam morala cekati njen izvod i tek tada predala papire. U suprotnom, ne treba. Beograd je u pitanju. Od momenta predaje, uplata je legla tek nakon 3 meseca. Podatak iz septembra 2018.Cula sam od prijatelja da su se malo ubrzali.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
8.1.2020 23:12:36   
bubulence
Mozda zavisi i od opstine. Ja sam papire odnela ranije ali su mi rekli da svakako ne mogu da obradjuju bez izvoda. Takodje i uplata vrv zavisi od opstine jer citam po grupama na faceu da neke mame dobiju uplate posle 2 nedelje, neke predaju sve uredno a cekaju i po 3 meseca.... 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.1.2020 9:21:05   
nata11
Razlikuje se od grada do grada. Kod nas se otvara tek nakon porodjaja. Ne prihvataju ranije papire. 



_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
23.1.2020 17:28:25   
IcaM
Je l'' legla nekom uplata za trudničko?


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here