|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 19:24:36   
Maraj
Mati kod nas svima rade prvo brzi test. Tj iz nosa bris i on bude gotov za 45 min. Ako je on negativan salju na pcr-iz grla. Koji se ceka do sutra.
Ja samna brzom bila negativna pa su me poslali na pcr koji je sutradan pokazao da sam pozitivna

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 19:27:00   
mati
Kod nas je brzi iz nosa i grla, rezultati za 15 min... Kakvih li testova sve ima i koliko..

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Korona virus 3.deo
27.2.2021 20:32:50   
lesli
Mati, uzmi neki probiotik ili flonivin zbog stomaka.

Maraj, super ti je d-dimer , ali ga proveri za koju nedelju ponovo. Za svaki slucaj.Hemoglobin ti je jedino nesto nizi.


Nestasica fraksiparina je odavno. Krenulo je jos negde kraj novembra/pocetak decembra. Ja od tada imam zalihe fraksiparina u kuci jer povremeno stignu nove kolicine.Mada mislim da cleksan i fragmin jos i pmogu da se nadju.

< Poruku je uredio lesli -- 27.2.2021 20:33:15 >

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Korona virus 3.deo
28.2.2021 7:26:31   
Misha i Ljisha
Cek Mati sad nisam.ispratila. jesi pozitivna? 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Korona virus 3.deo
28.2.2021 11:39:50   
mati
Jesam Ljiso...
Lesli, koristim vec probiotik, to su mi odmah rekli, verovatno uz hemomycin.
I deca da koriste, ovaj mladji ne ume da prođu ta, juče progutao a sad nije mogao. Evo svađali smo se do malopre, i smejali. A nemam u kesicama.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Korona virus 3.deo
28.2.2021 13:43:37   
milicicak


IZVORNA PORUKA: mati

Mili, a da li to što sam ja već na antigen testu bila pozitivna znači da je virus prisutan već par dana? Jer dosta njih na brzom bude negativno, a na PCR pozitivno..
Imam retku stolicu, baš retku, danas ceo dan... Ne znam da li to ima veze sa virusom ili sa lekovima...
Maraj, kako si ti???



To što je antigenski pozotivan znači fa si se testirala u orvim danima nakon pojave somptoma kafs je i koncentracija virusa najveća u nosu. Ralunaj da si se zarazila 7-10 dana pre pojave temperature i da si bila zarazna 3-4 dana pre pojave temperature.
Normalno je da su ljudi pozitivni na PCR testu posle megativnog antigenskog. Antigenski detektuje broj čestica virusa koje su prisutne u brisu i potrebno je da ih bude pristojna količina. PCR test umnožava RNK prisutnih čestica virusa i tada može da u brisu i bude manji broj viralnih čestica da bi se dokazalo da virus postoji. Za rezultat oba testa dosta znači i da li je uzorak brisa pravilno urađen (za PCR manje jer je potrebno da se uhvati manje virusnih čestica). Mene su do sada jedno 10_x_ testirali, ni jednom nije bilo prijatno, jedan tehničar se zeza da ako ti ne zasuze oči bris nije pravilno uzet 😁

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Korona virus 3.deo
28.2.2021 13:48:41   
Ivanka 75
Milicicak, mnogo mi zao sto morate da prolazite kroz tolika testiranja 😕

Niste vi to zasluzili, nista od toga, a pomazete narodu maksimalno, dajete cele sebe da bolesni ozdrave. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Korona virus 3.deo
28.2.2021 13:55:40   
milicicak
Hehe Ivanka, mene su testirali na nedelju dana dok sam radila na kovid dijagnostici.


Ovo ostalo je samonametnuto, nakon svakog kontakta i izolacije radila sam test da bih se čiste savesti vratila na posao.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 7:57:59   
Milena18
Maraj, Mati, kako ste danas?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 8:09:01   
emicaa
Djevojke kako ste?



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 10:42:49   
mati
Hej... Ja sam zapuštena, nos curi, kijam stalno... Oči me ne bole. Bole me grudi visoko, na sredini, preko dana kada se navalim...
Mama moja je noćas povraćala i boli je glava. Inače rwvakcinisana je kineskom 9.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 10:59:39   
Maraj
Mati 9.2.je revakcinisana?

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 11:41:59   
Ivanka 75
Mati, 3 nedelje posle revakcine? 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 11:44:46   
mati
Da 9.02. Samo da prodje sa lakšim simptomima. Jutros sam se bas uznemirila...
Zapravo, 10.02. je primila revakcinu. Ali to je to.

< Poruku je uredio mati -- 1.3.2021 11:46:51 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 12:09:15   
Maraj
Matinpa to je proslo skoro mesec dana od vakcine?
Da nije i ona zarazena? Jel.se ona testirala?

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 12:35:25   
vonavoj
Mati,jeste bile u kontaktu ovih dana?


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 13:29:27   
mati
Pa jesmo, ona vodi decu u školu. I sada je dolazila da donese šta nam treba...
Ima jake vrtoglavice, sutra će da se testira ako joj bude bolje, da može da ode.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 14:36:59   
Ivanka 75
Tacno pokupila  virus tokom prosle nedelje. Bice ona dobro, ima kakva takva antitela. 


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 15:49:33   
Sanjica26 RR
Mili, mm i ja smo radili antitela. Oboje ih imamo. Letos smo bili bolesni, ali nismo se testirali. Kod njega su 50, a ja sam na granici. Moje pitanje je da li to znaci da cu ubrzo i to malo da izgubim ili ne mora da znaci? Ja se ne bih vakcinisala dok ih imam. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 15:52:45   
medamisko
Moj muz i ja smo se testirali, u istom periodu bili zarazeni. Ja nemam antitela a on ima.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 15:55:06   
vonavoj
Eto sanjice,secam se ja toga..jos sam se zezala,da nije korona...super za antitela..

Ja ne razymem vrednosti tih testova..moja nema tako male vrednosti..granica je 1.400...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 16:02:06   
Ivanka 75
Moja drugarica i njena sestra radile antitela i totalno razlicite metode u dve laboratorije.
Dva puga su radile i dva puta razliciti rezultati. Trebalo im vremena da ukapiraju da su razlicite metode, pise na rezultatu.
I to treba gledati.



< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 1.3.2021 16:05:37 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 16:04:42   
Sanjica26 RR

Eto nek neko od stručnjaka ako može da rastumaci sta ovo znaci. 😊
user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 1.3.2021 16:11:27 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 16:49:03   
jess021
Sanjice, prema meni to je kao da nemas antitela, na donjoj si granici za granicne vrednosti 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Korona virus 3.deo
1.3.2021 16:51:08   
milicicak
Sanjice, 

Klik

Mislim da je nema razloga da odlažeš vakcinaciju

< Poruku je uredio milicicak -- 1.3.2021 16:52:41 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here