|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Betanija Novi SAd
18.11.2010 17:21:18   
Jele
A još je patologija u starom delu. Čudno mi je bilo kod hrane da smo dobili salamu i viršle, to mi nije baš zdrava ishrana, a treba kao mleko da ti nadođe

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Betanija Novi SAd
18.11.2010 17:49:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jele

pa su se možda porcije meni činile malima.


user posted image Nisu male. Bar meni nisu bile. Ja ni jednu nisam pojela do kraja.

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 652
   RE: Betanija Novi SAd
27.11.2010 23:57:24   
bojanica7
mi smo bili prosle nedelje u betaniji sa skolicom. i odusevljena sam. zaista. voo je prvi put da sam bila i toliko mi je sve lepo i cisto i gotivno da jedva cekam da idem da se porodim user posted image
i nekako mi one sobe izgledaju toplo i slatko. nema mi depresije, sta znam, valjda sam bas ocekivala najgore..

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Betanija Novi SAd
28.11.2010 0:31:22   
Podrum Š.
Optimista user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Betanija Novi SAd
3.12.2010 13:06:14   
lajla
Cao drage mame i buduce mame.Nova sam na forumu,citala sam vase postove,ja sam se porodila pre 4 god.prirodnim putem,sve je bilo ok od porodjaja do izlaska iz betanije.Ni jednu losu rec nemam da kazem za osoblje.sem za hranu naravnouser posted image E sto se tice ne zadovoljnih zena...iz pouzdanih izvora znam da su to zene koje su platile nekome"doktoru"puno para pa ocekuju da im svi duvaju u onu stvar.pored mene u sobi je bila zena koja je nekom dr.platila 500e,za prirodan porodjaj,pa su je posle sestre nervirale kako nece da joj nameste krevet kada ona ode do wc,kako sstra nece da ugasi svetlo kad ona spava,i da je strasno sto sestra nije tu da joj presvuce dete kad se ono ukaki.ALO zeno nije ti to hotel...ako si platila nekome,nemaora da znaci da ce se oko tebe vrteti sve.....sestre su se prema nama ponasale potpuno isto i potpuno korektno i ljubazno.Bilo mi je jako drago kada joj je jedna sestra rekla"gospodjo ovde ima 50 zena isto porodjene kao i vi,i one same namestaju krevet i gase svetla kada im se spava,a onome kome ste platili zovite ga da vam presvuce bebu i sipa vode u casu da se vi ne umarate"zacutala je istog momenta.pozvala je svog dr.koji se naravno nije javio na telefon...dobio je sta je hteo.Mislim necu samo da krivim lekare ali ima nas svida svakakvih......ja sam zadovoljna,bas iz tog razloga sto se tamo nepravi razlika izmedju bogatih i crnih cigana...svi su isti i svi su samo pacijenti.Nadam se da cu u skorije vreme ici ponovo tamo da donesem na svet jos jednu slatku bebanuuser posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Betanija Novi SAd
3.12.2010 13:13:27   
lanajelena
Lajla pre svega dobro dosla...prijavi se u RR mame
Slazem se sa tobom oko svega,ima stvarno razmazenih zena koje mnogo toga ocekuju ali isto tako Betaniji fali puno radne snage,ja sam se nasla u poslednjoj sobi u hodniku i skroz su nas bile zaboravile,meni je dete bilo gladno a ja sam morala onako sveze porodjena da jurim sestre da bi mu dale malo mleka a pritom sam skoro pala u nesvest koliko sam ga drzala jer je non stop plakao da bi ostale mamice mogle da odmore

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Betanija Novi SAd
3.12.2010 13:14:15   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Jele

pa su se možda porcije meni činile malima.


user posted image Nisu male. Bar meni nisu bile. Ja ni jednu nisam pojela do kraja.

bice da je zato sto su bljaaaakuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Betanija Novi SAd
3.12.2010 13:20:54   
bebablue

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Lajla pre svega dobro dosla...prijavi se u RR mame
Slazem se sa tobom oko svega,ima stvarno razmazenih zena koje mnogo toga ocekuju ali isto tako Betaniji fali puno radne snage,ja sam se nasla u poslednjoj sobi u hodniku i skroz su nas bile zaboravile,meni je dete bilo gladno a ja sam morala onako sveze porodjena da jurim sestre da bi mu dale malo mleka a pritom sam skoro pala u nesvest koliko sam ga drzala jer je non stop plakao da bi ostale mamice mogle da odmore


Meni nisu htele stigle ili sta god da objasne kako da podojim bebu, samo su pustale neki film na kanalu 0 i kazu gledajte mama, na kraju je dete bilo gladno i jedva sam uspela da namolim da je nahrane.
Tako da to sto je manjak radne snage, nije krivica porodilje, da bi zbog toga sestre bile besne, one su pristale tu da rade.
Naravno ima raznih i mama i raznih beba. Ja nisam dala da mi cuvaju bebu a da ja spavam, to ni dan danas ne radim sa svojim najblizima.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Betanija Novi SAd
3.12.2010 13:30:40   
lajla
Hvala na dobro dosliciuser posted image .Slazem se sa vama da nisu porodilje krive sto osoblja ima malo.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Betanija Novi SAd
3.12.2010 13:33:03   
bebablue
Na zalost, kompletno je iskrivljen sistem vrednosti svuda pa i u porodilistima, ja sam za baby friendly, ali ocigledno kod nas nema dovoljno osoblja i mogucnosti da se to zaista sprovodi, kao i da svaka mama moze da se oslobodi i samostalno odmah brine o svojoj bebi.

lajla, dobro doslauser posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Betanija Novi SAd
3.12.2010 13:39:32   
lajla
Hvala jos jednomuser posted image I ja sam za taj program da bebe budu sa mama,ali dajte pa necemo se lagati.Zeni je potrebno bar 4-5 sati da se povrati sebi posle porodjaja da moze prvo sama da ustane iz kreveta a ne odma da brine o bebi.Po meni bi trebalo zene pstiti da se dobro naspavaju pa im onda doneti dete.user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Betanija Novi SAd
3.12.2010 14:34:22   
Crvenkapa85
ja sam se porodila u pola 7 posle podne,ne u Betaniji ali i kod nas je bilo baby friendly,bebu su mi dali na porodjaju da je vidim i kad su tu noc dosli moji.....mene su posle 2 sata preneli u sobu i zaspala sam.....ujutru u 6 su je doveli,pre vizite odnosili....posle vracali....posle svakog podoja dohranjivali,jer mleko ne dodje u momentu kad se porodis...i non stop je bila tu......u sobi samnom i sa jos 10 zena!!!

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Betanija Novi SAd
7.12.2010 13:06:48   
Jele
Mislim da se na osnovu pojedinačnih iskustava ne mogu donositi opšti zaključci. Ja sam se konkretno dva puta porađala u Betaniji i veoma se razlikovala ljubaznost osoblja kada sam došla ''bezveze'' i kada sam se malo bolje ''organizovala''. To je moje iskustvo. Ne znam da li je do manjka osoblja ili čega već, ali ima vrlo nadrndanih i nezainteresovanih sestara, a naravno da ima i normalnih, dobrih sestara, pa na koga naletite... Nije to u pitanju da čli će ti neko ugasiti svetlo ili šta već, već ponekad fali ljudskosti, jednog toplog, ljudskog odnosa. Sve te sestre imaju decu koja idu u školu i čujem ih kako pljuju po nastavnom kadru kako je nezainteresovan ili šta već, a prvo treba da pogledaju sebe i kako same obavljaju posao. Znači, ima divnih sestara i doktora, a ima i onih koji nisu za taj posao, pa kažem na koga naletite.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Betanija Novi SAd
8.12.2010 11:43:42   
lajla
Necu da ispadne da je branim sestre,ali ako cemo dako kao sto ti kazes Prijava da prvo teba da pogledaju sebe,onda bi mi mogli o tome jako dugo da pricamo.Dovoljno je samo da odes u banku ili negde drugo,pa da neletis na 100 razlicitih osoba i ljubaznih i ne,u prodavnici takodje a to je ipak svakodnevni zivot i sa tim se srusrecemo svaki dan.Nema potebe za tim svuda nas ima svakakvih ljudiuser posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Betanija Novi SAd
8.12.2010 12:07:06   
Jele
Naravno da nas ima raznih i da neljubaznih ima svuda, ali mi je lakše da se obračunam u radnji, nego u betaniji ako ne mogu da ustanem, ili mi je beba gladna a njih boli dupe za to. Ja sam stavila svoje iskustvo, ti svoje i to je to.

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Betanija Novi SAd
8.12.2010 17:40:28   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Jele

Naravno da nas ima raznih i da neljubaznih ima svuda, ali mi je lakše da se obračunam u radnji, nego u betaniji ako ne mogu da ustanem, ili mi je beba gladna a njih boli dupe za to. Ja sam stavila svoje iskustvo, ti svoje i to je to.


Meni mleko brzo nadoslo, niko nije hteo da mi objasni kako da dojim,a moja sreca gladna, vristi, ja ustajala nekoliko puta, jer na taster dolaze besne kao aspide, da molim da je nahrane....user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Betanija Novi SAd
1.1.2011 17:29:10   
bojanica7
devojke, kao da ne pricamo o istom porodilistu...user posted image
meni je u betaniji bilo fenomenalno bez ikakve veze, placanja, icega.

bila prvo na patologiji dva dana jer sam presla termin i cekala indukciju, tamo svi kul (osim cimerki, koje su gledale farmu)

potom babica koja me je poradjala, kao da mi je tetka... sjajna je. oslicno smo saradjivale.

onda ostala u betaniji jos dva dana jer je beba dobila zuticu, dakle bili smo tri i po dana tamo i svi su mi bili super. zaista!
svaka sestra koju sam pitala za dojenje mi je pregledala grudi i bila okej, isto i za bebu, jedne noci, dok mi jos nije doslo mleko, gala je plakala, ja zvala da joj daju malo da jede, oni je uzeli i odveli da se ja kao odmorim... ma mislim... jedino da su me pobrkali s nekim ko je imao vezu user posted image

jedino sto mi je bilo malo gadno kupatilo. ali to je najvise zavisilo od nas koje smo tamo. nas sest na to jedno kupatilo.. dovoljno da je jedna aljkavija i bljak. tako da mi je to bilo gadno, a ostalo... cista petica!user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Betanija Novi SAd
1.1.2011 22:11:48   
bokicans
Devojke moje ja se slazem sa Bojanicom ,ja sam tamo bila ukupno 13 dana,prvo na patologiji gore,gde mi je bilo super,osoblje fenomenalno,pogotovo sestra Jovana,i jedna plava kratko ošišana,zaboravih joj ime,babica na porodjaju Ceca ,koja je bila fenomenalna,zatim intenzivna nega,gde su sestre bila divne,pedijatri takodje.Sve u svemu ja sam zadovoljna a dinar nisam dala,nikome!Meni je ok bilo i prvi put.Jedina zamerka HRANA,NESLANO I NE DOVLJNO ZA PORODILJE!Što se tice higijene i to je ok,stvarno ciste ali ima nas raznih,i ima veoma razmazenih i prljavih zena......

< Poruku je uredio bokicans -- 1.1.2011 22:12:20 >

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Betanija Novi SAd
14.3.2011 12:01:29   
SareniVrabac
moji utisci iz betanije su podeljeni... bilo je i dobrog i loseg... porodjaj mi je trajao 19 sati, bila je subota pa sam zakacila razne dezurne lekare i sestre...
najlosiji su utisci sa patologije... razocarale su me sestre... niko me nije shvatao za ozbiljno, iako sam imala kontrakcije na 6 min koje su trajale minut... njihov kometar a i doktorkin je bio dokle god ne psujes, ne svadjas se nama, ne urlas nije tebi nista... i nisu htele ni da me pregledaju ni na ctg da me stave i tako 16 sati.... tek tad sam uspela da namolim sestru da me stavi na ctg, i ona sva iznenadjena gledajuci te rezultate govori vidi stvarno pa ti imas kontrakcije, ali ne verujem ti da te boli jer ne urlasuser posted image ...
dr kog je tad dovela je bio extra, iako cim sam ga videla mi se slosilo, jer sam par dana ranije bila kod njega na poliklinici i bio je jako neprijatan... nije dao da mi daju indukciju iako su babice insistirale na istoj, usio me je odmah i bukvalno usivanje nisam ni osetila... sve pohvale za drauser posted image
babice u porodjajnom i predporodjajnom delu su bile jako fine i ljubazne, jedino sto im zameram je sto me bas i nisu slusale sta im pricam.... imam jako tanke i duboke vene pa je i vadjenje krvi problem a tek stavljanje braunile... one su me prvo bole sto puta, a sto prvog stavile braunilu u arteriju pa u sred napona meni otice ruka... pa sam i tu izgubila jako mnogo krvi
na odeljenju je bilo super, sestice su bile ok, beby frendli nije strasn, lepo je odmah se maziti sa bebanom...
jos jedan min je pedijatrica koja nas je otpustila, uvaliala mi br tel da joj se javim jer kao nesto nije u redu sa bebcom, a patronazna je to odmah negirala...
higijena je ok, ali sve zavisi od zena.. ima ih koje ni vodu ne znaju da puste u wc...
sve u svemu, nije tragicno, ali moglo je i bolje

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Betanija Novi SAd
14.3.2011 13:22:10   
boje
draga, zakljucak je da trebas biti glasan i bezobrazanuser posted image user posted image .
ja sam u 24. nedelji lezala na patologiji zbog serklaza i meni su tad svi bili ljubazni i fini, ali ne treba iskljuciti cinjenicu da me nista nije bolelo i da mi nisu trebali nakon serlaza.samo je jedna starija doktorka bila neprijatna i to samo zato sto sam vejnovicev pacijent, ali ja sam na to gledala u fazonu...matora to je tvoj problemuser posted image

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Betanija Novi SAd
14.3.2011 16:32:58   
SareniVrabac
oni ne znaju sta hoce...pacijentkinje koje urlaju ne valjaju, a kad ne urlas ne zarezuju te 2 %... 

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Betanija Novi Sad
1.4.2011 23:09:32   
Anoniman
Evo jedna rekla-kazala pričala. Danas sam čula od drugarove žene. Njene drugarice drugarica user posted image se porodila pre koju nedelju u Betaniji, i patronažna sestra joj je pumpicom za izmlazanje otkinula bradavicu! Kažu mi, ženi bukvalno visi bradavica, i to treba da zaraste 6 meseci. 

(odgovor članu una77)
  Direktna veza do poruke: 672
   RE: Betanija Novi Sad
1.4.2011 23:11:12   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Evo jedna rekla-kazala pričala. Danas sam čula od drugarove žene. Njene drugarice drugarica user posted image se porodila pre koju nedelju u Betaniji, i patronažna sestra joj je pumpicom za izmlazanje otkinula bradavicu! Kažu mi, ženi bukvalno visi bradavica, i to treba da zaraste 6 meseci. 


Moooooooooooolim user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 673
   RE: Betanija Novi Sad
1.4.2011 23:12:10   
Anoniman
Mislim, ljudi me nisu sigurno namerno lagali, njima su tako pričali, i oni meni danas pričaju. Kažu, Vejnović je dobio napad kad je čuo, čovek odlepio! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 674
   RE: Betanija Novi Sad
1.4.2011 23:13:49   
Anoniman
Jbt pa kako je to uspela da uradi ?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here