|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Test na HIV
4.2.2011 19:51:01   
zabrinuta.
Ne znam gde da stavim ovu temu pa je premestite ako je to problem.

Radila sam test  na Hiv u junu 2010 i bio je negativan.

Zbog spremanja za Vto morala sam opet da radim i danas mi je stigao rezultat za koji moj doktor kaze da je u redu ali sam veoma zabrinuta.
U prvom deliu testa  tamo gde mi je u predhodnom bilo nesto 0.33 i negativno sad stoji 1.23  i pise slabo pozitivno.(Hiv at)

onda ispod toga pise W.blot Hiv i pise negativno.

Doktor mi kaze da je ovo neki elisa tst i da je moguce da su nesto pogresili i da se zato radi ovo W.blot i posto je to negativno da ne brinem.Pise i na nalazu da ponovim test za 1-2 meseca.
I da se ne brinem jer tek kad su oba testa pozitivna to je Hiv pozitivna.

Prvi mi je bio negativan pa se nsto plasim.

Da li neko ima slicna iskustva?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Test na HIV
4.2.2011 19:55:06   
zabrinuta.
Nema nikog..

(odgovor članu zabrinuta.)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Test na HIV
4.2.2011 19:55:40   
Ana RR
Zabrinuta, ja se zaista nikada nisam testirala na HIV i ne bih znala ništa o tim parametrima. Nadam se da će se javiti neko ko ume to da protumači.

Želim ti svako dobro user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu zabrinuta.)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Test na HIV
4.2.2011 20:02:22   
madre
mislim da ne treba da brines... a da li si ti videla rezultate kada si se testirala prosle godine ili ti je samo receno da je negativan?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Test na HIV
4.2.2011 21:13:16   
Suncicabg
Zabrinuta user posted image mogu misliti kako se osecas
Drzi se, bice sve ok, kad ti je dr rekao tako

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Test na HIV
4.2.2011 21:21:29   
Nensi*
Ja sam se testirala pre 4-5 godina sa tadasnjim deckom,i na rezultatu je samo pisalo NEREAKTIVAN,bez bilo kakvih brojeva...Stvarno ne znam sta znaci to sto si ti napisala,i nadam se da ce se brzo javiti neko ko zna...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Test na HIV
4.2.2011 22:12:45   
aleksandrova
meni je pre 4 godine pisalo hiv negative i nista drugo ja sam radila izmedju 2 partnera al zbog sebe i sad od kad sam sa mm nisam se testirala ni on ni ja jer smo sigurni jedno u drugo...

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Test na HIV
4.2.2011 22:28:57   
Anoniman
zabrinuta, uopste nemoj da mi budes zabrinuta!!! user posted image
elisa je jako glupa i registruje razna antitela, zato ti je nalaz slabo pozitivan.
bitno je da je western blot negativan, nemas razloga za brigu, veruj mi!

da bih te umirila, ispricacu ti svoje iskustvo. .
pre par godina sam otisla na besplatno testiranje na hep c smatrajuci da sam u rizicnoj grupi jer sam kao dete u vise navrata primala krvnu plazmu. rezultat mi je bio slabo pozitivan 1.07, a od 0-1 je negativan. jos tri ponovljene elise su bile slabo pozitivne, cak je i w.blot bio neodredjen, od 7 tracica meni su se 2 obojile, a 5 nisu. na kraju sam otisla na vma i uradila pcr koji je jedini sto posto siguran i validan test, koji registruje rnk virusa u krvi, a ne samo antitela. odmah su mi tamo u transfuziji rekli da se bez veze sekiram i da ti testovi nemaju pojma i tako je i bilo!  stigao mi je negativan nalaz!! samo sam dzabe zivela u agoniji 6 meseci koliko je taj kosmar trajao!
sad sam u trudnoci vadila ponovo krv na sve sto treba, izmedju ostalog i na hep c. i opet me je malo uhvatila frka, sta ako opet pokaze neke bez veze vrednosti. medjutim, nalaz je negativan, tako da sam sad potpuno mirna. 

< Poruku je uredio Macaki -- 4.2.2011 22:29:17 >

(odgovor članu aleksandrova)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Test na HIV
4.2.2011 23:08:29   
zabrinuta.
Hvala vam puno sto ste mi pomogle.

Macaki HVALA!

Imam ja kod sebe i prvi i drugi test tj nalaze.Strasno mi je bilo cudno jer prvi put negativno a sad ovo.

Sad sam bila kod doktora jer sam navalila na muza kao mutava.

Ponovio mi je da nemam razlog da brinem i da su verovatno sad kontaminirali uzorak pa su zato radili taj  W.blot test.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Test na HIV
17.2.2011 22:11:15   
Alexis79
Zabrinuta prestani da budes zabrinutauser posted image

Meni se prosle godine desila slicna situacija i lazno pozitivan test .
A igrom slucaja kad god sam radila hormonski status radili su mi i infektologiju.
4 puta za 6 meseci i zadnji put je bio taj lazno pozitivan.

Znala sam da je to nemoguce ,ali mi ipak nije bilo svejedno.
Radila sam ponovo test i naravno negativno.

Onda mi je nacelnica infektologije rekla da je taj test(Elisa test) koji oni koriste veoma oset_ljiv i veoma jeftin pa je zato procenat lazno pozitivni rezultata velik.

Onda se radi taj W.blot koji je veoma skup kao provera ovog Elisa testa.
Posto ti je on negativan to je ustvari pravi rezultat.

< Poruku je uredio Alexis79 -- 17.2.2011 22:14:15 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu zabrinuta.)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Test na HIV
18.2.2011 18:36:02   
Alexis79
KLIK

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Test na HIV
6.3.2011 17:50:18   
Sesilija 83
Prosla sam i taj test "Nemam virus nemam sidu zato imaj me u vidu" Mada jbt jeste frka dok se ceka rezultat!!user posted image user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:20:53   
GRGA
Drage zene imam jedno pitanjmozda nije vezano za ovu stvar ali je slina!!Naime u porodici imamo osobu za koju smo saznali da ima hepatitis c,od skoro,mi smo sanjom svi bili u odnosu super,pas mo se svi poplasili.Da li se pred operaciju rade test na hepatitis c i b hvala zenske

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:22:38   
Nensi*
Pred koju operaciju?
Pred porodjaj se radi samo za B...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:25:28   
GRGA
PRED OPERACIJU NOSA!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:26:22   
Verus
ma otkud da se radi...

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:29:45   
GRGA
PA STA ZNAM PROCITAL SAM NA FORUMU DA SE PORED ANALIZA KRVI RADE ANLIZE I NA HEPATITIS C.Mi smo se poplasili svi-svi mi kazu ti si bila na operaciji tebi lako-a ja nemma pojma!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:30:03   
Nensi*
Evo Verus ti je rekla,ne radi se...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:31:57   
GRGA
e trt znaci moracemo svi familijarno!!Ja mislila da kada su mi radili operacijuto su proverili jer ako imas ranu i imas heptitis c,stavljju t u posebnu sobu,nikakav kontakt sa drugim operisanima jer se to putem krvi prenosi

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:33:01   
Verus
zasto mislis da svi imate hep c jer ta osoba ima?  Hep C se prenosi putem transfuzija (krvi) i putem sexualnih odnosa, ili iglom.  Ako ste ista od ovoga radili e pa onda ima osnove za strah...

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:37:04   
GRGA
OOOOOOOO ne taman posla!!!Naime sta se desava,procitala smo da se prenosi putem telesne tekucine,vc,menstruacija,sta znam,kada se porodila nju su odmah izdvojili,i dete nije videla par dana.Bila je svo vreme sama u sobi,nije bila u kontaktu sa trudnicama,i nama su rekli kao nista to ne znaci ako delite viljusku i noz,ali sto se tice wc solje da..I kada smo pricali svi mi kazu tebi su sigurno tajk test radili jer si nakon operacije nosa lezala u sobi sa malom decom(na decijem odelenju)i prebrinula si to.Ja odem na net i stvarno jedna zensak pise da su joj radili test na to e pitam da vidim znba li neko neto da li se to radi ili ne!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:44:39   
Verus
stvarno ne znam grga za testove, pitaj dr.  Sto se tice prenosa Hep C sigurno neces to dobiti preko wc solje-da li si bila u direktnom kontaktu sa krvi?

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:46:06   
GRGA
Ne nikakav kontakt krvi nikako ne samo ja niko iz nase porodice!!Nego pitams amo to za vc solju da li moze ili je i smesno sto ptam!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:48:18   
Verus
grga ne moze, ne hepatits C.  Veruj mi da ga nije tako lako dobiti.  Ako je recimo Hep. A u pitanju, onda da, preko povrsina.  A Hep C ne.  Da ti savest bude mirna uradi test na Hep C u nekoj privatnoj laboratoriji ako ga vec nece raditi kao deo nalaza krvi pred operaciju nosa.  Ne brigaj viseuser posted image

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Test na HIV
19.3.2011 22:51:09   
GRGA
E to mi je bitno!!!A operaciju nosa sam odradila prosle godine,bas pre nego sto smo saznali da ima hepatitis c,pa to pitam da li mi je pre operaciju raddjen test na hepatitis c,jer smo posle toga saznali da ima!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here