|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 10:26:46   
Jeca*
namazi belim vinom. Kad moze beba mozes i ti. Deluje kao blagi anestetik i dezinfikuje user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 10:40:17   
prase
Mi smo uglavnom koristili Dentinox kapi kod izrastanja Uroševih zubića i njemu su pomagale. Međutim, pre nego što smo ih nabavili, prilikom nicanja gornjih jedinica čini mi se - ja sam se požalila dragoj Jeci RR da ne znam šta ću i nisam sigurna da li su zubići, ali Uroš mi mnogo plače i ona mi reče ovo za belo vino. Imala sam neko belo vino u frižideru i odmah sam je poslušala, a on je momentalno prestao da plače, bio raspoložen i veseo narednih pola sata pre nego što je konačno zaspao user posted image Tri puta "Ura!" za Jecu RR: "Ura! Ura! Ura!" user posted image user posted image user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 10:44:58   
Jeca*
user posted image
neko će me još optužiti da vam alkoholišem decu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 10:45:05   
prase
IZVORNA PORUKA: SareniVrabac

mozda nije bas pogodna tema za to, al i ja se mucim sa bolnm rastom zuba... raste mi osmica i cini mi se da mi razvaljuje vilicu....zenice, jel zna neka da li bi smela da svoje desni mazem tim bebecim gelovima? izbegavam da pijem lekove al ne mogu ni da spavam... ae procitajte na upustvu pise li sta za trudnice...


U trudnoći je dozvoljen paracetamol, ja sam u drugoj trudnoći baš imala glavobolje i pila sam "Panadol" koji mi je dosta pomogao. Nisam preterivala, jer sam protivnik lekova i van trudnoće, ali sam eto došla dotle da sam morala. Pokušaj i ti ako hoćeš sa tim, možda može da pomogne i kod zubobolje...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 11:30:02   
maja19
Jeco taman posla i ja sam mom Nikoli stavljala ali prethodno stavim u frizider da se rashladi pa natopim gazicu izcedim i masiram vilice..to mu je prijalo..samo je posle toga nesto duze spavaouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 11:30:41   
Jeca*
Jednim udarcem dve muve user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 11:31:09   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

user posted image
neko će me još optužiti da vam alkoholišem decu user posted image


al' deca su bar lepo spavala user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 11:33:32   
Sanjica26 RR
Ja to rekla koleginici i njenom muzu kad su mi rekli kako njihovu bebu muce zubici. Gledaju me zbunjeni i kao da sam luda. Morala sam da kazem, da sam slusala jednu dr. user posted image Tada su poceli da se vade kako nemaju domace belo vino.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 11:35:00   
IVA 11
IZVORNA PORUKA: maja19

Jeco taman posla i ja sam mom Nikoli stavljala ali prethodno stavim u frizider da se rashladi pa natopim gazicu izcedim i masiram vilice..to mu je prijalo..samo je posle toga nesto duze spavaouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Isto! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 11:36:05   
maja19
Ne znam zasto ali ja vise volim da prvo probam sto bi rekli neki domaci lek pa tek onda ako ne pomaze onda koristimo apoteku..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 11:41:52   
IVA 11
Mi imamo 5 zubica, nema kud vise, jos smo mali, pa nek vino priceka...mene!  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 17:33:13   
liliana
Da li su vaša deca iamla razmak između gornjih jedinica? Tina ima i to me jako brine.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 17:35:45   
Olga75
Iliana , to je normalno i Marija jos uvek ima mali ramak , tek kad svi zubici izrastu namestice se . Videces sa svakim novim zubom razmak ce se smanjivati

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Bolan rast zubica
17.1.2011 12:36:48   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: liliana

Da li su vaša deca iamla razmak između gornjih jedinica? Tina ima i to me jako brine.


A zašto te to brine? Ja imam razmak između gornjih jedinica. Ima i moj sin. Uostalom, to su još mlečni zubi, ko zna kakvi će biti stalni.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Bolan rast zubica
17.1.2011 12:38:14   
Jeca*
naravno da sve bebe imaju razmak izmedju keceva. razmak se uglavnom smanji kad krenu da rastu i drugi zubici pa ih guraju ka sredini. To je normalno
a sve sto je "anomalija" da se srediti protezom, so relax

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Bolan rast zubica
17.1.2011 12:46:23   
pepeljuga
uhh, ovo je prava tema za nas trenutno user posted image

da rezimiram, jer ne mogu ponovo da citam.... ohladim belo vino u frizideru, malo natopim gazicu, iscedim i time izmasiram desni?


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Bolan rast zubica
17.1.2011 12:48:24   
Jeca*
ja sam cak i prstom, direktno. Kako ti lakse. Nemoj mnogo hladno

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Bolan rast zubica
17.1.2011 12:51:56   
*Alexx*
Da mu nije oca da mi brani, ja bih svoje dete odavno napila user posted image  Ujeda me za prste kad hoću da namažem Calgel, ujeda me za ruke kad mu sečem nokte, a sinoć me ujeo za obraz user posted image Mrzim četvorke. A samo je jedna izašla, qq meni...


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Bolan rast zubica
17.1.2011 12:53:58   
pepeljuga
Ujeda me za prste kad hoću da namažem Calgel


isto user posted image

thanks, jeco, probacu user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Bolan rast zubica
17.1.2011 13:49:29   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: liliana

Da li su vaša deca iamla razmak između gornjih jedinica? Tina ima i to me jako brine.


A zašto te to brine? Ja imam razmak između gornjih jedinica. Ima i moj sin. Uostalom, to su još mlečni zubi, ko zna kakvi će biti stalni.


I Una ima veliki razmak i moguce je da cu joj i ostati jer ga i mm ima.
A meni je to bas slatkouser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Bolan rast zubica
17.1.2011 20:21:10   
Diabla
Sva djeca imaju razmak izmedju gornjih jedinica. D. je imao veci razmak kada su izbile, sad je vec manji. A nema sta da te to brine. Kazu kada osoba ima razmak izmedju zuba, da je ta osoba sretnauser posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Bolan rast zubica
9.3.2011 12:04:30   
Irena79
imam pitanje za vas... vidim da pominjete proliv kod beba prilikom rasta zubica kao mogucu propratnu pojavu, pa me zanima da li je klasican proliv svaki cas i vodena stolica ili pak ima one gromuljice, kaki normalno nista preterano cesto i pojava guste sluzi, to se nama javilo pa me zanima jel to od zubica? nema temp boja normalna, jedino je ta gusta sluz sa gromuljicama u zadnjih par dana pa reko da nije od zuba? juce sam joj dala i eferalgan bas je kukala od zubica:(

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Bolan rast zubica
1.4.2011 22:22:39   
choopa choops
Da vas pitam...M se jako muci sa zubima (koji ce izgleda izaci na kukovo ljeto user posted image ) i jako je nervozan zbog toga. Idemo sutra na jedan rodjendan i u nedelju na krstenje, pa je meni palo na pamet da mu dam Paracetamol prije nego krenemo, za svaki slucaj? Da li se to smije uopste? Bojim se da mu ne snizi temperaturu user posted image Imate li kakav predlog kako da podjemo na taj rodjendan a da nas svi ne zapamte kao galamdzije user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Bolan rast zubica
17.4.2011 15:21:20   
New Mom
IZVORNA PORUKA: n i n a

Pitanjce za one iskusnije mame- nama izbijaju očnjaci (trojke) i Mihajlo toliko urliče već dva dana, odbija da jede, davala sam mu i po 2.5ml brufena da ga manje boli - ništa!!! Mažemo calgel, belo vino, rakiju - ništa!!!!!!!!!! Jedan od zuba mu je već skroz načeo desni, vdi se oko 2-3mm zuba, ali još nije izbio. Da li ste vi imali sličnu situaciju i koji "magičan" lek vam je pomogao. Molim Vas- nismo spavali 3 dana, a bude li još jednom urliknuo, doživećemo svi redom nervni slom user posted image


IZVORNA PORUKA: Dada81

Joj ,Nina draga ,pa ti si već sve probala... stvarno nemam ništa novo da ti predložim ,samo da vam poželim da što brže izbiju ,a čim je probilo desni ,biće lakše .. user posted image .ja se baš tih očnjaka bojim...

Nama neki dan gornje jedinice zajedno izbile user posted image user posted image Sada imamo 5


IZVORNA PORUKA: IVA 11

Nina, oni nama sad izlaze, plakanje, vristanje, proliv, sve nas to prati zadnjih dana. Jedna 3 je malo provirila ali nikako da izbije skroz. I sto je najgore, smije se i veseo je i odjednom brizne u plac. Ja sve ovo isto radim kao ti, srecom nocu spava bez budjenja i plakanja, inace bih pukla.



IZVORNA PORUKA: Dada81

Joj,koliko to dugo izbija user posted image Ivo user posted image


IZVORNA PORUKA: n i n a

user posted image
Hvala na podršci......... Ja se nadam da će ovi zubi uskoro izbiti, jer u protivnom meni će krenuti rogovi user posted image



IZVORNA PORUKA: mati

Nina ja sam vec dosta pisala sta je nama jedino pomogle i pomaze jos uvek. Da ne budem dosadna evo slikica, jer i kod nas nema u svim apotekama, nude nam samo Calgel.
user posted image
user posted image


IZVORNA PORUKA: IVA 11

Nama gengigel. Medjutim sad ni to, privremeno sve.



_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Bolan rast zubica
17.4.2011 17:07:37   
Anoniman
E, tu sam prebačena user posted image Ok, nisam isprva našla temu....Samo da javim da je Mihajlo do te mene urlikao da sam ga odnela u dežurni dispanzer i našli su mu još i nekoliko afti na desnima, toliko su se upalile od zuba... Evo sad moj muž pokušava da ga uspava, toliko urliče da sam morala izaći iz sobe, ne mogu više to slušati. Mili moj u kakvim je on bolovima, a uz to nije dobro ni jeo ni spavao od petka... user posted image Doktorica je rekla da samo prskamo tantum verde i da će se sve smiriti za 2-3 dana user posted image (preeeeddddddduuuuuuuuugggggggooooooooo!!!!)... O mili, koliko mi plače user posted image Odoh da smenim malo mm

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here