|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.11.2011 12:18:31   
Sesilija 83
Meni kineski kaze decak a ja mislim da je girluser posted image jer za boy nemam ideju za ime
a mojoj sestri je kineski omasi oba puta,ja lepo kazem da je to za decu kineza, ipak smo mi bozanski narod ko ce nama da ugodi....
p.s. izvinjavam se ako ima kineskinja na forumu

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.11.2011 12:59:53   
tijatija
U tri trudnoce samo su jednom pogodili kinezi user posted image user posted image

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.11.2011 13:10:36   
Olga75
meni su kinezi omasili user posted image
i svi ostali koji su sacometrijom predvidjali pol


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.11.2011 13:17:23   
maslackic
sacometrija user posted image user posted image meni je samo mm ova strina pogodila nekim sistemom kako sam pogledala u ruke .user posted image

< Poruku je uredio maslackic -- 14.11.2011 13:21:40 >


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Da li verujete u babske priče?
7.12.2011 23:45:01   
Ljishka
Danas cujem da treba vodu u kojoj se beba kupa ostaviti da "prenoci" i prosuti je tek ujutru. Da li je neko jos cuo za to user posted image . Kaze drugarica tako svi u njenoj familiji rade. Ne razumem zasto.

_____________________________

Ti si ucinio moj zivot savrsenim... V <3

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Da li verujete u babske priče?
7.12.2011 23:52:18   
isidora88
meni je to najobicnija glupost,ne verujem u takve stvari i ne slusam nikog,mog sina svi vijaju da mu stave crveni koncic ali ja ne dam,ne obazirem se ni na druge komentare

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ljishka)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.12.2011 9:23:56   
maslackic
hahaha, ja sam juce cula od drugarice da posle porodjaja 40 dana ne sme da se pere kosa user posted image
naravno da ne verujem u to , a ona kaze da je prala kosu, a samo mi kaze da znam ako verujem user posted image



_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.12.2011 11:08:36   
nela79
Jest da mogu da izdrzim da perem kosu jednom sedmicno (ne masti se mnogo) ali 40 dana....user posted image user posted image user posted image Pa da li ima iko ko bi vjerovao i to isto postovao. Pa beba bi se ugusila u "miomirisima" mamine kose user posted image

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.12.2011 11:17:18   
maslackic
bas tako, a moja kosa ,ako je magla, pokupi neke cudne mirise i oseca se na sunku user posted image i perem je sna 2,3 dana...

e da, i kaze mi sveki da se ogradica drzi oko kreveca celog da se beba ne plasi od okoline i da bude upaljeno svetlo da je neko ne urekne user posted image

seticu se jos, moja okolina je dobro informisana o tome user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.12.2011 11:28:33   
nela79
user posted image user posted image Meni je svekar skidao ves sa zice uvece. Prvo sam bila zbunjena sto on da donosi ves, pa sam skontala o cem se radi. Bebin ves do 40 dana ne smije biti po mraku napolju

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.12.2011 11:53:56   
maslackic
user posted image ja i inace ves ne ostavljam napolju nocu user posted image jel znas da kada krenes u setnju sa bebom da se uvatis za onu stvar da ti ne ureknu bebu user posted image

ili ako ga vec neko urekne da ga umijes naopako, okrenes mu ledja pa onda tako nekako...valjda, sa mokrom pelenom ga prebrises po licu..

i obavezno beli luk jedinac isod duseka user posted image


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Da li verujete u babske priče?
9.12.2011 13:17:58   
ivas
Obozavam ovakve teme uvek se silno zabavljam kad ih citam. user posted image 40 dana da se ne pere kosa hahahaa joj zene ocu da mrem od smeha user posted image .  Sjajno!

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Da li verujete u babske priče?
9.12.2011 22:34:32   
crazymama
meni su se ostvarile babske price, sve su ukazivale da nosim devojcicu, a sada je amniocenteza to i potvrdila ;)
prvo mi je mama rekla zato sto drzim ruke pozadi na krstima, da nosim devojcicu, pa sam radila ono sa iglom umotanom u papir, izvukla sam kraj sa rupicom, to je kao bilo za devojcicu, onda sam prvi bebin pokret osetila sa leve strane stomaka, a na moru mu je jedna zena rekla da ako osetis sa leve strane da je devojcica, i na kraju i kineski mi je pogodio da je devojcica ;))))

a jeste cule za ono da zena koja ima menstruaciju ne treba da drzi tek rodjenu bebu u rukama, jer se beba ospe? tu se ne racuna mama, nego zene koje dolaze na babine... ja nisam u to verovala, a moja kuma kaze da se to upravo desilo njoj kad joj se rodila sestricina...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Da li verujete u babske priče?
9.12.2011 22:38:01   
Inica
He, ja sam pre neki dan sela na makaze user posted image Tj kuma stavila ispod jednog mesta noz, ispod drugog makaze.. I ja sela na mesto kde su bile makaze- to kao devojcica user posted image I na UZ su mi rekli da je upisulja.. Videcemo..

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Da li verujete u babske priče?
10.12.2011 12:17:14   
maslackic
hahaha, to sa makazama nisam znala... user posted image user posted image
meni je samo sveki rekla da nosim decaka zato sto se nisam rasilila... ali ona to izgleda iz svog iskustva, jer je sa cerkom bila tenk a sa sinom nista....

a ja nisam njena cera pa da budem na nju...ja na moju mamu, samo stomak imam...user posted image a moja mama rodila dve devojcice



_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Da li verujete u babske priče?
10.12.2011 12:32:31   
SekaMaja
ja u suštini ne verujem u bapske priče, i meni su davali iglu, ispalo je da je dečak i po kineskom je devojčica, po mojoj svekrvi dečak... Ne znam kao je to zaključila, ali sigurno je user posted image user posted image

Najsmešnije mi je što mi je suprug postao sujeveran, ne da mi da držim prekrštene noge, ne voli da izlazimo noću... A on čovek nije bio sujeveran, a i bogobojažljiv je i doktor je filozofije... Ne znam, meni je simpatično njegovo ponašanje, jer mi zaista dugo nismo mogli da imamo decu... user posted image

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.12.2011 13:03:48   
Sesilija 83
e juce me na slavi jedna zena pita da li se secam kad sam zadnji put povratila,ili kad sam prvi put osetila bebu, ja reko znam ali za datum nisam sigurna znamda je bio ponedeljak kaze ina tacno 4,5 meseci od tad od tog datuma zene se porode kaze njoj je sa sva 3 deteta tako bilo a ja prvi put cujemuser posted image

(odgovor članu SekaMaja)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.12.2011 13:08:12   
maslackic
da, cula sam za to...od dana kada prvi put osetis bebu pa posle 20 nedelja ces se poroditi...po tome bi trebalo da sam se porodila pre 2 nedelje...user posted image

mene je pre neki dan komsinica ubedjivala da cu da rodim decaka i da neverujem uz u i dr ovima....user posted image kaze zna zato sto se ne gegam..

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.12.2011 13:09:19   
bea83
Sesilija, ja pisala na nekoj prethodnoj strani nešto slično, meni su rekli da ću se poroditi tog datuma kad sam oset_ila bebu (ja sam je oset_ila 17tog septembra i to kao znači da ću da se porodim 17 februara) user posted image aj da vidimo i to čudo da li radiuser posted image

Malackic ja se gegam ko patkica, pa je ipak dečkouser posted image ustvari bar tako kažuuser posted image

< Poruku je uredio bea83 -- 20.12.2011 13:10:22 >

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.12.2011 21:58:19   
crazymama
hm, ja sam 25.11. prvi put osetila bebu, a inace mi je termin za porodjaj 25.04.
bas da vidimo :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.12.2011 23:37:48   
cicimummy
Mene su tumacili kao neku sifru....i govorili musko musko...i ajde potvrdi se da je musko...pa je moja baba odvalila licice ti sin na oca nisi se niti ugojila niti izoblicila u licu...i ja se samo nasmejala...vrag odneo salu...odem na 4d kad ono isti ovaj moj...ima nesto al ne treba pridavati neki ogroman znacaj...meni je burma pogodila decaka,pa ono da se jede vise meso,da mi se gadi slatko i kiselo,hvatala sam noz i srafciger za vrh...podmetali su mi tako..mama najvise...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.12.2011 23:38:20   
cicimummy
Ja ga oset_ila u 15. Znaci u 35.sam pecena za porodjaj :D I da...kinez mi je omasio :D

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: Da li verujete u babske priče?
29.5.2012 10:30:39   
Anoniman
Ja mislim da babske price nemaju veze sa vjerom, stavise te dvije stvari su mi kontradiktorne. Ako vjerujes u Boga (jednog i jedinog, je li), ne mozes da vjerujes i u horoskope (i kineske i mnog druge) i vradzbine, i sta ti ja znam. Ne mozes vjerovati u dva boga.
Mene moji zaista nisu tako vaspitali, nikada u kuci nismo pricali o "salivanju strave" i "urocima", osim sto nam je bila interesantna izreka "ne bilo roooooka" user posted image . E sad, ja sam se udala i cekam bebicu u julu. Moja svekrva i jetrva su toliko sujevjerne da ja vec sad vidim da cu imati problem kada dodje do odgajanja mog djeteta. Ne zive sa mnom u kuci, ali su u kuci pored, sto je skoro isto.
Nemam pojma kako da im stavim do znanja da mene to ne tangira. Te ne valja ovo, ne valja ono. Eto, npr. muz i ja dobili smo poziv na svadbu u periodu kad ce nasa beba imati oko mjesec dana, i ja sam odmah rekla da ne mogu ici. Mislim, kome je do igranjai svadbe kad imate tako malo dijete, i jos prvo. Kazu one mene: "pa da, i ne treba da ides, ti ces biti u babinama, i ne valja da hodas po mraku, to je jaaaaaaako opasno". Hm, *ebes to sto sam u babinama, pa mozda i krvarim. Pa kao, savjetuju one mene, ko god dodje u babine po mraku, neka upali sibicu ispred kuce, da ne ulazi bebi iz mraka. I ono salivanje strava...uzas jedan. Od jetrve mali se uplasio, i umjesto da odrasli s njim popricaju, odvedu ga na igraliste, ili u djecije pozoriste, da se malo razonodi...ili cak u crkvu - oni njega kod babe u selo.
Smatram da obrazovani ljudi, razumnji, ne mogu da vjeruju u to, i da se rukovode time u zivotu. Ne znam stvarno, i unaprijed se brinem, kako da se odbranim od toga, a na lijep nacin. Imate li neki savjet?

(odgovor članu cicimummy)
  Direktna veza do poruke: 973
   RE: Da li verujete u babske priče?
7.6.2012 11:44:06   
minavb
Evo jednog zanimljivog teksta user posted image


Babe su nam rekle da tako treba

05. 06. 2012.
Gost autor
Moodiranje, Nekada

Piše: Slobodan Tomić

Postoje običaji za koje znamo od kad postojimo, a što su oni takvi, veze nemamo. Uglavnom, babe, što naše, što tuđe, demonstrirale su ih iks puta, sve pod izgovorom “Tako se valja.”
Kad se dete rodi treba mu vezati crven končić oko ruke

Ovaj običaj potiče iz prastarih religija gde se dete po rođenju prinosi pod okrilje i zaštitu bogova i tako se uvodi u život. Tom prilikom porodica novorođenčeta prinosi žrtvu bogovima, obično je to bio petao, jagnje ili koza. Taj običaj ni nama danas nije stran, samo što mi to ne radimo da bi umilostivili bogove već da bi valjano proslavili dolazak novog člana. U to davno vreme čelo deteta bi umazali krvlju zaklane životinje i tako na simboličan način nečistim silama dali do znanja da je dete pod božanskom zaštitom. Danas bi majka babi pustila krv kad bi to pokušala da uradi novorođenčetu, te vezivanje crvenog končića oko ruke simbolično to predstavlja, a izgleda kao manje morbidan, pa čak i civilizovaniji čin.
Pljuvanje bebe

“Pu, pu, pu, da te ne urečem. Pu, pu, pu što si gadna” – govori se još i danas kad se prvi put vidi beba. To pljuvanje je surovo realno kad čine babe bez zuba. Inače ako bi tažili smisao, mislim ako se reč smisao sme upotrebiti u ovom slučaju, našli bismo ga u potrebi da zgadimo detete raznoraznim utvarama i karakondžulama. Svi ti vampiri, đavoli, veštice, lutajuće nesmirene duše žele da naude nevinom biću. Urok je ako se setimo ubio i devojku Milića Barjaktara, a neće sirotu bebu. Da zaključimo, pljuvanjem mi treba da glumimo gađenje i time zlim i nečistim silama učinimo da je njihov potencijalni objekat delovanja totalno bez veze.
Prenošenje mlade preko praga

Svakako jedan od najpoznatijih svadbenih običaja je prenošenje mlade preko praga. Po povratku sa venčanja mladoženja bi trebalo da mladu prenese preko kućnog praga. Zasigurno ovde se ne radi o isprobavanju fizičke snage mladoženje, niti o ispitivanju težine mlade. O tome je trebalo ranije misliti. Prag predstavlja granicu između spoljašnjeg sveta i porodičnog doma. Po starom verovanju, upravo na pragu prebivaju raznorazi demoni, te mladoženja time štiti mladu od nečistih sila. Veruje se da su žene kao nečiste, podložne uticaju zlih duhova.

Ilustracija: Dobrosav Bob Živković


Bacanje grudvi zemlje na kovčeg

Ko god je bio na sahrani video je da prisutni na kovčeg pokojnika bacaju grumenje zemlje. Čemu to, kad ga neki crnomanjasti ljudi već uredno zatrpavaju lopatama? Obično ovaj gest se praktikuje jer ga i ostali rade, pa ono što se kaže da se ne bi ispalo budala u društvu. Neki ga tumače kao poslednji oproštaj od pokojnika, mada stvarni razlog ne govori baš u prilog tome. Ovo, naime, potiče od starog verovanja da se mrtvi ljudi povampiruju te uznemiravaju rodbinu i prijatelje. Da se to ne bi desilo, tj. da blagopočivnuvši ne bi vaskrsao sa belim očnjacima i prošetao nam se kroz javu i snove, postojao je običaj da se na grob nagomilava kamenje. Tako i mi danas simbolično bacamo koju grudvu zemlje, da ako naumi, ne može baš lako da ustane. Bojanje od recimo dede vampira razlog je još nekim običajima. Nošenje crnine i puštanje brade (naravno misli se na muškarce) primenjuje se da nas vampir ne bi poznao. A da bi ga obmanuli vraćamo se drugačijim putem sa groblja no što smo došli.
Pranje ruku posle pogreba

Svako ko je pomislio da ruke peremo po povratku sa pogreba zbog toga što smo grudvama zemlje gađali kovčeg, prevario se. Kako razlog nije higijenski, on je svakako magijski. Na svakoj daći obavezno postoji lavor i peškir, te gosti koji su došli da zgriznu nešto zarad pokojnikove duše, svi brčkaju ruke u istoj vodi i brišu ih istim peškirom. Nevolja je ako je pokojnik bio poznaat, a vi došli poslednji. Verovatno su se mnoga misleća stvorenja zapitala zašto se ruke ljudski ne operu u kupatilu kako to i dolikuje. Razlog je taj što dok smo bili na groblju na rukama su nam se nahvatale razne stambeno nesnađene i lutajuće duše, a ruke su jedine otkrivene na telu (pretpostavljeno je da niko na sahranu ne ide u bermudama). Ispada da davite već ko zna kad upokojene duše, da ih ne bi progutali sve sa plećkom praseta koju ćete uskoro okusiti.

I tako, suma sumarum za sve naše divne običaje zaslužno je bojanje od vampira, veštica, đavola i ostalih karakondžula. Međutim, sve njih, mislimo na običaje, sačuvale su nam naše oštroumne babe. Pa pošto smo pričali o divnim narodnim običajima da i završimo jednom ineresantnom narodnom izrekom: “Na jedu stranu đavo, a na jednu baba, pa ko nategne.”

izvor

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.6.2012 13:59:00   
Cunce
Ja sam se susrela samo sa jednom, odemo u goste i tap! pečeni zeka pred nama uz komentar "znaš šta, kad trudnica jede to, beba spava sa otvorenim očima" user posted image
pa za koji ste mi ga onda donosili? user posted image
ne verujem u te priče
bila je i ona sa krađom i belegom na bebinom telu, kad su mi to rekli, dragi je pitao "a šta ako ukrade žirafu iz zoo vrta?" user posted image
a i nije mi jasno nešt oko garderobice, prvih 6 meseci je OBIČAJ da se pegla pa i da nije izgužvano user posted image mislim, ako meni mašina za sušenje veša ne izgužva stvari, zašto da ih peglam? kao i za pelene, MORAŠ ih peglati prvih mesec dana čini mi se, kao, ranije je bilo da bi pegla rešila bakterije i šta već, a sad ove što idu preko pampersa jer tako TREBA user posted image
mislim, ako nešto nije neophodno, zašto raditi? i kakav je to argument "zato što se valja"?
okej, možda za pelene i ima obašnjenje koje ja ne znam, ali za te drugi stvari mi nije jasno user posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here