|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
27.12.2011 1:25:59   
dacica
da smo krivi za mito i korupciju,krivi smo..ali tako je od pamtiveka..pa moja pokojna baka kad ode kod dr.ako joj ne odnese nesto u kesi..nece ni da joj da uput..navikli smo ih..e,sad kad je stvarno neka frka,niko ne razmislja o korupciji i prijavi,zato sto mislis na svoj zivot,ili zivot tog ko je bolestan ,i u tom trenutku zdravlje-nema cenu..na žalost,tako je..ja sam prva bila protiv mita čašt-da,ali pare-užas--nažalost dok nisam došla u tu situaciju,da treba da operisem kicmu,pa mi zakazali operaciju za 5meseci,a ja HITAN slucaj,pa kad smo sutradan otisli kod dr.u kancelaiju sa kovertom,rekao mi da odem kuci po stvari,sutra ce me operisati..uzas..ali u tom trenutku ne razmisljate da ga prijavite..nego samo da mi bude bolje....sad posle dosta iskustva sa mitom..nažalost sam shvatila da ovaj sistem tako funkcioniše...ali nažalost..i za porođaj se sna cifra,koju smo dali i jeste strasno ali sam imala skroz drugi tretman od svih u sobi..i ne zalim ni jedan dinar..opet nažalost..ali tako je!!

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
27.12.2011 19:50:29   
zoća
e vidiš Dacice,upravo na tvoje poslednje reči sam besna.Kritikujete korupciju u zdravstvu i tretmane a sama si rekla da ne žališ ni dinar koji si dala znači da si htela da budeš drugačije tretirana od drugih.Nije problem u zdravstvu nego u nama,zato što svako želi da odskoči u odnosu na onog drugoguser posted image

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
27.12.2011 20:03:03   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Sanchy

IZVORNA PORUKA: isidora88

ja sam bila zagovornik da necu dinara dati za porodjaj i da cu ih sve prijaviti tra la la ali kad su mi trazili pare nisam se setila o tome da mozgam kako da suzbijam koruopciju nego mi je bilo bitno samo da se porodim i da moja beba bude dobro.
ono sto me plasi su posledice prijavljivanja,svako od dr ima nekog svog,i da ja prijavim jednog (on nece otici u zatvor da se razumemo,nastavice da radi gde radi) ko mi garantuje da mi neko nece neko sr..e napraviti kada sledeci put odem (da me puste da se mucim iako treba na carski ili tako neka varijanta,nazalost to sve rade,ne pricam nista napamet)
e to je ono sto mene koci u celoj prici,da ja znam da ce taj kome bih dala obelezen novac otici na robiju na duze,da ce izgubiti licencu za rad onda bih se mozda i odvazila na prijavljivanje ali dok je ovakva situacija da dr koji svojom bahatoscu izazove smrt pacijenta,bude samo suspendovan na 6 meseci ( i sud donese odluku da se ostecenima isplati odsteta koju drzava placa) i posle nastavi sa radom kao da se nista nije desilo,ja ipak biram da ne rizikujem.
Pa ti sledeci put idi u drugu bolnicu ako ti je frka ...nikad tako nisam razmisljala ,par puta sam sa lica mesta zvala i zdravstvenu inspekciju a jednom kad su mi izgubili knjizicu cak i policiju hi hiuser posted image ...i da vidis kako su je nasli i dosetili se gde je i istina,zapamtili su me ali svaki sledeci put imala sam bolji tretman nego dok sam bila lice iz mase...tako da nemoj tako da razmisljas,i doktori i sestre i babice su ljudi i kada im pokazes zube uglavnom nece vise sa tobom da se kace pa i pre zavrsis nesto nego sto si mislila da ces...provereno...



ne znam odakle si,ali u mom gradu ima samo jedno porodiliste,uput za porodiliste u drugom gradu mogu da dobijem jedino preko koverteuser posted image
inace i mm je rekao ne bude li nesto u redu da ce doci i nekog prebiti,to je jjegov kolega uradio sa dr bogavac koja je lakirala nokte dok je njegova zena imala spontani i krvarila a ova krava im rekla da sacekaju da ona zavrsiuser posted image ja mislim da bi je ubila na licu mesta.eto i sta ljudi da rade u tim situacijama,ili da pocine zlocin ili da plate jer dok se pozove inspekcija itd. neko moze da umre

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
27.12.2011 20:34:05   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: zoća
.....Kritikujete korupciju u zdravstvu i tretmane a sama si rekla da ne žališ ni dinar koji si dala znači da si htela da budeš drugačije tretirana od drugih.Nije problem u zdravstvu nego u nama,zato što svako želi da odskoči u odnosu na onog drugoguser posted image

Dugo već pratim ovu temu pa da ss oglasim. Moj stric je, šezdesetih, radio u Kosovskoj Mitrovici, kao, nazvaću to-seoski lekar. Nije bilo osobe koja je došla u ambulantu, a da nešto nije donela. Bilo je tu od živih kokoški, preko tek zaklanih prasića, do rakije i kafe. U početku je odbijao darove, a onda su mu objasnili zašto ga svi popreko gledaju. Odbijanje je uvreda. I tako u porodičnoj kući moga tate, na Dušanovcu, još uvek imamo pola podruma Skenderbeg konjaka.
Ja sam parama častila anesteziologa posle drugog porodjaja. Čovek se potrudio oko mene. Ubrzao proceduru na prijemu, našao mi savršenu babicu, posle me smestio u apartman. Da sam mu kupila piće ili kafu, i on bi ih stavio u podrum. Ovako sam mu iz najiskrenije zahvalnosti za sve štoje učinio, dala nešto što će iskoristiti prema svome nahodjenju.
Po meni, to nije korupcija. Ni u jednom jedinom trenutku on ništa nije tražio od mene. Porodila sam se za manje od 2h od ulaska u porodilište, bez epiziotomije, uz fenomenalne viceve koje je pričao.
Korupcija je, po meni, kada vam neko kaže-daj mi pare da bih ti ja učinio nešto. I to je, po meni, za oduzimanje licence.
Moja sestra je lekar na jednoj privatnoj klinici u inostranstvu. Nakon srećnog ishoda, roditelji jednog njenoj pacijenta su joj poklonili dijamantsku ogrlicu, a donirali pozamašnu sumu bolnici. To po meni, nije korupcija.
Ona je ogrlicu donirala nekoj organizaciji koja pomaže decu obolelu od raka. Šta bi bilo da radi u Srbiji i da je isto tako postupila?
Da postoji opcija da se doplati zdravstveno osiguranje, kao što postoji u inostranstvu, pa da imam zagarantovan odredjeni komotitet u bolnici, ja bih to rado učinila. Iako vidim da se većina ne slaže sa mnom, nije mi jasno zašto je korupcija ako častiš frizera nakon šišanja ili konobara nakon večere? Tada taj novac ne može ni na šta više da utiče, osim što se ja osećam prijatno.
I da ponovim, zanemarivanje pacijenta koji nije dao pare je za oduzimanje licence i svaku osudu.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
2.1.2012 16:19:49   
faraonka
tesko da ce se naljutiti, bas sam se nasmejala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
2.1.2012 17:49:56   
Nataša1
Leki, problem je u tome što nemaju svi da plate lekaru kao ti. Ti lekari dobijaju platu i njihova je dužnost da ubrzaju porođaj i da daju sve od sebe da prođe što bolje i lakše. Ako mu ti daš pare, ona žena koja dođe posle tebe a nema pare da mu da, ima da na.ebe.

Kad vidim samo naziv ove teme digne mi se kosa na glavi. "A da se ne naljute"? Ja se jako ljutim! Ovo što kod nas postoji, nema nigde. Treba nekog da častiš da ti popravi zub. Baš smo jadni i primitivni.



(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
2.1.2012 18:59:20   
Makica99
Jao i meni se kosa digne na glavi od ove teme! Odavno sam htela da pisem, al rekoh necu, pokacicu se sa nekim.
Jeste korupcija kad se cascava lekar iako nije trazio, jeste, zato sto ce za neko vreme on to ocekivati od svakog pacijenta i koji to ne pruzi, bice gledan kao drugorazredni. To je neprihvatljivo! Ko ima para, neka ide i plati privatno, postoje sada fensi klinike sa apartmanima i luksuzom, pa izvolite. I uzasava me kako se pronalaze izgovori za potplacivanje, te sci dali, te kod njega samo tako mozes. Ako nije pitanje zivota i smrti, nema opravdanja, a i u tom slucaju bih prijavila, pa dala obelezenu novcanicu, a da vidim da se ne bi odradila ta hitna intervencija, a ja prijavila doktora. Nema opravdanja i molim boga da dodje dan da ljudi u Srbiji to shvate i da pomognu sebi.

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
2.1.2012 19:08:28   
Alexis79
Za to "cascavanje" smo sami krivi  tj. nasi preci jer se kod doktora nije kretalo bez flase domace rakije koja je kasnije prerasla u nesto vise.
Nisam za to ,ali moram da priznam da u tome jesam ucestovala.
Posle stravicnog udesa mm je morao u RH centar u kom bukvalno ljudi sede jedan drugom na glavi cekajuci da budu prozvani.Lepo smo ubacili 50 evrica u dzep glavnom medicinskom bratu i svakog dana cim dodjemo odmah nas prozove.
Da li je to pogresno ...pa verovatno ,ustvari sigurno jeste ali je olaksalo nas zivot u tih mesec dana terapije mnoooogo.
Znam da tamo taj neko prima platu za svoj posao i da bi neke stvari trebalo da se podrazumevaju ,ali je*i ga ipak zivimo ovde gde zivimo i zdravstvo nam je odavno u ku*cu.



_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 13:09:26   
DadaM
Zdravo svima nisam mislila ali videvsi zadnjih par poruka morala sam da se ukljucim.Hajde realne budimo zene mozemo da kuckamo ovde sta god hocemo i da moralisemo koliko god hocemo ali realnost je da kada god nam se ukaze prilika da nesto zavrsimo preko reda bilo to necijom dobrom voljom ili novcem tako i ucinimo.Od banalnog primera da nas puste preko reda jer smo trudnice pa prihvatimo do toga da imamo bolji tretman i upadnemo preko veze pogotovo vezano za bolnice.Naravno da je za osudu sto lekari tako uzimaju mito,ali on isto tako moze da vas dobije i sta onda nema operacije ili dobrog porodjaja ili terapije ma bilo cega.Mozda se neke nece sloziti samnom ali ja sam oduvek bila surovo realna.Nikada nisam volela da se ubacujem preko veze niti preko reda niti preticala kolima u zutu traku jer nemam zivaca,kako svi tako i ja.Dok nisam ostala trudna prvi put,sve sto smo mm i ja mogli da pruzimo meni i bebi smo napravili,ako smo hteli da imamo poseban tretman platili apartman pa su me mazili i pazili.U bolnicu isla kada je moja doktorka bila tamo obicno ulazila preko reda.Jesam priznajem iskoristila sam to,dok su druge cekale ja sam ulazila.istina je krivo mi je bilo ali zar ne bi svaka iskoristila svaku prednost.E a da ne bi cascavala lekare babice i bilo koga,otisla na porodjaj porodila se normalno ne znam ni ko je bio lekar ni ko babica ni ko dezuran,otisla u placen apartman i cao.Da je bilo komplikacija verovatno bi jurila veze i vezice da ublazim sebi i bebi patnju.Na kraju da ne davim vise ovo sve zvuci prilicno drsko mozda nekima od vas ali realno zar ne bi svako olaksao sebi ako moze na bilo koji nacin?

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 13:30:37   
Alexxa
Slažem se da bi svako olakšao sebi, ako može, ali meni se smučilo to ponašanje lekara i svih nas. Gledala sam kako u hitnoj u Crnoj Gori umire mladić od 19 godina, jer neće niko da mu posveti pažnju, da su njegovi dali, tj. imali koji evro, verovatno bi sada bio među živima. Moj brat je ležao 15 dana u bolnici kao hitan slučaj u BG, ali se operacija odlagala iz dana u dan, dok nismo shvatili poruku, hoće pare, pa je tata iskeširao i operacija je bila gotov isti dan, tj. veče. Ja sam imala tumor na jajniku, za 6 meseci bolesti moji su bez mog znanja potrošili preko 3000 €, što za lekove, što za mito. Sada sam besna i žao mi je tog novca, iako je bio namenjen za moje zdravlje, oni su trbali i bez njega da se pobrinu za mene. Oni nisu lekari, zaboravili su na svoju zakletvu i svetu dužnost, mnogi su zbog njih umrli ili bili osakaćeni i životi im uništeni, možda baš zbog istog lekara koji je nekoj od vas bio super zbog poklončića ili keša koji mu je dat. Ja to neću da tolerišem, loš im je izgovor da je plata mala, a da imaju mnogo pacijenata, ako nisi čovek ne treba da budeš lekar. Ja sigurno neću častiti ni doktora ni babicu, dosta su oni čašćavani i svuda privilegovani.
Kao što neko reče, ako imaš novca idi kod privatnika....

(odgovor članu DadaM)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 13:50:07   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: DadaM

Od banalnog primera da nas puste preko reda jer smo trudnice pa prihvatimo do toga da imamo bolji tretman i upadnemo preko veze pogotovo vezano za bolnice.


Trudnice ne idu preko reda zato što im se tako hoće, niti zato što koriste priliku, nego zato što po pravilima imaju prvenstvo u poštama, autobusima i bankama, a ako trudnicu propuste u marketu ili kod lekara opšte prakse to nije zato što je simpatična nego zato što je njoj teže da stoji i ne treba da udiše bacile prehlađenih penzosa koji kampuju u DZ.



IZVORNA PORUKA: DadaM

Jesam priznajem iskoristila sam to,dok su druge cekale ja sam ulazila.istina je krivo mi je bilo ali zar ne bi svaka iskoristila svaku prednost.



Ne bi svaka to iskoristila, osim ako je hitan slučaj, ne bih ušla pre drugih trudnica koje su u istom sosu kao i ja. Verovatno će neko na to reći "uvek će se naći neka druga koja će ući preko reda" ili baš to "svaka bi to uradila da je na mom mestu". To je po meni samo pravdanje, i umirivanje sopstvene savesti, da zbog toga, što ti se može, ti ostavljaš u čekaonici ženu koja možda čeka satima, a jednako joj je teško kao i tebi. Samo zato što joj se zalomilo tako, da nema nikog svog u toj ustanovi.


Bez ljutnje, niti te poznajem, niti želim da budem gruba, ali zbog takvih kao ti, koji ne daju dok ne zagusti, zdravstvo i jeste tu gde jeste. Jer znaju da ćeš im dati, tj može im se.

(odgovor članu DadaM)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 16:21:03   
Nataša1
Upravo tako Alexxa! Nadam se da će ovo pročitati i žene koje podmićuju lekare.

IZVORNA PORUKA: Alexxa

Slažem se da bi svako olakšao sebi, ako može, ali meni se smučilo to ponašanje lekara i svih nas. Gledala sam kako u hitnoj u Crnoj Gori umire mladić od 19 godina, jer neće niko da mu posveti pažnju, da su njegovi dali, tj. imali koji evro, verovatno bi sada bio među živima. Moj brat je ležao 15 dana u bolnici kao hitan slučaj u BG, ali se operacija odlagala iz dana u dan, dok nismo shvatili poruku, hoće pare, pa je tata iskeširao i operacija je bila gotov isti dan, tj. veče. Ja sam imala tumor na jajniku, za 6 meseci bolesti moji su bez mog znanja potrošili preko 3000 €, što za lekove, što za mito. Sada sam besna i žao mi je tog novca, iako je bio namenjen za moje zdravlje, oni su trbali i bez njega da se pobrinu za mene. Oni nisu lekari, zaboravili su na svoju zakletvu i svetu dužnost, mnogi su zbog njih umrli ili bili osakaćeni i životi im uništeni, možda baš zbog istog lekara koji je nekoj od vas bio super zbog poklončića ili keša koji mu je dat. Ja to neću da tolerišem, loš im je izgovor da je plata mala, a da imaju mnogo pacijenata, ako nisi čovek ne treba da budeš lekar. Ja sigurno neću častiti ni doktora ni babicu, dosta su oni čašćavani i svuda privilegovani.
Kao što neko reče, ako imaš novca idi kod privatnika....

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 17:06:57   
nenja22

uh, a meni se ovo tako ne sviđa...ne slažem se sa mnogo čim iz gornjeg posta o idenju preko reda i tome slično...ali kad vidim pritužbe na korupciju i borbu protiv iste u fazonu "nemoj da daješ" digne mi se kosa na glavi...
to što su lekari stoka je jedna priča, ali jedini ispravan način za borbu protiv korupcije bi bio "nemoj da primaš" i te nazovi lekare koji drugačije ne rade po kratkom postupku doviđenja...
a kriviti za korupciju ljude kojima se smučilo ili imaju grozna iskustva ili već iz ovog ili onog razloga, ali sigurno ne zato što tako vole, daju pare da bi bili sigurniji da će nešto biti završeno kako treba, mislim da stvarno nije ispravno...


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 17:27:42   
Anoniman
Davati mito je ilegalno, koliko ja znam. Dakle, ne kažem samo nemoralno, nego i protivzakonito. Lekari su postali halavi kad su ljudi postali snobovi koji nisu želeli da budu u dvokrevetnoj sobi, i koji su želeli da im na raspolaganju bude mnogo više nego što je država mogla da im obezbedi, a bilo je vremena kad je mogla makar pristojno.
Ne pričam čak ni o slučajevima gde je u pitanju život nečijeg deteta. Pričamo o plaćanju komfora tipa ući preko reda dok čeka 10 drugih trudnica, ili platiti da žena bude sama u dvokrevetnoj sobi, a za to vreme će neka druga porodilja da se previja od bolova na stolici u čekaonici, jer je, pobogu gužva. Za korupciju, sa ove ili one strane, nema opravdanja, samo načina da sebi olakšamo savest.

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:10:36   
nenja22
uopste se ne slažem da je redosled ljudi daju, lekari se navuku, mito caruje...
u srećna vremena, majka mi se sa posla vraćala bar sa jednom čokoladom ili 100g kafe (medicinska sestra za dvanje injekcija na terenu) a onda su dosle 90. ničega od toga nije bilo, nije ona ljude zato krvničkije bola...a istih tih 90ih lekar u njenom domu zdravlja naručivao od pacijenata boksove cigareta i milke od 300g, da bi izdao sasvim opravdanu potvrdu za bolovanje, pa se još cenjkao ('ajde dobro, ne mora čokolada) kad se pacijent žalio da nema novca...dakle sa te strane, ili si čovek ili nisi...
a sa strane korisnika, iliti naše, rastegljiv je jako pojam šta je potrebno, a šta prenemaganje...ja jesam privatno vodila trudnoću da bih došla u zakazano vreme, šetala po podu sa podnim grejanjem, i ne razmišljala da li će mi lekar na sve obratiti pažnju, a da ga nisam "podmazala"...ali toj ženi koja se u čekaonici previja od bolova, mislim da je mnogo krivlja država/sistem/lekar koji je prihvatio pare da neka druga bude sama u dvokrevetnoj sobi, nego ta dotična, ti bi je nazvala snobom, koja recimo za vreme porođaja želi svoju intmu i možda nema ni pojma da li neko drugi pati na stolici zbog toga...


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:18:22   
Anoniman
ALi lekar ne može da primi nešto što ja njemu ne dam. I sama kažeš da su se čak i u ta najgora vremena cenjkali, ako nemaš da daš, iskuliraju. Da, potpuno se slažem da su lekari krivi, i ja bih njih svakako prijavila, da mi traže pare. Ne bih im dala ni da traže. A da im sama nudim, e o tom snobizmu pričam. Da su oni spremni da me kao svet prime, pregledaju i porode/operišu/šta već treba, a ja im tutkam pare pride. Zbog toga tonemo još dublje, ako je to moguće.
I to je super, ko ima mogućnosti naravno da sebi treba da priušti najbolju negu, kod privatnika. A ko nema, nema ni izbora, mora državno da ide. I onda mu traže da plati, jer su navikli.


(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:26:16   
nenja22
ne vredi...meni to "navikli" nikako ne pije vodu...i nije mi snobizam davanje para, a da bi imao bolje uslove...lekar može i da ne primi ono što mu daješ, ja o tome pričam...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:29:06   
Anoniman
Može pošten lekar da ne primi, kao što može pošten čovek da ne nudiuser posted image

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:30:01   
Verus
Ja vam ne mogu opisati kako me ova tema uznemiruje...Ljudi debelo placaju za zdravstvo i onda JOS moraju da dodaju da bi dobili minimalnu negu, ili da im deca ne umiru u stomacima kao sto se desilo evo u Betaniji 3x u zadnja 2 meseca-jer uveliko prenesene trudnoce nisu zavrsene CR ili indukcijom kao sto bi bilo gde u svetu ili negde gde je "normalno".  SRAMOTA da neko ko nema para ne dobije negu koju zasluzuje.  SRAMOTA.  Svakog takvog lekara bih uhapsila i poslala u zatvor.  Sve do jednog da se svi nauce pameti. 

I ako vec uzimas mito-onda ne budi skot pa pruzi istu negu i onom ko nema, ako vec dajes extra negu ovima sto te extra placaju.  Jel siromasan covek ne voli svoje dete, svoju nerodjenu bebu ili svoje zdravlje pa da to zasluzuje??  Pljujem na sve to.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:32:11   
Olga75
a pitanje je i da li dobijes bas ekstra negu za ono sto platis ekstra
jer ti das lekaru ali on te obidje kad te obidje , tu su i sestre iz svih smena , pa cistacice koje ti nece izneti korpu cim se prepuni ili ce klozet biti prljav dok ne stigne na red
ali ako drzava ne moze ili nece da zavede red o cemu mi pricamo


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:34:30   
jovicaa
ja ni ne razmisljam o opciji da nemam dogovor sa nekim lekarom, za svaki slucaj, naslusala sam se svega i svacega, kako ti zapadne, sve zavisi

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:36:41   
Alexis79
..... kao što može pošten čovek da ne nudi....

Sa ovim delom recenice se ne slazem.
Ispade da ko god ponudi nije posten ....e cvrc.
Dajte nemojte da banalizujete stvari.

Ja sam prva koja uvek kaze da im ne dam ni zutu banku jer imaju posao i redovnu platu ,ali nikako ne bih rekla da samo neposteni ljudi "caste" lekare.
Za ovih 5 godina po bolnicama vidjala sam i postene i nepostene i jadne i bedne i veoma bogate sa raznim kesicama i kesama ispred ordinacija.I jedino sto im je bilo zajednicko je da su tu gde jesu sto moraju ,a ne sto zele.




_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:38:06   
Alexis79
Joj Verus evo upravo gedam prilog o Betaniji i o tim slucajevima.
Strasno!

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:38:39   
jovicaa
slazem se sa alexis


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:43:25   
Anoniman
Možda ne bih trebala da učestvujem u ovoj temi, pošto ne postoji način da me bilo ko ubedi da je uredu davati mito. Možda, ali mooožda ako je život u pitanju, ali obavezno i prijaviti policiji. Tako da, isključujem seuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here