|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Večita mladost koju niko ne bi poželeo
26.6.2009 16:58:43   
Anoniman
Još uvek nije progovorila, ali se smeje i jasno razaznaje ljude iz svog okruženja...
Bruk Grinberg iz Baltimora, u SAD predstavlja, medicinsku misteriju jer sa 16 godina ima telo bebe i mentalni sklop malog deteta. Ovaj jedinstven fenomen, nadaju se američki naučnici, može dati odgovore na pitanja zašto i koliko brzo ljudski organizam stari, kao i može li se taj proces usporiti.

FENOMEN - Bruk Grinbeg je za 16 godina porasla do 72 centimetra, teška je tek nešto preko sedam kilograma, još uvek ima mlečne zube, a kosti su joj na nivou 10-godišnjeg deteta. Još uvek nije progovorila, ali se smeje i jasno razaznaje ljude iz svog okruženja.

user posted image
Iako je na rođenju bila teška tek 1.800 grama, ništa nije nagoveštavalo da će se Bruk ovako razvijati. Sa četiri godine Bruk je završila u bolnici pošto je pala u san koji je bez prestanka trajao 14 dana. Doktori su joj tada dijagnostifikovali tumor na mozgu, ali...
– Bili smo pripremljeni na to da nam dete umire. Onda je posle dve nedelje stigao poziv iz bolnice sa vešću da se Bruk probudila. Rekli su nam da nema tumor – priča Hauard Grinberg, otac devojčice.
Doktori nikada nisu otkrili uzrok zbog kojeg je Bruk pala u dvonedeljni san.
– Obično nikada nismo imali dobro objašnjenje zašto bi se Bruk razbolela ili kako bi se tako brzo oporavila. Mnogo puta smo bili u velikoj dilemi da li će uspeti da preživi, ali ona je uvek uspevala – kaže Lorens Pakula, doktor koji leči Bruk već 12 godina.
Otac devojčice kaže da je zakucao na vrata mnogih doktora, uvek sa istim pitanjima: „zašto ona ne stari” i „da li ona krije tajnu večne mladosti”. Upravo ta pitanja fasciniraju i brojne svetske naučnike.
Dr Ričard Voker, profesor na medicinskom fakultetu Univerziteta Južna Florida, objašnjava da se telo i mozak Bruk Grinberg ne razvijaju kao jedinstvena celina, na način na koji se to dešava kod svih ostalih ljudi.
- U njenom mozgu bilo je vrlo malih promena. Ona je na mentalnom nivou nivou deteta od tri-četiri godine. S druge strane, kosti su joj se brže razvijale, a zubi sporije. Znači da su delovi njenog tela, što se starenja tiče, potpuno razdvojeni. Verujem da njeno telo može da nam kaže kako funkcioniše starenje - kaže dr Voker.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Večita mladost koju niko ne bi poželeo
26.6.2009 16:59:57   
NadaR
jojuser posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Večita mladost koju niko ne bi poželeo
26.6.2009 19:55:27   
Dora
Još uvek nije progovorila, ali se smeje i jasno razaznaje ljude iz svog okruženja...


Ona je na mentalnom nivou deteta od tri-četiri godine.


Ovo mi baš nije najjasnije, dete od tri- četiri godine govori jako dabro i rezonuje...a i ne da razaznaje ljude iz okruženja nego zna sve o svakomuser posted image
Onda je po tome ona na nivou deteta od pola godineuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 3
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here