|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
13.7.2012 9:49:41   
Gigojle
Djoletovamama, čestitam!user posted image
Hvala za sveže informacije.
Mene zanima kako si se snalazila sa peškirima - gde ih sušiti između dva tuširanja? Koliko si ih promenila dok si bila tamo?
Hvala!

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
13.7.2012 10:14:11   
Gigojle
IZVORNA PORUKA: Zemunka85
Moj DR iz DZ mi je dao uput za bolnicu, kao da me je prepustio njima. I sta cu ja sad sa tim uputom :-)? Javljam se u polikliniku kada dodje vreme za UZ, pregled, CTG? Da Li oni rade briseve? I da li sada biram DR koji ce biti moj svaki put kada imam nesto na poliklinici, ili svaki put me primi ko je taj dan tu?

Mislim da ti iz DZ trebaju uputi za UZ i CTG. Ja sam tamo (pored "Matice") išla prekjuče na CTG sa uputom iz DZ. Uput ti je dovoljan 1 - kad odeš prvi put da ti urade CTG, uput zadržavaju, pa na sledeći dogovoreni CTG dolaziš bez novog uputa. Za UZ ne znam - nisam ga tamo radila. Ne znam ni za briseve - ja sam dobila upute za 29.novembar.  

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
13.7.2012 12:25:02   
Zemunka85
Hvala puno. Ja sam, kazem ti, taj uput dobila vec. Tek sam usla u osmi. I covek tj DR iz DZa me je toliko zbrzao da ja ni ne shvatih za sta je taj uput. Pise "Molim..." ne znam sta moli :-), pa ne znam ni sta ce mi zakazati kada odem do poliklinike tj tamo kod matice :-). Privatno vodim trudnocu, UZ sam radila pre 10ak dana, pregled pre tri nedrlje, za CTG je rano..tako da uopste ne kapiram sta je on trazio, tj sta bi ji oni zakazali da odem???? Jedino da sacekam jos malo, pa odem makar pregled da zakazem, ako ja to tako mogu da biram :-) sta bih :-).

Za briseve mi rece "Tamo ce", a i ja kapiram da je trebao da mi da uput za 29i. GRRRRRR..

Cak je uspeo da me ubedi i da ce mi kks u bolnici uraditi :-).
E svasta...

(odgovor članu Gigojle)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
13.7.2012 12:37:29   
Gigojle
Poseban je uput za porodilište, a posebni su uputi za UZ, CTG, briseve...Ni ja ne razumem za šta ti je dao uput...a donosiš mu sve nalaze od privatnog lekara? Ja sam mojoj dr u DZ donosila sva što mi je dr kod koje sam išla privatno odrađivala...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
13.7.2012 12:52:23   
Zemunka85
Dada znam da su ti papiri razliciti.
Dobila sam plavi tj kao tipa "Nastavak daljeg vodjenja trudnoce tamo, u poliklinici". Ali i dalje ne razumem, sta ce oni meni zakazati kada sa njim odem :-). I koliko pre treba to da zakazem tj ako danas odem, kada oni zakazu to nesto. Uz, ili GP, jer kapiram da je za CTG rano. Ja sam 32 nedelja.
A znaci ipak oni mogu da odrade briseve?

Da, ja sam njemu samo donosila rezultate i uzimala recepte za lekove i uput za krv/urin. Mada je on vise bio na odmoru, nego tu, tako da se nismo puno sretali :-).

Tebi ce jos malo termin? Hoces epidural uzimati?
Ja sam u 4. mesecu lezala u bolnici i upoznala sve lekare, ali nije mi jasno, na ovom forumu, a i privatno sto znam - SVE je porodio PLJESA, eventualno PEROVIC. Sta je sa ostalima - Stefanovic, Lapcevic, Devic, Ognjanov..?

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 13.7.2012 12:55:50 >

(odgovor članu Gigojle)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
13.7.2012 12:58:11   
Gigojle
Ne znam šta da ti kažem...da sačekamo da se javi još neka "koleginica" - možda će ona znati : )
Ja sam tamo išla samo na CTG.
Da, meni je termin oko 20-og. Nisam planirala epidural (verovatno ću ga se set_iti kad to sve krene...). Ni meni nije baš najjasnije kako to da se pominju samo dva doktora...Ja ću verovatno upasti kod nekog od nepominjanih (baksuz po prirodi...)

< Poruku je uredio Gigojle -- 13.7.2012 13:02:36 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
13.7.2012 15:03:23   
smilzcat
Da li je neko bio do Z. Bolnice? Kazu da tamo dobijes spisak sta ti sve treba od stvari i uputa i analiza i tako to??

(odgovor članu Gigojle)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.7.2012 19:04:35   
djoletova mama
Hvala Zemunka!Ja kad sam dobila uput zvala sam telefonom da zakazem i najbolje odmah pitaj kada radi Pljesa ako hoces kod njega i svaki sledeci pregled ce ti on zakazivati.Meni su briseve radili taj dan kada su me primili u bolnicu,ali videla sam da mnoge trudnice nose epruvete sa brisevima u toj ambulanti kod vatrogasnog.Sve to vidi sa Pljesom,tako sam se i ja opterecivala sto nemam uradjen bris a niko me nije  ni pitao verovatno oni to rade u svakom slucaju kada te prime,bar su tako meni.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.7.2012 19:09:17   
djoletova mama
Hvala Giogle!u sobama ima kao civiluk,onaj stojeci ako razumes pa na njega kacis peskire

(odgovor članu Gigojle)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.7.2012 19:10:53   
djoletova mama
A ponela sam tri peskira za kupanje da imam svaki dan po jedan,lako se izmazu kada se brises i jedan za umivanje

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.7.2012 19:23:46   
djoletova mama
Postavile ste mnogo pitanja pa dok na jedno odgovorim,drugo zaboravim moram ovako da odgovaram.Zemunka oni svi tako pred kraj daju uput da te porodiliste kontrolise,tako su i meni.U dz ce ti raditi uz,mene je Pljesa i pregledao jer priznaju samo svoje rezultate sto je i logicno jer preuzima da ti vodi trudnocu.Ja sam do osmog meseca bila u majka i dete,pa sam htela kod dr.Perovica i kad sam prvi put dosla on mi uradio uz i rekao sledeci put kad dodjem da ce me pregledati i uraditi ctg,medjutim kada sam dosla on nije bio tu,dao otkaz!!!Pisala sam o tome ranije ako si citala,tako da sam uveliko bila u devetom kada me preuzeo Pljesa.I samo taj put sam bila u dz,posle mi je zakazivao ctg i pregled tamo gde je prijem porodilja,u bolnici.

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.7.2012 19:34:02   
djoletova mama
Sto se tice pominjanja istih doktora,verovatno svako ide kod preporucenog cak sam se i ja za Pljesu odlucila zbog foruma ma koliko smesno zvucalo ali nekako znaci da cujes kad nekog hvale.A Perovic je dva puta poradjao moju sestru pa mi ga je ona nahvalilia.A ja sad mogu da vam nahvalim obojicu!I doktorku kovacevic i jednu jako mladu sitnu,crnu ona me pregledala na prijemu ali ne znam prezime tacno ili je Mihajlovic ili Dimitrijevic posto mi pisu dva.Sad sam se setila mozda se stalno pominju isti dr.zato sto nece svaki ni da radi epidural,cak i za Pljesu su to pisali i na jednom pregledu me je pitao da probamo bez ako bude islo brzo i ja sam odbila i nisam pogresila.Naravno vi kako god hocete zelim vam srecu!Prodje u svakom slucaju i nista lepse nema nego kad uzmes svog bebca!

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.7.2012 19:41:09   
djoletova mama
Smizlcat,treba ti uput,krvna grupa,onda oni testovi na zuticu,koprokultura,urino kultura sto se radi u 29.nov.sad za briseve napisala sam.Od stvari spavacice,mrezaste uloske,gacice,peskire i sve za licnu higijenu,meni je znacio i lanolin i pumpica za grudi.I plazma naravno!Sve je porodilje jedu to je cudo,najvise prija znas kakva je bolnicka hrana a ona nekako zasiti.

(odgovor članu smilzcat)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.7.2012 19:45:56   
Zemunka85
Hvala djoletova mama bas bas bas puno user posted image user posted image user posted image .

Samo mi jos reci, tvoj sav o tome - cini li ti se da "forsiraju" indukciju, ili ima ono - setaj neko vreme i sl ... ?

Hvala jos jednom i uzivaj sa svojom bebicom user posted image

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.7.2012 19:56:25   
Zemunka85
Samo jos jedno, "nemozebitigluplje" pitanje - kazes da pozovem i zakazem :D. A sta :D? Ja imam neki PLAVI uput, on je za polikliniku, tako? Samo sta sa njim zakazujem? UZ, PREGLED ili CTG :D?

Za briseve sam odlucila da odem sledece nedelje kod svog DR u DZ i trazim mu upute za 29i Novembar, kao i uput za krvnu sliku.
Ne mislim to kao papirologija za porodjaj, vec da se proverim, nisam dugo.

A za ostalo cu, sto kazes, videti sa Pljesom.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.7.2012 19:57:16   
djoletova mama
Pa ne znam,ja sam je dobila oba puta a i samnom u sali su bile jos dve zene i one su dobile,pa i jedna pre nas.Sad je i meni smesan odgovor,sve u svemu sve!Ali me nije bolelo jace.Bas onaj centar sto salje poruke sve vreme trudnoce,ja sam bila prijavljena ono na broj 3011 kazu da je to kao hormon i da ne moze zbog njega da boli jace,sad ne znam dali je to tacno,mene nije a imala sam par sati pre primanja epidurala i jos je dr.rekla da smanje jer mi puno brzo kaplje.A mozda je to i individualno,ne znam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.7.2012 19:59:33   
djoletova mama
Ti zakazi uz,tako sam ja prvi put jer nisam bila u devetom,tek tad rade ctg.

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.7.2012 20:29:23   
Zemunka85
Wooow znaci mogu da biiiram :-). Mislila sam da na njemu pise kako ovaj "Moli..." za nesto odredjeno :-), ali ipak cu proset_ati u ponedeljak i saznati sve..

Ej, ukoliko zelim epi to je 17000 + tada je obavezan izabrani lekar koji je 30000, tako?
Samo mi jos molim te reci do kada najkasnije moram da odlucim hocu li ili ne.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 14.7.2012 20:31:29 >

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
15.7.2012 16:59:58   
ivatasha
Za zemunku
ja sam epidural platila 20000din,a sto se tice indukovanja meni su odmah ukljucili indukciju

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
15.7.2012 17:02:55   
ivatasha
Za djoletovumamu
cestitam od srca uzivaj sa svojom bebicom :-*

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
15.7.2012 17:14:08   
Janncica
Samo reci hvale za dr Lapcevic.Vodila mi je prvu trudnocu i bila na porodjaju... Vrlo ljubazna,fina zena.i u ovoj trudnoci odlazim kod nje na uz u polikliniku....
ZA zemunsku (novo porodiliste) ne mogu nista da kazem,osim da je sigurno bolje sada nego kada sam se poradjala prvi put(tada su bili u fazi renoviranja porodilista i bio je blagi uzas). user posted image
Osoblje je lubazno,bez ikakve veze sam imala skroz korektan odnos sa kompletnim osobljem. Tako da i ovaj put cu tamo.user posted image

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
15.7.2012 17:32:07   
Zemunka85
Meni se kada sam lezala u bolnici u aprilu, ona mnoooooogo svidela. Bas me cudi sto je ovde niko nije pominjao..

Ivatasa, hvala user posted image

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 15.7.2012 17:33:00 >

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
15.7.2012 18:40:52   
ivatasha
I meni je dr Lapcevic skroz ok

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
16.7.2012 6:22:17   
Zemunka85
Ivanatasa, a jesi li bila obavezna da platis i izabranog lekara?

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
16.7.2012 13:30:46   
Zemunka85
Ljudi, a neki utisci o babicama?
Babica VERA?
TANJA?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here