|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
26.7.2012 18:45:56   
Janncica
koliko dana se ostaje u zemunskoj posle porodjaja? Ja sam sa prvim bila 3 dana. Da nisu(ne daj boze) produzili?user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
27.7.2012 2:42:30   
lenina mama
Jao Boze cime se Vi zene opterecujete.Kakva pitanja,kakvi detalji...Uzivajte u poslednjim danima trudnoce,mislite pozitivno i bice sve u redu!Svi jure neke upute,plave,zelene,pa nije bitno,kad porodjaj krene,niko vas nece vratiti ako nesto od dokumenata fali!a jos taj epidural,pa da se pogodi BAS taj anesteziolog,pa svasta nesto!Od sveg srca preporucujem skolicu za trudnice u zemunskom dz,tu cete saznati sve o porodjaju a da ne pominjem vezbe disanja koje su meni bile,ja bar mislim,presudne za skoro bezbolan porodjaj!Ja sam se porodila u zemunskom porodilistu pre godinu dana,bez dogovaranja,ugovaranja,veza,epidurala,i moj porodjaj je bio pesma!Divni i strucni ljudi,u svakom pogledu,a to sto pojedinci vredjaju pojedine lekare,nemam reci!pa naravno da ne mogu svi da se ponasaju kao da su nam rod,svako ima drugaciji pristup!Ne opterecujte se toliko,ako se odlucite za ovo porodiliste,u sigurnim ste rukama!I nije bitno da li se ostaje 3 ili 5 dana,bitno je da sve bude ok!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
27.7.2012 9:11:18   
Zemunka85
lenina mama - svasta!!!

Pobogu, pa postoje zene koje trudnocu moraju i da preleze, znas?
Sa ovako atrofiranim misicima, rasrafljenim zglobovima, nikakvom kondicijom i +20kg vise .. jedva odem do WCa. O skolici ni ne razmisljam .. i jako patim zbog toga.
Ne kazem da u tom trenutku instinktivno nece proraditi nadljudska i snaga i zelja, ali kilavija sam nego ikada pre.

Niko ovde nije preopterecen (!), ali je NORMALNO pogotovo za prvorotke da se raspituju i saznaju sta ih ceka, a tvoja nonsalantnost po pitanju "samo da mi ne zapadne lekar, koji udara porodilju da pusti sipku", opravdanjem "!pa naravno da ne mogu svi da se ponasaju kao da su nam rod,svako ima drugaciji pristup" je zabrinjavajuca..stvarno..

Ni najmanje nisam ni opterecena, ni uspanicena, ni paranoicna .. niti ne uzivam .. jednostavno PRIRODNO je da zelim najbolje za sebe i da zelim da saznam kako da do toga dodjem.

Tebi hvala na prenetim lepim iskustima ;). Pozz

Janncica,

ako je sve OK 72h tj 3 dana.
LM, nije vise Avramovicka nacelnica, DR Stefanovic je sad. Pozz

(odgovor članu lenina mama)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
27.7.2012 13:44:49   
Gigojle

IZVORNA PORUKA: Janncica

koliko dana se ostaje u zemunskoj posle porodjaja? Ja sam sa prvim bila 3 dana. Da nisu(ne daj boze) produzili?user posted image


Ja sam se porodila 15.07. u 23.05, a izašla 18.07. (posle podne)

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
27.7.2012 14:03:16   
Gigojle

IZVORNA PORUKA: lenina mama

Jao Boze cime se Vi zene opterecujete.Kakva pitanja,kakvi detalji...Uzivajte u poslednjim danima trudnoce,mislite pozitivno i bice sve u redu!Svi jure neke upute,plave,zelene,pa nije bitno,kad porodjaj krene,niko vas nece vratiti ako nesto od dokumenata fali!a jos taj epidural,pa da se pogodi BAS taj anesteziolog,pa svasta nesto!Od sveg srca preporucujem skolicu za trudnice u zemunskom dz,tu cete saznati sve o porodjaju a da ne pominjem vezbe disanja koje su meni bile,ja bar mislim,presudne za skoro bezbolan porodjaj!Ja sam se porodila u zemunskom porodilistu pre godinu dana,bez dogovaranja,ugovaranja,veza,epidurala,i moj porodjaj je bio pesma!Divni i strucni ljudi,u svakom pogledu,a to sto pojedinci vredjaju pojedine lekare,nemam reci!pa naravno da ne mogu svi da se ponasaju kao da su nam rod,svako ima drugaciji pristup!Ne opterecujte se toliko,ako se odlucite za ovo porodiliste,u sigurnim ste rukama!I nije bitno da li se ostaje 3 ili 5 dana,bitno je da sve bude ok!

Prvo, nekim ženama trudnoća nije uživancija. Meni ni jedna nije bila za uživanje.
Drugo, naravno da niko neće odbiti da porodi ženu kojoj je krenuo porođaj, a nedostaje joj neki od nalaza koji je trebalo da pribavi u devetom mesecu - ipak, postoje razlozi zbog kojih se ti nalazi traže.
Ja sam se porađala bez epidurala, ali smatram da je sasvim normalno da žena koja planira da se porodi sa epiduralom odabere dobrog anesteziologa.
Sama kažeš da ti je porođaj bio pesma. Blago tebi! I ja sam na porođaj otišla bez dogovaranja, ugovaranja, veza, epidrala...i na prvi..i na drugi...daleko od toga da su bili pesma.
Nisu te porađali svi dr i sve babice zemunskog porodilišta, pa da možeš da generalizuješ i da ih sve nazoveš divnim ljudima. Da te nije slučajno porađao dr Mačkić? Ili si možda bila pregledana od strane istog?
Ni ja nisam tražila da se iko tamo prema meni ponaša kao da mi je rod, ali sam očekivala bar malo ljudskosti od pomenutog dr.
Još jednom kažem, blago tebi što si super prošla, ali ne vidim zašto imaš potrebu da kritikuješ žene koje žele da se informišu - uostalom, forum za to i služi.
I bitno je da li se ostaje 3 ili 5 dana - meni je moje starije dete mnogo nedostajalo, i jedva sam čekala da se ponovo zagrlimo.

(odgovor članu lenina mama)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
27.7.2012 16:55:43   
lenina mama
Ocekivala sam ovakve komentare!Za vasu informaciju,jeste me 3 puta pregledao dr.Mackic,naravno da nije prijatno,kao i ostali pregledi od strane drugih lekara u toku porodjaja,ali ja sam otisla u bolnicu a ne na odmor,a i dao mi je par dobrih saveta u vezi ishrane za poboljsanje krvne slike,tako da je on meni skroz ok!malo je glupo plasiti zene pomenutim lekarom,sta ako se bas on zadesi njima na porodjaju,treba da se jos vise iztraumiraju?!ali dobro,svako ima svoje misljenje,ovo je moje sto se tice trudnica sa normalnom trudnocom,mislim da ne treba da se opterecuju,a druga je prica za zenice koje imaju problema sa trudnocom od samog starta!

(odgovor članu Gigojle)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
27.7.2012 17:06:33   
Gigojle

IZVORNA PORUKA: lenina mama

Ocekivala sam ovakve komentare!Za vasu informaciju,jeste me 3 puta pregledao dr.Mackic,naravno da nije prijatno,kao i ostali pregledi od strane drugih lekara u toku porodjaja,ali ja sam otisla u bolnicu a ne na odmor,a i dao mi je par dobrih saveta u vezi ishrane za poboljsanje krvne slike,tako da je on meni skroz ok!malo je glupo plasiti zene pomenutim lekarom,sta ako se bas on zadesi njima na porodjaju,treba da se jos vise iztraumiraju?!ali dobro,svako ima svoje misljenje,ovo je moje sto se tice trudnica sa normalnom trudnocom,mislim da ne treba da se opterecuju,a druga je prica za zenice koje imaju problema sa trudnocom od samog starta!

Mislim da dalja rasprava ne vodi ničemu. Moje iskustvo sa dr Mačkićem je jako loše, i stojim iza toga. Pregledali su me u porodilištu i drugi dr, i babice, i nije bilo tako strašno.
Nemam nameru bilo koga da plašim. Samo prenosim moje iskustvo.
Zašto bi se žene još više iztraumirale , kako kažeš, ako im se "on zadesi na porođaju", ako je on, po tebi, skroz ok?!
Dok sam bila u bolnici, pričala sam sa drugim ženama - sve su imale loše mišljenje o pomenutom dr. Pomenuću i to da dotičnim dr nisu oduševljeni ni ostali zaposleni u zemunskoj.
Toliko.

(odgovor članu lenina mama)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
27.7.2012 17:22:49   
lenina mama
Mislim da su pojedine zene u danasnje vreme jako razmazene i kilave!posetite skolicu za trudnice,bice vam sve lakse,i fizicki i psihicki!toliko

(odgovor članu Gigojle)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
27.7.2012 17:32:21   
Gigojle
IZVORNA PORUKA: lenina mama

Mislim da su pojedine zene u danasnje vreme jako razmazene i kilave!poset_ite skolicu za trudnice,bice vam sve lakse,i fizicki i psihicki!toliko

Blago zemlji Srbiji sa hrabrim i nerazmaženim ženama kao što si ti!

Dakle, ako neka trudnica ima neko pitanje u vezi sa zemunskim porodilištem, tu sam, ako budem znala da odgovorim.
Pozdrav

(odgovor članu lenina mama)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
27.7.2012 18:40:18   
bice devojcica
Gigojle,carica si,i za sve si u pravu. user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Gigojle)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
3.8.2012 19:40:39   
Zemunka85
Zeneeeeeeeee, ima li kojeeee? Ili sam ja sledeca u ZEMUNSKOJ? :-)

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
4.8.2012 15:37:49   
Janncica
kome smetaju pitanja na forumu,neka ne cita.user posted image
Sve sami divni ljudi po porodilistima.Zavisi koliko im stavisu u dzep.user posted image Pogotovo bivsa nacelnica. Samo kad vise nije.
A dr Stefanovic je neko ko je vec radio ili??? nije mi poznato to prezime. Jedno vreme je nacelnicu menjao dr Dukic,divan covek koji peva po hodniku i ponasa se normalno bez da mu das lovu.
Uglavnom su ok doktori.
Samo me nervira sto nema poseta i nikakvog kontakta sa spoljnim svetom.
Pre neki dan mi se poznanica porodila u zemunskoj i posle dva dana su izasli iz bolnice... Tako da smanjuju..user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
5.8.2012 3:46:11   
Zemunka85
Janncica,

dada radio je. Ja sam ga "upoznala" kada sam lezala u Aprilu tamo.
Bas tad je DUKIC menjao nacelnicu.
Nemam stav ni o jednom ni drugom.
U stvari - Dr Stefanovic je otisao, cini mi se na odmor, pa se sretosmo jednom, a Dukic..o njemu ne bih. I nije bas lepo.
Tada je najlepsi utisak na mene ostavila DRVLAPCEVIC. Retko se pominje po forumima, ne znam sto. Najvise DR Pljesa.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
6.8.2012 14:32:07   
Janncica
dr Lapcevic je po meni divna zena. Zaista je retko ko pominje po forumu,a zasluzuje da bude rme uz rame sa Pljesom. Oboje su mi ostali u divnom secanju. A kod lapcevicke sam se ponovo vratila da mi vodi trudnocu.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
6.8.2012 15:39:54   
frau gabriela
Zdravo svima, posto sam nova na fourmu, a zanima me ova tema, moram nesto da pitam.
s obzirom da sam 99,9% sigurna da zelim da se poradjam uz epidural (napominjem da mi je ovo prva trudnoca), a da me je malo sokiralo da je ovo jedino porodiliste koje tretira porodjaj uz epi na ovaj nacin (mislim pre svega finansijski, gde je za "zadovoljstvo" bezbolong porodjaja potrebno odvojiti "tricavih" 500 Eur), da li su ovo jedini troskovi? Da budem konkretna, da li i pored ove cifre lekari i babice  ocekuju i neku susku sa strane, ili su svi podmireni sa 50.000 din koliko je zvanican cenovnik?

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
6.8.2012 16:26:33   
Zemunka85
Frau gabriela, da 500e je ukupno, a za ostalo ne znam...

Ostali, upravo sam saznala da sam ostala bez Pljese. Covek je od danas do 28. na odmoru. UZAS!
Dajte predlog ko je dobar - Dr Lapcevic? Pominju mi neku Dr Kovacevic? Vasa iskustva?

Ja vcrs idem do bolnice, pa cu se raspitati oko epija, ali za lekara ne znam sta cu...

(odgovor članu frau gabriela)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
6.8.2012 23:22:46   
bice devojcica
Dr Kovacevic ti je stvarno jedna divna zena,ima bas dosta strpljenja ,doduse ja se nisam poradjala tamo ali sam za neke preglede isla do nje i imam samo reci hvalauser posted image user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
7.8.2012 9:06:40   
Zemunka85
Hvala.

Nju mi preporucise :-).
Dr Lapcevic sam upoznala kada sam lezala u APRILU diiivna zena, ne znam sto je ofdi niko ne pominje.
Prosli put mi je bila neka mlada, fina na R se preziva, a juce isto mlada, fina - Dr Simic. Ne znam kako ni jednu nisam pre "upoznala".
Skroz sam zbunjena bez PLJESE. jeste meni termin 9.9., on se vraca 28.8., ali moja devojcica i ja smo se dogovorile da se vidimo oko 20og :-). Sad je nagovaram na drugi plan, onaj stari ne vazi :-).

Nego, da li svi DR hoce da poradjaju sa eoi, ili samo neki?
Kada biram DR? Ja bih svakako PLJESU ali sta ako krene ranije, sta cu? Dobijam li br neke rezerve?

Ja sad u petak imam CTG pa cu pitati. Rekose da trebaju analize neke, a ovde neko pisao da joj nista nisu trazili.
Jos saznah da je u petak na poliklinica dr mackic, tako da gigojlo, seticu te se :-)

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
7.8.2012 10:25:53   
Janncica
Sutra je dr Lapcevic na poliklinici. ne znam za epidural kod nje,ali ja sam zaljubljena u nju.user posted image Samo ne znam kad ona ide na odmor.
A mislim da su svi podmireni sa tih 500e jer pola od onih 30000 za izabranog lekara ide doktoru,pola bolnici.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
7.8.2012 11:42:10   
Zemunka85
Dada hvala.
Sad je tata bio, prepisao raspored za ovu i sledecu nedelju ko je gde - ginekologija, porodiliste, poliklinika.
Ako nekoga zanima, moze na PP.

LM, ja sam poslednji put bila na pregledu kod Pljese 20. PETAK. Napisano mi je i receno da dodjem za 3 nedelje.
To je ova nedelja sad.
Da li to znaci da moram BAS U PETAK, ili mogu i sutra? Da bih haVatala BAR Lapcevicku .. :D

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
7.8.2012 13:07:24   
Janncica
ne znam kako ti,ali meni u poliklinici zakaze ili doktorka ili (posto je kod lapceviceke guzva) nazovem telefonom krajem meseca i zakazem za koji datum hocu. Mislim da ne mozes samo da banes... Ne znam kako to ide,ali meni ovako rekli. Cak kad mi je jednom ona zakazala bila sam ispod crte. A obavezno mi zakazu u 9,a dodjem na red u pola 12. user posted image user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
7.8.2012 14:07:33   
frau gabriela
Ne znam da li sam bila jasna sa pitanje oko placanja epidurala: da li lekari i babice pored ovih 50.000 din (ne ulazim u to kome sta ide i kako se oni dele)  smatraju da sa strane treba da budu jos dodatno casceni (sto je nepisano pravilo po nasim porodilistima). Ne zelim da platim 50.000 din a da mi preko toga nego nabaci da bi trebalo jos i da castim babicu, lekara...
Ima li neko iskustvo sa dr Avramovic?Koliko sam shvatila ona je bivsa nacelnica i bila je strah i trepet, ali kakva je  kao lekar i strucnjak? Imam zakazan UZ kod nje sledece nedelje

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
7.8.2012 14:07:55   
Zemunka85
Mislim da zavisi za sta ...

Ja treba da krenem na CTG jednom nedeljno.
CTG se ne zakazuje, to znam. I treba doci jako rano.
E sad - da li posle njega idem kod DR da on(a) to ocita .. ne znam .. :D.
Mislim da je tako ...

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
7.8.2012 14:15:09   
Janncica
posle ctg-a ides kod doktora i ulazis preko reda. To sigurno i ne zakazujes ga. Je l imas uput za njega?gledaj da si stalno kod istog lekara.
Frau gabriela ne znam za cascavanje da li neko ocekuje,mada oni svi to vole.user posted image Mislim da nemas potrebe da castis nekoga,ako imas doktora koji ti vodi trudnocu i placen ce biti da dodje na porodjaj.To ti je najbitnije. Kakve bre babice.
A o dr Avramovic nemam bas neko lepo misljenje.Ja sam kod nje preko veze otisla na jedan pregled u prosloj trudnoci i odlucila da ja tamo vise ne idem. ne znam kakva je po pitanju strucnosti,ali covek prema meni nije bila.user posted image Hoces ti da ti ona bude na porodjaju?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
7.8.2012 14:29:35   
Zemunka85
Jannica, hvala.

Pa da. I ja sam tako kontala - da to bude Pljesa, on mi je pre tri nedelje i zakazao CTG za sad u petak. Ali covek odena odmor. Danas :-).
Tako sa se sada dvoumim izmedju DR Lapcevic, ili DR Kovacevic. Jedna je sutra, druga sledece srede.
U Poliklinici su jos ovih dana DR - Devic, Dukic, Stefanovic, Avramovic, Djurovic, Lukic <ne znam ko je to>. Vidim da nekih uopste nema na Poliklinici poput Ognjanova, pa ove Simic od juce, pa te Rudic..
Sezona odmora je, kapiram da cu kod svakog zapasti bar jednom do termina :-).

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here