|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
16.7.2012 15:59:31   
ivatasha
Za zemunku
izabranog lekara placas ako se ne porodis u njegovoj smeni.. A Mene je poradjala babica Tanja i extra je

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
16.7.2012 16:16:00   
Zemunka85
Aha, ok :-). Mislila sam da je obavezno platiti odredjenog izabranog docu, uz epi.
A Tanju je mama kroz neobavezan razgovor pre neki dan upoznala u salonu frizerskom i prica da je mila jako.
Cak se zena ponudila i dala br ako nam nesto treba, da ona ne bi bila nametljiva :-).

O Veri sam citala i cula, a danas mi je ona javila kada sam zvala da zakazem i rekla da je potrazim taj dan.

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
16.7.2012 21:54:52   
djoletova mama
Zemunka moras da imas izabranog doktora koji se placa 30000 a epidural 20000.Ako ti se desi da se porodis kada je smena tvog dr.onda njemu ne placas a sve se placa posle porodjaja.Cim udjes u deveti trebalo bi da se dogovoris da te ne bi iznenadio porodjaj,ja sam par dana ranije cini mi se.A sto se tice dr.Lapcevic poradjala je zenu koja je bila samnom u sali i deluje mi bas fina po onom sto sam videla,mene nije pregledala nikad.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
16.7.2012 21:57:09   
djoletova mama
Hvala ivatasha,cestitam i ja tebiuser posted image

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
17.7.2012 0:19:28   
ivatasha
Za zemunku
ja sam te razumela da pitas samo za doktora ako hoces epidural moras da imas izabranog doktora sve je kao sto ti je napisala djoletova mama ;-)

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
17.7.2012 0:22:38   
ivatasha
Za djoletovu mamu
hvala ti puno :-* kako si prosla jel bilo sve ok? Meni je bilo super samo mi nije bila branka,otisla je na odmor,bila mi neka saska,ali ok je i ona.. A doktor pljesa mi je stvarno extra ja sam odusevljena njime divan je..

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
21.7.2012 23:09:26   
Zemunka85
Tema o ovom porodilistu ima najmanje str :-(, zar se tako malo zena odlucuje za njega?
Dok sam lezala u Aprilu tamo, jedna babica mi rece da su ''''80ih imali oko 3500 porodjaja godisnjr, sad 1000-1500 :-(.

LM, juce sam bila kod Pljese na UZ. PREDIVAN JE! Onakvu ljubaznost i strpljenje nisam dozivela u zdravstvu. Pomenuo je da je za 3 nedelje ponovo u POLIKLINICI, tada mi je i zakazan CTG. Nadam se i molim BOGA, da se uskladimo sa terminima i oko porodjaja.

Sto se epidurala tice, hoce me pitati, ili ja pitam? Ili...
Sta je pocetak dogovaranja oko toga? Gde, sa kim?

Je l se on dozira tokom porodjaja? Iskljucuje za napone? Koje pretrage su bitne?
Da li bi smetala moja "normalna" tahikardija od 100-110?

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 21.7.2012 23:13:43 >

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
22.7.2012 16:21:10   
Gigojle
Pozdrav svima
Porodila sam se 15.07. u 23:05, pa ako neko ima neko pitanje...
Ovom prilikom bih samo da kažem da je dr Mačkić osoba kojoj bi trebalo zabraniti da se bavi ovim poslom-ne znam što se tiče stručnosti, ali je sirovinčina neopevana, nema trunke ljudskosti u sebi...Pohvalila bih babice Draganu i Vesnu-njih dve su divne. U suštini, osoblje je ok, jednino sam ja imala "sreću" da mi zapadne najgori iz zemunskog porodilišta.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
22.7.2012 16:50:58   
Zemunka85
Cestitam Gigojleee.user posted image . Ti si bas sveza mama :-).
Bitno da je sve ok, a ostalo ruzno ces zaboraviti.

Ja ne znam ko je DR Mackic. Zasto tako kazes?

Zanima me ono standardno - je l bilo uz indukciju/epidural i jos neke korisni saveti..

Uzivajte.

(odgovor članu Gigojle)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
22.7.2012 19:44:53   
Gigojle
IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Cestitam Gigojleee.user posted image . Ti si bas sveza mama :-).
Bitno da je sve ok, a ostalo ruzno ces zaboraviti.

Ja ne znam ko je DR Mackic. Zasto tako kazes?

Zanima me ono standardno - je l bilo uz indukciju/epidural i jos neke korisni saveti..

Uzivajte.

Hvala, Zemunka85
Bojim se da ovaj porođaj nikad neću zaboraviti...Bio je baš težak (to ne kažem samo ja). Bebina prva ocena je bila samo 2!
Ako sam dobro načula dr Mačkić radi već dve godine tamo. Takođe sam načula da je došao iz Fronta. Ponavljam da se u to koliko je stručan ne upuštam, ali mislim da bi prema ženana koje se porađaju mogao da se ponaša "malo" (da ne kažem makar malo) ljudskije. Grub je, ne zna jednu lepu reč da kaže, loše sarađuje sa babicama (tako je bar bilo na mom porođaju - babica mi kaže napni se, on kaže nemoj sad..., udara me po ruci da bi pustila šipku za koju sam se držala prilikom napinjanja,...dok me je ušivao, svaki ubod sam oset_ila (napominjem da sam i posle prvog porođaja bila ušivana i svaki ubod sam oset_ila, ali je tadašnji dr pokušavao da mi barem lepim rečima olakša malo)-ušivao me je kao krpu da ušiva....
I, da, nisam jedina koja je za njega imala ružne komentare. Žene sa kojima sam pričala su bile pod stresom i nakon najobičnijeg vaginalnog pregleda kod njega.
Eh, da sam barem bila obaveštenija pre porođaja...trudila bih se da ga izbegnem u širokom luku.
Porođaj je bio prirodan, bez epidurala, bez indukcije.
Ako vas zanima još nešto, tu sam...

< Poruku je uredio Gigojle -- 22.7.2012 19:45:48 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
22.7.2012 22:48:37   
djoletova mama
ivatasha i meni je bila malo ta saska,dala mi je jednu dozu posto je branka morala da ode na dva sata posto je sutradan putovala u Pariz i fina je i ona.I Pljesa je taj dan bio u nekoj guzvi pa je slao dr.Kovacevic da me pregleda vise mi je ona bila nego on ali sve je proslo super.Pljesa me pregledao oko dva i kaze nece to jos i Branka se tad vratila i cim vidi da se ja malo namrstim ona mi dozira jos,kada se Pljesa vratio u 4i20 kaze pa to je to a ja nista nisam osecala stiskao malo stomak i za 15 min beba izasla.Videla sam da je malo poludeo sto mi je dala toliko ali bitno je meni bilo super.Kako si ti prosla?

(odgovor članu Gigojle)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
22.7.2012 22:49:56   
djoletova mama
Gigojle cestitam!Bas mi je zao sto si se namucila poznato mi je to prezime ali ne mogu da se setim kako izgleda?

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
23.7.2012 2:38:59   
Zemunka85
Gigojle, stvarno mi je zao :(.
Ocena 2 je jako niska i ja se nadam da je sada sve OK.

Ni ja zaista ne znam ko je DR Mackic, ali sve vise ocajnicki zelim da meni to bude Pljesa.

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
23.7.2012 22:15:27   
srnica
Ja sam lezala 5 dana u zemunskoj bolnici u maju pa sam ih sve upoznala. Dr. Pljesa, Dr. Kovacevic, Dr. Lapcevic, na mene su ostavili bas lep utisak. Jako posveceni svom poslu. U principu, svi su dobri i prijatni, ali negativne komentare sam cula samo za Mackica, koji je dosao tu da menja Dr. Lapcevic dok je bila na porodiljskom, a onda je tu i ostao jer je Dr. Perovic otisao u N.F. i bivsu nacelnicu, koja je pored toga sto je jako stroga, zna da bude i jako neprijatna, mada to sam samo cula.
Za Dr. Mackica mogu da kazem da je pogresio profesiju, toliko zna da istraumira zenu, buducu majku. Nekima je cak i pozlilo od njegovih komentara, tako da su zenice isle na kiseonik. Devojci koja je lezala pored mene rekao da joj dete ima preveliku glavu, nerazvijeno telo, manjak plodove vode, omotanu pupcanu vrpcu oko vrata, a na kraju nista od toga nije ni bilo. Na pregledu je pravi grubijan, tako da zene krvare (kazu da je to normalno), a neke su spominjale da im je "iscackao" sluzni cep.
Ja sam zbog drugih stvari odustala od ovog porodilista, ali mogu reci da je fino, ako nista vise bar su svi ljubazni.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
24.7.2012 7:45:57   
Gigojle

IZVORNA PORUKA: djoletova mama

Gigojle cestitam!Bas mi je zao sto si se namucila poznato mi je to prezime ali ne mogu da se setim kako izgleda?

Hvala, djoletova mama
dr Mačkić-srednje visine, ima zaliske...ni jednoj ženi na hodniku se ne javlja...lako se prepoznaje u gomili prijatnih i nasmejanih u zemunskom porodilištu

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
25.7.2012 9:35:59   
srnica
Ja kad sam bila Dr. Mackic je bio celav, tj obrijane glave, kao i doktor Pljesa, pa su ga tek pristigle zene (pu, pu) mesale sa njim. Slicnosti, zaista nema. user posted image

(odgovor članu Gigojle)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
25.7.2012 13:01:19   
ivatasha
Gigojle cestitam od srca. Ja isto nikad cula za tog dr sto te je porodio.. Nisam ga vidjala dok sam bila..

(odgovor članu srnica)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
25.7.2012 13:05:13   
ivatasha
Djoletova mama
meni je bilo super lezala sam i uzivala nisam imala nikakve bolove ali mi je pred kraj kad su krenuli naponi smanjila dozu da bih osetila napone.

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
25.7.2012 13:18:44   
ivatasha
Zemunka ja sam pljesu pitala za epidural on mi je dao broj anesteziologa i ja sam se cula sa njom i dogovm

rile smo se da je ja ili dr pljesa pozovemo kad dodjem na porodjaj. Nije mi trazila da radim nikakve analize,a sto se tahikardije tiae i ja je imam pulsm mi je 120 pa sam se oba puta pordila epiduralom.

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
25.7.2012 16:10:13   
bice devojcica
Bravo Gigojle,skroz si u pravu za dr.Mackica.. Najgori od najgorih. Ja sam tamo lezala 5 dana zbog nekih komplikacija i on je toliko jedan nadmeni covek da ga treba izbegavati ako je ikako moguce.... Svi ostali dr su stvarno super.

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
25.7.2012 16:21:07   
Janncica
U sirokom luku izbegavati i nacelnicu Avramovicku... user posted image

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
25.7.2012 16:45:19   
bice devojcica
E,nju ne znam,ali ovaj je totalni kreten...user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
25.7.2012 17:56:38   
Gigojle

IZVORNA PORUKA: ivatasha

Gigojle cestitam od srca. Ja isto nikad cula za tog dr sto te je porodio.. Nisam ga vidjala dok sam bila..

Hvala, ivatasha!
...bolje što ga nisi viđala

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
25.7.2012 17:58:19   
Gigojle

IZVORNA PORUKA: bice devojcica

Bravo Gigojle,skroz si u pravu za dr.Mackica.. Najgori od najgorih. Ja sam tamo lezala 5 dana zbog nekih komplikacija i on je toliko jedan nadmeni covek da ga treba izbegavati ako je ikako moguce.... Svi ostali dr su stvarno super.

Slažem se. Bilo bi dobro da ovo čita i neko ko može da učini nešto po pitanju uklanjanja gore pomenutog sa tog radnog mesta. Mislim da takvi neljudi ne treba da se bave tim poslom.

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
26.7.2012 10:05:53   
Zemunka85
Ajoj zene, al me uplasiste tog Mackica ... Nadam se da necu imati prilike saznati ko je gospodin :D.

LM, ja pre neku noc zaglavih u Zemunskoj zbog jakih bolova u 3 ujutru. Dok sam lezala na CTGu, dolazi zenica 38. nedelja, kaze ima bolove, nista strasno. Sestra (ili sta li je vec) na prijemu me pogleda i kaze "Ma nije joj nista :D', tako joj je delovala. Stavi je na sto da je pregleda i .... beba u porodjajnom kanalu. Zena "GOTOVA" :D, brzo krevet, u salu ,, dok se sestra vratila: "Cestitam dobili ste cerku. Da ste malo zakasnili, izigravali biste babicu u kolima :D" hehehe eto ... :D. Ima i toga.

Ivanatasa, hvala. Znaci ja da Pljesi pomenem epidural pri sledecem sustretu. OK ;).

(odgovor članu Gigojle)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here