|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis
17.3.2014 22:13:12   
Janncica
Jovo,mi danas bili u Beceju. Kaze da je cist,nema vise naslaga slajma.user posted image Dobili smo jos jednu turu sirupa da popijemo,ali je slabiji i pije ujutru i uvece(pio je tri puta inace). U avgustu je rekla obavezno da dodjemo da mu da neku pripremu za zimu,nesto za imunitet. Neces pogresiti. Najbolje bi bilo da ga odvedes sad tako sa bronhitisom da ga poslusa.Mada smo mi isli kad je proslo.
Njemu su vadili krv iz vene i imunoglobin je bio dobar,pa nisu dali nista da pije,a isto su nam tako kao i vama rekli da ce morati da pije to nesto.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Bronhitis
17.3.2014 22:27:17   
Torbica
user posted image bravo za pulmologa homeopatu! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Bronhitis
17.3.2014 22:32:57   
Janncica
Torbice ti si me prosvetila user posted image user posted image Negde sam pisla o nasim bronhitisima i ti si se tu nasla sa temom o homeopatiji u pravom trenutku. user posted image Onda smo mi vagali,birali,raspitivali se.
Nadam se da ce ovo bar ublaziti,ako ne i skroz izleciti.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Bronhitis
17.3.2014 22:38:27   
jole82
Janncice superuser posted image baš mi je drago da je krenulo na bolje...i da se nastavi tim trendom da svi odahneteuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Bronhitis
17.3.2014 22:52:08   
jovicaa
jancice koliko sam ja cula ona nije homeopata?
drago mi je da je krenulo na boljeuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Bronhitis
18.3.2014 5:42:45   
vukosava
Moj savet koji sam cula ovde kome god dete da im bronhitis nek niko ne pusi u kuci.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Bronhitis
18.3.2014 19:19:11   
jovicaa
ne pusi se kod nas u kuci.
danas bili do pedijatra, dobio je flexotidine. ujutro i uvece, preko bebi halera. kaze da su to kortikosteroidi, ali da uopste ne stete. sledeca tri meseca treba da se inhalira time.
ja ne znam sta da radim sad, ako odemo u becej kod tog pulmologa i ona mi da drugu terapiju, sta da kazem nasem pedijatru? mislim kapiram da ne mogu te dve terapije zajedno

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Bronhitis
18.3.2014 21:56:56   
Janncica
Mozda da nazoves da pitas nju da li moze tako,ili da odes kad prodje ta tri meseca.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Bronhitis
19.3.2014 13:04:43   
Peace*
Jovice, Marko je na Flixo već dugo! Bio je od aprila 2012. do maja 2013., onda smo pravili pauzu leto, i od septembra 2013. mu je Flixo vraćen, i sada ga uzima redovno 2x1 puf. Kada krene bronhitis, i kada se uvodi berodual (što se u periodu od aprila 2012. desilo svega 2x ali u jako blagom obliku, čak za jedno mislim da nisu bili u pravu i da to nije bio bronhitis) onda se Flixo poveća na 2x2 pufa.
Taj kortiko ima lokalno dejstvo kako sam ja razumela, i dr alergolog nam je rekla da je to najbolja varijanta, pošto je u jednom momentu dr pulmolog prepisala neke tablete za žvakanje (blokirao mi je mozak kako se zovu), i alergolog je rekla da to nije pametno s obzirom na sklonost ka alergijama, jer može izazvati kuršlus u organizmu.
Naša dr kaže da česti bronhitisi ne dozvoljavaju plućima da se razvijaju normalno, i da kada biraš od dva zla, Flixo je manje, jer, pomoću njega sprečavaš bronhitise i omogućavaš normalan razvoj pluća.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Bronhitis
19.3.2014 13:13:47   
Peace*


10.04.2012.
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Mi smo užasno. On je sve gore.
Bili smo juče kod pulmologa, gadan bronhitis, inhalacije Berodualom na 4h, i Singular svako veče narednih 6 meseci. Međutim, Singular granule za decu od 6m do 6god se ne mogu nabaviti, preko veze smo našli tablete za žvakanje (2-6god), sa ukusom višnje, kao bombone su, ali M ima nagon za povraćanje od njih, šta on duša zna šta su bombone? Tako da je umesto singulara dr rekla 2 pufa Flixotide-a ujutru i dva uveče.
Nakon inhlacije bude malo bolje nekih 2 sata, treći sat onako, a četvrti se već guši, i jedva čekam sledeću inhalaciju. user posted image OČAJNA SAM!
Sada se veća dal da mu daju kortiko venski, da smire stvar. Od toga bi momentalno bio bolje.
Pride ima virusnu infeciju grla, zuva ga temperatura, ne jede već dva dana, samo hleba i slanine traži, i to pojede pola parčeta i neće više. Mleko je smanji na max 100-150ml. Jedva sam mu juče uglavila malo ručka na prevaru. Ono što je dobro je da pije dosta tečnosti, pu pu pu da ne ureknem.



Tada je dobio injekcije Urbasona, i uveden mu je Flixo, prvo 2x2, pa je posle smanjen na 2x1, kao što i sada uzima.


08.10.2012.
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Bili smo kod pulmologa na 6to mesečnoj kontroli. Pluća čista, ali pošto zrelo kašljuca, da inhalacije berodualom nastavimo još 2-3 dana na 12 sati. Flixotide ostaje 2x2 još 3 meseca kada je sledeća kontrola. Kaže, ako ne bude imao bronhitise, smanjiće mu dozu tada, kako bismo polako težili ukidanju istog. Kaže, bolje da je na terapiji kako bi mu se disajni organi lepo razvili, jer česti bronhitisi to otežavaju.





_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Bronhitis
19.3.2014 22:05:35   
jovicaa
ne znam ni sama.. poceli smo sa tom pumpicom, pa cemo videti.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Bronhitis
20.3.2014 21:47:59   
jovicaa
i mi smo danas bili kod doktorke svircev, nadam se da ce pomoci, sta drugo da kazem. pokusacemo to njeno, pa tek ako to ne pomogne, onda pumpice i ostalo
i samo da naglasim, ona nije homeopata.
ona kaze da su to neke dve soli, kalijum jodid i amonijum nesto. ja sam je pitala koliko je prirodno, kaze nije to bas prirodno, ali nije nista na bazi kortiko i antibioitika i sl

< Poruku je uredio jovicaa -- 20.3.2014 21:49:28 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Bronhitis
20.3.2014 22:49:17   
Janncica
Ja sad ne znam,ali meni su je preporucili kao homeopatu.Cak je i nasa dr pedijatar kad sam ja sa njom pricala o tome da krenemo sa homeopatijom spomenula nju kao nekog kod koga vode decu.
A zena mi rekla da dodjem pocetkom jeseni da mu da nesto za imunitet za pripremu za zimu.
U svakom slucaju,sta god da je samo neka pomogne. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Bronhitis
20.3.2014 23:30:00   
Sanchy
Evo jedan prirodni lek,guscija mast..M.je jednom imao bronhitis i nakon dva meseca pocetak neki ponovo..uplasila sam se da to ne predje u hronicno .. ,onda mi je sestra rekla za tu gusciju mast,,malo sam bila skepticna ali sam je nabavila..nakon kupanja namazati dobro na grudi ,preko papirnu maramicu pa pelenu ili pamucnu krpicu neku,ujutru skinuti,,takodje povremeno ubaciti kasicicu i u hranu tj.slani obrok..prosli su meseci M.se nije ni zakasljao a kamoli sta drugo,,pa probajte,vidim da se ovde dosta pise i da dosta malisana ima problema ,ne moze da skodi..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Bronhitis
20.3.2014 23:36:52   
Olga75
zver je za skoro pet i po godina imala jedan blagi bronhitis i to pre neke tri nedelje , mada onda smo zapatili ovu jezivu gripu i da kad smo otisli kod pedijatra on rece da je vrlo blag bronhitis i sve sto joj treba je da se malo tu i tamo napari , da li cu nad soljom vrelog caja ili cu je odvesti u zapareno kupatilo
iskreno , nisam je "inhalirala "jer je ona kukala ko sinja kukavica na svaki pokusaj i za tri dana on rece ma ko da i nije bilo bronhitisa
ovo pise samo tako , mislim nekad zvuci kao bronhitis a mozda i nije
otkud bi se ona za tri dana izlecila ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Bronhitis
21.3.2014 0:10:59   
jovicaa
olga kod nas to bude bas opstrukcija, na oko otezano dise, uvlaci mu se stomacic i ona rupica na vratu.. bas izgeda da se uplasis...
a super sto kod zvercice prodje bez inhuser posted image
ona leči da tako kažemo nekim alt_ernativnim metodama, pa je možda zato ljudi stavljaju u isti koš sa homeopatama.

< Poruku je uredio jovicaa -- 21.3.2014 0:12:33 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Bronhitis
21.4.2014 12:18:34   
Biserce
Ludim! V od petka na inh berodual+fizioloski, u sub temp, povraca, bolovi u stomaku, dobio Palitrex, nema temp juce i jutros na kontrolu, neka nova dr kaze uzas, berodual na 6h, pulmicort na 12h...on krci bukvalno kao radio. Ne rece mi ni koji pulmicort niti da li zajedno u inh sa berodualom ili odvojeno.
Inace i Dimitrije zaribao, njemu dala 5kapi beroduala na 12h a meni se cini da je to puno za bebu od 4mes

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Bronhitis
21.4.2014 13:03:17   
jovicaa
drzite se biserceuser posted image
meni je zlo kad mi jedno dete ima bronhitis, a mogu da zamislim kad su obojica u kombinaciji...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Bronhitis
23.4.2014 8:08:13   
Biserce
Klincima stanje ne promenjeno. Sutra ih vodim na kontrolu. Dimitriju je nos ocaj, uopste ne mogu da mu izvucem sav sekret, sliva mu se i non-stop kaslje.
Vasilije i dalje kaslje kao magare a za nijansu bolje dise. Mislila sam da zakazem pregled kod dr Nestorovica u Zutic klinici. Ima li neko iskustva sa njim i tom klinikom?

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Bronhitis
23.4.2014 11:28:43   
jovicaa
biserce, oni svi samo prepisuju te kortikosteroidne terapije i sl.
a da probas sa doktoricom iz beceja, ona daje neke soli za izbacivanje tog silnog sekreta?
ne znam koliko su vec bronhitisa imali tvoji decaci?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Bronhitis
23.4.2014 13:29:27   
Biserce
Malom je ovo prvi put, a Vasilije je za godinu dana imao 4 i plus je laringitis imao u oktobru.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Bronhitis
23.4.2014 13:57:42   
jovicaa
pa vidi onda, u beceju postoji doktorica koja je pulmolog pisale smo jancica i ja, obe smo bile. ja sam jako zadovoljna, jeste da nije bas jeftino ali evo od kad sam otisla kod nje, nije dobio bronhitis, a to je bilo pre vise od mesec dana...
vidi jos kakva bude situacija, ali taj slajm mora napolje da bi bilo bolje, a kortiko ne pomazu kod toga.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Bronhitis
24.4.2014 9:08:31   
Peace*
a kortiko ne pomazu kod toga.


Za to služe berodual i ventolin.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Bronhitis
24.4.2014 10:21:12   
jovicaa
problem je sto se ne izbaci uz njih slajm u potpunosti i cesto i to ume da bude izazivac novih bronhitisa, kod nas je bas tako.
ova doktorica kod koje idemo u becej kaze da mora taj slajm da se razbije i izbaci, sto je potpuno logicno, tome sluze te soli koje daje.
ja sam stvarno zadovoljna, od kad pije taj lek izbacuje slajm, nije bilo ni jednog bronhitisa, vec vise od mesec dana, sto je cudo, i juce ga je slusao pedijatar kaze skroooz cista pluca. kao iznenadjen je ..
a fora je sto ona nama kaze i kad se daju pumpice, kortiko i sl. i da bi oni delovali da bi doprli do sluzokoze mora prvo slajm da se izbaci. a sva deca koja imaju bronhitis, osim mozda kad je bas alergijski su non stop prepuna slajma. onako bas se cuje ili cim im krene neka prehlada cuje se da se pokrenula neka gungula i starog slajma u plucima, mislim to i sami mozemo da primetimo.
tako da jeste malo skuplji sport odlazak u becej par puta, ali ja sam jako zadovoljna... i od kad pije taj lek konaaaaacno je poceo jaaaaaako lepo da jede.
e sad nisam sigurna da li to ima veze sa tim, ali cinjenica je da je uzasno brljavio do te terapije, mozdda mu je lakse zato sto se cisti od tog slajma, pa bolje i jede. sve mi to ima negde logike.
mada sam iskreno prvo bila skepticna prema njenim metodama.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Bronhitis
24.4.2014 17:08:32   
Biserce
Iiii tananana...ZAGLAVILI OBOJICA U BOLNICU...SAMO DA POLUDI COVEK!

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here