|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Flasica..
22.2.2010 17:13:33   
Anoniman
Kopiraću tvoje pitanje u temu o sterilizatoru: KLIKNI OVDE

(odgovor članu ivanable)
  Direktna veza do poruke: 251
   RE: Flasica..
22.2.2010 17:32:52   
*Alexx*
Danas mi kaže pedijatar da se flašice sterilišu do godine dana starosti bebe.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Flasica..
22.2.2010 18:56:37   
usamljena
Koliko cesto se menjaju flasice tj nakon koliko vremena kupujete novu? Negde sam citala da se odmah menja ukoliko se opazi bilo kakvo ostecenje ali sta ako ga nema?

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Flasica..
22.2.2010 19:34:31   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: gina

Mi smo kupili sterilizator za mikrotalasnu Aventov. Bio je oko 2000-3000 hiljade koliko se sećam u martu prošle godine.

Nukove velike flašice su od 250 ili 260ml.
Male staklene su od 120ml.
Male plastične su od 150ml.


Zar postoje Nukove plasticne flasice?????

rado bih ih uzela al nisam ih nigde videla user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Flasica..
22.2.2010 19:37:34   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: gina

Mi smo kupili sterilizator za mikrotalasnu Aventov. Bio je oko 2000-3000 hiljade koliko se sećam u martu prošle godine.

Nukove velike flašice su od 250 ili 260ml.
Male staklene su od 120ml.
Male plastične su od 150ml.


Zar postoje Nukove plasticne flasice?????

rado bih ih uzela al nisam ih nigde videla user posted image


Postoje i staklene i plasticne Nuk.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Flasica..
22.2.2010 19:45:25   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: gina

Mi smo kupili sterilizator za mikrotalasnu Aventov. Bio je oko 2000-3000 hiljade koliko se sećam u martu prošle godine.

Nukove velike flašice su od 250 ili 260ml.
Male staklene su od 120ml.
Male plastične su od 150ml.


Zar postoje Nukove plasticne flasice?????

rado bih ih uzela al nisam ih nigde videla user posted image


Postoje i staklene i plasticne Nuk.



Jao pa to je suuper user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image    vec sam mislila da mooram staklene pa sve trazim ove Anentove sa oznakom al nista!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Flasica..
24.2.2010 18:38:14   
Anitaaa
A do kada se sterilišu flašice?Do kog uzrasta?


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Flasica..
24.2.2010 19:07:39   
Anck Su Nmaun
Nisam strucna al sam ovde citala da sterilisu do prve godine pa posle redje...

Nasla sam NUKove flasice plasticne ...jel su i one na onom spisku da su stetne???

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Flasica..
24.2.2010 19:10:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Nisam strucna al sam ovde citala da sterilisu do prve godine pa posle redje...

Nasla sam NUKove flasice plasticne ...jel su i one na onom spisku da su stetne???



nisu...NUK se nisu pominjale u toj prici...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Flasica..
24.2.2010 19:18:23   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

A do kada se sterilišu flašice?Do kog uzrasta?



Reče mi pedijatar u ponedeljak da se sterilišu do prve godine.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Flasica..
23.3.2010 13:54:38   
cicko
Devojke, iscitavala sam postove na ovoj temi, ali nisam uspela da nadjem koliko cesto prokuvavate flasice i cucle? Ja sad to radim jednom dnevno, ali mi je neko rekao (mislim patronazna) da sad vec mogu i 2 puta nedeljno. Kakav je vas stav, iskustva...? Flasicu u kojoj drzim vodu prokuvavam na 2 dana, a ove ostale (sa sve cuclama svako jutro. Pumpicu (Avent) sam isto prokuvavala sve do sad, ali mi je "otisao" onaj ventil (mali kruzic sa zvezdicom) i jedva sam nabavila jos jedan. Rekose mi u predstavnistvu da se silikonske stvari ne iskuvavaju jer se tako unistavaju.user posted image

Inace, kupila sam prvo Aventove flasice, ali maleni ne voli oblik njihovih cucli pa sam presla na Nuk0ve cucle. Sad ima i onih vecih Nukovih cucli pa ih samo ubacim umesto Aventovih. Valjda mu vise odgovara taj anatomski oblik koji imaju Nukove.

P.s. Kupila sam Nuk plasticnu flasicu od 260ml, jer su nam one male staklene bile nedovoljne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Flasica..
23.3.2010 13:56:59   
Anoniman
Ja sam do godinu dana iskuvavala svako veče, ako se dobro sećam.

Čak sam i pumpicu iskuvavala svako veče, a već je bila korištena i isto iskuvavana, i nije joj bilo ništa. Svašta.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 262
   RE: Flasica..
23.3.2010 14:00:24   
Lu
IZVORNA PORUKA: cicko

Devojke, iscitavala sam postove na ovoj temi, ali nisam uspela da nadjem koliko cesto prokuvavate flasice i cucle? Ja sad to radim jednom dnevno, ali mi je neko rekao (mislim patronazna) da sad vec mogu i 2 puta nedeljno. Kakav je vas stav, iskustva...?

Jedanput dnevno do godine,mislim da većina tako radi...joj evo gledam  nema sad one ankete ali možda se pojavi pa pogledajuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 23.3.2010 14:01:37 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Flasica..
23.3.2010 14:06:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cicko

Devojke, iscitavala sam postove na ovoj temi, ali nisam uspela da nadjem koliko cesto prokuvavate flasice i cucle? Ja sad to radim jednom dnevno, ali mi je neko rekao (mislim patronazna) da sad vec mogu i 2 puta nedeljno. Kakav je vas stav, iskustva...? Flasicu u kojoj drzim vodu prokuvavam na 2 dana, a ove ostale (sa sve cuclama svako jutro. Pumpicu (Avent) sam isto prokuvavala sve do sad, ali mi je "otisao" onaj ventil (mali kruzic sa zvezdicom) i jedva sam nabavila jos jedan. Rekose mi u predstavnistvu da se silikonske stvari ne iskuvavaju jer se tako unistavaju.user posted image

Inace, kupila sam prvo Aventove flasice, ali maleni ne voli oblik njihovih cucli pa sam presla na Nuk0ve cucle. Sad ima i onih vecih Nukovih cucli pa ih samo ubacim umesto Aventovih. Valjda mu vise odgovara taj anatomski oblik koji imaju Nukove.

P.s. Kupila sam Nuk plasticnu flasicu od 260ml, jer su nam one male staklene bile nedovoljne.


Ovo sam i ja htela da pitam.
Ja cucle jednom dnevno, silikonsku bradavicu posle svakog podoja...

A ja imam jos jedno pitanje:
koliko dugo moze da koristi cucle i flasice pre nego sto je vreme da kupim nove?
je l gledam po njima (da li ima ostecenja i to) ili postoji neki vrem.period?

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 264
   RE: Flasica..
23.3.2010 14:09:13   
Anoniman
Gledaj po njima. Ako se izgrebu više nego što ti se čini normalnim, ako su ti već gadne jer recimo ne vidiš ni mericu sa strane... Lupam, videćeš.

A cucle... kada krenu zubići tada počnu da se grizu i kidaju cucle.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 265
   RE: Flasica..
23.3.2010 14:21:53   
Anoniman
Thanks!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 266
   RE: Flasica..
23.3.2010 14:33:48   
prase
Moje dete, sigurno ne jedino, sa 17 i po meseci i dalje pije na flasicu. OK, za mleko pred spavanje pretpostavljam da je navika. Ume on da pije i na onu casu sa pipom, ali to mu pruza mogucnosti da skine pipu pa prosipa vodu, koje cesto koristi. Hajde sto pije na flasicu, nije strasno, ima dece koja piju do 4 godine (mada bih ja volela da ne pije, al'' dobro). Problem je sto on hoce da koristi samo jednu vrstu cucli koje su za uzrast 4m+ i nista drugo. E to me izludjuje. Ne zato sto je on veliki a cucla za bebu, nego zato sto on njih tako brzo upropasti (ne grize nego vuce kao sivonja pa curi sa strane jer se razlabavi kaucuk) da mi na mesec dana kupujemo po dve nove cucle. Nista ovo nije strasno, vec se samo pitam - dokle tako? Dok druga deca ne pocnu da upiru prstom u njega sto pije na bebecu flasicu?

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Flasica..
23.3.2010 14:50:55   
cicko
Sutra idemo na vakcinu i bas cu da pitam u savetovalistu sta predlazu... i ja sam mislila kao ajde jednom dnevno, a mm se naravno u sve mesa pa mora i u to. Po njemu nema potrebe da se to radi tako cesto, kao jednom nedeljno je i previse.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Flasica..
23.3.2010 17:02:19   
Lu
IZVORNA PORUKA: OTI


A ja imam jos jedno pitanje:
koliko dugo moze da koristi cucle i flasice pre nego sto je vreme da kupim nove?
je l gledam po njima (da li ima ostecenja i to) ili postoji neki vrem.period?


Oti cucle ćeš mijenjati svakako svaka tri mjeseca po veličini ili na koliko već idu.
Varalice ako koristi princezauser posted image  po potrebi, kad vidiš da se jako ishabala ili ju je pregrizla.
Flašice sam ja koristila do godine i nisam ih zamijenila nikada novimuser posted image
I njih ćeš prvo koristiti manje pa onda veće,ma vidjećeš nije to baš tako potrošnouser posted image
Ali ipak što kaže Tasha ako primjetiš neko oštećenje na njima zamijeni,nije vrijedno rizika.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Flasica..
23.3.2010 17:44:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Moje dete, sigurno ne jedino, sa 17 i po meseci i dalje pije na flasicu. OK, za mleko pred spavanje pretpostavljam da je navika. Ume on da pije i na onu casu sa pipom, ali to mu pruza mogucnosti da skine pipu pa prosipa vodu, koje cesto koristi. Hajde sto pije na flasicu, nije strasno, ima dece koja piju do 4 godine (mada bih ja volela da ne pije, al'''' dobro). Problem je sto on hoce da koristi samo jednu vrstu cucli koje su za uzrast 4m+ i nista drugo. E to me izludjuje. Ne zato sto je on veliki a cucla za bebu, nego zato sto on njih tako brzo upropasti (ne grize nego vuce kao sivonja pa curi sa strane jer se razlabavi kaucuk) da mi na mesec dana kupujemo po dve nove cucle. Nista ovo nije strasno, vec se samo pitam - dokle tako? Dok druga deca ne pocnu da upiru prstom u njega sto pije na bebecu flasicu?


Luka je jaaaaaaaaaaako dugo pio na 4m+, imao je preko dve godine. Onda sam mu kupila silikonsku pipicu, koja ima onu blokadu iznutra, da curi samo ako vuče, a inače može da je okrene naopačke, trese - ne ide. Pipica je za AVENT.
Kada mi je to dozlogrdilo, jer se nepotrebno nalivao sokom, umeo je da leži ceo dan sa flašicom u ustima, kupila sam JANA vodu i u to sipala sok. Onda je naučio da kida onu belu pipicu sa flaša, pa smo kupili bez toga, samo ona izlivena plastika. (LU, gde smo pisale o tome???) I onda me jedan dan izbezumio, ne sećam se više šta je bilo, i ja sam to bacila, i kraj. Plakao je par dana, molio za flašicu, čak mislim da sam mu i vratila, i onda sam u flašicu sipala jaaaaaaaako razblažen sok user posted image , a u čašu fin, nerazblažen. Jasno je za koje se hvatao radije, i tako ode i poslednja flašica.


IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: OTI


A ja imam jos jedno pitanje:
koliko dugo moze da koristi cucle i flasice pre nego sto je vreme da kupim nove?
je l gledam po njima (da li ima ostecenja i to) ili postoji neki vrem.period?


Oti cucle ćeš mijenjati svakako svaka tri mjeseca po veličini ili na koliko već idu.
Varalice ako koristi princeza  po potrebi, kad vidiš da se jako ishabala ili ju je pregrizla.
Flašice sam ja koristila do godine i nisam ih zamijenila nikada novim
I njih ćeš prvo koristiti manje pa onda veće,ma vidjećeš nije to baš tako potrošno
Ali ipak što kaže Tasha ako primjetiš neko oštećenje na njima zamijeni,nije vrijedno rizika.



Ja bih samo dodala da nisu sva deca ista. Luka nikada nije pio u korak sa tim oznakama na cuclama, uvek je kasnio i to mnoooogo, mislim da je sa godinu dana još pio na 3m+. Ako mu dam veću, zagrcne se, haos nastane.
A flašice... Ma kupila sam u startu jednu malu i dve srednje, i mislim da sam tek negde posle godinu dana jednu bacila, ništa joj nije falila, samo mi je dete izgledalo kao siroče kada pije iz nje, više se merice nisu videle, pa sam kupila novu.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 270
   RE: Flasica..
23.3.2010 17:45:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cicko

Sutra idemo na vakcinu i bas cu da pitam u savetovalistu sta predlazu... i ja sam mislila kao ajde jednom dnevno, a mm se naravno u sve mesa pa mora i u to. Po njemu nema potrebe da se to radi tako cesto, kao jednom nedeljno je i previse.


Koliko se sećam: Do godinu dana sam iskuvavala svako veče, posle, nekih recimo pola godine, možda i manje, na tri-četiri dana, kako se set_im, onda posle 1x nedeljno, i onda prestala.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 271
   RE: Flasica..
9.5.2010 9:38:11   
SUPER MAMA
Juce nam baba kupila aj da kazem flasica sa piskom ona no spill sistem, cuca je silikonska neka firma za koju sam juce prvi put cula BABY NOVA , Nemacke su.Pa me zanima dali ste imale iskustvo snjim.Inace su BPA free.
user posted image
Ovako izgleda flasica ima i svoj poklopac.Monika je prihvatila jedino sto malo vise mora da vuce jer su rupice dosta male, za razlika od Nuby-evih gde su vece rupe.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Flasica..
9.5.2010 19:34:24   
micketta
devojke, ja danici vodu dajem na flasicu... da li je bolje da joj dajem na kasicicu ili da nastavim sa flasicom? user posted image

_____________________________

zna baba

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Flasica..
9.5.2010 19:38:06   
Snelle
Mick, ja nisam mama, bar ne još uvek user posted image Ali su nama u školici rekli da, ukoliko dojimo bebu, vodu joj dajemo isključivo na kašičicu, kako se ne bi navikla na flašicu, i odustala od dojenja.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Flasica..
9.5.2010 19:40:42   
SUPER MAMA
Draga moja ako nemas problema sa doenjem, mislim na to da ne pocne da te odbija onda daj doj na flasici vodu lakse za tebe.Kod mene moja nije htela da pieje vodu na flasicu, znaci odbijala je flasicu do 13 meseca.I pila je iz kasikice.
Ovo je eto moje iskustvo.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here