|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Flasica..
10.2.2010 22:54:33   
Anoniman
Jel ima neko volju da mi objasni malo vishe o flashicama? user posted image Koje velichine postoje? Koje se za shta koriste? Koje su potrebne? Kakve cucle idu.... gubim se nachisto user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Flasica..
10.2.2010 22:56:05   
marince1
Znaci ti je zbog traume!
Ja koristim deterdzent.
Verus,flasice i svu opremu da ne nabrajam,mrzi me,otkuvavam u serpi u kojoj dodam malo sirceta da se ne hvata kamenac (u nasoj odi ga ima oho-ho,neznam kod vas) i ostavim da kljuca,recimo 5 minuta.
Tako svaki dan.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Flasica..
10.2.2010 22:56:13   
Anoniman
Ma Diabla, ne kažem ja da sam ja u pravu, samo u mom okruženja svi peru flašice kao i ostatak sudova (deterdžentom), samo uz bolje ispiranje vrućom vodom na kraju. I ti si mi zaista prvi glas za to da se flašice ne peru deterdžentom. Meni to ni jedan lekar, ni jedan pedijatar, a ni patronažna nije rekla.

Šta ćute ostale žene, baš me zanima šta je njima rečeno? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Flasica..
10.2.2010 22:56:18   
Dora
IZVORNA PORUKA: Verus RR

A jel ih sterilises tako sto ugrejes vodu do kljucanja u serpi i onda sve potopis? FLasice, nastavke itd.? Mozda je glupo pitanjce ali stvarno ne znam...Inace, nemam nameru da kupujem one sterilizatore, tako da ako neko ima savet kako se to radi na obican, starinski nacin slusamuser posted image


Dobro opereš deterdžentom za sudove, izribaš iznutra četkom za flašice, cucle isto deterdžentom opereš, dobro ispereš pod česmom i onda tako skroz čisto spustiš u vodu koja već ključa. Malo ostaviš da ključa, skloniš s vatre, ostaviš u vodi još minut dva i pažljivo izvadiš iz vode i ostaviš na čistoj krpi da se osuši.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Flasica..
10.2.2010 22:56:42   
gagana83
Ja koristim plasticne Nuk.I ja ih perem deterdzentom a jednom u par dana iskuvavam u vodi sa sircetom.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Flasica..
10.2.2010 22:57:18   
Anoniman
Ja sam prvih 20 dana na starinski nacin otkuvavala sve sto ide uz flasicu, cak i cepove. !0 min da ga hvata kljuc vrele vode. Onda sam dobila sterilizator, poslije kojih se cakle kao kristal. A u serpicu stavis malo sirceta da razjede kamenac.


IZVORNA PORUKA: Verus RR

A jel ih sterilises tako sto ugrejes vodu do kljucanja u serpi i onda sve potopis? FLasice, nastavke itd.? Mozda je glupo pitanjce ali stvarno ne znam...Inace, nemam nameru da kupujem one sterilizatore, tako da ako neko ima savet kako se to radi na obican, starinski nacin slusamuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: Flasica..
10.2.2010 22:58:50   
Lu
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Jel ima neko volju da mi objasni malo vishe o flashicama? user posted image Koje velichine postoje? Koje se za shta koriste? Koje su potrebne? Kakve cucle idu.... gubim se nachisto user posted image

Smeshkice odeš u apoteku i tražiš bočicu za novorođenče i uz nju ćeš dobiti odgovarajuću dudu,to bi trebalo biti do tri mjeseca a zatim idu druge dude sa većim protokom,3 veće 3 manje bočice (računam za dvojke)
Uzmeš recimo 6 kom. za početak pa ćeš vidjeti,treba ti za ad i za recimo čaj ili vodu a ako budeš dojila onda je druga priča.
Eto to je sva mudrost,odluči se još koje želiš i to je to!

< Poruku je uredio Lu RR -- 10.2.2010 22:59:28 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Flasica..
10.2.2010 22:59:11   
Verus
Hvala Tasha, sigurna sam da i staklene mogu na isti fazon-mislim, jedino da ne puknuuser posted image

Diabla kako ih sterilises?  To sa sircetom mi se svidja, ono sluzi i kao dezinfekciono sredstvo, tako da skroz ima smisla! Super, snaci cu se nekako....



Smeski, i ja sam sada u istom rebusu.  Beba ce mi imati manje od 2 meseca kada pocnem da radim, tako da ce kod kuce morati na bocu da jede moje mleko, koje cu ja izmuzati za nju.  Citala sam puno o tome na internetu, i postoje cucle koje su sl. bradavici pa se te preporucuju recimo, za majke koje moraju da rade a i dalje doje.

HOces li ti izmuzati ako mozes, ili ides na formulu jer je to jednostavnije sa blizancima?  Ako neces dojiti, mislim da ti je svejedno kakva je cucla na boci.  Kazu da se pocne sa manjim bocama kada su bebe male, i onda mozes preci na duplo vece.  Mislim da ce ti trebati bar 4 od svake, dok se dve peru, dve imas ciste za korisiti, a mozda ti treba i vise?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:01:28   
Verus
Hvala curke!!!  Tako cu, zvuci mi brzo i lako....ako beba samo jede na flasicu, koliko komada je dovoljno?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:01:49   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Šta ćute ostale žene, baš me zanima šta je njima rečeno? user posted image


Pa normalno da sam prala deterdžentom a ponekad i u mašini ali nakon toga u sterilizator.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:03:28   
Anoniman
Moguce, ja zaista samo jednom nedeljnom isperem u deterdzent, i smatram ga kancerogenim i otrovnim za bebu. Tako su nam preporucili. Da sam ikada primjetila da su prljave ili da smrde vjerovatno bi ih prala u deterdzent. Staklo se samo duze pere pod vrelom vodom, cetkom velikom i malom za dude.

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ma Diabla, ne kažem ja da sam ja u pravu, samo u mom okruženja svi peru flašice kao i ostatak sudova (deterdžentom), samo uz bolje ispiranje vrućom vodom na kraju. I ti si mi zaista prvi glas za to da se flašice ne peru deterdžentom. Meni to ni jedan lekar, ni jedan pedijatar, a ni patronažna nije rekla.

Šta ćute ostale žene, baš me zanima šta je njima rečeno? user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:04:16   
Anoniman
Ja sam imala dve od 260 i jednu od 125. Ali sam imala više duda, jer sam njih koristila samo jednom i onda sklanjala na stranu za sterilizaciju (uveče), a flašice sam prala.

Smeški, pitaj konkretno šta te zanima, napisaću šta znam.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:05:32   
Anoniman
Pa imam nameru da dojim....ali svi mi govore da nema teorije da tju imati dovoljno mleka za 2 bebe...pa kontam da treba da se pripremim da tju od pochetka dohranjivati....a poshto ne radim...i necu u skorije vreme....necu morati da se izmlazam.... al opet...neznam u kakvom stanju tje mi biti grudi....dal tju motji dojiti...ili izmlazati pa na flashicu davati svoje mleko....user posted image

Zato sam i u rebusu koliko kojih i kakvih flashica i cuclica mi treba user posted image

Lu...hvala na objashnjenju.... mislim da tju udaviti apotekarku sa pitanjima kad budem doshla da kupujem flashice user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:05:50   
Verus
Mislim da verovatno ima razlike sto su jedne staklene a druge plastika....evo, ja koristim plastiku za hranu (ako imam extra stavim u to pa u frizider), i vremenom se ofarbaju ili se stvori ono sto izgleda ko kamenac, a perem ih u masini za sudje....posle toga sam pocela da kupujem samo staklene (koje su i po tri puta skuplje za komad), ali zato kada operes ko nove su.....ne lepi se tolko kao za plastiku, a i taj kamenac mi se nikada ne stvori...kontam da je isti slucaj sa flasicama....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:06:39   
Anoniman
Ne moraš upovati u apoteci ima ih i u prodavnicama baby opreme. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:07:46   
Verus
secam se da sam citala kada je guppy pisala da iako je tesko, treba uciniti sve sto je moguce da oba deteta budu na istom rasporedu=naravno da mozes dojiti obe bebe u isto vreme (svaka na jednu dojku), ali ce sigurno biti lakse da imas izmlazano mleko, pa da ti hranis jednu bebu ponekad na flasicu, neko drugu....sta ja znam

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:08:52   
Anoniman
Da, ali kada izmalazaš mleko, traje mnogo kraće, ili bar moje iskustvo tako nalaže.

Verus imaš pp vezano za onaj klip.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:13:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

A jel ih sterilises tako sto ugrejes vodu do kljucanja u serpi i onda sve potopis? FLasice, nastavke itd.? Mozda je glupo pitanjce ali stvarno ne znam...Inace, nemam nameru da kupujem one sterilizatore, tako da ako neko ima savet kako se to radi na obican, starinski nacin slusamuser posted image


i ja necu da kupujem ovo...ima da otkuvavam na starinski nacin..bas me briga

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 218
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:16:08   
Anoniman
Pa probatju da ih dojim obe u isto vreme...ako ne uspem...ili one ne budu raspolozene za saradnju...onda tju se izmlazati pa hraniti obe u isto vreme....

Da malo odem u off....imam nameru da im uvedem isti tempo...da spavaju jedu i kupaju se u isto vreme....netju imati apsolutno nikakvih obaveza osim beba...pa se nadam da tju u toj nameri bar delimichno uspeti user posted image

A sad da se vratim na temu....

Stao mi mozak user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:17:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Jel ima neko volju da mi objasni malo vishe o flashicama? user posted image Koje velichine postoje? Koje se za shta koriste? Koje su potrebne? Kakve cucle idu.... gubim se nachisto user posted image


Smeshkice, i ja sam bila u rebusu...
Onda sam rekla sebi:"Planiram da dojim, navijam da dojim. U tom slucaju mi ne trebaju flasice. Ali ajde da kupim makar jednu u slucaju da ne budem imala mleka...AKo treba, muz ce da ode i kupi jos"

Otisla sam u prodavnicu, kupila Avent BPA free najmanju flasicu i dve varalice u kompletu..kostalo me 1100 dinara...

ZA blizance ... Mozda da kupis 4 flasice: dve najmanje, dve vece pa da vidis...Ako budes dojila super, ako ne...snaci ces se za pocetak a onda ces da dokupis,...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 220
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:20:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Jel ima neko volju da mi objasni malo vishe o flashicama? user posted image Koje velichine postoje? Koje se za shta koriste? Koje su potrebne? Kakve cucle idu.... gubim se nachisto user posted image


Smeshkice, i ja sam bila u rebusu...
Onda sam rekla sebi:"Planiram da dojim, navijam da dojim. U tom slucaju mi ne trebaju flasice. Ali ajde da kupim makar jednu u slucaju da ne budem imala mleka...AKo treba, muz ce da ode i kupi jos"

Otisla sam u prodavnicu, kupila Avent BPA free najmanju flasicu i dve varalice u kompletu..kostalo me 1100 dinara...

ZA blizance ... Mozda da kupis 4 flasice: dve najmanje, dve vece pa da vidis...Ako budes dojila super, ako ne...snaci ces se za pocetak a onda ces da dokupis,...



Tačno tako! Samo što AVENT imaš te male (od 125 ako se ne varam), srednje od oko 260 i velike od ne znam koliko. Ja te skroz velike nisam ni kupovala. No, nisam to htela reći, nego, uz male idu male dude, a uz srednje idu veće dude (sa više rupica), tako da dokupi još malih duda.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:20:06   
Anoniman
Smeskice, takodje...
neka me neko ispravi ali:
ako dojis, tebi ne treba nista za bebu: ni voda joj ne treba! (mozda caj protiv grceva)



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:21:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

Smeskice, takodje...
neka me neko ispravi ali:
ako dojis, tebi ne treba nista za bebu: ni voda joj ne treba! (mozda caj protiv grceva)





Zavisi dal ti je pedijatar stara ili nova škola. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:22:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Jel ima neko volju da mi objasni malo vishe o flashicama? user posted image Koje velichine postoje? Koje se za shta koriste? Koje su potrebne? Kakve cucle idu.... gubim se nachisto user posted image


Smeshkice, i ja sam bila u rebusu...
Onda sam rekla sebi:"Planiram da dojim, navijam da dojim. U tom slucaju mi ne trebaju flasice. Ali ajde da kupim makar jednu u slucaju da ne budem imala mleka...AKo treba, muz ce da ode i kupi jos"

Otisla sam u prodavnicu, kupila Avent BPA free najmanju flasicu i dve varalice u kompletu..kostalo me 1100 dinara...

ZA blizance ... Mozda da kupis 4 flasice: dve najmanje, dve vece pa da vidis...Ako budes dojila super, ako ne...snaci ces se za pocetak a onda ces da dokupis,...



Tačno tako! Samo što AVENT imaš te male (od 125 ako se ne varam), srednje od oko 260 i velike od ne znam koliko. Ja te skroz velike nisam ni kupovala. No, nisam to htela reći, nego, uz male idu male dude, a uz srednje idu veće dude (sa više rupica), tako da dokupi još malih duda.



Da dodam: na ovoj mojoj flasici pise da je od 0 do 6 meseci...
Tasha, dude su oni "ulosci" (nemam drugi naziv) koji se menjaju gore na flasici kad je izgebana ili izvakana?
koliko da kupim?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Flasica..
10.2.2010 23:23:32   
Anoniman
Da, ono silikonsko (ili gumeno). Ti si uzela dve? Nemoj više. Ako ćeš dojiti, ne treba ti. Ono sam Smeškici napisala. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hajde da stvaramo uspomene sa Lilly Junior...
Uzbuđenje je u vazduhu - Lilly Junior Radosnica je stigla!
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here