|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 18:09:16   
Anoniman
ali u zakonu pise najranije 45 dana, najkasnije 28 dana, sve ispod 28 dana ne bude 100% porodiljskog kako sam ja ukapiralauser posted image

(odgovor članu Animsaj9)
  Direktna veza do poruke: 276
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 18:41:48   
Maraj
Bude. Kazem ti sta kad je hitan carski u pitanju ili prevremeni. Sta skinuce zeni od plate sto se porodila pre termina.
uostalom moja komsinica koja radi u Domu zdravlja otvara porodiljsko na dan termina. Kako ne znam. Ja pitala moju dr ona kaze ne moze a ova moja konsinica sa dva deteta tako uradila. Dakle postoji neka rupa u zakonu za koju mi ne znamo....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 18:44:26   
Anoniman
ma kod nas sve moze, sutra cu bas popricati sa dr, pa cemo videti sta on kaze...
da nije bilo isi da u jednoj grupi postavi pitanje, ja se ne bih ni setila da je 10.10 subota...

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 278
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 18:46:13   
Animsaj9
Da Um , sad sam bas citala u zakonu pise da se obavezno mora otvoriti 28 dana pre termina ...
al sta je sa zenama koje se ranije porode...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 18:47:44   
Anoniman
ja mislim da je bitan taj datum kada otvaras porodiljsko, a kada ces se pororditi ne igra uloguuser posted image

(odgovor članu Animsaj9)
  Direktna veza do poruke: 280
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 18:55:15   
Animsaj9
ja mislim,a mozda i gresim otisla ti u petak ili u ponedeljak oni ce tebi otvoriti od 10-tog. tj u tih 28 dana pre termina ulaze i vikendi kada se racuna. Mislim da je to kao kad ides na komisiju posle 30 dana bolovanja i 31 je na primer subota ices u ponedeljak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 19:00:37   
Anoniman
pa verovatno dr zna sta radi, mozda on u petak da papir na kome ce pisati porodiljsko od 10.10. bas cu sutra videti jer on meni sutra daje uput za zadnju komisiju za trudnicko koja mi je u cetvrtak, i oni moraju da imaju orijentir do kada sam na trudnickom a kada stupa porodiljskouser posted image

(odgovor članu Animsaj9)
  Direktna veza do poruke: 282
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 19:03:11   
Animsaj9
ajde pa nam javi sta si uradila , da znamo i mi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 19:05:33   
Anoniman
hocu.user posted image
anim a jesi li ti u pravom radnom odnosu, ili ovo 6 meseci +1 dan?

(odgovor članu Animsaj9)
  Direktna veza do poruke: 284
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 19:12:15   
jess021
UM, po zakonu se mora otvoriti najkasnije 28 dana u odnosu na verovatni termin porodjaja, naravno da se zene poradjaju i pre termina, ne pravi niko problem oko toga, ali na osnovu termina se mora znati do kad je bolovanje, a kad pocinje porodiljsko, jer se finansira iz razlicitih izvora.
Maraj, niko tebi nista ne krade. Ti imas porodiljsko 12 meseci (tj. mislim da je 3 meseca porodiljsko i 9 meseci nega deteta), samo sto ti je taj jedan mesec pre porodjaja, dakle 1+11.
A sad nesto kontam, da li uopste ima veze sto je vikend?!

< Poruku je uredio jess021 -- 22.9.2015 19:14:36 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 19:15:58   
Anoniman
Jess ti i ja se razumemo u potpunosti, od pocetka znam da najranije moze 45 dana pre termina, ili najkasnije 28 dana pre terminauser posted image videcu sutra sa dr utice li to sto je vikend ili on pise od 10,10. ne bitno da li je 9.10 , ili 12.10.

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 286
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 19:30:58   
jess021
Ako je po nekoj logici, mislim da nema veze sto je vikend, ali videces vec sa dr.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 20:51:38   
Maraj
Jess kako mi ne kradu. Naravno da mi kradu kad se ja sad vodim da sam na porodiljskom a i dalje sam trudna. Dakle tih 28 dana koje moras da otvoris pre termina ti kasnije ukradu jer se to vodi kao 1.mesec porodiljskog pa se tako vracas na posao sa detetovih 11 a ne 12 meseci.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 21:00:58   
jess021
Maraj, pa kontam da je to na osnovu toga da kad udjes u 9. mesec mozes da se porodis svaki dan.
Ako cemo po tvom, zenama koje se porode cim udju u 9. mesec ne kradu, a onima koje se porode u terminu kradu.user posted image
Pa ne moze zakon da se primenjuje od slucaja od slucaja. Porodiljsko ces dobijati 12 meseci, sad...da li ces jedan mesec od toga biti trudna njih ne zanima.
Ja to ne shvatam kao tako kao ti.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.9.2015 21:05:14   
Animsaj9
Jesam ja pravom radnom odnosu . Radim u drzavnoj firmi . Tacnije u bolnici

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
23.9.2015 13:52:30   
Mariya
IZVORNA PORUKA: Maraj
uostalom moja komsinica koja radi u Domu zdravlja otvara porodiljsko na dan termina. Kako ne znam. Ja pitala moju dr ona kaze ne moze a ova moja konsinica sa dva deteta tako uradila. Dakle postoji neka rupa u zakonu za koju mi ne znamo....


To možeš da uradiš ako nisi na održavanju trudnoće.
znači: - možeš da radiš do dana porođaja;
- Možeš da budeš na bolovanju 30 dana, pa ga zaključiš, odeš jedan da da radiš i opet otvoriš bolovanje na 30 dana i tako do porođaja.
- Ukoliko si na bolovanju duže od 30 dana i ideš na komisije da ti oni produžuju bolovanje onda ti oni otvaraju porodiljsko na predlog ginekologa, 45-28 dana pre VTP.
- A možeš i da ideš na komisije i onda mesec dana pre VTP zaključiš bolovanje, odeš da radiš jedan dan i ponovo otvoriš bolovanje na 30 dana ili do porođaja (inače ovo moj dr. nije hteo da uradi, rekao je da se nećemo glupiratiuser posted image ) U ovim slučajevima će ti porodiljsko biti otvoreno na dan porođaja i bićeš godinu dana sa bebom.
Sve ovo možeš da izvedeš ako imaš dobrog poslodavca i dobrog dr koji će ti izaći u susret i pomoći.

Ja sam poučena iskustvom sa prvim porodiljskim molila mog dr. da mi što kasnije piše predlog za otvaranje porodiljskog, porodila sam se 2 nedelje pre VTP i tako sam uspela da budem sa H 11,5 meseci.


< Poruku je uredio Mariya -- 23.9.2015 13:59:30 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
23.9.2015 15:08:26   
Maraj
Ne ne jess...nismo se razumele....ok znam da cu ja primati 12 meseci porodiljsko al sa bebom cu biti 11 meseci. To me nervira sto kradu taj 1 mesec. Dakle umesto da se vratis na posao sa detetovih 12 meseci moramo se vratiti sa detetovih 11 meseci.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.9.2015 11:04:08   
Anoniman
juce mi je dr dao poslednji uput za komisiju za ovu trudnocu, uz preporuku do 10.10 kada otvaramo porodiljsko, kaze da nema veze sto je subota, jer one meni kada da papire bilo petak, ili ponedeljak, porodiljsko se otvara od 10.10.

e sada imama jednu nedoumicu juce mi mm rece da je njegov drug rekao da mi je knjigovodja juce uplatila bolovanje i doprinose za avgust, ali meni jos nije stigla poruka od bankeuser posted image ne znam sta se desava...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 293
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.9.2015 11:09:14   
Animsaj9
Sve zavisi kad je uplaceno , i kad banka proknjizi, sacekaj do danas popodne . Meni se desavalo da uplata legne oko 17, 18h sve zavisi i od banke.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.9.2015 11:10:49   
Anoniman
To kaze i mm, do sada mi je uvek stizalo oko pola 4, sacekacu danas da vidim, a posto je knjigovodja u susednom gradu, a oni danas slave svoj praznik, mozda je odlozila , pa kada im prodju neradni dani...

(odgovor članu Animsaj9)
  Direktna veza do poruke: 295
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.9.2015 11:26:52   
janabons
Um, jel tebi krenulo da se isplacuje trudnicko od socijalnog ili je to onaj prvi mesec od firme?
JA nista nisam od socijalnog dobila jos uvek, onaj prvi mesec sam dobila sto sam sama sebi uplatila, jer sam privatnik, a od socijalnog nista.
Moracu da vidim sa knjigovodjama sta se desava, redovno im nosim doznakeuser posted image Ili mozda da se nadam da ce biti tek od oktobra nekih para?
NA trudnickom sam od 22. maja???
Sta mislite?

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.9.2015 11:30:21   
jess021
Janabons, ako si trudnociko otvorila od 22. maja, znaci da si od 23. juna na teretu drzave, jel` tako?
Nisi jos dobila ni za tih par dana u junu? To je bas dugo, mislim da si to vec trebala dobiti.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.9.2015 11:34:15   
Anoniman
Jana ja ne dobijam od drzave , vec od poslodavca, pa on ceka refundaciju, ovo mi je trece porodiljsko za avgust, drugo na teret drzave.
Cudi me da nista nisi dobila jos uvek?user posted image

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 298
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.9.2015 12:11:39   
isidora88
UM posle koliko vremena tvom poslodavcu legne refundacija? Aj pitaj mokim te da vidim da li da molim mog poslodavca da mi prvo uplati pa da on ceka drzavu

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.9.2015 12:17:10   
Anoniman
isi meni je zena u rfzo rekla, da ako poslodavac redovno izmiruje doprinose i platu kao ostalim zaposlenima, i naravno knjigovodja preda papire na vreme, njemu pare legnu za mesec dana.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Karavan „Na putu kroz roditeljstvo“ dolazi...
Sledeća stanica karavana je upravo Novi Sad, gde će 25. maja u 11 časova u Kulturnoj stanici Eđšeg građani moći da sa st...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here